Jump to content

Moto Zajednica

Honda Shadow 600 curenje ulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

 

Nisam čest posetilac ovog foruma, ali tako kad imam neki problem ili me nešto interesuje, doletim ovde da vidim ima li nečega što mi može pomoći :)

Sad kontam da bi bilo lepo da moje iskustvo prenesem ovde, ako neko drugi ima taj problem.
Pa da počnem :)
Dakle, Honda Shadow 600 96 godište model dva karburatora, 5 brzina. Kupljena prošle godine pred kraj sezone, nešto malo vožena i parkirana u garažu, inače prvi motor.

U planu je bilo da se uradi preko zime: nove gume (gume na njoj stare 10 godina), servis (ulje i filteri, svecice)...
Medjutim malo po malo kako je vreme odmicalo počele su se pojavljivati kapi ulja ispod agregata. Predeo kod ćopave.

Jedan dan zalegnem i detaljno uradim inspekciju.

 

IMG_7845.thumb.JPG.077f7d74afc2196c157c1d3f5b16e62e.JPG 

 

 

 

 

Obzirom da je prvi motor, a pre toga sam uvek voleo da čačkam oko mehanike automobila, krenem da jurim service manual, skontam, spoj pumpe antifriza i samog agregata, u prvi mah nije bilo jasno otkud ulje tu al ima logike :)  Da ne davim u detaljisanje, odvezem motor kod prijatelja u radionicu i zasučemo rukave. Prvo smo popisali sve šta treba da se radi, detaljno zagledali motor i pravili fotografije. Ja sam u međuvremenu pronašao neki naslov na američkom forumu gde je jedan tip napisao vrlo jasno: Honda Shadow 1100 oil leaks, solved. Odšrafiš mašinu, malo je mrdneš za koji stepen u stranu i eto ti pumpa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mislimo, nemoguće bre kakvo mrdanje agregata, kad zaista, vodena pumpa kod moje shadowke je pozicionirana tačno kod ćopave i bočno se montira na agregat. Ne postoji mogućnost da se ona izvadi jer udara direktno u ram...

IMG_7849.thumb.JPG.acd7f15846564bd6c7a3f98c18f145f3.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pronađem na netu koji oring bi mogao praviti problem, na aliexpress-u poručim kompletan set dihtunga za servis pumpe, i čvrsto uđem u to iako nisam bio siguran 100% da je to problem.

 

Krene rasturanje, shvatio sam da i ja moram da skidam mašinu (skoro) da bi sredio problem, kreće skidanje (čerupanje motora), Auspusi, usis, karbovi...
Gledam, agregat od 63 kile maltene (visi) u ramu, ne leži na njemu kako sam očekivao, vidim da je preblizu hladnjak, preblizu je ekspanziona posuda, nemam dizalicu za motor ali imam dobar alat. Ok, skidaj sve. Zima je, grejanje i kafa ne manjkaju. Dakle hladnjak skinut, ekspanziona posuda skinuta za svaki slučaj a i kad sam tu barem da je operem.

 

IMG_8758.thumb.JPG.326b8f3b2fa1050ffb754cb5ea5eea6c.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kad sam tu već popustio sam zadni amrtizer (prethodni vlasnik je vozio na 6. poziciji od 7) Stavio na 5.
Kad sam sve te delove skinuo što u principu i nije bio nikakav problem, prelazim na pogon, lanac, prednji lančanik, lanac, zadnji točak...

Krećem da otkačinjem struju, sve moguće kablove sa agregata i konektore. Krećemo da popisujemo nosače. Skontamo da moramo skidati i osovinu zadnje viljuške koja ide kroz agregat...  Ma skidamo i to, nek ide život :)  I dalje se sam sebi smejem, jedna gumica bre eeeej. 

Smišljamo kako pomeriti agregat, ne oštetiti previše ram i samu mašinu, ne napraviti neku glupost, poturamo ispod dizalicu iz kola, cela shadwka stoji na klocnama i kaiševima vezujemo agregat i uspemo da ga pomerimo dovodljno da dođemo do pumpe.

 

IMG_8785.thumb.JPG.53898fa2f9325cbc36f82dea91548d01.JPG

 

IMG_8786.thumb.JPG.46d3c9b3f8d87cdf47b1cd7d111e298f.JPG

 

IMG_8787.thumb.JPG.4af45cdcf7029878cd19ddbd452b572b.JPG

 

IMG_8789.thumb.JPG.70612185aa61464fecb69d56095324e9.JPG

 

I na kraju trofejna u tom momentu, puna besa i sreće...


IMG_8790.thumb.JPG.515ea725467c34744f7703bc4af04b88.JPG

 

Gumica koja služi kao dihtung između vodene pumpe i agregata, jer je pumpa vezana na osovinu sa radilice (valjda).

IMG_8793.thumb.JPG.5ace035afeca11189abc78984febaba0.JPG

 

U svakom slučaju, takođe pročitah po raznim forumima da se to jako retko dešava na shadowkama, ali eto mene zadesilo, Posao d umreš ali vredan svega ovoga jer je curenje krenulo obilno da se pokazuje...

 

Promenjena gumica kleta, pumpa servisirana, sve krećem polako da vraćam obrnutim redosledom. 

Ono što uočih dok sam sve to radio:  Sajla gasa (potezna) samo što nije zviznula, trenutno nabudžena od Sportstera 883 koja radi sasvim ok dok ne pojurim nekoga da mi napravi sajle jer imam ape hanger, zatim, membrane karburatora!  leva pocepana, desna još nema cepanje ali ima pukotinica gde se vidi da samo što nije progledala... Njih najurim na Aliju za valjda 3-4e po komadu. međutim draga nam korončina poremetila sve pa i to. ko zna kad će to sada stići...

Takođe neutral lampica nije radila, skontao sam da se ona haba vremenom, poručim sa Alija nov prekidač (još pre nove godine) koji je vrlo brzo počeo da pušta ulje kroz sam prekidač (dakle ne na navoju ili dihungu nego bukvalno kroz samu osovinu prekidača) hvala bogu te zadržah stari koji sam vratio. 

 

Na kraju sam sve to lepo sklopio i pocepanu membranu vratio na mesto da radi koliko radi (pukotina od možda santim ipo) i napravio vožnju do Beograd - Čačak - Beograd, Miloš Veliki auto put.

Motor neće da pređe 125-130, prvi oseti uzbrdicu pa je onda ja vidim ali sve je to normalno shodno lošoj membrani, verujem.

 

Nadam se da će ova tema nekome pomoći jer dosta Hondinih modela ima ovaj princip i komplikaciju sa vodenim pumpama.

 

Zanima me ponajpre to sada, dal postoji mogućnos da nekako dođem do tih membrana ovde kod nas, ima neko neku ifnormaciju za to ili bar kontakt ljudi koji se bave time da se raspitujem dalje?
 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

+381 63 8968694 Đura, Vidikovac, čovek pravi membrane. 

Pa je l' sada više ne curi ulje, nisam našao da si napisao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pravi Đura membrane, ali mu je ipak potrebna stara. On praktično ponovo zapertluje komad materijala za membrane za stari šiber ili kakav drugi nosač.

Tako da...nije loše rešenje, ako je oštećeno platno, bušno, kruto i sl. Ako je problem drugde, novo je ipak...novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
+381 63 8968694 Đura, Vidikovac, čovek pravi membrane. 
Pa je l' sada više ne curi ulje, nisam našao da si napisao? 

Da, to sam propustio, krenuo na voznju posle sastavljanja sa svim novim fluidima, sve super, i posle nedelju dana ponovo bara dole povrsine sake. Kad me slog nije strefio. Onda sam otkrio da je bogaljni neutral switch sa alija od 3€ krenuo da pusta ulje, bacim njega, vratim stari (potroseni) koji nema nikakvu funkciju vise (skroz je obrijan) i sad pratim, ima vec nedelju dana kako je sve suvo, i nadam se da je to to


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
1 hour ago, pronto said:

Pravi Đura membrane, ali mu je ipak potrebna stara. On praktično ponovo zapertluje komad materijala za membrane za stari šiber ili kakav drugi nosač.

Tako da...nije loše rešenje, ako je oštećeno platno, bušno, kruto i sl. Ako je problem drugde, novo je ipak...novo.

Veruj mi i ja sam u svakom slučaju ljubitelj novg, pogotovu oko tih stvari, al kako do novog XD  Kad kinezi pocrkaše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 Znam da su originalne membrane skupe i nisam ni mislio da se po automatizmu odmah stave druge, to možda čak i nije potrebno...već iz iskustva u saradnji sa čika Đurom, kažem...da su i pored dobre volje i odličnog recepta za reparaciju, njegove mogućnosti svedene na oporavak dela koji se tiče gumenog platna membrane. Ostalo ostaje staro. Ako je to dotrajalo i dalje će tako biti. Nekada to bude dovoljno dobro, nekada ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 1 sat, maresklad je napisao:


Da, to sam propustio, krenuo na voznju posle sastavljanja sa svim novim fluidima, sve super, i posle nedelju dana ponovo bara dole povrsine sake. Kad me slog nije strefio. Onda sam otkrio da je bogaljni neutral switch sa alija od 3€ krenuo da pusta ulje, bacim njega, vratim stari (potroseni) koji nema nikakvu funkciju vise (skroz je obrijan) i sad pratim, ima vec nedelju dana kako je sve suvo, i nadam se da je to to


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odvrni taj neutral switch, skini podlosku pa vrati nazad. Ako treba malo zadihtuj. Mozda ce i da proradi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
 
Nisam čest posetilac ovog foruma, ali tako kad imam neki problem ili me nešto interesuje, doletim ovde da vidim ima li nečega što mi može pomoći
Sad kontam da bi bilo lepo da moje iskustvo prenesem ovde, ako neko drugi ima taj problem.
Pa da počnem
Dakle, Honda Shadow 600 96 godište model dva karburatora, 5 brzina. Kupljena prošle godine pred kraj sezone, nešto malo vožena i parkirana u garažu, inače prvi motor.
U planu je bilo da se uradi preko zime: nove gume (gume na njoj stare 10 godina), servis (ulje i filteri, svecice)...
Medjutim malo po malo kako je vreme odmicalo počele su se pojavljivati kapi ulja ispod agregata. Predeo kod ćopave.
Jedan dan zalegnem i detaljno uradim inspekciju.
 
IMG_7845.thumb.JPG.077f7d74afc2196c157c1d3f5b16e62e.JPG imageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc9d47e1e40d7fea711b593c0fc35ac3dc44f48d178943136aimageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc9d47e1e40d7fea711b593c0fc35ac3dc44f48d178943136aimageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc9d47e1e40d7fea711b593c0fc35ac3dc44f48d178943136aimageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc9d47e1e40d7fea711b593c0fc35ac3dc44f48d178943136aimageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc9d47e1e40d7fea711b593c0fc35ac3dc44f48d178943136aimageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc9d47e1e40d7fea711b593c0fc35ac3dc44f48d178943136aimageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc9d47e1e40d7fea711b593c0fc35ac3dc44f48d178943136a
 
 
 
 
Obzirom da je prvi motor, a pre toga sam uvek voleo da čačkam oko mehanike automobila, krenem da jurim service manual, skontam, spoj pumpe antifriza i samog agregata, u prvi mah nije bilo jasno otkud ulje tu al ima logike   Da ne davim u detaljisanje, odvezem motor kod prijatelja u radionicu i zasučemo rukave. Prvo smo popisali sve šta treba da se radi, detaljno zagledali motor i pravili fotografije. Ja sam u međuvremenu pronašao neki naslov na američkom forumu gde je jedan tip napisao vrlo jasno: Honda Shadow 1100 oil leaks, solved. Odšrafiš mašinu, malo je mrdneš za koji stepen u stranu i eto ti pumpa.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mislimo, nemoguće bre kakvo mrdanje agregata, kad zaista, vodena pumpa kod moje shadowke je pozicionirana tačno kod ćopave i bočno se montira na agregat. Ne postoji mogućnost da se ona izvadi jer udara direktno u ram...
IMG_7849.thumb.JPG.acd7f15846564bd6c7a3f98c18f145f3.JPG
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pronađem na netu koji oring bi mogao praviti problem, na aliexpress-u poručim kompletan set dihtunga za servis pumpe, i čvrsto uđem u to iako nisam bio siguran 100% da je to problem.
 
Krene rasturanje, shvatio sam da i ja moram da skidam mašinu (skoro) da bi sredio problem, kreće skidanje (čerupanje motora), Auspusi, usis, karbovi...
Gledam, agregat od 63 kile maltene (visi) u ramu, ne leži na njemu kako sam očekivao, vidim da je preblizu hladnjak, preblizu je ekspanziona posuda, nemam dizalicu za motor ali imam dobar alat. Ok, skidaj sve. Zima je, grejanje i kafa ne manjkaju. Dakle hladnjak skinut, ekspanziona posuda skinuta za svaki slučaj a i kad sam tu barem da je operem.
 
IMG_8758.thumb.JPG.326b8f3b2fa1050ffb754cb5ea5eea6c.JPG
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kad sam tu već popustio sam zadni amrtizer (prethodni vlasnik je vozio na 6. poziciji od 7) Stavio na 5.
Kad sam sve te delove skinuo što u principu i nije bio nikakav problem, prelazim na pogon, lanac, prednji lančanik, lanac, zadnji točak...
Krećem da otkačinjem struju, sve moguće kablove sa agregata i konektore. Krećemo da popisujemo nosače. Skontamo da moramo skidati i osovinu zadnje viljuške koja ide kroz agregat...  Ma skidamo i to, nek ide život   I dalje se sam sebi smejem, jedna gumica bre eeeej. 
Smišljamo kako pomeriti agregat, ne oštetiti previše ram i samu mašinu, ne napraviti neku glupost, poturamo ispod dizalicu iz kola, cela shadwka stoji na klocnama i kaiševima vezujemo agregat i uspemo da ga pomerimo dovodljno da dođemo do pumpe.
 
IMG_8785.thumb.JPG.53898fa2f9325cbc36f82dea91548d01.JPG
 
IMG_8786.thumb.JPG.46d3c9b3f8d87cdf47b1cd7d111e298f.JPG
 
IMG_8787.thumb.JPG.4af45cdcf7029878cd19ddbd452b572b.JPG
 
IMG_8789.thumb.JPG.70612185aa61464fecb69d56095324e9.JPG
 
I na kraju trofejna u tom momentu, puna besa i sreće...

IMG_8790.thumb.JPG.515ea725467c34744f7703bc4af04b88.JPG
 
Gumica koja služi kao dihtung između vodene pumpe i agregata, jer je pumpa vezana na osovinu sa radilice (valjda).
IMG_8793.thumb.JPG.5ace035afeca11189abc78984febaba0.JPG
 
U svakom slučaju, takođe pročitah po raznim forumima da se to jako retko dešava na shadowkama, ali eto mene zadesilo, Posao d umreš ali vredan svega ovoga jer je curenje krenulo obilno da se pokazuje...
 
Promenjena gumica kleta, pumpa servisirana, sve krećem polako da vraćam obrnutim redosledom. 

Ono što uočih dok sam sve to radio:  Sajla gasa (potezna) samo što nije zviznula, trenutno nabudžena od Sportstera 883 koja radi sasvim ok dok ne pojurim nekoga da mi napravi sajle jer imam ape hanger, zatim, membrane karburatora!  leva pocepana, desna još nema cepanje ali ima pukotinica gde se vidi da samo što nije progledala... Njih najurim na Aliju za valjda 3-4e po komadu. međutim draga nam korončina poremetila sve pa i to. ko zna kad će to sada stići...
Takođe neutral lampica nije radila, skontao sam da se ona haba vremenom, poručim sa Alija nov prekidač (još pre nove godine) koji je vrlo brzo počeo da pušta ulje kroz sam prekidač (dakle ne na navoju ili dihungu nego bukvalno kroz samu osovinu prekidača) hvala bogu te zadržah stari koji sam vratio. 
 
Na kraju sam sve to lepo sklopio i pocepanu membranu vratio na mesto da radi koliko radi (pukotina od možda santim ipo) i napravio vožnju do Beograd - Čačak - Beograd, Miloš Veliki auto put.
Motor neće da pređe 125-130, prvi oseti uzbrdicu pa je onda ja vidim ali sve je to normalno shodno lošoj membrani, verujem.
 
Nadam se da će ova tema nekome pomoći jer dosta Hondinih modela ima ovaj princip i komplikaciju sa vodenim pumpama.
 
Zanima me ponajpre to sada, dal postoji mogućnos da nekako dođem do tih membrana ovde kod nas, ima neko neku ifnormaciju za to ili bar kontakt ljudi koji se bave time da se raspitujem dalje?
 
Везана је на осовину уљне пумпе.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda Steed/Shadow 400

Pozdrav druze. Ne znam da li je tema i dalje aktuelna. Ja sam nedavno menjao membrane. 

Deki Moto, 063 636156.

30 evra bilo po komadu, sta ces, kad je muka ne pitas posto je...

To mi inace nije resilo problem, ali Ok, bile su probudene pa je moralo da se menja u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Pozdrav

Moj kum vozi Hondu steed 400 koja je skoro ista masina kao honda shadow 600
I menjali smo membrane na karburatorima jer su bile pocepane, membrane su narucene od deki-moto, ali i dalje imamo identican problem kao i kolega kad joj odvrnes pun gas ona pocne da trokira i da puca, nismo sigurni da li nas zezaju karburatori i dalje ili je struja u pitanju

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Мембране попусте ако мотор одврчеш често на пун гас. Шедоу машина није за такав режим рада, то се често деси и на Африку.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja