Jump to content

Moto Zajednica

cena stelovanja i ciscenja karburatora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

posetio sam par majstora u vezi sredjivanja karburatora, ali sam dobio razlicite dijagnoze i cene. da li je 80e ok cena za stelovanje-sinhronizaciju i ciscenje karburatora (plus cena delova)  :-\

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

ako ti je sabac u blizini mozes se javiti.cena je do 60e s tim sto se nosi na ultrazvucno ciscenje.moze jeftinije ali bez ultrazvucnog,znci samo izduvavanje i ciscenje raznim odmascivacima i skidacima kamenca iz karburatora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

koliko je krusevac od bg , daj neki kontakt tel...

 

sto se tice samog ciscenja, mogu sam da skinem karburator sa motora, ali sta predstavlja stelovanje?

 

u pitanju je jedan cilindar i ima dva karburatora ispod kojih se nalazi po jedan sraf za stelovanje mesavine...

da li stelovanje predstavlja ista drugo do odvrtanje/zavrtanje ta dva srafa?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

inace pegaso ima specifican servis,posto sam ga vozio celu godinu,i kod mene u servisu uradio par komada mogu da ti kazem da ti je ruka oko 50 e kod mene sa stelovanjem ciscenjem itd,i sa jos par stvari koje se moraju uraditi na njemu,neravno to ti ulazi u 50 e..

koliko je krusevac od bg , daj neki kontakt tel...

 

sto se tice samog ciscenja, mogu sam da skinem karburator sa motora, ali sta predstavlja stelovanje?

 

u pitanju je jedan cilindar i ima dva karburatora ispod kojih se nalazi po jedan sraf za stelovanje mesavine...

da li stelovanje predstavlja ista drugo do odvrtanje/zavrtanje ta dva srafa?

 

a ta dva srafa nemoj cackati......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja ne mogu da verujem da u NS nema ko da ti našteluje karb  ??? ??? ???

Ajde NSdjani a i šire, pomozite čoveku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Ko je dobar majstor u Bg,i jea bi trebao to da odradim za sledecu sezonu?

 

Ja cu opet kod Joce na Karaburmu. Prosle godine mi je jako dobro servisirao karburatore na TDM-u, ovog puta je u pitanju stara Honda.

Nadam se da će sve biti o.k.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

posetio sam par majstora u vezi sredjivanja karburatora, ali sam dobio razlicite dijagnoze i cene. da li je 80e ok cena za stelovanje-sinhronizaciju i ciscenje karburatora (plus cena delova)  :-\

 

 

...plus cena delova  ??? ???... a koji su to delovi pitaj tog tvog majstora i koji motor je uopste u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Florida

Kod mene ti je $150-$180 ;D.Najbolje je ciscenje ulatra-zvucnom kadom tako da ako jeftinije opcije ne ukljucuju takvo ciscenje nemom ni da razmisljas.Delovi mogu da budu igle plovaka,dihtung gumice,ostecene dizne,oblaznili srafovi...Nikad ne znam sta ce sve da treba dok ne otvorim karburatore.Jos ako je motor imao nekoliko vlasnika,moze da bude glavobolja.Neki "majstori" pretegnu pilot dizne tako da se polome prilikom odvijanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Znam da kocka to radi odlicno, ali je brate tezak, jos kad mu nije dan...

063211892, neznam sad koja mu je ceena ali prosle godine na pocetku sezone bilo je negde oko 40e

Moja preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Brate bilo koji mehanicar ti to moze uraditi,pa nije to svemirski brod.Skini manuel sa neta ,daj majstoru,par piva...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

i koliko izadje taj servis karburatora na Karaburmi? Jel postoji jos neko mesto koje bi neko preporucio ?

 

 

Ja sam štelovao kod Joce i mislim da nije bila neka kinta za izuvanje. Pitaj slobodno i Marka sa Karaburme 064/129-4007 on mi održava motor a imao je i boldorke ranije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

ako ti je sabac u blizini mozes se javiti.cena je do 60e s tim sto se nosi na ultrazvucno ciscenje.moze jeftinije ali bez ultrazvucnog,znci samo izduvavanje i ciscenje raznim odmascivacima i skidacima kamenca iz karburatora

 

Prosle nedelje smo skinuli karburatore sa jednog zx6r i musterija je odneo u NS na ultrazvucno ciscenje i preselo mu ...ravno 5000 din. su mu uzeli za to + 60 kod nas tako da ti ta cena do 60 sa ultrazvucnim ciscenjem nije nimalo realna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: KTM450EXC

Ja sam prosle godine bio kod Rada kocke i covek odradio posao do jaja kao i uvek! Sada mi suza troshi od minimum 6 lit. do maksimum 10 lit. a ide ki metak  ;D !

Opet po 100-ti put kazem "kocka je legenda"!

Da, i cena je bila 40 evricana!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Imas youtube .. tamo postoji toooona korisnog video materijala sa detaljnim uputstvima za skidanje i ciscenje karburatora, pa na to dodas jos i servisnu knjizicu, nesto alata i zaboravis na majstore ..

 

Lalajko ima odlicnu temu u kojoj je pokazao kako izgleda karb. ocicen nitro-om, smatram da ne treba nista bolje od toga ..

 

Nije velika nauka skinuti i ocistiti, samo vodis racuna kod sklapanja, tj. pamtis gde je sta bilo kako ne bi doslo do "viska delova" ;D

 

jedina "mudrolija" je stelovanje, tj. sinhronizovanje karburatora. Za to je potreban vakuummetar koji nema bas svako...

 

poz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250
Prosle nedelje smo skinuli karburatore sa jednog zx6r i musterija je odneo u NS na ultrazvucno ciscenje i preselo mu ...ravno 5000 din. su mu uzeli za to + 60 kod nas tako da ti ta cena do 60 sa ultrazvucnim ciscenjem nije nimalo realna.

Pa koliko ocekuje da mu naplati cishcenje??Nije da branim ljude, ali s obzirom da je u pitanju Kawasaki Ninja sa 4 karburatora (jesam li pogodio?) cena od 1250 din  po "karburatoru" i ne deluje puno.

Ok, ima raznih majstora koji deru kozu sa ledja, ali niko ga nije terao da nosi na ciscenje.Uvek moze kupiti sprejeve i pokusati sam.

Ne razumem zasto se uvek ljudi bune.

Kupe motor od xxxx eura (ne znam koliko kosta pa necu da lupam) ali je uvek tesko dati 1% od njegove cene na odrzavanje.

No, ja sam nosio na ciscenje kod jednog majstora u Novom Sadu, cena je OK (samo ciscenje)

Ko god je zainteresovan neka me kontaktira, da posaljem broj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

ako se radi ciscenje karburatora, mislim ako ima nekih problema sitnih u radu ili je povecana potrosnja  goriva najbolje je da se provere i presteluju ventili i paljenje tj. svecice da bi posle toga motor bio perfektno ustelovan i malo trosio.Ja sam pre 10-tak godina drzao servis za ciscenje i remontovanje  karburatora ,kupio kadu ultrazvucnu (15l- 1600 maraka ) u Nisu od jednog dipl. ing.elekronike koji je radio u EI Nis .A koristio sam kiseline  karbo klin koji je kostao 12 maraka kg ,hemig  firma ilijak  Cacak cena 5 maraka litar . Sa karboklinom si mogao kolicinu od 3-4kg koliko je potrebno za  ciscenje da odradis  do 25 karburatora , a heming  od kolicine 3-5l do 7 karburatora mada je heming mnogo brze delovao od karboklina pa cak da si drzao i potepljen karburator 15min i bez utrazvuka je cistio dobro .Zato ako je nekom potrebno  da sam odradi svoje karburatore moze da se raspita u Beogradu je bilo predstavnistvo  te firme sto je drzala heming i mnogo bolje pere nego nitro razredjivac koji ne ocisti  50% ono sto treba kanale u karburatoru.Mada remont karburatora nije tako jednostavan posao kao sto neki misle . I zato se obratite nekom provereom majstoru da vam to odradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja