Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa vucnom snagom Sprint Princa 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125cc

Odjednom je poceo da vuce sporije, iso je normalno do 130 km/h  vise nisam probao, i odjednom vise nece max brzina 45km/h, primetio sam da je jedan auspuh vreo a drugi mlak, povremeno se gusi, kad je u neutral nabija gas sve okej kad podjem  jedva ubrza i ne prebacuje brzinu od 40 km/ h, ocekivao sam da mu je to nesto trenutno mozda zbog goriva ali vec par dana ide tako, primetio sam da na ulazu jednog auspuha u motor ima curenje goriva, jedna svecica na tom auspuhu sto je vreo je crna, a na ovom sto je mlak je normalna ako to znaci nesto, hteo bi da pitam nekog ko ima iskustva  koji to problem moze da bude ? Hvala :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Princ 125 ide 130 kmh??  Pre ce biti da ti ne valja kilometar sat, taj motor ako izvuce 100 kmh to je extra dostignuce :D 
Kad primetis da ti se jedna izduvna grana ne greje, to znaci da taj cilindar ne radi, i nemoj ga voziti tako.
Za pocetak pogledaj svecicu, da li je suva ili mokra, ako je mokra verovatno je riknula, zalivena gorivom, onda je problem u struji, ako se ne razumes, najbolje odnesi majstoru

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125cc

Greje  ona ali ne kao druga, druga grana je znatno toplije od ove , jel postoji mogucnost da je to do svecice da ona ne valja pa da ne moze da pusti varnicu da upali smesu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Princ 125 ide 130 kmh??  Pre ce biti da ti ne valja kilometar sat, taj motor ako izvuce 100 kmh to je extra dostignuce  
Kad primetis da ti se jedna izduvna grana ne greje, to znaci da taj cilindar ne radi, i nemoj ga voziti tako.
Za pocetak pogledaj svecicu, da li je suva ili mokra, ako je mokra verovatno je riknula, zalivena gorivom, onda je problem u struji, ako se ne razumes, najbolje odnesi majstoru
Hahahaha i ja sam se fino nasmejao za 130 neću da pričam kako je đubre od motora, ima on pozitivnih strana, stvarno... Ja, koji sam sve samo ne mali, i još sa standardnim suvozačem pozadi, na jedvite jade od SU do Palića na njemu izvukao negde blizu 120 na sat, znači oko 7 km mu je trebalo za tu brzinu...
A na ovaj gubitak snage mi je prva asocijacija, put u Poljsku (da, taj sam level budale)... Elem krenem ja tako na sever Poljske kad ono na autoputu u mađarskoj, samo granicu što sam prešao i izvukao tih 80 na sat, uzbrdicu skoro ni primetio nisam a on uporan i smanjuje brzinu na 40, ljudi trube a ja šta ću, bio uporan... To je taj snažni, prejaki sprint prince izvinjavam se što nemam nikakvih idejnih rešenja, to je jednostavno on, takvog su ga napravili.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Neradi ti cilindar, struja sa bobine, svecica. Zato je crna i hladnija, i curi nesagorelo. Nema veze sto km sat laze osetno je manja snaga i brzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tdr 125 , Kawasaki Versys 300x

Isti takav motor  i meni pravi iste probleme .Povremeno nema snage ,jedan izduv vreo drugi mlak .Proverim svećicu ...ne baca iskru ,zamenim bobine. lako će da rešimo ako je do bobine međutim iskre i dalje nema što me ponukalo u razmišljanje da CDI ima bubice . Tu već pomoći nema .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Isti takav motor  i meni pravi iste probleme .Povremeno nema snage ,jedan izduv vreo drugi mlak .Proverim svećicu ...ne baca iskru ,zamenim bobine. lako će da rešimo ako je do bobine međutim iskre i dalje nema što me ponukalo u razmišljanje da CDI ima bubice . Tu već pomoći nema .
Što se CDI-ja tiče, negde sam davno pročitao da ima ljudi koji ga popravljaju, čak što više neki čovek iz Beograda a taj nit ima firmu nit koristi internet... Pa ako uspe neko da ga nađe ili ga poznaje, eto rešenja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tdr 125 , Kawasaki Versys 300x

Meni je doduše na autu tip u Kruševcu popravljao pod mikroskopom kompjuter i popravio što je najvažnije .

A ovaj sprint nije tolik baš grozan, djevojkama se dopada....ne ide zaista nešto više od 105km/h a najveći mu je problem što firma koja ih je uvozila više ne postoji te je problem održavane i delova .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Meni je doduše na autu tip u Kruševcu popravljao pod mikroskopom kompjuter i popravio što je najvažnije .
A ovaj sprint nije tolik baš grozan, djevojkama se dopada....ne ide zaista nešto više od 105km/h a najveći mu je problem što firma koja ih je uvozila više ne postoji te je problem održavane i delova .
Koliko je dobar a koliko loš, to znam iz ličnog iskustva. Ali smatram da za to ne bi trebalo biti merilo koliko se devojkama dopada. Ako je to jedino bitno ona je bilo kakav sportak sa max plastikama na sebi, najbolja opcija. Ali smatram da je malo nepravedno osuđen kao đubre, i ako je i meni to postao... Jako je razočaravajuć obrtni moment kod njega, slab je generalno ali šta drugo za te pare očekivati...?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja