Jump to content

Moto Zajednica

Novi Versys 1000 ili Polovni R1200GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

Ako sam pogresio mesto teme slobodno izbrisite ili pomestite.

Prosle nedelje sam prodao moj motor i u planu je nesto vece i snaznije. (vozio Suzuki SV650S ).

U planu je:

BMW R1200GS  2011 god Polovan

Novi Kawasaki Versys 1000 Nov!!!

Generalije radi reda:

Godisnje pregjem oko 12-15.000 km

1/3 toga gradska voznja

Visok 191 cm , tezak 95 kg

Defanzicni vozac, 66% vozim sam, 34% dvoica.

- Kawasaki Versys 1000 2020 god. - 13.000 euro osnovna verzija gol! Oko 14.500 za 3 kufera i jos neke opreme

 

- BMW R1200GS - ESA, ABS, ASC, RDC, Grijanje rucica, Akrapovic, Hand  protections, led zmigavce, 3 kom BMW Vario kofere, prvi vlasnik, 22.000 km, servisna knizica, veliki servis na 20k nove gume na 16k, cena 8.000 eura

 

Razlika je 6.500 eura (nije presudna !)

 

Iskreno, kratko i jasno, sta bi vecina vas izabrala ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ако не планираш више да мењаш мотор, онда нов... ако то није случај, онда бембару... мада га лично ја не би возио ни да ми плате ал то је за другу тему и друге расправе ;)

Мојих пет пара...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Iako nisam ljubitelj bmw-a,ovde je sve na njegovoj strani.Velika je razlika u ceni  i ako su navedeni podaci o bmw tacni,onda je po meni u velikoj prednosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
Upravo sada, ivica744 je napisao:

Sa 22.000 km na satu i nije bas star

Matoro u odnosu na 2020 god

I ja imam hondu iz 81' sa 15000km pa sigurno nije bolja od novijeg motora sa 50000km.

Ono sto je sigurno za npr 3 sezone mnogo manje para ces izgubiti na BMW-u, a sa druge strane ako kupis Kawu vozis nesto sto je novo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

U voznji nisu ni priblizni, sem sto spadaju u Enduro motorcikle.

Ako si bas agresivan vozac kupi polovan bmw XR 1000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Hmm, versys i go ima dosta opreme koju nisu pomenuo.. Kad kazes go, misli se da nema nista, no ipak nije tako.. I da, agregat u Versys-u 1000 je  :ooo:
ABS, TC, LED farovi, led migavce plus jos nesto sto sigurno ima novi versys u klot varijanti..

Mozda da ipak potrazis 1200GS LC 2013+, on je dobar kompromis izmedju ova dva, a ostace i novaca.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pomalo čudna dilema sa velikom razlikom u ceni. Ja bih vozio oba, i kada bih birao u istoj situaciji mislim da bih odabrao da uštedim 6500€ koje bih uložio u neka putovanja. To je baš dosta para. Verovatno bi ti i jedan i drugi završavali posao, i uvek možeš da se nakon što uzmeš bilo koji predomisliš i zameniš ga za drugi. :)

 

E sad, novo je novo, to zaista stoji. Ima nečega u tome, taj osećaj da sedaš na (ili u) skroz novo vozilo na kome je sve cakum pakum, da si ti prvi koji koristi to vozilo itd. No, to je subjektivna kategorija, i kratkotrajno je, makar prema mom iskustvu. :) Prednost novog je što ne postoji "istorija vozila", već je ti sam gradiš, postoji određeni nivo pouzdanosti, pa i ta neka garancija koja eto, može da znači nešto. Kako ja to vidim - ako želim da vozim bezbrižno, ili makar sa što je manje moguće briga, tu tas odnosi prevagu na stranu novog vozila. I to ima subjektivne elemente, ali nije ni daleko od objektivnog. Postoje i mane, razume se. Najveća je ta da se mnogo više jedeš ako na bilo koji način oštetiš novo vozilo nego kada se to desi sa polovnim. :D Ona manje bitna je to da se dosta i brzo gubi na tržišnoj vrednosti. To i nije toliko bitno ako siguran u to šta kupuješ, ali ako nisi onda ima svoju težinu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako mi sa foruma možem da odlučimo :) Mi smo ti ove kao babetine u parku, ništa to ne uzimaj za ozbiljno.

 

Onaj motor na kojem ti se prve zacaklile oči je taj koji treba da kupiš.

 

Što se tiče novog Versysa... Ako možeš da ga kupiš a da ne osetiš taj trošak, tj. kao da si kupio namirnice u marketu, nema diskusije, kupi NOV motor.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zanimljiva dilema, skoro da sam imao sličnu... Kao što su kolege rekle, ako ne nameravaš uskoro pomovo da menjaš motor, onda svakako uzmi novo. Razlika u ceni je veća jer će ti trebati nešto od opreme na Versusu, barem koferi. Sa druge strane, verovatno da govoriš o nekom konkretnom BMW koji si već našao i koji je u dobrom stanju. Tu još na cenu možda treba dodati amortizere koji nisu jeftini ili servis istih, ako nije ništa menjamo do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

BMW 7:7  Versys ako sam dobro izbrojao :)

22 minutes ago, vidakn said:

Mozda nova Africa za 14500e

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  13.500 u Skoplju + 1500 da bi je spremio za put. Precise offroud uragjena....

1 hour ago, ProMaster said:

Hmm, versys i go ima dosta opreme koju nisu pomenuo.. Kad kazes go, misli se da nema nista, no ipak nije tako.. I da, agregat u Versys-u 1000 je  :ooo:
ABS, TC, LED farovi, led migavce plus jos nesto sto sigurno ima novi versys u klot varijanti..

Mozda da ipak potrazis 1200GS LC 2013+, on je dobar kompromis izmedju ova dva, a ostace i novaca.. 

Agregat na Versys 1000 je jedini 4 cilindras u ponudi i strasbo ja dobar !!

R1200GS LC 2013 +  cena mu dogje ista kao novi Versys, i onda nema dileme da bih iso na novo.

 

2 hours ago, bopk said:

Gs. Mnogo  velika razlika u ceni a dobijas svu opremu i bolji motor ( sem godista)

tnx

 

56 minutes ago, shoyyka said:

Šta god da odabereš... pogrešićeš! :)

jaooooo.....

 

Svi znamo da ja novo ipak bolje,  sasvim se slazem a verujem i svi mi koji volimo motore zelimo NoVO !

Dilema je nastala kad sam u salonu saznao da Kawu imaju samo narandzastu, sto nije bas po moj ukus, a drugu boju mogu da dobijem tek za 60-90 dana.

Sa druge strane ovaj BMW o kojim se prica zna se cela istorija, i moze odma da se vozi.... 

Sve jedva cekamo da se ova ogranicenja zavrse i da se popnemo na nase ljubimce.

Ako neko ko vozi GS moze da pomogne zasto da kupim ili zasto da ne kupim polocni GS nek pise, ili ako neko strucan zna prednosti i jednog i drugo motora. Iskreno nisam vozio ni jedan ni drugi !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja