Jump to content

Moto Zajednica

Garmin Zumo aplikacije

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r

Pozdrav... Kupio sam navigaciju Garmin Zumo 396. U meniju postoje razlicite aplikacije kao sto su Planer puta, LiveTrack, Media Player, Kompas, Telefon i dr. Zna li neko kako se moze promijeniti raspored aplikacija ili izbrisati nepotrebne aplikacije. Mislim na to da odredjene aplikacije koje koristim stavim prve. Npr. tokom voznje ako zelim koristiti app Telefon moram uci u Meni pa sve izlistati da dodjem do te aplikacije, a u rukavicama i jos u toku voznje nije bas lako. Zbog toga najcesce stanem pa listam. A isto tako ima dosta aplikacija koje nikada ne koristim, npr. Trazilica za Mekku, Kompas itd... Hvala...

IMG_0413.JPG

IMG_0414.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Mislim da ne možeš da pomeraš aplikacije niti da ih brišeš jer su integrisane u Garmin softver. Totalna glupost. 

 

Što se tiče korišćenja telefona tokom vožnje (ako napravim analogiju sa mojim gps-om - Garminov BMW Navigator 5), treba da su ti povezani i telefon i BT slušalice sa navigacijom. Kada se povežu, automatski se pojavi shortcut telefona na osnovnom ekranu sa mapom. Nema potrebe da se ulazi u aplikacije. Tako je barem kod mene, ne znam za 396. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja sam kod mene na 390 uspeo to da uradim. Mislim da ne moze da se obrise, ali mogu da se povuku dole Aplikacije koje ne koritis. Evo lupam glavu kako sam ja to uradio, ali ne mogu da se setim. Probaj da zadrzis prstom na neku app, pa da je povuces dole ili tako nesto. Kucaj u Youtube ili u Google tamo sigurno ima objasnjenje. Ali probaj ovo sto sam sada nasao:
 

Changing the Order of an Activity in the Apps List

  1. Hold MENU.
  2. Select Settings > Activities & Apps.
  3. Select an activity.
  4. Select Reorder.
  5. Select UP or DOWN to adjust the position of the activity in the apps list.
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
17 hours ago, Nara said:

Pozdrav... Kupio sam navigaciju Garmin Zumo 396. U meniju postoje razlicite aplikacije kao sto su Planer puta, LiveTrack, Media Player, Kompas, Telefon i dr. Zna li neko kako se moze promijeniti raspored aplikacija ili izbrisati nepotrebne aplikacije. Mislim na to da odredjene aplikacije koje koristim stavim prve. Npr. tokom voznje ako zelim koristiti app Telefon moram uci u Meni pa sve izlistati da dodjem do te aplikacije, a u rukavicama i jos u toku voznje nije bas lako. Zbog toga najcesce stanem pa listam. A isto tako ima dosta aplikacija koje nikada ne koristim, npr. Trazilica za Mekku, Kompas itd... Hvala...

IMG_0413.JPG

IMG_0414.JPG

 

Pozdrav,

 

Možeš na osnovnom ekranu "kuda" da postaviš tzv prečice ili shortcuts.

Na osnovnom ekranu imaš + kojim kada dodirneš dodaješ ikone.

Gore levo imaš meni pa u njemu možeš da brišeš.

 

Ikone u ostalim menijima ne mogu da se menjaju.

 

Furious je dobro rekao da kada ti je povezan telefon imaš i prečicu na ekranu sa navigacijom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Imam priliku da trgujem Zumo 396 u US, kakve mape dobijam?Da li imam u njemu EU mape ili kako ?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r
Pre 15 sati, Furious Panda je napisao:

Mislim da ne možeš da pomeraš aplikacije niti da ih brišeš jer su integrisane u Garmin softver. Totalna glupost. 

 

Što se tiče korišćenja telefona tokom vožnje (ako napravim analogiju sa mojim gps-om - Garminov BMW Navigator 5), treba da su ti povezani i telefon i BT slušalice sa navigacijom. Kada se povežu, automatski se pojavi shortcut telefona na osnovnom ekranu sa mapom. Nema potrebe da se ulazi u aplikacije. Tako je barem kod mene, ne znam za 396. 

 

Ja imam u kacigi Scalu Rider G9 i  telefon povezem direktno ili preko Garmin Zumo 396. Kada povezem preko Garmina vidim na ekranu dolazni poziv i jednim klikom se javim. Ali ako hocu da pozovem onda moram ulaziti u Meni, pa Apps, pa listam dole jer app Telefona je medju zadnjim aplikacijama... I tada obicno u rukavicama nista ne mogu isklikati kako treba i onda stanem, pozovem i nerviram se... :))

A svasta sam pokusavao i applikacije u Meniju applikacija ne mogu pomjerati, niti brisati... mogu kada udjem u Menu KUDA? - pa napravim precice... e njih mogu da brisem i pomjeram... nema veze, ide kako ide... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r
Pre 8 sati, markone je napisao:

Pozdrav,

 

Možeš na osnovnom ekranu "kuda" da postaviš tzv prečice ili shortcuts.

Na osnovnom ekranu imaš + kojim kada dodirneš dodaješ ikone.

Gore levo imaš meni pa u njemu možeš da brišeš.

 

Ikone u ostalim menijima ne mogu da se menjaju.

 

Furious je dobro rekao da kada ti je povezan telefon imaš i prečicu na ekranu sa navigacijom.

To znam... to sam skontao, ali mislio sam na Meni Aplikacija... tu izgleda ne moze nikako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r
Pre 11 sati, K_A_W_A je napisao:

Ja sam kod mene na 390 uspeo to da uradim. Mislim da ne moze da se obrise, ali mogu da se povuku dole Aplikacije koje ne koritis. Evo lupam glavu kako sam ja to uradio, ali ne mogu da se setim. Probaj da zadrzis prstom na neku app, pa da je povuces dole ili tako nesto. Kucaj u Youtube ili u Google tamo sigurno ima objasnjenje. Ali probaj ovo sto sam sada nasao:
 

Changing the Order of an Activity in the Apps List

  1. Hold MENU.
  2. Select Settings > Activities & Apps.
  3. Select an activity.
  4. Select Reorder.
  5. Select UP or DOWN to adjust the position of the activity in the apps list.

Probavao sam i dugo drzanje i povlacenje aplikacija ali ne ide... nema sta nisam probao... ;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r

Hvala svima na odgovorima... ako moze jos jedno pitanje... Htio bih da ubacim srpski jezik u meni... Kada sam kupio navigaciju bio je srpski jezik i nakon sto sam je azurirao preko Garmin Expresa srpski jezik Menija je nestao. Imam i dalje navodjenje na srpskom jeziku. U Garmin Expresu ne nude srpski jezik, pa cak ni hrvatski. Zna li neko gdje da skinem fajlove za srpski jezik.. hvalaaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Evo ako moze ovde da se vidi, sad sam ti snimio na mom garminu pa pogledaj. Nasao neki sajt pa okacio video. Zadrzim i povlacim gde hocu. Ako se ne vidi, javi mi da ti posaljem video preko Vibera.
 

GOFILE.IO


 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja tek sad detaljno gledam tvoje printskrinove, pa skontam da izgleda ne mislimo na isto. Tako da mi se cini da mozda JA gresim. IZVINJAVAM SE.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW GSA 1200r
pre 44 minuta, K_A_W_A je napisao:

Evo ako moze ovde da se vidi, sad sam ti snimio na mom garminu pa pogledaj. Nasao neki sajt pa okacio video. Zadrzim i povlacim gde hocu. Ako se ne vidi, javi mi da ti posaljem video preko Vibera.
 

GOFILE.IO


 

Pogledao sam video i ja to mogu. Kada udjem u opciju menija KUDA - mogu da kreiram razne precice za aplikacije i podešavanja. Isto tako ih mogu pritiskom prsta, kao i ti, pomjerati i brisati. Ali ja sam mislio u Glavnom meniju kada udem u opciju APLIKACIJE - e tu imam nepotrebnih aplikacija koje su postavljene prve, a tek dolje nisko imaju aplikacije tipa Telefon i dr. koje koristim, pa dok dodjem do njih u toku voznje iznerviram se. Hvala ti na trudu i odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 4/22/2020 at 5:48 PM, Bocciaa said:

Imam priliku da trgujem Zumo 396 u US, kakve mape dobijam?Da li imam u njemu EU mape ili kako ?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Ako je rađen za USA tržište, dobijaš USA karte. EU karte moraš da dokupiš. I to jednokratno svaki put kada izađe nova verzija moraš da kupiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

kasno...već trgovao,ali piše free lifetime map update.Koliko je karta evrope?

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 4/28/2020 at 6:43 AM, Bocciaa said:

kasno...već trgovao,ali piše free lifetime map update.Koliko je karta evrope?

 

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Jednokratna karta Evrope je 6.900 din. Ne može da se instalira Lifetime karta Evrope.

Pošalješ mi uređaj o našem trošku, ja odradim sve što treba i vratim ti uređaj brzom poštom o našem trošku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jednokratna karta Evrope je 6.900 din. Ne može da se instalira Lifetime karta Evrope.
Pošalješ mi uređaj o našem trošku, ja odradim sve što treba i vratim ti uređaj brzom poštom o našem trošku.
Jel mu saljes cd ili originalnu garminovu karticu ili mu samo ubaciš krekovanu mapu koju moze i sam da ugradi?


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
4 hours ago, vidakn said:

Jel mu saljes cd ili originalnu garminovu karticu ili mu samo ubaciš krekovanu mapu koju moze i sam da ugradi?


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Moja firma Markone PEGAZ D.O.O. je diler za Garmin već više od 15 godina. Tako da ovo što si napisao smatram teškom uvredom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Moja firma Markone PEGAZ D.O.O. je diler za Garmin već više od 15 godina. Tako da ovo što si napisao smatram teškom uvredom.

Pa ja ozbiljno pitam, jer ako mu ne daš OEM mapu ti si u prekršaju pa me zanima čime se garantuje originalnost?

Kod OEM mapa nema potrebe da iko šalje uređaj da mu instaliraš mape već mu ti pošalješ originalnu mapu koju može sam instalirati u više uređaja!

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
10 minutes ago, vidakn said:

Pa ja ozbiljno pitam, jer ako mu ne daš OEM mapu ti si u prekršaju pa me zanima čime se garantuje originalnost?

Kod OEM mapa nema potrebe da iko šalje uređaj da mu instaliraš mape već mu ti pošalješ originalnu mapu koju može sam instalirati u više uređaja!

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

Ti zapravo ozbiljno stavljaš moje poštenje u pitanje. A vidim da si za ovih godinu ipo na forumu uspeo da isprozivaš sve živo. Zato ćeš u koš sa ostalima tvog profila jer nemam vremena sa takvim likovima da debatujem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Sa sve ostale informacija je sledeća:

 

Kartice se u u 2020. godini ne šalju jer se sve radi online. Pogotovu kada je otežana trgovina zbog trasnporta i uvoza. Zato je već godinama uobičajeno da se sve radi online. Ali ja moram da imam uređaj kod sebe da bi sve prošlo kako treba i bez komplikacija. Slanje i prijem uređaja se radi o našem trošku. Tako da se plaća samo karta.

 

Svi koji sumnjaju uvek mogu i direktno online da je kupe:

 

cf-lg.jpg
BUY.GARMIN.COM

City Navigator brings you the most detailed street maps available so you can navigate with exact, turn-by-turn...

 

Može da se kupi online download verzija, ili ko želi da ima karticu može da je naruči pa da čeka da mu stigne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ti zapravo ozbiljno stavljaš moje poštenje u pitanje. A vidim da si za ovih godinu ipo na forumu uspeo da isprozivaš sve živo. Zato ćeš u koš sa ostalima tvog profila jer nemam vremena sa takvim likovima da debatujem.
 
Uopšte me ne zanima da li sam ti se zamerio!
Lepo sam pitao čime garantuješ da je mapa koju instaliraš originalna i zašto insistiraš da ti se pošalje uređaj kada to uopšte nije potrebno ako prodaješ originalnu mapu.
Ako sam ti se zbog toga zamerio jako mi je drago zbog toga!!!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Sa sve ostale informacija je sledeća:   Kartice se u u 2020. godini ne šalju jer se sve radi online. Pogotovu kada je otežana trgovina zbog trasnporta i uvoza. Zato je već godinama uobičajeno da se sve radi online. Ali ja moram da imam uređaj kod sebe da bi sve prošlo kako treba i bez komplikacija. Slanje i prijem uređaja se radi o našem trošku. Tako da se plaća samo karta.

 

Svi koji sumnjaju uvek mogu i direktno online da je kupe:

 

cf-lg.jpg&key=950d06b4d43ff95a92aa09494e3768b9803608e0c91f94e4533154fb93624c12

 

BUY.GARMIN.COM
City Navigator brings you the most detailed street maps available so you can navigate with exact, turn-by-turn...   Može da se kupi online download verzija, ili ko želi da ima karticu može da je naruči pa da čeka da mu stigne.  

 

 

Mene ne možeš da farbaš jer znam o kartografiji mnogo više nego što misliš

Prvi uređaj za kola sam nabavio davne 2008. Godine, ručne uređaje koristim još od neke 2003. godine.

Zašto lažeš narod da nema mapa više na CD- u ili kartici kada ima na Garminovom zvaničnom sajtu? Takve stvari bi jedan oficijelni zastupnik sigurno morao da zna!

Zašto nema kod tebe oficijelni zastupniče?

Evo lepo dokaza sa oficijelnog sajta možeš da biraš da li ćeš da skineš sa neta ili da kupiš dvd ili na sd kartici:

 

cf-lg.jpg&key=950d06b4d43ff95a92aa09494e3768b9803608e0c91f94e4533154fb93624c12

 

BUY.GARMIN.COM
City Navigator brings you the most detailed street maps available so you can navigate with exact, turn-by-turn directions to any address or intersection.  Zašto lepo nisi uputio čoveka na online nego ti baš da mu ubaciš mapu i da mu naplatiš 7000din a pitaj boga odakle ti mapa?

 

Lepo sam te pitao da li imaš na cd, dvd ili na kartici mapu i opet si slagao da je jedini način online, a nije!

 

Drugo pitanje je bilo čime dokazuješ da je mapa koju ti instaliraš legalna, ni na to nisam dobio odgovor!

 

Zaboravio si i da napomeneš da Garmin pušta update svakih 3-4meseca, jel to znači da treba da ti se za svaki update plati po 7000din.?

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja