Jump to content

Moto Zajednica

U novogodišnjoj noći sa Jadrankom ... i na Jadranci ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Oduvek me zanimalo kako bi izgledala jedna zimska vožnja ali nikada nisam imao prilike za to jer već sredinom oktobra vadim accu iz ljubimca a onda ga dižem na tavan da prezimi medj šunkom i kobasicama do proleća. Te godine se poklopile kockice, imao sam slobodnih dana a vremenska prognoza je najavljivala vreme kao da se nova godina dočekuje tokom proleća a ne u sred zime. Para nisam imao ali sam imao dobru volju da putujem što je, morate priznati, mnogo bolja opcija od one kad imate keš a nemate volju za putovanjem.

 

Dolazim kući sa posla, saopštavam ženi moje planove a ona u tom trenu kad ču da ostaje sama narednih par dana odjedamput posta srećnija od mene koji putujem.

To se zove ljubav, i to ona višedecenijska.

 

Pakujem stvari u ljubimca, keva stanuje u stanu ispod mog pa polazim i da se njoj javim. 

 

Pita gde idem, ja joj kažem.

 

Pita sa čime idem, ja kažem kolima. Pita sa kojim a ja kažem sa cabriom. Kukuuu leleee pa jel si ti normalan, najavljuju kišu sneg vejavicu kijamet ....

 

Majka ko i svaka majka, sekira se ... Nije ko žena da se obraduje što ostaje sama.

 

Ajd nekako se keva smiri a onda me upita gde ću da spavam. Ja joj odgovori u kolima ...

 

Samo se prekrstila i rekla bože umreću a neću saznati kakvu sam budalu rodila ...

 

Sedam u ljubimca i krećem, grad pun večernjh šetača a u vazduhu se oseća praznična groznica.

 

Nisam od onih koji vole da voze noću ali pre sam za tu opciju nego da čekam da svane i krene. Kad pundravac u dupetu proradi onda se kreće odma juče a ne sutra.

 

Mašina se zagreva i lagano se kruzira gradom, u stomaku osećam leptiriće jer znam da me Jadranka nestrplivo očekuje.

Grad okičen i ukrašen, sve šljašti i blješti, razmišljam da li je i Jadranka napuderisana i našminkana.

Fotografija4001.jpg

...

Kod skupštine haos, uvek sam mrzeo tu skretanje levo jer prodju tri auta i ćao. Onda opet crveno ...

Fotografija4002.jpg

...

Nastavak sutra, neka vam ovaj putopis bude praznični poklon od mene ...

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Izlazim iz grada i hvatam pravac ka bosni, nema prometa pa zavrćem gasss ali sam na oprezu. Ipak je zima, preko dana sunce ugreje ali noću ipak ima zaledjenih bara mestimično po putu.

 

Ulazim u bijeljinu, tankujem se do čepa. Predstoji mi noćna vožnja pa neću bar o gorivu da razmišljam.

 

Stojim tako kad uleće još jedna kečina i staje, izlazi baja a onda započinje spiku.

Kaže, ima 5 komada u dvorištu, što rasturenih u delove što ovako ili onako. Ako mi nešto treba za rezervu odma će otići i doneti mi gratis jer je i on ljubitelj keca.

 

Zahvaljujem mu se na dobroj volji ali nema potrebe, malo se ispričali a onda napravio fotku i paljba dalje.

Fotografija4227.jpg

...

Noć je predamnom ... bijeljina brčko pa banja luka, tu me umor slomio pa dajem desni migavac a onda obaram sedište i ZZZZZZ ....

 

Kanjon vrbasa opletem pred svitanje pa putopis započinjem nekih 500 km od beograda ...

 

MRKONJIĆ GRAD ... a onda turistički kompleks balkana ...

Fotografija0595.jpg 

...

Par puta sam prošao tuda ali leti, navikao sam da to sve bude puno gostiju ali ovaj put bi prazno ...

Nema snega, nema cike i vriske pa eto dobrog razloga za prvu jutarnju pauzu ...

...

Kupalište prazno, nema vode. Caruju mir i tišina oko mene ...

Fotografija0586.jpg

...

Parkiram se a onda malo protegnem noge po okolini ...

Ulazim i pitam jel može kafa ... kažu može. Ja sam, nigde nikog. Pitam jer može kafa napolju a oni me čudno pogledaše. Svi znate kakva su bosanska jutra a pogotovo ova zimska. Ali kad je toplo u srcu onda je spoljna temperatura najmanje bitna.

 

Iznese konobar stolnjak i kafu a ja se narednih par minuta nadisao svežeg vazduha.

Fotografija0592.jpg

...

Iz mrkonjić grada hvatam pravac ka livnu, prolazim kroz mlinište ali ovaj put ne stajem na parking jagnjetinu jer nešto drugo imam u planu. 

 

U livno stižem oko podne i ceo dan provodim u njemu sa nekim meni dragim ljudima. Tu i noćim.

Fotografija0606.jpg

...

Naredno jutro se budim rano i polazim odmah po svanuću. Predhodnog dana sam prešao nekih 600 km a i za danas je plan ambiciozan, stići do italije.

 

Mašina tek startovana, zagrevam je i koristim priliku za fotkanje i uspomenu. Hvatam pravac ka splitu.

Fotografija0609.jpg

...

Na izlazu iz livna obavljam ono što se obaviti mora. Do vrha dok ne prelije ...

Ovde se na tabli vidi temperatura +2 stepena, bilo je hladno a po slikama izgleda kao da je proleće. Bosno bosno, ebeš zemlju koja tebe nema.

Fotografija0613.jpg

...

Odavde sam hvatao pravac za GP kamensko, mislim da se tako zove. Plaćam gorivo na kasi i kupujem neke čokoladice kad polako pristožu kola iz suprotnog pravca i staju na pumpu. Kažu negde na deonici oko jezera se upravo desila saobraćajka, ima svega i svačega pa se čeka dolazak hitne pomoći a put je zatvoren za saobraćaj do daljnjeg.

 

Malo mi opada moral, teško je kada tako nešto čujete tokom sopstvenog putovanja.

 

Razmišljam šta dalje, neću da čekam već hoću da se vozim.

 

Hvatam pravac ka bihaću i gasssiram lagano, još sam pod utiskom saobraćajke za koju sam čuo.

 

Put do bihaća zanimljiv ali sam ga sroko u cugu, za taj dan je bilo nešto drugo planirano pa nisam hteo da gubim vreme na stajanke.

Fotografija2690.jpg

...

Na granicu stiže brže nego što sam mislio, vratio mi se osmeh na lice jer sam već mislio da ćemi prolazno vreme biti u dubiozi.

 

Ulazim u lijepu njihovu bez problema ... 

Fotografija4021.jpgbilly corgan wiki

...

Fotografija4022.jpgupload photo

...

Po prelasku granice me dočekuje sneg ali ne na putu već pored njega ... Kakvi lanci kakvi katanci, ko još na cabriu ima zimsku opremu. Na felnama letnje sprinterice koje gaze u novu avanturu ...

Fotografija4023.jpg

...

Fotografija4026.jpg

...

Prolazim skretanje za plitvice, tu sam oduvek bio leti pa razmišljam kakav li je predivni ambijent pod snegom.

Inače, nekih 10ak dana pre mog prolaska je sve ovo bilo pod snegom i zavejano, zato ga i ima pored puta.

Fotografija4024.jpg

...

Vozim vozim vozim i odjednom mi nekako sve čudno ali ne znam šta. Počinjem i da se znojim, vrućina.

Kada sam izašao iz snega nemam pojma ali kao da sam odjednom ušetao u proleće. Gasim grejanje i otvaram prozore ...

Fotografija4027.jpgkeyboardtester com

...

Ovuda se planinarilo do izlaska na obalu ...

Fotografija4028.jpgbest image upload site

...

Kod senja izlazim na Jadranku koja me dočekuje okupana suncem. 

Mnogo važnije od svega toga je što smo bili sami i niko nam nije kvario idilu.

Fotografija4030.jpg

...

Fotografija4031.jpg

...

Fotografija4033.jpg

...

Prvi susret je ispunio sva moja očekivanja ali nema preteranog opuštanja, družićemo se mi još tokom ovog putovanja ali je za taj dan krajnji cilj trst u kome sam hteo da provedem veče ...

 

Obilaznica oko rijeke a onda autobanom gasssiram ka cilju ...

Fotografija4034.jpg

...

Fotografija4037.jpg

...

Mislim da je u nastavku puta cestarina iznosila 1e, skretanje za pasjak a onda je SLO vinjeta bezpotrena, prolazak kroz SLO gratis ...

Fotografija4038.jpg

...

Fotografija4040.jpg

...

Slovenija samo tranzit, na ovoj kratkoj deonici obavezno poštujem brzinu i saobraćajnu signalizaciju ali se ipak vrlo brzo stiže do italijanske granice. Par vozila ispred mene ali sve je brzo završeno ...

Fotografija4041.jpg

...

Spuštam se ka trstu, navigacija kaže pravo ali ja je zbunjujem i skrećem levo ...

Volim da udjem u naselje a onda se provozam njime, nije sunce sve što sija pa nekada treba videti i ono što je u hladovini ...

Fotografija4042.jpg

...

Fotografija4043.jpg

...

Fotografija4044.jpg

...

Imao sam više sreće nego pameti, onaj putić me doveo tačno do garage u centru grada ...

Fotografija4045.jpg

...

Vreme je da se vuče ručna a onda se malo posvetim sebi. Od jutra do mraka se prešlo nekih 500 km, ako se to doda na onih 600 km od prvog dana onda je ukupna predjena kilometraža 1100 km što je sasvim solidno za ovo moje matoro sokoćalo. Vreme je da odmori, pošteno je zaslužio crveni zmaj. 

 

I dok on odmara ja krećem u šetnju, ja se nisam umorio. Moje je bilo da samo motam volan i uživam u vožnji.

 

Vrlo brzo se šetam tršćanskom knez mihajlovom, praznična groznica trese sve oko mene ali mene to ne zanima.

Fotografija4047.jpg

...

Šetam se i meditiram ...

Fotografija4046.jpg

...

Uskoro pade i mrak, vreme je da upoznam i noćni života i tako finiširan 2, dan mojih zimskih i novogodišnjih putešestvija ...

Fotografija4048.jpg

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

U trstu osta do nekih 23h, bio je to 30, decembar uveče i grad je bio pun šetača. Nije nešto preterano ni bilo hladno, praznična atmosfera čini svoje.

 

Istim putem se vraćam nazad do opatije, nešto malo ispod 100 km puta tako da vrlo brzo vučem ručnu na autobanu i OMV pumpi ispred ulaza u opatiju. Na pumpi radila 2 momka, na parkingu samo 3 šlepera pa mogu da biram apartman. Ja izabrao onaj sa pogledom na rivu.

 

Stučem toplu čokoladu i kažem momcima da se vidimo ujutru a onda pravac sokoćalo, obaram sediše i uskačem u ponjave ....... ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ...

 

U 6 zvoni alarm, naručio budjenje sa recepije. Malo se vrteo dok se nisam rasanio a onda pravac na pumpu i jutarnju kafu, momci prvo što su pitali jel sam se smrzao. 

Kakva zima rodjaci, radilo webasto celu noć pa sam povremeno morao i da ga gasim zbog vrućine ...

 

Oko 7 krećem sa pumpe, taman beše i smena radnika na pumpi. Ulazim u opatiju i parkiram se u centru da nadjem nešto za klopu.

 

Mir tišina ... nigde nikog a 31, je decembar ...

Fotografija4111.jpg

...

Predhodna 2 dana je akcenat bio na vožnji i užitak u istoj a za taj dan sam planirao svašta nešto a ponajviše da se šetam.

 

Jutro beše tmurno ali bez padavina a i prognoza je tako najavljivala. 

 

YR.no. naravno. Nju pratim i uvek je bilo kao što je prognozirano.

 

Oko 8 sam već bio na startu a onda se nižu ičići, lovran, mošćenička draga ... a plomin me iščekuje ...

Fotografija4050.jpgfree image hosting site

...

Fotografija4051.jpg

...

Negde na pola puta do pule, ovo je bila zimska vožnja pa i nisam nešto puno i detaljno slikao ...

Fotografija4053.jpg

...

Ulazim u pulu i vozim ka centru očekujući slobodno parking mesto ali moša. Sve puno, prepuno kola.

Vrteo se sigurno nekih 10ak minuta, na kraju paljba dalje i parkiram se u nekoj uličici a onda 15ak minuta pešaka do centra.

 

U gradu se već zahuktava i oseća se slavlje. Muzika na svakom koraku, oduševili me klinci brejkeri ...

Fotografija4059.jpg

...

Fotografija4061.jpg

...

Prošetao do arene i rive a gostio se kod trijumfalne kapije družeći se sa štrumfovima ...

Fotografija4064.jpg

...

Fotografija4054.jpg

...

Kako je prošlo podne tako počinjem da razmišljam o povratku u opatiju jer sam tamo planirao da dočekam najludju noć.

 

Pravim polukružno i nazad ali pre toga jedna fotka crvenog zmaja kod arene.

Fotografija4070.jpg

...

Idem ka sokoćalu a onda ugledam njega kako ga zagleda ...

Fotografija4072.jpg ...

...

Djovani, moj novi prijatelj italijan. Parlali rukama i nogama i u svemu se sporazumeli. 

Često u ovim karantinskim trenucima pomislim na njega i njegove drugare od kako se sve ovo ispodešavalo.

Bili su jedna mala italijanska turistička grupa koja je novu godinu dočekivala u puli a ovde su bili u obilasku arene ...

Fotografija4074.jpg

...

Povratak istim putem, što bi rekli plomin x2 ...

Fotografija4080.jpgblogger image hosting

...

U povratku se više stajalo, gde god mi bilo zanimljivo ...

Fotografija4090.jpgphoto uploading site

...

Fotografija4089.jpg

...

Fotografija4085.jpg

...

Ovde mi se dogodio i jedan prijatan susret sa HR kolegom bajkerom, taj susret sam jednom davno detaljno objasnio u temi jadranska magistrala ali takvi ljudi zaslužuju da se više puta spomenu i pohvale.

 

Ostao mi je njegov komentar u glavi, rekao je svi smo mi isti, nema razlike izmedju nas jer svi mi dupe brišemo rukom. Nema dalje, ko razume shvatiće.

Fotografija4093.jpg

...

Fotografija4094.jpghost image

...

Fotografija4103.jpg

...

Morate priznati da je velika čast kada jedan kavezar zasluži i dobije pozdrav od bajkera.

Fotografija4104.jpgimage hosting online

...

Dan je na izmaku a ponoć se približava. Vreme je da uplovim u opatiju i bacim sidro ...

Fotografija4106.jpg

...

Slobodan vez nalazim upravo ovde u samom centru grada ...

Fotografija4109.jpgnearest exxon station to my current location

...

Fotografija4110.jpg

...

Separe, zaslužio je da ga niko ne ometa. On osta da odmara a ja odo u provod ...

Fotografija4108.jpg

...

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Eh, da je to samo keva rekla ...

 

Žena kaže da će umreti a neće joj biti jasno zašto se za budalu udala. 

 

Teška je i opasna bolest kad benzin teče venama :jee: ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Pozdrav iz Pule.
Danas smo bili na vidikovcu u Plominu. Prekrasan dan za vožnju. Dionicu Plomin - Moščenička draga treba odvoziti motorom u proljeće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Jadranka je jedna zgodna mala, nije plava ali je krivudava ... 

Ima pogled mio ko u srne, andjeoski se ona svima osmehuje ... 

 

Ali nije ni ona bez mana,

iako ima dobar stas povremeno se i o njoj pronese loš glas,

svako ko zbog nje izgubi razum i malo jače doda gas,

vrlo lako može  da očekuje jedno tras.

 

Sve u stihu sve u prozi,

Jadranku treba svako da vozi. I voli ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

OPATIJA ... monte carlo za sirotinju ...

 

Oduvek je opatijska rivijera u kombinaciji sa portorožom i slovenačkom rivijerom bila biser jadranskog mora i jadranske obale, svima onima kojima je azurna obala zbog materijalnog stanja nedosanjani san su nalazili utehu upravo ovde.

 

Glamur, moda, džet set ... sve se to oduvek slivalo ovde, pamtim vremena iz 80ih kada sam ovde kao klinac zimovao i letovao sa roditeljima. Danas je globalizacija učinila svoje, kockice su se malo promešale pa je i opatija malo izgubila na sjaju u odnosu na neka prošla vremena ali bez obzira na sve ipak je i dalje mnogima zvezda vodilja koja sija svojim neodoljivim šarmom i privlači brojne turiste.

 

I kao što je kolega E-MAYL rekao, svako treba se s proleća ili početka jeseni provoza ovim putevima i uživa u ovoj lepoti ...

Fotografija4112.jpg

...

Zbog tog njenog neodoljivog šarma sam i hteo da ovde dočekam najludju noć, proteklih godina sam bio samo u prolazu na kratko i nemam vremena za šetnju ali sam ovaj put hteo da obidjem sve.

Glavna meta je bilo šetalište uz more ...

Fotografija4143.jpghow to upload photo on internet

...

Trebalo je obezbediti i smeštaj za tu noć, meni je jedini uslov bio da imam sobu na obali sa pogledom koji puca na pučinu ...

Fotografija4137.jpg

...

Fotografija4141.jpgtrishelle cannatella net worth

...

Kada nemate komplekse i visoke prohteve onda i potraga za smeštajem kratko traje. A onda BINGOOOO ...

Fotografija4136.jpgupload host

...

Mala soba 3 sa 3 a u njoj ja i ti ... al zato pogled iz sobe ...

Fotografija4154.jpg

...

Fotografija4133.jpg

...

Par fotki za kolege nautičare ...

Fotografija4153.jpg

...

Fotografija4155.jpg

...

Fotografija4157.jpg

...

Ponoć sam dočekao ovde, uz kuvano vino i meze s nogu ...

Fotografija4131.jpg

...

Posle dočeka narod je brzo počeo da se razilazi i hvata štraftu ka svojim odajama a ja kretoh na drugu stranu. 

Plima radi svoje a talasi udaraju u obalu dok se šetam, za finiš te večeri sam hteo da bacim pogled na opatiju sa ovog mesta.

Fotografija4163.jpg

...

Vreme je da i ja podjem u svoj apartman, uprkos kuvanom vinu vrlo brzo i lako ga pronalazim.

Climatronik podešavam na nekih 20 stupnjeva a onda obaram sedište oblačim pidžamu i uskačem u ponjave ...

Fotografija4108.jpg

...

Spavam ko beba, što zbog vina što zbog svega onog lepog što sam doživeo i proživeo u predhodna 3 dana.

Budim se pred zoru, još je mrak. Prijalo mi je tih par sati dremke i odmah krećem domu svome, Sutra se ide na arbajt i nema kašnjenja.

 

Peglam Jadranku do senja onako sitno kaludjerski ...  pod fenjerima, brzina 60ak km. Nigde nikog, noć jeste malo tmurna ali je vidljivost ok. Povremeno bude i neki vatromet a onda odsjaj u moru ... 

 

Kod senja migavac levo a onda pravac ka plitvicama i bihaću odakle sam došao.

Polako počinje da sviće pa sam tu deonicu odvozao malo dinamičnije.

 

Na granici trešti muzika, cajke rokaju sa svih zvučnika. Kakva kontrola, samo pečat i cepaj dalje. Obostrano čestitanje nove godine se podrazumeva.

 

Za taj dan jeste bio predvidjen povratak domu svome ali je bilo i planirano još nešto.

 

Vožnja i uživanje u kanjonu reke une ...

Fotografija4164.jpg

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Jadranka pa Una, obe su me srdačno primile u svoj zagrljaj i doprinele tome da od njih odem ispunjen i zadovoljan ...

Fotografija4017.jpgfree image hosting site

...

Fotografija4018.jpgupload an image

...

Sa Jadrankom sam proveo više vremena a sa Unom manje, Možda me je zato ona i ispratila sa snegom.

 

U jednom trenu je samo zaduvao jak vetar i za par sekundi se sve zabelelo oko mene. Nije to bio vlažan sneg na koji sam navikao, ove pahulje su bile krupne ali skroz suve. Kao da su bile od papira, ...

Fotografija4013.jpg

...

A možda Una i nije bila ljuta na mene što je tako brzo napuštam, možda je ona samo htela da mi pruži nezaboravan doživljaj ...

 

Svuda oko mene belilo i sneg, na crvenom zmaju ni jedne pahulje jer svaka koja padne na njega bude odma oduvana vetrom koji duva ... 

Odužujem joj se tako što tu doručkujem i uživam u njenom društvu ...

Fotografija4014.jpg

...

Fotografija4016.jpgpost a picture

...

Nastavljam dalje, kako sam krenuo tako sneg prestaje a put postaje suv. Gazim ga sve do malo ispred banja luke gde sa glavne magistrale skrećem levo a onda hvatam pravac ka ...

Fotografija4181.jpg

...

Do vrha vodi krivudav ali širok put ...

Fotografija4182.jpg

...

Parkiram se kod hotela ali se u njemu gostim malo kasnije. Prvo idem u šetnju i obilazak spomenika. Prija mi da malo protegnem noge ...

Fotografija4188.jpgslow me down lord

...

Fotografija4191.jpg

...

Treća neprijateljska ofanziva .. 

Fotografija4192.jpg

...

Beše tu i muzej ali je zatvoren, obišao spoljne ekspomate a onda trk u hotel na toplu čokoladu ...

Fotografija4193.jpg

...

Fotografija4194.jpg

...

Fotografija4196.jpg

...

I tako kilometar po kilometar dodje vreme da finiširam i privodim kraju ovo putovanje. Hvatam pravac ka banja luci a onda ka beogradu.

Fotografija4220.jpg

...

Putna groznica me popušta i jedva čekam da stignem kući. Zavrćem gasss, ne baš do kraja ali onako muški.

 

A onda plaćam radar 20e i nije mi žao. Pa nije nova godina svaki dan ...

 

Kući stigo živ i zdrav što je najbitnije, srce puno svega i svačega a najviše prijatnih trenutaka i dogadjaja.

 

Za 4 dana se prešlo sigurno 2000 km a možda i nešto malo preko, zaboravio sam. Svraćao sam gde god sam hteo i gde god je srce poželelo.

 

Što se tiče troškova oni su bili ovakvi ...

 

... gorivo/plin za 2000 km nekih 150e

 

... deonica autobana iznad opatije 2 x 1e

 

... parking u trstu nekih 5e

 

... parking u opatiji nekih 10ak evrova

 

... radar 20e

 

... džeparac možda 100ak evrova, bilo je više zbog novogodišnjih poklona ali to ne ulazi u trošak putovanja.

 

Vama hvala na čitanju a meni hvala na pisanju, bilo je to obostrano ubijanje ovog karantinskog vikenda ...

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja