Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav!! Želim da se predstavim...

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav svima!!

 

Ja sam Nenad , živim u Novom Sadu i nov sam član na forumu. Ušao sam u tridesete, i planiram da kupim svoj prvi motor :) Za sada imam par nedoumica, i upravo to je razlog zašto sam došao ovde. Nakon predstaljanja pokrenuću temu i pitati ono što me zanima. Nadam se dobroj atmosferi i "druženju".

 

p.s. Obožavam Mercedesove dizel automobile iz perioda 80ih i 90ih godina. To možda dosta toga govori o tome kakav motor želim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Dobro ti nama došao.
Nisam baš siguran da ukus oko automobila važi i za motocikle ali mogu da nagađam da bi hteo nekog choppera možda...
Ja obožavam benzinske motore Mercedesa iz '50 i '60 godina pa tako ih i imam a sa druge strane baš obožavam japanske 4-cilindrične motocikle tamo negde, uglavnom najkasnije do '85... Što mislim da nema veze sa vezom.
Ali neka, naći ćeš već nešto.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 3 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Dobro ti nama došao.
Nisam baš siguran da ukus oko automobila važi i za motocikle ali mogu da nagađam da bi hteo nekog choppera možda...
Ja obožavam benzinske motore Mercedesa iz '50 i '60 godina pa tako ih i imam a sa druge strane baš obožavam japanske 4-cilindrične motocikle tamo negde, uglavnom najkasnije do '85... Što mislim da nema veze sa vezom. emoji38.png
Ali neka, naći ćeš već nešto.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Pozdrav Mr.Piplfoks i hvala na odgovoru :)

 

Kad sam pomenuo Mercedes i njegove stare dizel motore mislio sam pre svega na pouzdanost i robusnost, ne na vozne karakteristike, estetiku i sl. Zapravo, želim pouzdan putni enduro ali da, razmatrao sam i kruzere... Uglavnom, razgovaraćemo o tome u nekom od narednih tema.

 

Ako sam Vas dobro shvatio imate Mercedesa starog cca 60 godina, oduševljen sam?! Nećemo dalje o Mercedesu ovde, kritikovaće nas. Ne želim to na svom prvom postu :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 5 minuta, Pingvin37 je napisao:

Pozdrav.

 

Ako pricas o takvim vanvremenskim modelima greh bi bio izostaviti Suzukijeve uljare i Yamahine vazdusare. 

 Bas te iz 80tih i 90tih prevashodno.

 

 

Pozdrav Pingvin37!

 

Tako je, upravo to, o tome pričam. Ja kupovinu planiram tek krajem godine, ne žurim, ova sezona mi svakako propada. Sve što predložite ja ću razmatrati, nemam nikakve predrasude. Za sada ne znam previše o modelima Suzukija i Yamahe, najviše sam čitao o Hondi iz nekog razloga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Honda je uvek imala dobre masine. Sve zavisi koliko novca zelis da izdvojis i mozes da izdvojis. Ono na sta sam ja aludirao:

 

Suzuki GSXF Katana 600/750, Yamaha XJ/ Diversion 600/900 su motori za koje mislim da itekako vrede, i to u rangu od 1000-2000 evra. Pristupacni svakome maltene. 

 

Na njih me je posetio tvoj post o starom mercedesu :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 11 minuta, Pingvin37 je napisao:

Honda je uvek imala dobre masine. Sve zavisi koliko novca zelis da izdvojis i mozes da izdvojis. Ono na sta sam ja aludirao:

 

Suzuki GSXF Katana 600/750, Yamaha XJ/ Diversion 600/900 su motori za koje mislim da itekako vrede, i to u rangu od 1000-2000 evra. Pristupacni svakome maltene. 

 

Na njih me je posetio tvoj post o starom mercedesu :)

 

 

 

Jako mi se sviđaju predlozi, mada moram priznati da ih nisam razmatro do sada. Baš ću ovih dana više pročitati o njima. Ja sam zapravo ciljao na enduro klasu, a za sada sam najviše zagrejan za Hondu Transalp 650. Ali kao što rekoh sve dolazi u obzir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

        Koliko god dugo da planiraš nabavku prvog motocikla, uvek je priča ista. Danas ti se sviđa jedno, sutra drugo, treće. Taman se zagreješ za jedan tip i pratiš samo to kad te neka kombinacija baci skroz na drugu stranu, na nešto o čemu nikada nisi razmišljao. U svakom slučaju, na pravom si mestu. U moru iskustava, sigurno će se naći neki kompromis za tebe. Dobrodošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Pre 3 sati, ZERO CORD ADV je napisao:

        Koliko god dugo da planiraš nabavku prvog motocikla, uvek je priča ista. Danas ti se sviđa jedno, sutra drugo, treće. Taman se zagreješ za jedan tip i pratiš samo to kad te neka kombinacija baci skroz na drugu stranu, na nešto o čemu nikada nisi razmišljao. U svakom slučaju, na pravom si mestu. U moru iskustava, sigurno će se naći neki kompromis za tebe. Dobrodošao.

Upravo mi se to dešava. Juče mi je Pingvin37 predložio dva modela iz super tournig klase, i evo, sad ne mogu da izbacim iz glave GSXF 750, a ja sam te modele preskakao u startu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
19 hours ago, mbw201 said:

Upravo mi se to dešava. Juče mi je Pingvin37 predložio dva modela iz super tournig klase, i evo, sad ne mogu da izbacim iz glave GSXF 750, a ja sam te modele preskakao u startu...

Gledaj i Transalp je vrh motor nema ti greske. Polako. Pisi malo na forumu gledaj slusaj, samo ce ti se ukazati. A najbitnije da ti se svidja to sto vozis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
Pre 9 sati, Pingvin37 je napisao:

Gledaj i Transalp je vrh motor nema ti greske. Polako. Pisi malo na forumu gledaj slusaj, samo ce ti se ukazati. A najbitnije da ti se svidja to sto vozis. 

Da, o Transalpu sam pročitao gotovo sve sa ovog foruma i štošta sa stranih. Teško je naći bilo šta loše vezano za TA ali čini mi se da polako odustajem od njega. Druga generacija (650cc, 2000 - 2006 g.) je prosto preskupa, teško se može naći na oglasima model ispod 2800e. Prva gen. je nešto jeftinija ali i dalje se mora spremiti 2000e a to mi je za sada max. Sad trenutno gledam neke Kawa jednocilindraše, bukvalno skačem iz klase u klasu :D

 

Malo me zbunjuje to što Suzuki uljare pojedinci smatraju "prevaziđenim" motorima u odnosu na konkurenciju, dok se drugi kunu u taj motor?1

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Па по конструкцији су сигурно превазиђени, али поузданост им нико не може оспорити. Изузетно поуздани агрегати и са коректним одржавањем и рабљењем то не зна да стане. Скоро сам био у тој дилеми и недавно капарисао Јамаха Дивезију 900, ваздушара, кардан, милина:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Da, o Transalpu sam pročitao gotovo sve sa ovog foruma i štošta sa stranih. Teško je naći bilo šta loše vezano za TA ali čini mi se da polako odustajem od njega. Druga generacija (650cc, 2000 - 2006 g.) je prosto preskupa, teško se može naći na oglasima model ispod 2800e. Prva gen. je nešto jeftinija ali i dalje se mora spremiti 2000e a to mi je za sada max. Sad trenutno gledam neke Kawa jednocilindraše, bukvalno skačem iz klase u klasu

 

Malo me zbunjuje to što Suzuki uljare pojedinci smatraju "prevaziđenim" motorima u odnosu na konkurenciju, dok se drugi kunu u taj motor?1

 

 

Ovi što kažu da su uljare prevaziđene... A zašto onda sve češće izlaze modeli sa hladnjakom za ulje? Pa zato jer su i proizvođači shvatili grešku u koracima. Jedno su materijali od kojih se pravi vodenjara a drugi materijali su za vazdušare. Pusti one priče za vazdušare, "pregreje se na semaforu" i tome slično jer ta 2 ne mogu da se porede... Imati hladnjak za ulje na motoru isto je kao kad bi ti neko hladio krv u venama. Ne može bolje, koliko god se trudio.

Korisno je čitati sve i svašta ali treba usput i misliti svojom glavom. Evo možda ja i sad lupetam al na tebi je da proceniš.

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 1 minut, Mr.Piplfoks je napisao:

Ovi što kažu da su uljare prevaziđene... A zašto onda sve češće izlaze modeli sa hladnjakom za ulje? Pa zato jer su i proizvođači shvatili grešku u koracima. Jedno su materijali od kojih se pravi vodenjara a drugi materijali su za vazdušare. Pusti one priče za vazdušare, "pregreje se na semaforu" i tome slično jer ta 2 ne mogu da se porede... Imati hladnjak za ulje na motoru isto je kao kad bi ti neko hladio krv u venama. Ne može bolje, koliko god se trudio.
Korisno je čitati sve i svašta ali treba isput i misliti svojom glavom. Evo možda ja i sad lupetam al na tebi je da proceniš.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Ja ne mislim da lupaš i slažem se da treda koristiti svoju glavu. Prosto, ja još uvek o motorima premalo znam pa mi ostaje samo da čitam i pitam. A kad puno čitaš i pitaš onda te oprečna mišljenja zbunjuju. Samo se o tome radi. Inače, i meni kao laiku se princip hlađenja oil/air sviđa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 25 minuta, shlem je napisao:

Па по конструкцији су сигурно превазиђени, али поузданост им нико не може оспорити. Изузетно поуздани агрегати и са коректним одржавањем и рабљењем то не зна да стане. Скоро сам био у тој дилеми и недавно капарисао Јамаха Дивезију 900, ваздушара, кардан, милина:)

Sjajno, to je ono što tražim. Negde sam pročitao, možda na ovom forumu možda na nekom stranom, da je težište Katane 600/750cc visoko pa uz težinu motora od 230 kg to dođe dosta nezgodno. Zapravo, to je najčešći razlog zašto se početnicima ti motori ne preporučuju. Da li je to zaista tačno? Da li su zaista nezgodni za manevrisanje pri malim brzinama, u gradu i sl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Inače, hvala svima na ovim odgovorima. Nisam uopšte ni mogao da predpostavim da ću odmah na temi gde sam se samo predstavio dobiti dosta konstruktivnih komentara. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ja ne mislim da lupaš i slažem se da treda koristiti svoju glavu. Prosto, ja još uvek o motorima premalo znam pa mi ostaje samo da čitam i pitam. A kad puno čitaš i pitaš onda te oprečna mišljenja zbunjuju. Samo se o tome radi. Inače, i meni kao laiku se princip hlađenja oil/air sviđa...
Nije nikakav problem a ni sramota biti ne upućen. Hoću da poentiram da čak i kada se čovek ne razume u nešto, može da razbere čemu da veruje, a čemu ne. Mnogo toga se može preneti (u teoriji sigurno, a za praksu ne garantujem) na ostala zanimanja... Tako se rađaju inovacije, čak i od najglupljih ideja, ako se sprovedu u delo pa još i funkcionišu, daleko su od glupih.
Koliko god da se ne razumeš, pustiš mašti na volju, dođeš do nekih zaključaka. Kao ja malopre sa venama... Pa neka priča ko šta hoće.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Sjajno, to je ono što tražim. Negde sam pročitao, možda na ovom forumu možda na nekom stranom, da je težište Katane 600/750cc visoko pa uz težinu motora od 230 kg to dođe dosta nezgodno. Zapravo, to je najčešći razlog zašto se početnicima ti motori ne preporučuju. Da li je to zaista tačno? Da li su zaista nezgodni za manevrisanje pri malim brzinama, u gradu i sl?
Baš "ove sezone" treba da sam na Katani 600 2002... Ne bih rekao ništa za težište, kod nje je najveća caka taj sportski volan tj. kod bilo kojeg motocikla, mnogo je lakše voziti ako motor ima handlebar umesto ovog... Katana inače nikako nije mali motor, gabaritan je, kakvi crni početnici...? Za to nije bilo koji vozač već neko malo veći rastom, krupniji, jači... Ne nešto specijalno, ali svakako veći od uobičajenih vozača koji se usput mogu videti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 9 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Baš "ove sezone" treba da sam na Katani 600 2002... Ne bih rekao ništa za težište, kod nje je najveća caka taj sportski volan tj. kod bilo kojeg motocikla, mnogo je lakše voziti ako motor ima handlebar umesto ovog... Katana inače nikako nije mali motor, gabaritan je, kakvi crni početnici...? Za to nije bilo koji vozač već neko malo veći rastom, krupniji, jači... Ne nešto specijalno, ali svakako veći od uobičajenih vozača koji se usput mogu videti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Nisam baš siguran na kakvu konstrukciju vozača baš tačno misliš ali ja sam visok 1.85 m i težak 90 - 93 kg (oko 15% body fat :D:D). Neću za sebe reći da sam izuzetno snažan ali sam sigurno daleko od slabašnog. Nemam previše iskustva (nekoliko sezona sam vozio skutere 50 i 125cc i probao motore svojih prijatelja)... Dakle, po tebi, Katanu ne bi nikako trebao gledati kao izbor prvog motora? Uzmi u obzir da imam 30 godina, da sam izuzetno odgovoran i disciplinovan i da je brzina poslednja stvar koja me zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Nisam baš siguran na kakvu konstrukciju vozača baš tačno misliš ali ja sam visok 1.85 m i težak 90 - 93 kg (oko 15% body fat ). Neću za sebe reći da sam izuzetno snažan ali sam sigurno daleko od slabašnog. Nemam previše iskustva (nekoliko sezona sam vozio skutere 50 i 125cc i probao motore svojih prijatelja)... Dakle, po tebi, Katanu ne bi nikako trebao gledati kao izbor prvog motora? Uzmi u obzir da imam 30 godina, da sam izuzetno odgovoran i disciplinovan i da je brzina poslednja stvar koja me zanima...
Po tome sudeći, možeš na Katanu. Treba se jedino ovladati u krivinama, kao što rekoh, ne mislim da je do bilo kakvog težišta nego do tipa guvernale a motor svakako nije bicikla...
Zapravo ja baš i ne umem da dajem takve savete početnicima. Ja sam karijeru počeo kao dete, tj. krenuo od patika, preko bicikle pa mopeda itd. malo po malo... I svaka lestvica gore je imala neki novitet kojem se trebalo prilagoditi. Ne pojmljiva mi je sva ta polemika koji je ozbiljan motor početnički a koji ne...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 5 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Po tome sudeći, možeš na Katanu. Treba se jedino ovladati u krivinama, kao što rekoh, ne mislim da je do bilo kakvog težišta nego do tipa guvernale a motor svakako nije bicikla...
Zapravo ja baš i ne umem da dajem takve savete početnicima. Ja sam karijeru počeo kao dete, tj. krenuo od patika, preko bicikle pa mopeda itd. malo po malo... I svaka lestvica gore je imala neki novitet kojem se trebalo prilagoditi. Ne pojmljiva mi je sva ta polemika koji je ozbiljan motor početnički a koji ne...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Super, baš me iznanadio odgovor. Mislio sam da će biti negativan :) Ja gledam da izbegnem sve te lestvice jer prosto nezdogno mi je da sad kupujem 125/250cc klasu, pa sledeće sezone nešto veće, pa tek one tamo da biram motor koji mi zapravo treba.. Potpuno mi je jasno da se iskustvo stiče postepeno i pređenim kilometrima ali ipak nekako računam da ću uspešno "skočiti" na klasu 600/750cc jer zaista nekam nikakvu potrebu da nešto dokazujem niti da budem primećen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Немој да те то толико брине тежиште и тежина мотора, наравно нећеш купити годвинга, кренеш са лаганим вожњама и навикнете се једно на друго. Осим на мотору кочница обавезно мора бити и у глави. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Sad
pre 30 minuta, shlem je napisao:

Немој да те то толико брине тежиште и тежина мотора, наравно нећеш купити годвинга, кренеш са лаганим вожњама и навикнете се једно на друго. Осим на мотору кочница обавезно мора бити и у глави. 

Jasno, i ja sam istog mišljenja. Lagano, pa će stvari leći na svoje mesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Pozdrav i dobrodosao!
Koji god coper/kruzer kupis mislim da ces biti zadovoljan! Nekako mi takav motor ide uz ljude koji vole te oldschool Mecke!
Honda Shadow, Yamaha Virago (laganiji coper) ili Yamaha Drag Star (tezi coper)... Ima tu i Kawasaki Vulcan-a itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja