Jump to content

Moto Zajednica

4t skuter ne dize max obrtaje

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svim clanovima, zovem se Nikola. Vozim skuter sprint max gy6 4t. Prosle godine sam mu spakovao vini kit od 60 kubika. Klip je precnika 44mm. Skuter servisiran i zbrinut kao beba, razradjen kvalitetno, odlicno vuce, ali me muci jedan problem...:grr: 

Skuter pri startu podigne visoke obrtaje i solidno ubrza, super hvata pri startu, medjutim kada dodje do nekih 50-60, pod punim gasom, obrtaji su mu skroz niski. 

Kao svaki normalan skuter varijator bi trebao da otvori kais do kraja i da ima max obrtaje... 

Ponasa se kao da nema snage da razvrti u max, ali u stvari ima i verujem da moze imati neki topspeed 75 jer znam nekoliko ljudi sa fabrickim prenosom koji su razvijali ovu brzinu.

Kod mene nesto ne stima. Samo kad oseti nizbrdice krene malo da dize ali ne dovoljno.

Rolnice su 5.5gr

Karburator je fabricki membrana 16mm, auspuh sportski protocni, ima kn filter, nije nikad imao blokadu.

Mozda bi mu odgovarala dosta meksa opruga i veci karb:gaa:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Оригинални филтер да вратиш као прво, жуте опруге на квачилу као друго, кит 80 са 60 ништа ниси добио и што шта друго. Иначе скутер може да иде 85 па и зихер.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja