Jump to content

Moto Zajednica

Uticaj alkohola na vozače

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

U principu, skoro svima se desilo da sednu za upravljac, bilo motora ili auta, u alkoholisanom stanju ili bar "pod gasom". Ono sto se desava posle toga, pravi razliku: neki i dalje "bolje voze kada malo popiju" a neku se manu corava posla. Ja se iskreno nadam da je ova druga grupa u vecini. Sto se tice skupova, ne posecujem ih mnogo, ali na jednom sam video da na izlazu stoji policija i da svakom ko hoce da izadje motorom i kontrolisu nivo alkohola. Ako ima alkohola, ne dozvoljavaju ukljucenje u saobracaj. Znaci, nema kazne, samo kulturno vrate na skup. Kroz pricu sa jednim kolegom koji obilazi skupove, saznao sam da ovo nije usamljen slucaj i da ima vise skupova na kojima je to praksa. 

I kao sto vec rekose ranije, kad pijem ne vozim, kad vozim ne pijem... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 3.5.2020. at 9:06, raps je napisao:

U principu, skoro svima se desilo da sednu za upravljac, bilo motora ili auta, u alkoholisanom stanju ili bar "pod gasom". Ono sto se desava posle toga, pravi razliku: neki i dalje "bolje voze kada malo popiju" a neku se manu corava posla. Ja se iskreno nadam da je ova druga grupa u vecini. Sto se tice skupova, ne posecujem ih mnogo, ali na jednom sam video da na izlazu stoji policija i da svakom ko hoce da izadje motorom i kontrolisu nivo alkohola. Ako ima alkohola, ne dozvoljavaju ukljucenje u saobracaj. Znaci, nema kazne, samo kulturno vrate na skup. Kroz pricu sa jednim kolegom koji obilazi skupove, saznao sam da ovo nije usamljen slucaj i da ima vise skupova na kojima je to praksa. 

I kao sto vec rekose ranije, kad pijem ne vozim, kad vozim ne pijem... 

Da, ima toga sve više po moto skupovima, ali nisam nijedan video, gde policija alkotestira vozače na izlazu, a vraća ih u kamp bez pisanja prekršajne prijave za vožnju u alkoholisanom stanju... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja