Jump to content

Moto Zajednica

Novi Versys 1000 ili Polovni R1200GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Vama u Makedoniji su bese veliki troskovi uvoza?

Vidim da ti odmah smeta na gs-u trzanje i smetace ti jos dosta stvari.

Ja bih se odlucio za te novce da kupim BMW 1000 XR i ni jedan drugi u toj klasi.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
5 minutes ago, sale z900 said:

Vama u Makedoniji su bese veliki troskovi uvoza?

Vidim da ti odmah smeta na gs-u trzanje i smetace ti jos dosta stvari.

Ja bih se odlucio za te novce da kupim BMW 1000 XR i ni jedan drugi u toj klasi.

BMW S1000XR se vise ne proizvodi, a polovni nema upste u ponudi. Troskovi uvoza bilo polovnog bilo novog motora su tacno 40% od kataloske vrednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

BMW Motorrad - Skopje 

6 minutes ago, bokibd said:

Bmw 1000 xr se proizvodi.  2020 je izasao osvjezeni model. Ne znam ko ti je rekao da se ne proizvodi???

Tako su mi rekli u BMW - u , a i onako ne ulazi u moj budzet do 13-14.000 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Hahahaha, taj sto tamo radi treba da dobije otkaz momentalno. Kakav lik. Ukicaj na youtube  1000xr 2020 ima. As puno klipova sa predstavljana i prvih voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
3 minutes ago, bokibd said:

Hahahaha, taj sto tamo radi treba da dobije otkaz momentalno. Kakav lik. Ukicaj na youtube  1000xr 2020 ima. As puno klipova sa predstavljana i prvih voznji.

Neznam dali mozes da mi verujes, ali to mi je reko vlasnik salona BMW u Skoplju !!!

Evo sad sam proguglao i XR se proizvodi i te kako !!! Neznam sto mi to reko.

Inace uopste nije bio tema razmislanja posto je drug iz cluba kupio isti za 19.000 eura bez kofera, tako da to i ne gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
4 minutes ago, sale z900 said:

Na avion, izvadis colke i nazad u MK

To mu izagje oko 11,5 do 12 hiljada na MK tablama, preso 76.000 km.... nista od toga.

Ostaje novi Versys ili ovaj GS sa 22.000 km. 

Moram da se resim u toku sledece nedelje....:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, sale z900 said:

Vama u Makedoniji su bese veliki troskovi uvoza?

Vidim da ti odmah smeta na gs-u trzanje i smetace ti jos dosta stvari.

Ja bih se odlucio za te novce da kupim BMW 1000 XR i ni jedan drugi u toj klasi.

To reži, to leti! Promenio bi stil vožnje, a i češće bi vozio sam.

 

Što reče @vasa.93, nigde logike u pitanju. Kao da si pitao koliko imamo para. :ph34r: Ja motor na kome su mi zasmetale vibracije u prvih 100 metara ne bih kupio. Takođe ne bih kupio ni motor u ružnoj boji. Mada bih se na boju nekako i navikao. Kupi BMW i još jedan motor za razliku. GSX-R. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Sa tom kilometražom BMW nije star. Ostavi 500eur na stranu za ne daj bože servis. Ostalu lovu u džep, zavrti globus, ubodi prstom i gas. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Da li samo meni upada u oči kilometraža od 22.000km? Godišnje u proseku ispod 2.500 km. Jednodnevne vožnje su i po 300km, jedan duži vikend 1.000 km. Lično, ne bih bio previše poverljiv prema toj kilometraži ali me motor ne bi odbio ako je u zaista izuzetnom stanju.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Motor od 22.000 se odmah vidi. Po svemu.

 

Našao sam i GS-a od 6000. Zakopao se u prašini. 

 

Zapamtite, GS kupi onaj ko može da ga zaboravi u garaži i da ne skonta da fali sa računa :) 

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
13 minutes ago, 00vladan said:

Da li samo meni upada u oči kilometraža od 22.000km? Godišnje u proseku ispod 2.500 km. Jednodnevne vožnje su i po 300km, jedan duži vikend 1.000 km. Lično, ne bih bio previše poverljiv prema toj kilometraži ali me motor ne bi odbio ako je u zaista izuzetnom stanju.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Moze ako je ja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
13 minutes ago, 00vladan said:

Da li samo meni upada u oči kilometraža od 22.000km? Godišnje u proseku ispod 2.500 km. Jednodnevne vožnje su i po 300km, jedan duži vikend 1.000 km. Lično, ne bih bio previše poverljiv prema toj kilometraži ali me motor ne bi odbio ako je u zaista izuzetnom stanju.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Decko radi u Africi, u Makedoniju je par meseci godisno, i od tih meseci kad je ovde nekad je zima... tako da mu verujem. Malo je Skoplje zna se skoro svaki motor. Kupio sad R1250GS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
BMW Motorrad - Skopje 
Tako su mi rekli u BMW - u , a i onako ne ulazi u moj budzet do 13-14.000 eura.
Bmw s1000xr ima polovnih kod nas i te kako.@Djole Lo kupio skoro nesto oko 12k ga platio, 2015 god, malo presao, motor bomba. Taj motor nije za svakoga, dosta je sportski nastrojen i bukvalno s1000RR u odelu, ako volis da zavrnes dobro i uzivas u tome pravi izbor. Ako pak volis malo drugaciji stil voznje onda je svakako Gs ili Versus bolji izbor...

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ako kupis bmw pa se predomislis prodaces ga za iste pare i onda dodas i kupis versysa. 

Ako kupis versys i predomislis se izgubices mnogo pri prodaji. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
47 minutes ago, LjubomirMK said:

Decko radi u Africi, u Makedoniju je par meseci godisno, i od tih meseci kad je ovde nekad je zima... tako da mu verujem. Malo je Skoplje zna se skoro svaki motor. Kupio sad R1250GS

Kupi BMW i potroši 6.000 na starlete. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ja bih tu dilemu rešio ovako - neću ni 2 cilindra ni 4 nego 3! Yamaha Tracer 900GT u Srbiji košta 13100 eura i u GT verziji je solidno opremljena (bočni koferi, grejanje ručki, quickshifter, tempomat ...). Šta znam, ja bih tako :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
49 minutes ago, mitri said:

Ja bih tu dilemu rešio ovako - neću ni 2 cilindra ni 4 nego 3! Yamaha Tracer 900GT u Srbiji košta 13100 eura i u GT verziji je solidno opremljena (bočni koferi, grejanje ručki, quickshifter, tempomat ...). Šta znam, ja bih tako :neznam:

@Mitri  problem je u Makedoniji sto osim BMW i Kawasaki i nesto malo Ducatija sve ide po narudzbinu. Nemaju nista na stanju cak ni da pogledas, a nedaj boze da probas. Isto sam gledao Tracer al nemaju na stanju, mora da se ceka od 45 do 60 dana. Jos ako se tu nesto izjalovi mozda i vise, znaci odose Maj, Juni a ko zna mozda deo Jula sto je za mene neprihvatljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

To su definitivno slatke muke, mada moram priznati da me zbunjuje nedoumica, jer ta dva motocikla  su zapravo poprilično različita.

Boxer ili voliš ili ne voliš. Kardan isto tako. GS je toliko poseban i specifičan motor i da ga BMW ne prodaje u tolikim brojkama, zapravo bi bio čista egzotika. To što se toliko prodaje po cijelom svijetu ipak na kraju balade govori da je upravo taj koncept pogodak u sridu.

Kawasaki sa druge strane se svakom generacijom još uvijek vizualno traži. Neminovno je da je Versys odličan motor i ako netko voli prvenstveno četverocilindričan motor, udoban motor za dvoje za dulja putovanja, sa Versysom ne može pogriješiti. Ja osobno volim boxer, volim kad pustim gas, a on se ukopava kao da sam stisnuo obje kočnice. Obožavam kad se spuštam niz strminu, a on močno koći motorom bez pomoći kočnica. Kardan je posebna priča i volim što ne moram natezati i podmazivati lanac ( šta češ, leguza sam) .  Obožavam snagu boxera u donjem režimu rada i što ga ne moram vrtjeti u okretaje a  da bi on močno povukao u brdo. Zbog sveg navedenog moj glas ide u smjeru BMW GS, a 6500 eura razlike, potrošio bih na putovanja.....mada....novo je novo i ako voliš  4 cilindra.....eh...jebiga :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS
1 hour ago, Tobastal said:

To su definitivno slatke muke, mada moram priznati da me zbunjuje nedoumica, jer ta dva motocikla  su zapravo poprilično različita.

Boxer ili voliš ili ne voliš. Kardan isto tako. GS je toliko poseban i specifičan motor i da ga BMW ne prodaje u tolikim brojkama, zapravo bi bio čista egzotika. To što se toliko prodaje po cijelom svijetu ipak na kraju balade govori da je upravo taj koncept pogodak u sridu.

Kawasaki sa druge strane se svakom generacijom još uvijek vizualno traži. Neminovno je da je Versys odličan motor i ako netko voli prvenstveno četverocilindričan motor, udoban motor za dvoje za dulja putovanja, sa Versysom ne može pogriješiti. Ja osobno volim boxer, volim kad pustim gas, a on se ukopava kao da sam stisnuo obje kočnice. Obožavam kad se spuštam niz strminu, a on močno koći motorom bez pomoći kočnica. Kardan je posebna priča i volim što ne moram natezati i podmazivati lanac ( šta češ, leguza sam) .  Obožavam snagu boxera u donjem režimu rada i što ga ne moram vrtjeti u okretaje a  da bi on močno povukao u brdo. Zbog sveg navedenog moj glas ide u smjeru BMW GS, a 6500 eura razlike, potrošio bih na putovanja.....mada....novo je novo i ako voliš  4 cilindra.....eh...jebiga :D

 

Bas sam zato i bio u nedoumici, oni koji so vozili znaju razliku da su ta dva motora sasvim razlicni. Ja nisam vozio ni jedan ni drugi. GS jesam jedan krug i to meni radi vrlo cudno, drhtavo i bucno. Al vozi ih cela planeta pa valjda se naviknes. Versys (nisam vozio, al ovako od prijatelja kad cujem kako radi) on veze!!! Prima u deo sekunde. Zato nisam mogo da se odlucim sta zelim. E sad citajuci ovaj forum iz dana u dan glasovi sve vise idu BMW GSu. To je spored mene i cinjenica sto na foruma ima mnogo vise GS nego Versys al verujem da nisu tolku pristrasni.

Fakt je da je u mom slucaju BMW opremeniji, mnogo jeftiniji i vozi se mnogo vise od Kawasakija na svetskom nivou.... Ne zanima me ubrzanje i krajna brzina pa mozda je i tu u prednosti. Jedini minus sum mu 9 godine starosti.

Versys je nov novcat, radi ko da ne radi, bolje ubrzava, vece krajna i miran motor. Ali - ! boja nije losa ali i nije po mom ukusu. Skuplji zavisno od opreme od 5000 osnovni, 6500 u turing verziji i 7850 i Grand Turismo verziji.

Tako da vec se formira misljenje da ce ipak biti polovni GS.... 

Sutra ce da pregledaju lepo taj GS ljudi koji se u to razumeju (bar tako mislimo :) ) pa cemo tek tad da se odlucimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja