Jump to content

Moto Zajednica

Airoh Spark Flow iskustva

Recommended Posts

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Spark je evolucija kacige Valor i prelaz u svakodnevni/touring segment. Suvise je nov model da bi bilo ko ovde imao bilo kakvo iskustvo sa njim pa ne bi bilo lose sacekati prve utiske (i preko i ovde)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Danas sam bio u Komppu, imaju ovu kacigu na popustu za nekih 14800 RSD.

Uz nju se dobija wind protector, pinlock, suncane naocare, itd. Deluje bas dobro.

Jedino ne postoji Shark test trenutno za nju jos uvek, pa je nisam uzeo (jer ne bih voleo da uzmem kacigu sa ocajnim safety ratingom). Ako neko zna nesto vise o ovoj kacigi, neka pise... hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

ja sam pazario prošle godine u maju ovu spark kacigu.Pre toga sam kupio ls2 brejker 16500,oo i mt blade 2 valda isto tolko sa pinlokom.Obe su se pokvarile i dobio pare nazad.Ovaj airoh je za klasu bolji jer nema tih problema oko nefunkcionalnosti unutrašnjeg i spoljnog vizira,unutrašnjih delova kacige...Vizir leži jako dobro i dobro dihtuje.Ima zaključavanje napred ali sistem zaključava u stranu što je jako dobro jer ne gura vizir ka napolje kao što je kod mt blade koji stalno gura vizir ka napolje bar 1 mm.Ima baš veliko vidno polje.Ne duva ,bučna je standardno ,nema nikakvog šuštanja ni pištanja na manjim brzinama .Unutrašnjost je periva i klasičnog dizajna ,jednobojna crna što nije ni bitno.Unutrašnji vizir jako dubok ipod vidnog polja što ima rekto koja kaciga.Mnogi plići viziri smetaju ako seku vidno polje čak i na retrovizoru što zavisi od njihovog položaja.Pinlok nisam stavljao ni jesenas ni proletos jer nije trebalo .Magli osrednje ali samo kad se stoji.Nisam vozio po kiši na niskoj temperaturi.Jedina mana je težina koja je za L pa na više 1630 grama a 100 grama manje za manje veličine.Proizvodi se u Italiji i moja je preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Borča/Nbg
  • Motocikl: Suzuki GS500 E

Hvala ti. Kupio sam sjajno beli Spark u Kompp-u za 15.000 rsd. S obzirom da mi je ovo tek druga kaciga, a prva full-face, nemam baš mnogo šta pametno da napišem. Za sada sam zadovoljan. Dopada mi se što je sunčani vizir tako dubok. To nije bilo slučaj na prethodnoj, flip-up (Caberg Konda). Kada sam u gustom saobraćaju, sviđa mi se što mogu da podignem providni vizir i spustim sunčani, ne smeta vetar, ne mogu bube da se podvuku. Možeš li da mi objasniš na šta misliš pod zaključavanjem vizira? I postoji li razlog zašto nisi montirao pinlock, da li ga čuvaš za hladnije vreme ili ti smeta? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4379 postova

Da li neko ima ili je imao Airoh Valor i nesto da napise o njoj? Takodje ako je osim nje nosio MDS ili HJC da li su kalupi isti/slicni sa Airoh?

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

Čuvam pinlok za hladnije ali evo prođe 2 godine i nije mi trebo iako hoće da magli već na 15 stepeni. Može da se vozi bez njega. Zaključavanje je taj mehanizam kad spusti da klikne ali taj mehanizam ide u stranu a ne ka napolje da ga gura od dihtunga što je bolje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja