Jump to content

Moto Zajednica

Povratak u prošlost ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Oko izbora teme za putopis sam se malo dvoumio, dža ili bu. 

Obzirom da svima nama zbog trenutne situacije ove godine predstoje, uglavnom, vožnje po našoj domovini tako se i odlučih za jednu domaću lokaciju.

 

Ta moja jednodnevna vikend vožnja je nastala posle čitanja i gledanja par slika u temi kratke vožnje. To mi je bila inspiracija.

 

Dakle, pod sloganom PUTOPISOM PROTIV KARANTINA krećem u nove putopisne pobede.

 

Beše to još jedan od dana u nizu kada me je žena isterala iz kuće i dala džeparac da imam za kafu. 

 

Vrlo brzo hvatam pravac ka lepom i ravnom banatu i gasssiram ka njemu. Nije bitno gde, bitno je da se vozi ...

 

ŽITIŠTE ... u blizini zrenjanina je bila planirana jutarnja kafa ali mnogo važnije od svega toga je odati počast jednoj legendi kao što je roki. Roki Balboa ...

 

Stalno jurimo po belom svetu da vidimo nešto što nema nigde al eto. Rokija imamo samo mi ...

Fotografija4744.jpg

...

Fotografija4748.jpg

...

Rano prepodne, dan obećava idealnu vremensku prognozu i sunce polako hvata zalet. U jednom trenu, što bi rekli iz vedra neba, poče sitna kišica.

No frks, pa nismo od šećera da se istopimo ...

Fotografija4737.jpg

...

U nastavku vožnje mir tišina pustagija, sve ono što mene relaksira ... Razvedrilo se i zvezda počinje da prži a fijukanje vetra oko mene je kao što je višnja na torti ...

Fotografija4402.jpg

...

Fotografija4404.jpg

...

Kao što rekoh za taj dan je bila poseta nečemu o čemu sam sam čitao na BJB forumu. 

 

Zato se i parkiram ovde. Niti imam problema sa elektronikom niti imam problema sa diznama ... 

Iako je 21, vek ja još uvek sirotinjski vozim na karburator ali ipak ovde vučem ručnu ...

Fotografija4470.jpgbeautiful foreign women

...

Mene je zanimalo nešto drugo, nešto što se nalazi iza ali ipak u okviru servisa.

 

Ulazim a onda me dočekuje ovakav prizor. Kao neko koga zanimaju isključivo stare tehničke stvari bivam prijatno iznenadjen prizorom.

Fotografija4410.jpg

...

Fotografija4412.jpg

...

Ipak prvo mali uvod a onda nastavak i šetnja kroz muzej ...

Fotografija4417.jpg ...

...

Ulazim unutra a onda ostajem zatečen prizorom. Melem za moje oči ...

Fotografija4414.jpgdo betta fish like air stones

...

Fotografija4415.jpgcitizens bank near me branch

...

Kao ljubitelj svega starinskog uživao sam za sve pare ...

Fotografija4416.jpghonda nsx wallpaper hd

...

Pogled sa galerije, svaka preporuka za posetu. Ako ima sličnih meni sad znaju gde da se provozaju ...

Fotografija4421.jpg

...

Fotografija4430.jpg

...

Nastavak za koji minut ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Postavka muzeja je raznovrsna i sadrži sve ono što je potrebno za funkcionisanje jednog domaćinstva.

Moje zadovoljstvo je bilo veće time što se nekih stvari i sećam iz svog detinjstva.

Fotografija4420.jpganonymous upload photo

...

Uz jedan od ovakvih tv sam i ja odrastao, kakvi su to rituali bili čekajući da se lampe zagreju a onda se slika izoštravala udarcima sa strane ili odozgo. 

Oni stariji se sećaju vica zašto bosanac drži nož na tv.u ... pa da bi izoštrio sliku ...

Fotografija4436.jpg

...

Smena 8 ... a onda dolazi vreme idiota. Kakve su se samo početničke fotke pravile, 36 i 24 su bili magični brojevi.

Stariji opet znaju zašto ...

Fotografija4425.jpg

...

ALO ALOOO ALOOOO ... a onda sledi udaranje po tasteru za prekidanje veze ...

Matorci, jel se sećate onih malih katanaca što su nam roditelji stavljali na brojčanik kada odu na posao kako bi sprečili nabijanje računa koje smo mi pravili zvanjem ičkica po drugim gradovima ...

Fotografija4428.jpg

...

BEOGRADE, DOBRO JUTRO ... Tako je čika Duško svako jutro oko 7,15h započinjao svoju emisiju ...

Fotografija4439.jpg

...

Deo gde su predstavljeni STARI ZANATI ... Nekad se mozak koristio za odkrivanje kvara, nije bilo montera kao danas.

TV stabilizator napona meni lično No1 na ovoj fotki ...

Fotografija4427.jpg

...

Klaker ili kabeza, nema biranja ... sodar vagar pekar lekar apotekar ...

Fotografija4422.jpgi love you forever more

...

Fotografija4423.jpg

...

Fotografija4424.jpg

...

A onda se prešlo u odaje sa starovremenskim vozilima ...

Fotografija4458.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Premium brend, tako je sve počelo ...

Fotografija4465.jpg

...

Fotografija4459.jpgphoto image hosting

...

Bilo je tu svega, okle početi ... profi deformacija vuče na one bez krova pa poče sa te strane ...

Fotografija4440.jpg

...

Fotografija4441.jpgsad hurt poetry

...

A onda emocije pobedjuju, moj prvi auto prva putovanja prve avanture ...

Fotografija4442.jpguploader image

...

Da li ima potrebe predstavljati ovu legendu. Mislim da ne ...

Fotografija4444.jpgforensic anthropology career outlook

...

Fotografija4462.jpg

...

Fotografija4450.jpgspacebar test

...

Fotografija4451.jpg

...

Ovde bi valjalo reći koju pametnu ... AMI 8 ...

Spačekov naslednik, bolje reći moderniji naslednik ... i citroenov direktan odgovor renou na njihovu cokulu R4 ...

Fotografija4443.jpgbest image host

...

Fotografija4452.jpg

...

Fotografija4453.jpgrussian image hosting

...

Večiti duel izmedju citroena i renoa kao što je izmedju vw i opela ...

OLYMPIA ...

Fotografija4445.jpg

...

Fotografija4446.jpg

...

Ima i njih, pamtim vremena kada je bilo sasvim normalno vidjati ih svakodnevno na ulici ...

Fotografija4448.jpg

...

Fotografija4449.jpg

...

Fotografija4463.jpg

...

Kad već spomenu prikoličare onda da ubacim i sliku ovu legende koju sam skoro video na vožnji oko balatona ...

Fotografija5084.jpgsawmill beach

...

 

 

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Lepo :takoje: nego kada smo vec kod "starodobnika", posto putujes sa jednim u dobroj kondiciji, mogao si ga ukratko prezentovati, mozes i u temi "svet automobila" ili nekoj zasebnoj!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Bdada druže može i ovde par reči, taman se uklapa u naziv putopisa.

 

Godište 1987, 1,8 dvogrli karb ... motor menjač korpa lamela krov i farba u fabrikana izdanju. Na satu 240 000, nikad nikakvih kvarova a potrošni materijal i servisi se podrazumevaju.

 

Uvežen 2000g a onda stajao 5g u okolini požarevca gde je tokom tih godina vožen samo 15ak dana godišnje kad arbajteri dodju na odmor. Inače, i kod njih je oduvek tj od prvog dana kupovine bio samo vikend auto, zato i jeste takav kakav je ..

 

Kod mene je od 2005 god i narednih 10 ( deset) godina je proveo na tavanu jer sam ga čuvao za ove penzionerske dane. Vozim ga zadnjih par godina unazad kao vikend auto i to je to.

 

Potrošnja 10 litara plina na otvorenom ...

 

Kakav je spolja takav je i iznutra.

 

Požarni zid sa unutrašnje strane kod suvozačevih nogu i desni koš. Nema dalje ... Jbg, bolest ...

Fotografija6237.jpg

...

Na kraju sezone sedišta i tepih napolju a onda briši

Fotografija6238.jpg

...

U gornjem izlaganju spomenu spačeka pa da se dopunim još jednom slikom.

Pre 2 godine videh jednog na obilaznici oko rijeke a kasnije ga vide i na italijanskoj granici.

Ovo su bili oni zadnji primerci, mislim da su se zvali čarlston ... Putna brzina 90km/h, išao jedno vreme iza njega jel me zanimalo kako se ponaša na putu ...

Fotografija4035.jpg

...

Sutra nastavak, ima još zanimljivih detalja ...

Fotografija4457.jpg

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala, trudim se :) ...

 

Zanimljivi su bili i eksponati sa poprečnim presekom, neko se baš svojski potrudio da verno prikaže šta i kako funkcionišu pojedini sklopovi a na kraju i ceo agregat. Em zanimljivo em poučno :) ...

Fotografija4454.jpg

...

Fotografija4466.jpg

...

Fotografija4456.jpg

...

Raznovrsno, nema šta. Od svega po malo ...

Fotografija4434.jpgsammywilk

...

Fotografija4435.jpg

...

Za obilazak mi je bilo potrebno nekih 2 sata, može to i za manje vremena ko je u prolazu ali meni je bilo zanimljivo pa zato toliko i osta.

 

Ulaz je besplatan, radno vreme je isto kao i za servis sto znači do možda nekih 17 h a subotom kraće. Nedeljom je zatvoreno.

 

Dolazim do ljubimca a skala na max, stajao je na suncu.

Fotografija4468.jpg

...

Gde dalje ... 

Muzej mi je bio primarni cilj a onda vadim kartu i gledam u nju ...

 

Sve ravnica, gde god pogledaš pogled puca u daljinu ... 

 

Posle kraće vožnje ulazim u novi bečej, impresionirala me tišana koja me tamo dočekala i reših da tu bacim sidro u tisu a onda se malo prošetam ...

Fotografija4474.jpg

...

Fotografija4476.jpg

...

TISA ... meni su na njen pomen prve asocijacije reči ove pesme ...

                                                                          ... To davno bese secam se ja 
                                                                                          kad u tvom oku 
                                                                                          prvi put plam zasja 
                                                                                          tad si meni znala reci 
                                                                                          dragi, pricaj mi o sreci 
                                                                                          ne daj da zalud leti maj ....

 

A onda sledi nastavak ...

...

Fotografija4481.jpg

...

Sedim zavaljen u fotelju i meditiram dok tisa teče ... sa zvučnika dopire prijatan zvuk tamburice a kad vratim film unazad i ne pamtim kada sam zadnji put čuo tu vrstu melodije. Nema Janike nema ni muzike ...

Fotografija4483.jpghost img

...

Odavde je logičan sled okolnosti da u nastavku puta obidjem dvorac fantast.

 

Vožnja opet po ravnici ali prija. Nema gužve, putna brzina 60/70 ... ceo svet je moj ...

Fotografija4490.jpg

...

A onda stižem u dvorac iz mašte bogdana dundjerskog ... i jedan od najlepših srpskih dvoraca ...

Fotografija4493.jpg

...

Veliki park i brojne staze oko njega su sasvim dovoljan razlog za šetnju kako bi ga osmotrili sa svih strana ..

Fotografija4501.jpgimage post

...

Fotografija4502.jpgsoftware keyboard laptop

...

Može se posetiti i ergela u kojoj borave čuvena grla ...

Fotografija4506.jpg

...

Fotografija4507.jpg

...

Posle prijatne šetnje i još prijatnije celodnevne vožnje vreme je da mu pridjem bliže i upoznam njegove odaje ...

Fotografija4505.jpg

...

Klopa ok ali sa malo jačim cenama ...

Fotografija4499.jpgimg free

...

Posle klope i punog stomaka ostalo mi je da u smiraj dana samo još izgasssiram do kuće. Jeste se ceo dan vozilo po ravnici ali bože moj, sve ima svoje čari i zadovoljstva.

Fotografija4513.jpg

...

Fotografija4514.jpg

 

I tako rodjaci, bilo mi je zadovoljstvo da kroz putopis dam još jedan predlog za vožnju. 

 

Celokupan krug sa polaskom iz bg je nekih 300 km, sasvim solidna kilometraža da se ubije jedan dan a pri tome se ima šta lepo i korisno videti .

 

Pozzz ...

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lep muzej. Bas bih ga voleo posetiti jednom prilikom.
Čini mi se da je i @Due pisao o njemu u jednom putopisi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Svakako ti hvala što si ga ponovo pomenuo, stvarno ga vredi posetiti. Za one koji vole "stvari kojih više nema" prava je riznica!

I posebno hvala na ovim putopisima u ovo turobno vreme.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja