Jump to content

Moto Zajednica

Novi Versys 1000 ili Polovni R1200GS

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A jesi li ubacio u kalkulaciju i to da kupovinom gs-a prelazis u neku drugu dimenziju vozaca tj. neces vise biti obican motorista?;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
1 hour ago, LjubomirMK said:

Bas sam zato i bio u nedoumici, oni koji so vozili znaju razliku da su ta dva motora sasvim razlicni. Ja nisam vozio ni jedan ni drugi. GS jesam jedan krug i to meni radi vrlo cudno, drhtavo i bucno. Al vozi ih cela planeta pa valjda se naviknes. Versys (nisam vozio, al ovako od prijatelja kad cujem kako radi) on veze!!! Prima u deo sekunde. Zato nisam mogo da se odlucim sta zelim. E sad citajuci ovaj forum iz dana u dan glasovi sve vise idu BMW GSu. To je spored mene i cinjenica sto na foruma ima mnogo vise GS nego Versys al verujem da nisu tolku pristrasni.

Fakt je da je u mom slucaju BMW opremeniji, mnogo jeftiniji i vozi se mnogo vise od Kawasakija na svetskom nivou.... Ne zanima me ubrzanje i krajna brzina pa mozda je i tu u prednosti. Jedini minus sum mu 9 godine starosti.

Versys je nov novcat, radi ko da ne radi, bolje ubrzava, vece krajna i miran motor. Ali - ! boja nije losa ali i nije po mom ukusu. Skuplji zavisno od opreme od 5000 osnovni, 6500 u turing verziji i 7850 i Grand Turismo verziji.

Tako da vec se formira misljenje da ce ipak biti polovni GS.... 

Sutra ce da pregledaju lepo taj GS ljudi koji se u to razumeju (bar tako mislimo :) ) pa cemo tek tad da se odlucimo.

Vidim ja da tebe srce vuće prema Versysu i  zato pusti što "selo" priča.  Kupi sebi brate Versysa, jer je TEBI on ljepši,  jer se isti TEBi sviđa i jer ti Versys ne radi "vrlo čudno, drhtavo i bučno".   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem, kad god mi je neki motor na prvu probu legao, lepo smo se i relativno dugo druzili.

Kada god mi je nesto zasmetalo prilikom te prve voznje, iako bih ga kupio zato sto sam mislio da treba, ili sto su ostali ga preporucivali ili sta vec, ekspresno smo se rastajali posle vrlo kratkog posedovanja. Neki od tih motora, gde sam presao preko tog prvog utiska, nisu izdrzali ni dva tri meseca u garazi.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

A kod mene opet obrnuto,jbg., sto ljudi-sto ćudi, jedino obuću kad kupujem na prvu što probam nikad se ne zeznem, dzabe dalje gledam, kod motora, koji god mi legne na prvi utisak rastanemo se posle jedne sezone. Zadnji sam isprobavao i pregledao od 9 do 5 PM i vagao razloge da ga kupim, jer mi je isto bio i čudan i bučan itd., a nije bio blizu u oglasima, i evo već treću sezonu uzajamno drugarstvo sa istim još traje i traje..

Nije mali novac u pitanju a opet nije valjda ni venčanica, treba sve probati u životu, zato GS em u nijansama bolji em povrat novca garantuje ako se bude prodavao nasuprot novom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Niko

 

Naravno. Kod mene je to kod kupovine kola i skutera, tu vagam, razmisljam sta bi mi bilo bolje, sta mi radi posao, sta je najbolje ulozeni-novac za sta mi treba, jer ih u glavi imam kao obicno sredstvo da predjem iz tacke A u tacku B.

Motor mi je jos uvek adrenalin i zadovoljstvo i ja ga dozivljavam na prvu loptu, zato tako i radim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Moj komsa imao bas slicnu dilemu, ali realniju jer je gledao Versysa 650 novog ili GS1200 polovnog. Fora je sto je vozio GS800 nekih 5 godina, pa rekoh mozda hoce da promeni.
Vidim ga odjednom na GS1200, kez samo takav.
Pitam ga, komso, sta bi sa Versysom?
Kaze zena, ja, stvari, lakse na ovome mnogo. Videcemo utiske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
On 19.4.2020. at 22:22, Nole Bg je napisao:

Bmw s1000xr ima polovnih kod nas i te kako.@Djole Lo kupio skoro nesto oko 12k ga platio, 2015 god, malo presao, motor bomba. Taj motor nije za svakoga, dosta je sportski nastrojen i bukvalno s1000RR u odelu, ako volis da zavrnes dobro i uzivas u tome pravi izbor. Ako pak volis malo drugaciji stil voznje onda je svakako Gs ili Versus bolji izbor...

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Po onome sto je napisao, kontam da se ne bi pronasao na XR

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Deluje mi da je bilo vise poruka, verovatno sam nesto propustio nije ni bitno.

Danas sam probao XR-a, ono njegovo tanko sediste samo deluje da je tanko ali kada sedis na njemu i te kako udobno, quickshifter ludilo, zvuk motora top, polozaj sedenja vrhunski.

Za mene od 180 cm3 je sa savrsen motorcikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Ako voliš da mijenjaš motore svake 2 godine i motori te vizuelno ne privlače dovoljno da ih na osnovu toga kupiš, onda GS. Jer BMW (iz razloga što je BMW, ništa drugo) drži na cijeni i moći ćeš da ga prodaš relativno lako kad ti dosadi, a da ne izgubiš puno na cijeni.

 

Ako nisi od onih što mijenjaju motore kao farmerke a usto još i voliš miran rad i zvuk 4 cilindra, onda Versys. Jer ako ti se stvarno dopada kao što se meni dopao moj (ne samo izgledom nego i karakteristikama motora), onda ga sigurno nećeš mijenjati barem 5 godina. Za to vrijeme taj nov motor će sigurno da ti se isplati po principu "nemaš brige, samo sipaj gorivo i uživaj" (i imaš 2 godine garancije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

Problem resen, spreman za sezonu !!!

Hvala svima na komentarima jer mislim da ste me sa razlogom predomislili od kupnje novog motora. Mislim da je ovo razumnija varijanta za sad.

Hvala vam puno jos jednom !

IMG-a36e32d1d4ef2bb630d63842c3f95ff3-V.jpg

IMG-4674bf0b7f2dddfc7647abc5ea5e30ac-V.jpg

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Uzeo bi Versys bez razmišljanja, 

Jednostavno GS mi se ne svidja, nepraktičan boxer, preširok, odereš glavu agregata kad ispustiš motor,

Zvuk užasan s bilo kakvim auspuhom,

Održavanje skuplje,

Ružan u pm.

 

A Versys,

On je ima sve što Bmw nema,

Praktičan, uži agregat,

Zvuk fantazija,

Jeftinije održavanje

Lep motor

 

Nsam neki pobornik onog "novo je novo", 

i ne treba ovu dilemu porediti sa dilemom "nov kinez ili polovan Japanac" , jer Kawasaki ni trunku ne zaostaje po kvalitetu za Bmw-om, jednostavno kod Bmw-a plaćaš ime, i to je tako, svidelo se to nekima ili ne, naravno to ne znači da je Bmw loš, naprotiv, Bmw je do jaja, ali i Kawasaki je.

Zato mislim da bi ti bila dobra opcija da uzmes polovan Versys par godina star. Mnogo više para bi ti ostalo u džepu a ne gubiš ništa.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Nek je sa srećom...lep motor, nema ih puno u beloj boji...Ja bih se isto odlučio na BMW a poređenje nije bilo pravedno jer je ogromna razlika u ceni...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bravo makedonac, nek je sa srecom u zdravlju da ga vozis i pozdravis negde na putu ako se sretnemo

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Vozi godinu, dve dana pa uzmi Versis. Ne moras ni doplacivati, mozda 500e.

Na kraju ces videti koji je kakav i sta tebi bolje lezi. A imaces i iskustva sa dva razlicita motora, 2 i 4 cilindra, zvuk ovakav i onakav, itd itd.

 

Zasto bi na jednom motoru sedeo 10 godina, to mozes pred penziju ili u toku iste.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 24.4.2020. at 8:10, LjubomirMK je napisao:

Problem resen, spreman za sezonu !!!

Hvala svima na komentarima jer mislim da ste me sa razlogom predomislili od kupnje novog motora. Mislim da je ovo razumnija varijanta za sad.

 

Apsolutno. 

 

Citam, cekam da dodjem do kraja, cudom se cudim mnogim komentarima koji predlazu krave i magarce pored babe i zabe koje ti poredis, i na kraju je razum prevladao. Lako je svima nama da se kurcimo sa tudjim parama, ali sa ovolikom razlikom u novcu, a pride je bmw takva ponuda da apsolutno ne treba razmisljati ni sec, cak i ja koji sam mislio da nikad, ali nikad ne bi glasao za bmw - u ovoj prici je bmw mnooooooogo bolja opcija.

 

Cestitam i neka ti e so sreka  :cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

Proso u petak 500 km, BMW je 5- !!!

Taj minus je zbog nacina motora na koji rade boxeri i zvuk Akrapovica bez DB Killera. Sve drugo je fenomenalno, pocevsi od kocnice, vesanja, snage, udobnost, potrosnje, sve je za 5!!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS

Zvuk GS-a je ruzan u bilo kojoj varijanti. 

Ja sam prosle godine bio u slicnoj dilemi. Dvoumio sam se izmedju novog Versysa 650 i polovnog GS-a. Na kraju je dilema nestala kada sam ih probao. Visok sam 189cm i imam 110kg pa mi je kavasaki bio mali :-)

Kupio sam R1200GS 2008 godiste sa predjenih oko 130000km. Motor je bio u skoro perfektnom stanju sa ful opremom u vrednosti oko 1.5 k €: Vario koferi, kras bar, akrapovic, KN filter,  ksenoni, adv. svetla, adv. vizir i sedista i jos gomila sitnih dodataka... 

BMW-ov boxer je pouzdan motor koji prelazi stotine hiljada km bez problema uz, naravno, dobro odrzavanje.

Ako mogu da ti dam neku preporuku, obavezno ugradi kras bar. 

Poz.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja