Jump to content

Moto Zajednica

Sonic Monza 50ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Veliki pozdrav za sve na forumu. 

Sa dužnim poštovanjem prema sveima vama unaprijed bi se zahvalio na pocetku ovoga teksta za svaku vrstu pomoći. 

Mnogo sam po internetu istraživao i nisam uspio da nadjem željene odgovre. 

Prvo da se prestavim.

Ja sam Siniša iz Banja Luke sam i imam 33 godine. 

Što se tiče moje teme zanima me kupovina isključivo novog skutera. 

Pa bi to bila Agromehanika i Sonic Monza 50ccm sa 2T mašinom. 

Svašta sam našao i na temu 2tili4t i to je postalo toliko konfuzno da ne znam šta bih više gledao i šta bih prihvatio kao relavarno. 

Skuter mi treba za po gradu i do posla, otići do pravnice, mozda nekad medjugradaka relacija. 

Dajte mi savijet nekakav, kalav je to skuter, da li je to dobra mašina, ja boh prelazio dnevno 6-7 kilometara mozda i deset. 

Nikada do sada nisam imao svoj motor, a što se tiče polovnjaka gledao sam i odustao cijenu su ne realne tako da me to i ne zanima. 

Hvala vam svima jos jednom na odgoovrima i nadam se pomoći vašoj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja sam ipak za to da se gleda motor od 125cc jer ako se uzmu u obzir troškovi registracije meni je neisplativo da vozim nešto slabije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Da jeste ja sam tek od skoro polozio za A1 tu odlucio da stanem nije uopste jeftino u danasnje vreme onda ipak ako kupujes skuter te kubikaze obavezno gledaj da bude vodeno hladjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Evo ovdje linka od modela.

Cijena je izrazena u markama. 

Kada se preracuna u evre, dodje se do cifre od 1.282,05eura. 

Ima i detaljan opis. 

slika-455280-5b40dee9ade4d-velika.jpg
WWW.OLX.BA

Sonic skuter motor motocikl Monza bijeli 2T, Bijeljina, 2.499...

 

Promenio član SinisaV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Eto, bio bih vam zahvalan da mi kazete nešto više i konktetno o ovom modelu sa tom mašinom 2T,značila bi mi vaša pomoć kao što sam i pitao već gore u prvom postu. 

Hvala vam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Kod nas vec dugo godina se zove "Sonic", mislim da se prodaje od 2013 pod tim imenom. 

Jer "Agromehanika" je koliko znam generalni uvoznik iz Kinr za BiH. 

Pa je to kao njihova marka. 

A niko mi jos nista nije konkretno napisao ništa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Ma jesam ali nema nista konkretno. 

Valjda ce neko vec se pojaviti ko je vozio ili ko vozi ustvari. Ali hvala u svakom slučaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Kod nas ih se pojavilo odjednom desetak novih (Peda). Kako su se brzo pojavili još brže su potpuno nestali. 

Prijatelj koji ima baš veliku automehaničarsku radionu uzeo ih i prodavao. Toliko puno problema sa njima je imao da je gotovo izludio.

Da ne pišem na kakav je loš glas došao itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ti kinezi izadju iz jedne fabrike a vise imena zavisi gde se prodaju, ime i nema mnogo veze. Ovo je 2t masina, sta tu ima da se pokvari,samo dobro ulje i normalna voznja. Kod kineza stradaju periferne stvari krajevi zica, plastike,masina bi trebalo 20000 da predje. Licno sam 10 godina i 20000 km vozio nov baotian hero 125ccm,bilo je sve ok. Crkavale sijalice, regler prepunjavao pa crko akumulator, uslov prekidac u desnoj kocnici oce nece, to je riknula zica u kormanu. Sve su to sitnice, 20000 km slatke voznje, i onda poceo da trosi ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Pa moglo bi se onda gledati na kraju taj Sonic Monza odnosno Peda. 

Niko jos nije rekao da je to lose. 

U Banja Luci sem motora popur BMW, YAMAHA,markiranih motora, SUZUKI, ja nemam sta da kupim. 

Imam da nadjem jos Keeway nov i to je to. 

Ponuda nike široka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

Ovo je 2t masina, sta tu ima da se pokvari,samo dobro ulje i normalna voznja. Kod kineza stradaju periferne stvari krajevi zica, plastike,masina bi trebalo 20000 da predje....

Upravo tako, agregat ko agregat bi trebalo da sluzi, ostalo su sitnice koje manje vise mozes da otklonis sam, samo treba zivaca...

Banalan primer. Moja drugarica je kupila pre nekih 12 godina (ako se ne varam) Sprint Exacly, takodje cistokrvni kinez, da ima da ode do posla i da se vozika po gradu da se ne kuva u autu leti. I dan danas ga voza i on i njen otac.

Suprugin deda ceo zivot apn-ce voza, sin mu kupi isto nekog kineza (ne secam se marke ni modela) starog nekoliko godina sa nekih 800km na satu. Deda svaki dan od proleca do jeseni ide na pecanje nekih 50-60 km tamo i nazad. Znam da su posle par godina odradili generalnu (mislim da su delovi bili 40-50e) i deda to jos uvek tera...

Ja sam pre 10ak godina vozio sprinta 125cc 4t, za par godina vozanja, promenio ako se secam dobro, zadnje pakne na dobosima, sajlu od km sata, akumulator, svecicu, remontovao anlaser i odradio nekoliko malih servisa. Karburatori nikad stelovani nisu, zazor na ventilima nikad proveravan, jednostavno je bilo sedi i vozi se. Bilo je losih stvari, plastike su imale zazore velike kada su nekoliko puta skidane, na kormanu je imao puno lufta pa sam sraf koji steze korman morao svakih nedelju dana da dotezem, preko 60 na sat se osete vibracije itd itd itd...

Tako da nisu to toliko losi motori, plastike su lose, zavrsna obrada nije na nivou yamahe, aprilije... Ali koliko para kostaju dobri su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Pa slažem se, u suštini kako se i sam odnosiš prema nečemu tako bi i trebalo da te služi. 

Ja sam na ovom Sonicu gledao plastike, to jeste cimao ih rukama, dijeluju"stameno", čvrsto. 

Ne znam sada po potrebi nakon skidanja i ponovnog vraćanja sta bi im se dešavalo. 

Postaviću sada i link od ovog Keeway JoyRace, cijenovno je isti kao i Sonic, stim da mi je Sonic u Banja Luci i za kupiti i za servis, a Keeway mi je prema Doboju imam nekih 120kilometara,on je 4T.

slika-1130218-5e8b97d487f57-velika.jpg
WWW.OLX.BA

Skuter motocikl motor ROCKET 50 JOYRACE KEEWAY 2020g, Tuzla...

 

Sada ja ne mogu više da se odlučim oko tih stvari 2Tili4T jer su misljenja podjeljena i dalje. 

Za ovaj 4T Keeway prodavac kaze da je 49ccm u papirima ali da su svi pojačani klipovima na 80ccm tako da sa blokadom ide 65km na sat, nakon skidanja blokade i 80.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Ima ovaj link što sam malo prije objavio. 

Postavio sam drugi model skutera, gdje sam i napisao da je prodavac napisao da je fabrički ojačan na 80ccm e sada, koliko to znači tih 30ccm to ne znam, nisam imao prilike ništa da vozim do sada ni 2t kao ni 4t.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

I moj glas ide za 2t, zivahniji je a i servis ti je u tvom gradu, sta god ti treba blize ti je i lakse dovesti motor.

Kit od 80 ti znaci, oseti se razlika u ubrzanju, kako vuce uzbrdo, max brzina... Shodno tim ti ide i potrosnja gore. Uzmi isti auto sa 1.2 i 1.6 motorom, jel se oseti razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Pa da naravno, slažem se sa tim poredjenjem koji si napisao sada. 

Ništa za sada onda prednost u glasanju ide za 2t odnosno Sonic Monzu to jeste Pedu kako se vec zove u Srbiji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: U potraznji sam

Evp društvo da vam se javim.

Kupio sam skuter, na kraju sam kupio 4T mašinu. 

Kako sam obišao sve prodavce, svi su imali odgovor da zbog Korone virusa ne mogu da uvezu robu, a nisu ni sigurni kada ce je imati na stanju. 

Meni se nije čekalo više jer dvije godine već tragam. 

Postaviću vam koku sliku skutera.

Model je Joyrace Rocet 4t.

Fabricki blokade nema pa se trudim da ga vozim polako prvih hiljadu kilometara zbog razrade. 

IMG_20200430_114307.jpg

IMG_20200430_113947.jpg

IMG_20200430_113940.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

U zdravlje da se vozis, lepo izgleda, i ja sam pre par dana pazario Pedu 4t :)

Dobri su kinezi, odradi samo redovne servise i polako dok se razradi i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja