Jump to content

Moto Zajednica

Tih izduv los, glasan potreba !

Recommended Posts

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

To je stavka koju cu uraditi na svakom svom novom-polovnom automobilu ili motoru. Malo sam istrazivao na netu i nasao da su mi te Helline puzaste the best. Lagane su, ima slicnih ali su teze i vece. Isporuce se sa relejem, semu nasao na netu pa sam sam povezao. Brutalne su.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

110 dB jačina sirene na motociklu je baš glasno.Naspram toga svi  legalni  auspusi su odprilike 80 dB sa dB killerom.

Sirene su jako dobar način da motocikl bude legalno glasan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

110 dB je isto i jačina zvuka aviona koji poleće. Mnogo je, usuđujem se reći i previše. Od previše glasnog mogu drugi i da se uplaše, reaguju možda glupo i instinktivno i eto okolnosti za nesreću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 27 minuta, lomitelj je napisao:

110 dB je isto i jačina zvuka aviona koji poleće. Mnogo je, usuđujem se reći i previše. Od previše glasnog mogu drugi i da se uplaše, reaguju možda glupo i instinktivno i eto okolnosti za nesreću.

Ti podaci koje daju u decibelima uglavnom nemaju nikakve veze sa stvarnim stanjem, nego je u pitanju čist marketing. Može i da bude 110dB, ali na par centimetara od sirene a već na metar udaljenosti od toga nema ništa.

Na E-bay i na Aliju Kinezi nude sirene sa 250-300dB, od kojih sam neke imao prilike da čujem uživo i bio razočaran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 minutes ago, zika56 said:

Ti podaci koje daju u decibelima uglavnom nemaju nikakve veze sa stvarnim stanjem, nego je u pitanju čist marketing. Može i da bude 110dB, ali na par centimetara od sirene a već na metar udaljenosti od toga nema ništa.

Na E-bay i na Aliju Kinezi nude sirene sa 250-300dB, od kojih sam neke imao prilike da čujem uživo i bio razočaran.

Ja narucio jednu od 110db sa alija, ono je smesno, bacio u kantu odma. Trenutnu sirenu sto imam nije tiha al nije ni preterano glasna. Tako da planiram neku kamionsku da stavim (sala)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

To su zakonske vrednosti.Znači policija može da meri vrednosti postupkom koji je za to predviđen.U svakom slučaju dozvojena glasnost sirene je značajno veća od auspuha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 7 sati, lomitelj je napisao:

110 dB je isto i jačina zvuka aviona koji poleće. Mnogo je, usuđujem se reći i previše. Od previše glasnog mogu drugi i da se uplaše, reaguju možda glupo i instinktivno i eto okolnosti za nesreću.

 Ovo su legalne sirene. Posebnu čar im daje to što su dvoglasne, jedna 400 i druga 500 herza pa imaju dobar fazon, dovoljno glasan da te uvaže kako treba. Kad stisneš neke fabričke, niti se okrenu prema zvuku.

Kaki avioni kaki mlaznjaci  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja