Jump to content

Moto Zajednica

BMW C 400 GT

Recommended Posts

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ovaj je izašao među prvima ,kada sam ja istraživao za i protiv između ova dva modela:

 

I onda sam pročitao ovaj članak:

 

CHINAMOTORWORLD.COM

The SR4MAX is derived from the C400GT, with even very similar side lines, but the front face difference is...

 

 

I naposletku ,otišao rano ujutru i bukvalno bio prvi ,prvog dana sajma,koji je seo na sr4max Voge..i kupio bmw.

O svemu tome smo/sam dosta pisao u okviru podforuma tj. maxi sekcije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Džim Džarmuš mislim da si ti jedinstven takav slučaj :). BMW kupuju zato što je BMW, i to je otprilike to. Eventualno ga "uporede" sa Hondom i\ili Yamahom. Ne bih rekao da iko bira između BMW i Voge, realno. Onaj ko gleda Voge, argument mu jeste što je to kao BMW, ali ne važi u obrnutom smeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

@Džim Džarmuš

Pitanje:

1.Da li ima nekih čudnih zvukova od držača ili kofera u toku vožnje,rada motora.

2.Da li si se mnogo namučio oko postavljanja sh 58x na ploču od BMW.

****************************************************************

 

1. Apsolutno nikakvih čudnih zvukova. E sad ... ili sam ga vrhunski stavio ili pomaže to što sam nagluv (lovac više od 35 godina).

    To i jeste jedan od razloga zašto na nekim stvarima, po meni, ne treba štedeti

2. Za 10 min sve bilo gotovo. Sa tim što ploča od SHAD-a ide direktno na nosač. Na nosač uvek ide ploča od kutije.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
21 minutes ago, boza_kg said:

@Džim Džarmuš mislim da si ti jedinstven takav slučaj :). BMW kupuju zato što je BMW, i to je otprilike to. Eventualno ga "uporede" sa Hondom i\ili Yamahom. Ne bih rekao da iko bira između BMW i Voge, realno. Onaj ko gleda Voge, argument mu jeste što je to kao BMW, ali ne važi u obrnutom smeru.

 

Da se ne zaboravi i zontes 🙂(E 350)da sam gledao u isto vreme (samo preko klipova jer je kasnio uživo..)i ako sam čitao tada da ih majstori ne vole (Kineze generalno,verovatno zaostavština one prve serije kineza pre X godina).

 

Ali hvala Božo ..doživeo sam ovo kao kompliment zdravom razumu🤪.

Ne bih ja baš tako generalizovao,svrstavao motiv većine ljudi za kupovinom skupog brenda...ali da ne širimo,ima nas raznih hvala bogu.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

@boza_kgme je inspirisao da istražim svoj stari utisak da je bmw c 650gt dosta veći od c 400 gt a zapravo su skoro isti po dimenzijama ,jedan razlog,detalj toooliko utiče na vizuelni utisak, da je to neverovatno,...širina(na slici su mere):Screenshot_20240302_135056_YouTube.thumb.jpg.accf798f8ceb2f1cd13be0d598c90927.jpg

Screenshot_20240302_140450_YouTube.thumb.jpg.c1ba6fb91a7da10e34155dbce1762b3b.jpg

Da stvar bude bizarnija,kod c400gt je bolja pozicija nogu na vertikalnom fuzasteru(lično testirao pre kupovine).

 

Screenshot_20240302_141004_YouTube.jpg

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Džim Džarmuš, iz mog iskustva, glavna prednost širokog motora nije ni stabilnost, ni udobnost, zaštita od vetra... nego što ga drugačije percipiraju vozači automobila na otvorenom putu. Veća tj. šira silueta ostavlja ozbiljniji utisak na vozače od pozadi, pa malo i zentaju, tretiraju ga sa više poštovanja, pa je i vožnja bezbednija.

Mršave modele niko ne hebava 2 posto na otvorenom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ovde u BG saobraćaju je dobro ako te uopšte i vide.Znaš šta sam još primetio:Joska:,vozači automobila zapažaju najviše svetla u retrovizoru,elem,na autoputu mi naprave mesta (kad je zastoj)tripuju se da je murija ,ili šta..od ovog upečatljivog fara..

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Izbacili su cene za '24,svi modeli su sa grejanjm sedišta i ručica:Screenshot_20240306_094106_PolovniAutomobili.thumb.jpg.83700bf5458dbe9b695b6410a50550b7.jpg

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

BMW C400GT vs Honda Forza 750

Kako sam i obećao, evo mojih zapažanja između ova dva motora ili skutera, kako ko hoće. Jedino ću naglasiti da su to "moja" zapažanja, iz ugla nekog od 55 godina (ali i sa preko 40 god dvotočkaškog staža). Što će reći, meni treba nešto da je sigurno i dovoljno jako za mene i saputnika (ćerka/žena, tim redosledom 🙂), da mogu da se spakujem da putujem, i da ne iziskuje previše napora i odricanja zbog vožnje. U prevodu, jedan hedonistički dvotočkaš 🙂. E da ... da ne izostavim da ga u sezoni skoro svakodnevno vozim u gradu i to mi je glavno prevozno sredstvo.

BMW sam vozio nekih 3-4 godine a sad imam Hondu.

Neko me je ovde pitao zašto sam zamenio motor ... 

BMW sam kratko opisao u nekom gornjem postu. Sve preporuke za motor takve vrste. Zaista. Odličan čak i vrhunski motor.

Udobnost i položaj sedenja stvarno jako dobar. Uz odlične vozne karakteristike.

Ali, ... kako sam već rekao, s obzirom da hoću da putujem (ćerka mi je napunila 12 pa sad mogu s njom), počeo sam da hoću jači motor i da mogu da putujem s njim. Sa obzirom da sam davno napustio motor gde nogom menjam brzine, gledao sam i dalje nešto slično ovome što sam već vozio. T-Max jeste korak iznad BMW (ali isti par čarapa što se tiče stila) ali ne za toliku razliku u parama. Levo, desno, gledaj ovo, gledaj ono ... i meni se svidela Honda. Probao je malo od nekog druga i odlučio se za nju. I odmah poručio i kofere.

Forza 750 je kudikamo ozbiljniji motor od BMW. Naravno da je jači ali pričam o osećaju. Vozi se mnogo ozbiljnije, osećaj je mnogo sigurniji i stabilniji. Nisam ja imao neki problem sa obilaženjem ni sa BMW, ali ovde skoro uopšte ne razmišljaš kad hoćeš da obiđeš.

Vibracije su potpuno drugačije (BMW je dosta mirniji) ali BMW 1 cilindar Honda 2, BMW kaiš Honda lanac, BMW CVT a Honda automatski menjač sa 6 brzina, i da nastavim sa poređenjem BMW 350 ccm Honda 745 ccm, BMW 34 KS Honda 58.6 KS, BMW 35Nm obrtnog a Honda 69 Nm, točkovi BMW napred 15/nazad 14 a Honda 17/15, ...

Razlika u međuosovinskom rastojanju je svega 1,5 cm (Honda veće). Kao duplo stariji brat. Ili ajde, rođak.

Težina BMW 214 kg a Honda 235 kg. U svakodnevnoj upotrebi se to čini da je mnogooo više. Sa Hondom se dosta teže manipuliše kad se ne vozi. Meni deluje kao da je razlika 50 kg. Apsolutno se ne usuđujem da silazim sa motora bez nogare što kod BMW nikad nisam radio. Sa Hondom moram imati apsolutno pun oslonac na nogama/nozi (mojim) kad bilo šta radim s njom. Imam utisak da kad bi prešla neku granicu u nagibu da bi mi bio ozbiljan problem da je zadržim od pada.

I ovo je stvar koja je važna za upotrebu u gradu. Jer ovo se odnosi, naravno i na provlačenje između kola koje sad baš izbegavam. I na često siđi/sedi ...

Sedim možda i za nijansu udobnije na Hondi a možda je to samo noviji osećaj pa zato kažem. Oba motora su izuzetno udobna za sedenje i imaju odličan položaj za noge i dovoljno mesta. BMW ima više mesta za noge. Kod Honde kao da su suzili nogostupe za jedno 3-5 cm i cela noga (po širini) teško staje tako da uvek malo viri. Što mi je potpuno bezveze.

Video sam neki crash bar za Hondu (Hepco), koji bi taman proširio koliko treba za noge ... Ali izgleda mi kao na piletu sise ...

Taj crashbar bi bio dobar samo zbog dobrog mesta za stavljanje dodatnih svetala (što sad vodim bitku kako da ih stavim).

Kad sam već kod svetala, Hondina (verovatno) nisu loša. Naravno da su LED svetla. Ali posle BMW svetala, sve je lošije. Zato i stavljam dodatna svetla. Stavljam ih i zbog moje namere da putujem pa svakako želim i da mene bolje vide.

Kočenje ... je naravno mnogo bolje kod Honde. Veći diskovi, veći točkovi ... i baš deluju sigurno. 

Naravno, moj stil vožnje je apsolutno rekreativan, što bi rekli penzionerski, pa verovatno ih i ne stavljam na neku ne znam kako ozbiljnu probu. Ali 240kg motor, plus nas dvoje (ja 100kg skoro), plus koferi ... masa je to. 

Prošli vikend sam sa bratom išao do Sombora. On je sektaš 😁😁. R1250 GS ADV. Ali hoću da kažem da nisam bio inferioran u vožnji ni za zeru. Honda mi omogućava apsolutno sve, što bi vozaču mog kova, palo na pamet da radi.

Što će reći, zasad mi se čini da sam napravio odličan potez zamenom motora ...

Stavio sam odmah sva 3 kofera (originalna Hondina), zadnji je keyless, što je vrhunska stvar. Da je jeftino, nije. Naravno. Ali izgleda stvarno lepo (meni barem). Stavio sam nosač za navigaciju/telefon i izvukao struju. Stavio sam i nosač vizira koji omogućava podešavanje visine. Podigao sam ga nekih 2-3 cm i taman to mu je trebalo da mi baca sve preko glave.

Stavio širu stopu za nogaru. I još samo svetla da završim i ... to je to.

Dosta sam pisao 🙂.

Ako nekom mogu da pomognem sa bilo kakvom informacijom, tu sam.

Šerovaću ovaj post i na temu FORZA 750.

 

Pozdrav svima

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Као што је @Vandrokaš фалио Ц400ГТ тако се и ја кунем у њега иако сам прешао на Хонду Африку која исто као и Форца има ДЦТ мењач. Зашто пређох на Африку, ја сам лепо путовао и са Ц400, преудобно, Нови Сад-Нови Пазар и назад у једном дану, т.ј. назад после камаре ћевапа код Јонуза ал онако опуштено да то нисам ни осетио, момак који је ишао уз мене на X-Maxu је имао проблема са гооозом већ на пола пута до пазара, Ц400 је дефинитивно фотеља на точковима, од 0 до 100 сјајно убрзање али даље то се већ осети да линија убрзања пада у односу на време па кад дођете иза неког возила које иде 100-110 на сат онда треба имати добру оптичку видљивост и бити сигуран у обилажење а то са Африком урадим у пар секунди при тој брзини и то ми је био једини кључни моменат у замени. На жалост не могу финансијски да издржим да задржим оба мотора тако да Ц400 ускоро иде у продају (шмрц).
Морам да напоменем да иако Африка има одлично светло, мора да се ради на поставци додатних светала, чисто ради уочљивости док на Ц400 нисам са тим имао проблема иако су била упаљена само дневна светла а ноћу кад се упале оборена или дуга светла, то је испред као да је освануо дан, чак ни већи модели бенгула немају таква светла као Ц400, а тек колико ме је пута током дневних вожњи полиција заустављала само да виде који је то мотор са таквим светлима које на километар виде, још кад укапирају да су то дневна светла а не редовна онда стварно бивају затечени.
Искрено бих волео да BMW направи неки скутер попут форце750 у тој класи са аутоматским мењачем а не ЦВТом па нека га и кинези праве, немам ништа против њих, са Ц400 су се доказали као одлични и савесни произвођачи.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Ne zovu Afriku džaba "kraljica"a i 1000 cm³ sa 100 konja je  baboroga.Dodajmo tome hod amortizera od oko 220 mm u odnosu na 110 ili 15 na bmw ..To mora da bude tri puta bolje sve,realno si sve opisao,samo.. ona kriva ubrzanja, je kod mene je  situacija do 130kmh raketa,posle drugi tempo do 150 km/h na a.putu.Ali ok ja imam verovatno duplo manje kila i površine tebe..🙂

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 12 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Ali ok ja imam verovatno duplo manje kila i površine tebe..🙂

хаххахаххахаааааа, нема везе тежина, Ц400 то носи ко од шале, ал површина мог тела је у питању, ја сам ти ко разапето једро уз ветар :lol2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Nemoj da si ljubomoran🤣@boza_kg

 

Pa dobro ..da..,ovaj na you tube je vozio 150 a gps je pokazivao 145km/h,laže kao i na svakom motoru,zar ne!?

Ali ista je merna jedinica (veličina za upoređivanje )kao i @ПИпезос-ов podatak.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3048 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa probaj šta ti kaže GPS aplikacija. Po testovima sa Neta, kažu da je za C400 nekih 140 km/h realni max, što je i više nego dovoljno za skuter, da se razumemo. Možda može i za dlaku više, uz povoljan vetar.

A i rekao bih da je ovom modelu jedan od glavnih aduta - ubrzanje. A za velike brzine jednostavno nema dovoljno cc.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

To i ja kažem maxi skuter a ide toliko.. stvarno je "keč ol".Us*o sam se kad sam video da idem 150 na ekranu...Spiči tako brzo do 130 da ni ne osetiš ..raketica.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja