Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 temperatura

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ex TDM 850, Strom 1000

Pozdrav, imam problem sa temperaturom na tdm-u... U voznji drzi normalnu temperaturu na pola, mozda za nijansu vise, ali cim stanem krene da je dize. Ventilator pali, ne duva creva, antifriza ima dovoljno. Kao da u mestu voda ne cirkulise dovoljno. Da li je neko imao takav problem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat
2 hours ago, Mihajlo92 said:

Pozdrav, imam problem sa temperaturom na tdm-u... U voznji drzi normalnu temperaturu na pola, mozda za nijansu vise, ali cim stanem krene da je dize. Ventilator pali, ne duva creva, antifriza ima dovoljno. Kao da u mestu voda ne cirkulise dovoljno. Da li je neko imao takav problem? 

Kako mislis da dize temperaturu, u crveno ili do crvenog? Ako ide blizu crvenog i spusta je posle na normalu to je normalno.  

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ex TDM 850, Strom 1000

Pa dize do crvenog, nisam hteo da ga pustam da vidim dokle bi otisao... Iskreno ne vozim ga dugo pa ne znam kako treba da se ponasa. I tad u mestu kad mu dodam gas, pocne da obara... Zato mi lici na neku slabiju cirkulaciju. Aj bas cu ga pustiti sutra da radi da vidim dokle ce otici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja bih prvo probao sa ispuštanjem tog antifriza koji sad imaš u sistemu, pa ispiranje celog sistema sa nekim sredstvom za ispiranje (coolant flush) i tek onda sipati nov antifriz (u odnosu 50:50 sa dest. vodom), pa onda da vidiš kako se motor ponaša.

Antifriz da bude na bazi etilen-glikola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
51 minutes ago, nenad.yzf said:

Kako mislis da dize temperaturu, u crveno ili do crvenog? Ako ide blizu crvenog i spusta je posle na normalu to je normalno.  

Normalno bi trebalo biti da zadrzi temperaturu tamo gdje je ili da je bar malo obori neko vrijeme po paljenju ventilatora.

45 minutes ago, Mihajlo92 said:

Aj bas cu ga pustiti sutra da radi da vidim dokle ce otici

Mislim da ti to i nije bas pametno jer ce da prokuva i izbije na cep, a i moze ti pokriviti glavu motora, neka te opet neko malo upuceniji od mene posavjetuje ali ja to ne bih radio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Poskidaj plastike i pusti da se zagreje, pa pipni crijeva do termostata i posle njega. ako su do njega vrela,a ita hladna ili topla onda ne otvara. trebalo bi kada otvori da ujednaci temperaturu crijeva prije i posle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ex TDM 850, Strom 1000
32 minutes ago, ThePainkiller said:

Ja bih prvo probao sa ispuštanjem tog antifriza koji sad imaš u sistemu, pa ispiranje celog sistema sa nekim sredstvom za ispiranje (coolant flush) i tek onda sipati nov antifriz (u odnosu 50:50 sa dest. vodom), pa onda da vidiš kako se motor ponaša.

Antifriz da bude na bazi etilen-glikola.

To mi je u planu, da isperem ceo sistem, nista mu ne skodi u svakom slucaju. 

 

5 minutes ago, Bigor said:

Poskidaj plastike i pusti da se zagreje, pa pipni crijeva do termostata i posle njega. ako su do njega vrela,a ita hladna ili topla onda ne otvara. trebalo bi kada otvori da ujednaci temperaturu crijeva prije i posle

Sve sam to vec probao i deluje mi ok... Probacu sutra malo sa tim da se zanimam, ionako najavljuju lose vreme.

 

Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Ne znam na kojoj temperaturi tdm pali ventilator i otvara termostat. Na mom motoru yamaha thundercat fabricki pali ventilator na 98 stepeni, to je pred crveno. Zbog toga se sipa g12 kojem je tacka kljucanja na 118 stepeni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja sam skoro promenio termodavač koji pali ventilator. Montirao sam sa Yamahe YZF 750. Isti je potpuno kao kod mene na FZ 750 i na većini Yamaha modela, pa i na TDM-u. Uključuje ventilator na 105 C. Otvarao sam i kućište termostata i na njemu piše 82 C. Na toj temperaturi termostat otvara i omogućava nesmetano kruženje antifriza kroz sistem. Kao što je kolega Bigor napisao opipaj crevo koje vodi u kućište termostata. Ako je ono vruće a ovo što vodi u hladnjak hladno onda je termostat blokirao zatvoren i to može biti opasno. Može dovesti do pregrevanja agregata i fatalnih posledica.

Naravno, podrazumeva se da u sistemu nemaš vodu pošto ona prokuva i pre nego što se ventilator aktivira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ex TDM 850, Strom 1000

Po dokumentaciji za tdm-a termostat otvara na 95, a na 82 je zatvoren... Za termodavac ne znam kad...

 

@nenad.yzf

E to mi je malo cudno... Nije mi crven antifriz kao g12, ima neku cudnu boju... Mozda je i previse razblazen pa ga to zeza... 

 

Probacu da ga zamenim, to mi je najlakse, taman cu tad da isperem sve... Koliko vidim staje 1,7l. I koliko vidim termostat je slican kao kod nekih automobila, samo da se poklope vrednosti.

 

Screenshot_20200414_061536.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Do termostata stizes tako sto moras podici rezervoar, skinuti airbox pa izmedju bobina ti je kuciste termostata. Mozes ga ispitati u serpi na sporetu,treba ti samo termometar da vidis na kojoj temp pred kljucanje ce otvoriti.

Moguce da ti je u kucistu kamenac koji smeta otvaranju termostata. Ako je sipana obicna voda nekada u sistem,pojava kamenca je neminovna.

Otvori i ocisti lepo.

Proveri ga.

Pa sipaj svez antifriz.

Kucistu termostata mozes prici i sa prednje strane ako skines hladnjak. 

Ako ti se ponovi i nakon ovoga problem. Onda ti je neko perce sa pumpe za vodu otpalo. Onda moras deklu skinuti i pregledati peraja.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Na tdm-u nista nije pristupacno.
Sta god da hoces da uradis pola motora moras da rasturis.
Vazi i za skidanje akumulatora :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 hours ago, Mihajlo92 said:

Hvala na pojasnjenju, video sam koja je zajebancija oko skidanja... Ako skinem hladnjak ne moram da dizem rezervoar i airbox? 

Ne znam, ima jedan sraf koji drzi kuciste termostata tu gore na ramu. Ne znam mozes li mu prici sa prednje strane. Probaj. 

Ja sam skidao odozgo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ex TDM 850, Strom 1000

E ovako, pustao sam ga da radi... Crevo posle termostat postaje vruce postepeno kako radi motor, kad se zagreje iste je temperature kao ono kod vodene pumpe... Nisu tvrda, ne duva pritisak verovatno... Ventilator pali i gasi normalno. Prva slika je temperatura kad upali ventilator, druga je kad ga ugasi kad ohladi. Jel to normalno? 

IMG_20200414_113945.jpg

IMG_20200414_114026.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Odakle tebi ovakav pokazivac? 

Jel to 3vd?

Ja nemam to. Tu mi je skala za gorivo?

A inace ovo sa slika sve deluje ok. Po gasenju ventilatora ti je na pola skale. To je ok. 

Zameni antifriz bez obzira. 

Na 2 god se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja