Jump to content

Moto Zajednica

Art Petrol (Avala-Ralja) 23.Apil '20.

Recommended Posts

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Pre samo deset dana na istom ovom putu naišao sam na težak udes o kome postoji tema (Avala -Ralja). Nedaleko odatle, danas ponovo...

 

Udes se dogodio na deonici puta Avala - Ralja negde oko 16:45h stotinak metara pre crvene pumpe "Art Petrol" ako se ide u pravcu Avale. Auto koji je dolazio iz suprotnog smera skrenuo je levo presekavši put motociklisti... 

 

Opet sam naišao neposredno nakon udesa. Povređeni motociklista je ležao na sredini leve trake, kacigu su mu već skinuli i tome nisam prisustvovao. U potpunosti je bio svestan, normalno je disao i komunicirao.

 

Požalio mi se na jak bol u nogama i tražio mi je da ga okrenem na bok jer ga je "žuljala trtična kost na betonu" što sam ja naravno odbio. Pristao sam jedino da mu poturim rukavice bukvalno par santimetara ispod desnog boka što je povređeni okarakterisao kao olakšanje. Ruke je držao položene na asfaltu ali iznad glave i pitao me je kako mi izgleda njegova leva šaka. Zamolio sam ga da skupi pesnicu ako može ili da pomera prste na rukama što je i uradio. Vizuelno su mu šake i ruke izgledale ok. Donji deo abdomena je bio mekan i rekao bih da nije imao nikakvo unutrašnje krvarenje.

 

Ono što je izgledalo zabrinjavajuće su noge... bile su otečene, ležale su blago savijene u kolenima položene u stranu iako je povređeni ležao na leđima.  Prisutna je bila i jedna žena koja se predstavila kao doktorka i nakon pregleda nismo primetli nikakvo krvarenje ni otvorene prelome pa mu zbog toga nisam sekao nogavice (uvek imam specijalne medicinske makaze kod sebe). 

 

Nakon pregleda do dolaska hitne pomoći ostavio sam povređenog sa pomenutom doktorkom a ja sam sa još jednim prisutnim kolegom koji je čini mi se nosio boje nekog moto kluba bukvalno regulisao saobraćaj jer je nastao haos i nedokazani ljudi su se kolima gurali da prođu iz oba smera i to tik pored povrđenog (pop###eo sam!). Nakon što smo uspostavili red puštali smo saobraćaj naizmenično sve do dolaska policije i time je zaista izbegnut totalni haos.

 

I ovaj put neću postaviti fotografije povređenog a kao i u prethodnom slučaju kolegi želim brz oporavak i sve najbolje, biće motora...

 

PS. U onom haosu tokom moje konverzacije sa povređenim, čovek me je u jednom trenutku pogledao u oči, duboko udahnuo i rekao: "Brate, kakav sam motor imao..."

 

Capture.JPG

 

20200423_171421_edited.jpg

 

20200423_171445_edited.jpg

 

20200423_171454_edited.jpg

 

20200423_171503_edited.jpg

 

20200423_171516_edited.jpg

 

20200423_171532_edited.jpg

 

20200423_171626_edited.jpg

 

20200423_171629_edited.jpg

 

20200423_171645_edited.jpg

 

20200423_171657_edited.jpg

 

20200423_171821_edited.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Uh... daj Bože da bude dobro... a imaće ga opet, ne može to razumeti onaj ko ne voli motore... 

I ja imao udes pre par godina, ležim i dižem glavu da vidim gde je, jače je to od svake, ne daj Bože nesreće... možda nas ta ljubav i drži u ovakvom svetu... zla! 

Brzo oporavak kolegi... pa na bolji... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

lebe mekani kako se raspao motor,kao u tenk da je udario,a na usranom renulo skoro da nema ostecenja.

Brz oporavak zelim kolegi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Vidim dva oštećena auta (i to neznatno)? U šta je onda udario motor da se ovoliko sjebe?? Šta se u stvari ovde desilo?

Nadam se da kolega već nije bio na motoru kada se motor ulupavao (da je pre toga već pao).

Nadam se da nije teško povređen i da će da se oporavi uspešno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja ne verujem šta je ostalo od motora... Užas. Kolegi brz oporavak,nadamo se da nisu mnogo teške povrede.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Данас док сам прао кола код мене испред зграде (Железник) колега је прошао уз моју улицу лагано,запазио сам мотор колико је леп и да има поклопац задњег седишта....

После пар сати чујем ово....иако колегу не познајем јако ми жао због свега овога,брз опоравак!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ponovo gledam slike automobila i motora,jedini zakljucak koji ima smisla je taj da je auto zadnjim tockom presao preko motora,da se motor podvukao pod njega.

Nece me taj avalski put videti godinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Dobro je da je kolega ziv...
Po izgledu motora i automobila, izgleda da je kolega uspeo da obori motor.

To mi deluje kao jedino logicno objasnjenje ovakog izgleda... pa da je u paraleli tockovima udario u auto, i slomio se ovako.
U klizanju je verovatno otpao i rezervoar.


Kolega, drz se!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Ovo je baš strašno! Ni meni nije jasno ništa! Kako baš ovako nesrazmena šteta automobila u odnosu na auto!?

Što brži oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kolegi brz i potpun oporavak zelim, samo da nije kicma stradala, je*bo motor.

 

Po ostecenju, reko bi da je kolega ostvario kontakt sa automobilom, izgubio kontrolu nad motociklom, potom posteno omlatio o neki drugi predmet.

Ne slazu mi se ostecenja vozila sa obe strane ucesnika, al bas nikako :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Kolegi brz oporavak, bice motora boljih i lepsih. Nikad nisam video da se motor ovako raspao a na kolima se ne vidi neka velika šteta.
Samo da čovek bude dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Motor je na sredini puta.Klasicno podvlacenje verovatno...Ali da se onako raspadne...prosto neverovatno.Kolegi sto brzi oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Yogibear, svaka čast, pribrana reakcija, koja je svima bila od koristi a najviše povređenom drugaru kome želim da ga sreća služi preko mere, nema nazad više, a ostali pamet u glavu jer za ljubav je potrebno dvoje, a za sranje jedna milisekunda i jedan pogrešan potez jedne osobe i ode sve u tri lepe

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Sve se mislim "sta sad opet pisu pa citao pre neki dan za to kod Art pumpe na Avalskom" kad evo opet posle koliko... par dana...
Zeznuto je i nagomilalo se svega na Avalskom definitivno. Guzva je bas, ceo zivot prolazim do Ralje jer imam vikendicu i zasnjih godina bas i stanovnistva i mopeda.
Kolega brz oporavak zelim! Nadam se da je sve dobro.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Pošto sam na licu mesta zaista bio zaokupiram bitnijim stvarima čini mi se da mi je momak sa kojim se nastradali vozio usput rekao da ga je isekao onaj Reno što stoji u bočnoj ulici i da je odbivši se od njega naleteo na Reno koji je nailazio iza a koji na slikama stoji u svojoj traci. 

 

3 hours ago, drazenye said:

Kolegi zelim brz i potpun oporavak.

A tebi "yogibear" svaka cast na svemu...

Hvala, nema na čemu to se podrazumeva. Ja jako verujem da bi bilo ko sa ovog foruma uradio isto ili bar dao maksimum u sklopu svojih mogućnosti.

 

21 minutes ago, saxi said:

Yogibear, svaka čast, pribrana reakcija, koja je svima bila od koristi a najviše povređenom drugaru kome želim da ga sreća služi preko mere, nema nazad više, a ostali pamet u glavu jer za ljubav je potrebno dvoje, a za sranje jedna milisekunda i jedan pogrešan potez jedne osobe i ode sve u tri lepe emoji21.png

Još jednom hvala i nema na čemu. Najbitnije je da nije bilo potrebe za reanimacijom, da nije bilo katastrofalnog krvarenja, otvorenih preloma, blokiranih disajnih puteva, da nije došlo do stanja šoka... Kolega danas je poprilično zapomagao kada ga je ekipa hitne prebacivala na dasku za fiksiranje kičme a potom i na nosila, noge su mu izgleda baš stradale ali koliko god da se čini loše sve je ok dok je "glava na ramenima".   

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Možda baš i nije mesto za jedan ovakav komentar...ali ja ću sebi da dozvolim jedan kratki tehnički osvrt na epilog udesa. Obzirom da je kolega imao sreću da bude zbrinut sa puno pažnje, nadam se da mi nećete (preterano) zameriti.

Gledajuću na fotografijama ono što je ostalo od motora, deluje da je to Suzuki 1000 serije K5. Ubrzo nakon što se pojavio i oduševio sve svojim performansama, pojavili su se problemi sa ramom....koji je znao baš ovako da pukne. Pretpostavljam da ovaj primerak nije prošao kroz naknadni opoziv da mu se ugradi ojačanje smišljeno od strane fabrike.

Išla je priča kako puca sam od sebe i sl.  ali u stvari svoju grešku je pokazivao u ovakvim situacijama....ponekad i u točkiranju.

To je sada možda manje važno...ali bi moglo da bude interesantno i u smislu posledica, koje će...najiskrenije se nadam, po vozača da budu umanjene za količinu udara koji je ram primio na sebe.

Neka samo bude sve kako treba. Svaku štetu koja se ne plati zdravljem lako je rešiti.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

svako malo se vratim na ove slike,da li ste primetili da su u obe nesrece ,ove poslednje,automobili renault,sive boje.

megan,noviji megan i espace . Kao da je neka crna magija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

@zemunac72

Znaci da obratim pažnju ili da ne dajem supruzi da vozi renola? :)

bcee73f84dc573777f105a31c17b0907.jpga4368ed53f5410b8e3b74df15ae9bec6.jpg

Kad sam već u temi, negde se pomenula reanimacija i da nije bila potrebna. A jel postoji protokol u ovoj novoj situaciji sa koronom u vezi sa reanimacijom? Jel se daje potpuna reanimacija, samo masaža srca ili ... ?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja