Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima :),

 

Imam 17 godina, sledeće godine 18 pa planiram da polažem za A2 kategoriju.

 

Sviđaju mi se jako naked motori, e sad većina ljudi koje sam pitao za savet uživo ima podeljena mišljenja, neki kažu da se treba početi na 125cc a neki su počeli i na 600cc pa mi treba pomoć i tu oko odluke, budžet je 2500€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Pozdrav i dobrodosao.

Delim misljenje vecine ljudi na ovome sajtu... Suzuki GS500E idealan za pocetnika i budzet do 1.500e.

Ako ces atraktivniji motor,  a slabiji, Yamaha R125 ili Honda CBR 125 ma da ne znam koje su im prosecne cene, traze ljudi svasta... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Ја сам за свој први мотор купио Yamaha XJ600S. Има и оних који су ограничени а после можеш скидати ограничење. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Nema ogranicenja za prvi motor osim kategorije koju posedujes.Znam xx ljudi koji su odmah kupili 600-1000cc i voze i dan danas.Sve se nalazi u glavi coveka a ne u desnoj ruci.

  Inace dobro dosao :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Jeste, i on bas ima u glavi sa 18 godina... Nemam ni ja sa 40 a kamoli neko tako mlad. Moj predlog je da steknes iskustvo u saobracaju prvo sa autom, pa onda tek motor . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Mislim da je za ovako nesto potrebno ukljuciti malo i roditelje, ili bilo koga iz porodice ko moze da ti da dobronamerne i iskrene savete iz moto sveta, i kritike naravno , bude sa tobom tokom prvih voznji i td. Iskustvo u saobraćaju je najveca stavka koja ce te sacuvati od sebe samog a i drugih.

Ja, kada su mi deca porasla i odlučio da se vratim u moto svet, prvo sam uzeo skuter da krenem, kao iz 90-tih sa automatikom, iz pocetka

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 59 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Jeste, i on bas ima u glavi sa 18 godina... Nemam ni ja sa 40 a kamoli neko tako mlad. Moj predlog je da steknes iskustvo u saobracaju prvo sa autom, pa onda tek motor . 

Ko je "lud" sa 18 bice i sa 50,a to da ce nekog spasiti 125cc ako ne vodi racuna je bajka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Gledajuci sebe sa 18 sto nije bilo jako davno i ove danasnje klince je nebo i zemlja. Da li je do vaspitanja ili cega. Tako da mislim da u danasnje vreme nije pametno da sa 17-18god seda na 500ccm. Ja sam sa 9god vec uveliko vozio automatik a sa 14 dobio dozvolu pa presao na skuter. Al kazem to sam ja. 
 

Danas svi vole da se pokazu u drustvu pa malo da daju gasa. Za 2500e da bira motor za pokazivanje (uzivanje)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala svima na dobronamernim savetima, što se tiče iskustva možda bi i trebao ipak da sednem 2-3 godine u sedište auta, a motor dotle odložiti?Naravno porodica je uključena i usmerava me u svim odlukama. Nigde ne žurim, iskustva imam vrlo malo s obzirom da sam samo APN 4 vozio, e sad naravno motor nikad ne bih kupio za pokazivanje već iz privrženosti prema njima. A što se tiče brzine, privlači me lagana vožnja nemam neku potrebu da jurcam naokolo i da rizikujem tuđi a i svoj život. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 23 minuta, Pevac je napisao:

Ko je "lud" sa 18 bice i sa 50,a to da ce nekog spasiti 125cc ako ne vodi racuna je bajka

Istina,  125ccm ili 1000ccm, budala je budala, ali,

kada gledaš prosek, velika većina mladih od 18 godina nije ni mentalno ni psihološki sposobna da se nosi sa masinom od 600ccm a kamoli 1000ccm, i to vodi u smrt, sakaćenje, doživotna kolica itd...


@lim  U ostalom, zakonski svakako ni ne možeš da uzmeš ništa jače od 35kw dok ne napuniš 20 godina, tj dok ne prodju one 2 godine vožnje pre mogućnosti dobijanja pune A kategorije, pod uslovom da poloziš sa 18 godina, 

 i ne sekiraj se, imaš ceo život pred sobom, vozi, uživaj, biće vremena za velike mašine, u međuvremenu izvozaj što više kilometara, sazri, odrasti, posle će ti stvari biti jasnije.

 

A što se tiče onog predloga sesti u auto kao pripremu za motor, niđe veze, auto je auto, motor je motor, iskustvo u autu nema blage veze sa iskustvom na motoru, to su sasvim različite stvari,

može jedino da se uzme u obzir kao suvoparno iskustvo u saboraćaju uopšteno, ali kad sedneš na motor, tu neka malo drugačija pravila važe...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Daj boze da nikada ni ne sednes na motorcikl ako te ne privlaci odnosno nemas zelju za istim.

Moje misljenje je da treba prvenstveno da volis od malena, da je tu pored tebe neko ko ce da te usmeri na pravi nacin bio to tvoj cale, brat, komsija, itd, a ne da trazis na forum savete.

Drz se automobila!

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Drugi ti mogu pomoći tek kad te zainteresira konkretan primjerak motora a to će doći nakon što položiš i probaš nekoliko motora koji te zanimaju (imaš sigurno ljudi s kojima si dobar a voze ono što te zanima).
Odluka mora biti tvoja jer ćeš sam najbolje vidjeti što ti odgovara a pošto si krenuo s APNom a ne nekim skuterom uopće ne sumnjam u tvoj uspješan moto put.
Svako dobro ti želim i samo polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
49 minutes ago, sale z900 said:

Daj boze da nikada ni ne sednes na motorcikl ako te ne privlaci odnosno nemas zelju za istim.

Moje misljenje je da treba prvenstveno da volis od malena, da je tu pored tebe neko ko ce da te usmeri na pravi nacin bio to tvoj cale, brat, komsija, itd, a ne da trazis na forum savete.

Drz se automobila!

Pa mogu ja da volim motor iako moj tata ne voli, on voli plavuse ja crnke. Pa zar moram i ja plavusu?

 

ps tata vozi motore ceo zivot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Au ljudi al ste skočili na momka da sedne prvo u auto ako ga ne privlače motori, a on gore napisao da ne želi da jurca i da hoće da vozi zbog privrženosti njima. 

 

Meni je iskusvo vožnje automobila bilo jako značajno da brzo uđem u štos sa motorom. Stekneš rutinu i znaš kako se ljudi ponašaju u saobraćaju.

 

Ali opet, toliko klinaca vozi skutere na sve strane, da li zaista mislite da je toliko velika razlika da li si na skuteru ili na nekom većem motoru? Nemam iskustvo vožnje skutera, ali bih mnogo radije svoje dete video na nekom većem motoru nego na skuteru.

 

@lim kad rešiš da kupiš kvalitetan motor koji ti za A2 kategoriju daje ful snagu, evo tople preporuke za moj motor koji je na prodaju :D

a1e3e0093c85-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Diversion XJ600 XJ 600 A2, 1994. godište, Touring, vozilo prešlo 72000 km, Beograd. Cena 1.350 € - Motori - Polovni Automobili

 

Taman ti ostaje 1000e da kupiš vrh opremu koju ćeš koristiti i na drugom i na trećem motoru :)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: KTM DUKE 390 2018
Pre 6 sati, Pevac je napisao:

Ko je "lud" sa 18 bice i sa 50,a to da ce nekog spasiti 125cc ako ne vodi racuna je bajka

U praksi,valjda je lakse manervisati i zaustaviti 125r nego r6?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Kakve sam ja padove imao sa 50cc ljudi su misli da ko zna sta vozim sto se mene tice kubikaza nista ne garantuje po pitanju bezbednosti samo cista glava i bez opreme nigde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 18 sati, petarjebivetar00 je napisao:

U praksi,valjda je lakse manervisati i zaustaviti 125r nego r6?

Pa realno, lakše je zaustaviti R6 jer ima 10x bolje kočnice od bilo čega sa 125ccm, 

ali,

problem je što na R6 dok trepneš već ideš 150kmh :D  a mlad i neiskusan vozač to ne može da procesuira, i onda se dešava da su nam pune čitulje, i ortopedija ima pune ruke posla... :/

 

@stryker_026  I ja sam svoje najgore padove imao sa 50ccm, i sreća pa sam se na vreme naučio pameti na tim manjim motorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Najgori padovi su kod mene bili biciklom.Lomio obe ruke,nogu,rebra.sake ...jedino glava ostala citava...valjda sto je suplja pa odskakala :D

  Uzavrelu  krv kod mladog je tesko ohladiti zato sam i reko da ce se pre polomiti sa manjom snagom motora jer ga tera na max da bi pparirao ko ima jaci motor od njega.

  Najvaznije kod svega je uputiti mladog kaoliko je to moguce u svet motora i uciniti da postoju svoj zivot jer on je jedan i za sekunda ode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja sam uspeo da padnem jednom sa automatika a3 dva puta sa skutera i moj najgori pad sa apn4 na sreću tad mi kineska kaciga spasila glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Ode tema u off al ajde, da se upecam, nije bas isto 18 i 50 i nije bas isto 50cc i r1(ocigledno),do nekih godina koliko god da si lud naucis po nesto hteo ne hteo, Sa nekim razlogom je neko smislio ogranicenja u kategorijama i snazi, ide svaki motor to se slazem ali je mnooogo lakse uciti kontrolu i pravilne osnove na manjim motociklima koji su namenjeni za to, kad jednom nauci kako ne treba bojim se da je tu kraj.U pravu ste kad kazete da je kocnica u glavi i da ljudi pocinju sa 600 pa cak i 1000cc ali je t osnova i prvi refleks koji stekne na takvom motoru problem,niko me nece ubediti da je lakse uciti na 600RR nego na npr TDR125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Opet bih želeo da zahvalim svima na odgovorima i dobrodošlici, vidim da su mišljenja podeljena ali da većina savetuje 125cc za početak pa onda prelaženje na jače motore (što je po mom mišljenju u redu naravno). No, svakako možda sam malo prerano otvorio temu i možda sam je trebao otvoriti nakon dobijanja A2 kategorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja