Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 125 potrosnja i da li uzeti?

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav svima ja sam Nikola zivim u Krusevcu nov sam pa ne znam bas najbolje sajt ali uglavnom uzeo sam skoro za igranje po sumi i atarskim putevima APN 4 TOMOS za 120e i gledam ga zameniti za nesto drugo i kontaktirao sam prijatelja ima MZ etz 125 i na prvu cudno zvuci da da njega za apn-a ali mu nije potreban a dobro je sredjen probao sam ga.. e sad zanima me da li je valja i koliko trosi odprilike.. na sta obratiti paznju i neka vasa iskustva.. hvala pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Valja ako je dobar :)
Delova jos uvek i ima i cene su im smesne uglavnom, doduse i kvalitet.

Potrosnja...verovatno od 3 do 6 litra :)
Dvotaktno, star koncept, prost karburator, nema lamelni usis, nema neki ventil na izduvu..
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav :D, pa fin je jer meni treba to za po brdu i po selu sto bi se reklo jer sam daleko od grada a tomos je mali i tezak sam za njega a ovaj motor mi je nekako dosta veci uzivo veca kubikaza.. hvala svakako na pomoci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Iskreno ne znam nikog ko je imao 125, sa 250 se par drugara bas navozali, godinama ih imali, obilazili skupove, majali se..
Zahvalna masina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

MZ su super motori, naravno pod uslovom da je očuvan u dobrom stanju, ne neka olupina, 
ja sam nekad davno imao MZ ES 150 Trophy, i trošio mi je negde izmedju 4-5 litara, ali onda sam bio napaljeni klinac od 17 godina i stalno sam ga pržio :D

 

 

32.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

samo jos jedno pitanje jer poznato je da sto se motora tice ima razlicitih tipova vozaca i jedan prica dobar neki ga pljuju e sad reko mi je jedan covek da zato sto je otvorena stublina, gola bez hladjenja.. da ce prelako da se pregreva na uzbrdicama e sad dal je to mit ili istina ja ne znam..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa naravno da je otvorena, gola, to se zove VAZDUŠNO hlađenje, zato ima velika rebra na cilindru i glavi, taj covek nema pojma o čemu priča, gomila motora ima vazdušno hlađenje i rade bez ikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Naravno da neće imati problema sa hladjenjem, mada čovek poredi sa APN-om koji ima prinudno vazdušno hladjenje i odatle nedoumica. Nisu se slučajno po selima tih davnih godina vozili APN i T14. Na isti način se hladi i TOMOS 4 za čamce, gde tek nema nikakvog strujanja vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam imaoi i ETZ 125 i ETZ 150 i to oba odjednom. Što se samog MZ -a tiče, veoma je zahvalan motor, naročito za početnike. Napravljen je u vreme socijalizma za radničku klasu, dosta kvalitetno ( da traje ), a i dosta jednostavno da ga je lako popraviti kad za to dođe vreme. Ipak, ako treba nešto da se popravi, ako nisi vičan mehanici, bolje to prepusti pravom majstoru da ti uradi da bi motor opet dugo vozio. 

  Sam MZ ćeš teško pregrejati jer imaju i više rebara za hlađenje i smatraju se pothlađenim motorima. Razlika između 125 i 150 je samo jedna konjska snaga, ali se to jako oseća naročito ako se vozi dvoje na motoru . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja