Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Bonneville T120 Bad Ekins

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne znam da li sam u dobar podforum smestio ovaj motocikl, ali ako nisam neka moderatori premeste. Jednostavno me oduševio ovaj Bonnevile T120. Veliki sam ljubitelj retro motocikala na kojima je prva stvar koja vam upada u oči cilindri, a volim i analogne satove.

 

Hero-13-T120.jpg
BJBIKERS.COM

U njihovu čast Triumph je izbacio specijalno izdanje modela Bonneville T120. Bad Ekins i Stiv MeKvin bili su dobri prijatelji. Ekins je bio

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Pravi primerak moderno-retro stila koji licno obozavam.Inace ovo je moderni naslednik cuvenog T-120R,  (pre-unit type), a posle i modela sa monoblock menjacem. Vozio sam t120r, skoro tri god 81-83, jedan od 7 kom iz Titove garde, posle  kompletne restauracije i prepravki, god 1961. Nikad nisam prezalio sto sam ga prodao.

scan0002.jpg

scan0003.jpg

scan0004.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, Lukac je napisao:

Pravi primerak moderno-retro stila koji licno obozavam.Inace ovo je moderni naslednik cuvenog T-120R,  (pre-unit type), a posle i modela sa monoblock menjacem. Vozio sam t120r, skoro tri god 81-83, jedan od 7 kom iz Titove garde, posle  kompletne restauracije i prepravki, god 1961. Nikad nisam prezalio sto sam ga prodao.

scan0002.jpg

scan0003.jpg

scan0004.jpg

Po meni najlepši klasični motor koji je ikada napravljen (uz Norton Commando 850). 

Imao sam Triumph Thunderbird 650 i sa njim (za desetak godina) prešao oko 170.000km.

To rasipalo ulje na sve strane, pravilo probleme sa strujom, dimilo, ...., ali i meni i supruzi pružao neizmernu zadovoljstvo i sreću.

Morao da ga prodam (počeo da gradim kuću) i isto ga nikada nisam prežalio.

Moj prvi pravi motor i motor moje mladosti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 335 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Zile ista smo generacija i potpuno te razumem.Ja sam u  Triumpha sprcao toliko para da ne smem da kazem.Hepolitovi klipovi (doneo iz Australije) pola delova iz Londona, cela kancelarija tadasnje predstavnice je licila na skladiste delova, ukrasne stvari iz Moto casse iz Pariza, pravi svetski  motor a nas. Kap ulja nije pustio, a mislim da se i dan danas vozi u Bgd samo je prefarban u crno. Evo mene i starijeg Stachora ispred hale Pionir 1983god sa mojim Triumphom i njegovim  (nikad prezaljenim) Norton Commando 750 Fast back .

 

P.S. izvinjavam se kolegi sto sam malo skrenuo sa teme

 

2013-05-20 22-49-30_0054.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 38 minuta, Lukac je napisao:

Zile ista smo generacija i potpuno te razumem.Ja sam u  Triumpha sprcao toliko para da ne smem da kazem.Hepolitovi klipovi (doneo iz Australije) pola delova iz Londona, cela kancelarija tadasnje predstavnice je licila na skladiste delova, ukrasne stvari iz Moto casse iz Pariza, pravi svetski  motor a nas. Kap ulja nije pustio, a mislim da se i dan danas vozi u Bgd samo je prefarban u crno. Evo mene i starijeg Stachora ispred hale Pionir 1983god sa mojim Triumphom i njegovim  (nikad prezaljenim) Norton Commando 750 Fast back .

 

P.S. izvinjavam se kolegi sto sam malo skrenuo sa teme

 

2013-05-20 22-49-30_0054.jpg

Krivo mi što sam 1987. imao poplavu u kući i što mi je sve što sam imao do tada (računajući i fotografije) propalo, pa mi ni jedna zabeležena uspomena ni na tog Tiumpha nije ostala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4587 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nemojte se izvinjavati, volim da vidim motore iz "onog" vremena, jer su zaista pravljeni sa stilom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja