Jump to content

Moto Zajednica

Sudbina ADV klase i moto industrija ovih godina

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
On 17.4.2020. at 13:16, bajker71 je napisao:

Poštujem svačije mišljenje ali me zanima da li bi stvarno dao 3.5-4 K evra za polovnog kineza?

Ja se izvinjavam, promaklo mi je ovo pitanje.

 

U pitanju je Benelli TRK 502X... Ako se pokaze dobar, dao bih naravno ako dosegnem do te sume. U pitanju bi bio motor star 2 godine sa 15K na satu. Odgovara mojim krakatim dimenzijama, ostao bih u klasi do 500 ccm - rega 100 eura, mali potrosac, performanse meni sasvim ok, omogucio bi mi da pojacam procenat voznje po poljskim putevima, obidjem neka mesta koja Atlanticom nisam. Dobio bih vece tockove, 8 konja viska, elastican agregat, ABS... Posle Atlantica, kojeg sam maksimalno modifikovao za sebe i svoje potrebe, maksiskuter drugi ne bih uzimao u obzir. Transalp, Versys, V-Strom, Tenera me "ne diraju"a ovog kad sam video - odlepio sam :jee5:

 

Pre svega motor mi se mnogo svidja, za ono kako bih ga koristio je perfektan. Da ne sirimo ovde pricu o njegovim performansama, ima tema o njemu, ja ga realno mogu uzeti za godinu i po - dve. Dotle ce se vec isprofilisati i njegovi kvaliteti i mane i servisna podrska i dostupnost delova. Kad sve to saberem i oduzmem ako mi bude po volji - ja ga kupujem. To sto je Kinez - bole me uvo ako meni izmami osmeh svaki put kad ga pogledam i sednem da se provozam. 

 

Eto. Izvinjavam se jos jednom na skretanju teme...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Carplay je standard na novoj africi (CRF1100) na svim modelima, nema doplate, to je sa novog goldwinga preuzeto i radi odlično.

Gore negde, neko napisa mane stare afrike evo sad su na adv modelu ispravili sve to, niža je za par cma, tubeless, tempomat itd.. Dosta opreme i to je sve standard, ništa se ne doplaćuje, doplate su za el, ogibljenje, DCT. Istina i cena otisla sa tim doplatama u GS vode.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Ee ako je cena u GS vodama - onda bih radije propeler


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre 1 sat, ProMaster je napisao:

Bilo bi dobro, kad bi bili malo vise jeftiniji, jer cenovnici ne kazu bas tako.. Evo par primera:
 

BMW cenovnik.png

honda afrika.png

honda CT.png

yamaha cenovnik.png

 

Nista GS nije dramaticno skuplji, osim ako se ne luduje sa kupovinom BMW origialne precenjene opreme.
Mislim da se slazemo, da ko da 15500e za Crosstourer, moze lagano da kupi GS, Teneru u dobroj opremi, nije to sad ne znam kakva razlika.

Maksimalno napucana nova Africa Adventure nije nista losija od BMW ADV, niti nesto mnogo jeftinija, cak mozda i isto kosta, nisam siguran. 

Ono sto ih razlikuje jeste pojava. Bmw-ov siroki bokser motor namece totalno drugu filozofiju izgleda, i uz pomoc brdo lepo upakovane plastike i boja, pravi mnogo mocnu siluetu na putu. 

I u tome im svaka cast, zato se i toliko kupuju. 

Al zato Africa ima taj retro neobjasnjiv ADV šmek, na koji je isto tako retko ko ravnodusan. 

Ko hoce veća jajca i da bude "in" kupuje BMW, a ko hoce avanturu kupuje Africu. 

Samo ti se namece sta vise ljudi vole po broju prodatih jedinica. :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Afrika ima i DCT(znam da je za "prave" bajkere to nezamislivo itd.....) po meni je to veliki plus za Hondu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
9 hours ago, ProMaster said:

Bilo bi dobro, kad bi bili malo vise jeftiniji, jer cenovnici ne kazu bas tako.. Evo par primera:
 

BMW cenovnik.png

honda afrika.png

honda CT.png

yamaha cenovnik.png

 

Nista GS nije dramaticno skuplji, osim ako se ne luduje sa kupovinom BMW origialne precenjene opreme.
Mislim da se slazemo, da ko da 15500e za Crosstourer, moze lagano da kupi GS, Teneru u dobroj opremi, nije to sad ne znam kakva razlika.

Problem je i tome sto za ove pare u salonu nema ni GS ni GSA dodaj jos cca 2500 e to su neke pocetne cijene za ova 2 motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
8 hours ago, milosn said:

Afrika ima i DCT(znam da je za "prave" bajkere to nezamislivo itd.....) po meni je to veliki plus za Hondu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Dobro je imati opciju pa ko voli nek izvoli.

 

Ja bih vise voleo da se standardizuje ponuda quick shiftera i auto blippera pa da se kvacilo izbaci maksimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

Dobro je imati opciju pa ko voli nek izvoli.

 

Ja bih vise voleo da se standardizuje ponuda quick shiftera i auto blippera pa da se kvacilo izbaci maksimalno.

I šta će to biti ako se izbaci kvačilo. Kakav je to motocikl bez kvačila osim sprava namenjena onima sa diskutabilnim znanjem i iskustvom, da ne upotrebim neku grublju kvalifikaciju, koji bi da se malo kurče, budu važni u društvu a ne bi da voze maksi skuter na kome opet ljudi podjednako uživaju i prevaljuju kilometre o kojima većina "avanturista" može da sanja. Kako tema odmiče stiče se utisak da se industrija ADV motocikala okrenula zavisnicima od mobilnih telefona, kompjutera i raznoraznih gedžeta i da se sve vrti oko filozofije što je šareno to j i budali milo, Znam da smo u debeloj manjini mi koji se ježe na to kad vide društvance kako sedi u kafani, na plaži ili bilo gde i svako drka po svom telefonu, a da osim par konvencionalnih fraza ne razmene ni jednu suvislu. Na drugoj strani ovom sve se, kako kaže Aca PN, pretvorilo u temu za i protiv BMW i nadgornjavanje ponosnih vlasnika istog sa onima koji im zadiru u sujetu i komplekse. Ono što mene interesuje, a u temi niko nije ni pokušao da odgovori je čemu napucavanje snagom ADV motocikala, čemu 150 - 160 konja osim ako se proizvođači ne rukovode stihom iz pesme Atomskog skloništa Čedna gradska lica:

-Bolujete od visina i velikih zapremina, dvesta na sat, sto kvadrata na tri kata... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
44 minutes ago, Arso said:

I šta će to biti ako se izbaci kvačilo. Kakav je to motocikl bez kvačila osim sprava namenjena onima sa diskutabilnim znanjem i iskustvom, da ne upotrebim neku grublju kvalifikaciju, koji bi da se malo kurče, budu važni u društvu a ne bi da voze maksi skuter na kome opet ljudi podjednako uživaju i prevaljuju kilometre o kojima većina "avanturista" može da sanja. Kako tema odmiče stiče se utisak da se industrija ADV motocikala okrenula zavisnicima od mobilnih telefona, kompjutera i raznoraznih gedžeta i da se sve vrti oko filozofije što je šareno to j i budali milo, Znam da smo u debeloj manjini mi koji se ježe na to kad vide društvance kako sedi u kafani, na plaži ili bilo gde i svako drka po svom telefonu, a da osim par konvencionalnih fraza ne razmene ni jednu suvislu. Na drugoj strani ovom sve se, kako kaže Aca PN, pretvorilo u temu za i protiv BMW i nadgornjavanje ponosnih vlasnika istog sa onima koji im zadiru u sujetu i komplekse. Ono što mene interesuje, a u temi niko nije ni pokušao da odgovori je čemu napucavanje snagom ADV motocikala, čemu 150 - 160 konja osim ako se proizvođači ne rukovode stihom iz pesme Atomskog skloništa Čedna gradska lica:

-Bolujete od visina i velikih zapremina, dvesta na sat, sto kvadrata na tri kata... 

:staa2:

 

МОТOGP nema seamless menjac? Koliko ja znam oni kvacilo koriste samo na startu i to je to? Sta fali quickshifteru i blipperu? Pa koliko ljudi samo ovde salta na motorima bez kvacila iako nemaju quickshifter?

 

I napisao sam opciono, ne mora da kupi ko nece.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, Motorcyclist je napisao:

:staa2:

 

МОТOGP nema seamless menjac? Koliko ja znam oni kvacilo koriste samo na startu i to je to? Sta fali quickshifteru i blipperu? Pa koliko ljudi samo ovde salta na motorima bez kvacila iako nemaju quickshifter?

 

I napisao sam opciono, ne mora da kupi ko nece.


 

Tema nisu mot GP motori već budućnost ADV motocikala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, Arso said:

Tema nisu mot GP motori već budućnost ADV motocikala. 

Tema nije samo ti je opis jako pogresan

"onima sa diskutabilnim znanjem i iskustvom, da ne upotrebim neku grublju kvalifikaciju, koji bi da se malo kurče, budu važni u društvu"

Za "avanturu" po gradu moze da se vozi sa kakvim god menjacem, ja bih radije imao manuelca u nekoj pustari i teskom terenu. Jedinu manu kod quickshiftera i blipera vidim da je skuplji sistem i moze da napravi problem onome ko stvarno ide u neku avanturu. 

A to da zbog istih ima diskutabilno znanje, to vec ne vidim kako si uopste povezao.


Treba naci nesto i za ove sto imaju ABS i kontrolu proklizavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 12 minuta, Motorcyclist je napisao:

Tema nije samo ti je opis jako pogresan

"onima sa diskutabilnim znanjem i iskustvom, da ne upotrebim neku grublju kvalifikaciju, koji bi da se malo kurče, budu važni u društvu"

Za "avanturu" po gradu moze da se vozi sa kakvim god menjacem, ja bih radije imao manuelca u nekoj pustari i teskom terenu. Jedinu manu kod quickshiftera i blipera vidim da je skuplji sistem i moze da napravi problem onome ko stvarno ide u neku avanturu. 

A to da zbog istih ima diskutabilno znanje, to vec ne vidim kako si uopste povezao.


Treba naci nesto i za ove sto imaju ABS i kontrolu proklizavanja.

Imam 60 i kusur godina i verovatno ne još mnogo života, pa to malo ne bih da traćim na nadmudrivanje sa bilo kim. Što se mene tiče mogu da prave i motore bez kvačila i na na njih da ugrađuju protočne bojlere i mašine za pranje sudova, ali će se uvek naći neko da postavi pitanje čemu sve to, kao što se odavno mnogi pitaju čemu osim za kurčenje služi R mašina koja razvija 200 i kusur kilometara na sat a u celom svetu je putna brzina ograničena. Ende!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
6 minutes ago, Arso said:

Imam 60 i kusur godina i verovatno ne još mnogo života, pa to malo ne bih da traćim na nadmudrivanje sa bilo kim. Što se mene tiče mogu da prave i motore bez kvačila i na na njih da ugrađuju protočne bojlere i mašine za pranje sudova, ali će se uvek naći neko da postavi pitanje čemu sve to, kao što se odavno mnogi pitaju čemu osim za kurčenje služi R mašina koja razvija 200 i kusur kilometara na sat a u celom svetu je putna brzina ograničena. Ende!!!

U redu je to, svako ima svoje misljenje i preferencije. Meni je jasno da neko vise voli automatik a neko manuelac. Samo mislim da nije u redu pisati da neko koristi quickshifter i blipper jer mu je znanje u voznji jako nisko i zeli da se kurci. 
Mene eto ponekad njakanje kvacila smori pogotovo ko vozi motor male zapremine, pa mora cesto da salta i njaka polugu kvacila. 

Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Koliko nam pometnje unosi ta reč "Adventure" ili ti na našem Avantura.

Nazivu Adventure uopšte nije mesto samo za motore koji imaju 21 prednji točak vešanje itd.

Italijani decenijama Vespama putuju po kojekakvim putevima.

 

Dakle proizvođači pre svega su ti koji unose pometnju najpre na svojim sajtovima.

Evo i primera Honde i Suzukija:

  • Honda
    • OFF Road
      • Trial (CRF 450X, CRF250F itd)
      • Competition (CRF 450RWE itd
      • Adventure (AT 1000, XR650L, CRF450L)
      • Dual Sport (CRF450L)
  • Suzuki
    • Adventure (Strom 1000, Strom 650)
    • Dual Sport (DR650, DRZ 400)
    • Moto Cross (RM-Z450) 
    • OFF Road (RMX450Z)
  • KTM za sve svoje modele 390....690...1090...1290 i ostalo zove TRAVEL. Bravo KTM! Offroad su za njih modeli EXC i ostale 120kg rndalice.

 

Posedovao sam KTM640ADV i bio je pravi Advneture kada sam pao 4 puta u roku od 2 sata. Dizati 160kg sam je baš Adventure osećaj. Da ne spominjem 250kg GSA i ostale.

 

Ne treba ti AT, Strom, Tenere da bi imao Adventure. Čist marketinški bullshit!

 

Auto industrija je odlično nazvala džip wannabe automobile "Crossover". Još da se moto svet sastavi.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Propratite momka u temi kratke voznje sa skuterom od 50ccm kako se slatko voza snjim. Avantura pocinje u glavi vozaca, masina je po meni nebitna.

 

 

 

 

Pre 2 sati, MaRRe je napisao:

 

Posedovao sam KTM640ADV i bio je pravi Advneture kada sam pao 4 puta u roku od 2 sata. Dizati 160kg sam je baš Adventure osećaj. Da ne spominjem 250kg GSA i ostale.

 

U februaru ljosnem i motor mi se zaglavi u nekom blatu na kosini, 10+ puta sam ga podigo za pola saata pokusavajuci da ga izvadim, i nisam mogao da ga izvadim. Na kraju su naisli neki lovci i pomogli mi da izvadim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ne mogu da verujem da ovaj forum i ovaj narod nema elementarno vaspitanje po pitanju pisanja na forumu. 

U koju god aktuelnu temu da udjes, vecinom jedna ista ekipa "inventar foruma" pise bez obzira da li imaju iskustva ili znanja o istoj, sa obrazlozenjem da je ovo forum i moze da pise ko sta hoce. Pa moze, ali je glupo zbog ostalih clanova i kvaliteta foruma. 

Aj da se cekiraju nekim kratkim postom ako ce da prate temu da bi nesto novo naucili i citali postove ljudi koji imaju nesto pametno da kazu, nego ooooni vode glavnu rec!

Pa dobro bre ljudi kako vam nije glupo? 

U ovoj temi mogu da pisem do besvesti, jer imam veliko iskustvo i gomilu tog tipa motora sam promenio, i imam potrebu da nesto napisem nebi li nekome bilo od znacaja. 

Isto tako u 90% drugih tema mogu samo da pratim sa strane. 

Clanovi i moji drugari koji imaju ovakve motore i koji realno jesu adventure vozaci vise ne pisu. Ne pisu zbog ovoga o cemu pricam. Sto puta sam rekao sebi da se iskljucim iz svega ovoga i gkedam svoja posla kao sto su i oni uradili, medjutim neki djavo mi neda. Ali mislim da sam blizu toga, jer sad mi je vec pun ...

  • Sviđa mi se 8
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre sat vremena, kepo je napisao:

Ne mogu da verujem da ovaj forum i ovaj narod nema elementarno vaspitanje po pitanju pisanja na forumu. 

U koju god aktuelnu temu da udjes, vecinom jedna ista ekipa "inventar foruma" pise bez obzira da li imaju iskustva ili znanja o istoj, sa obrazlozenjem da je ovo forum i moze da pise ko sta hoce. Pa moze, ali je glupo zbog ostalih clanova i kvaliteta foruma. 

Aj da se cekiraju nekim kratkim postom ako ce da prate temu da bi nesto novo naucili i citali postove ljudi koji imaju nesto pametno da kazu, nego ooooni vode glavnu rec!

Pa dobro bre ljudi kako vam nije glupo? 

U ovoj temi mogu da pisem do besvesti, jer imam veliko iskustvo i gomilu tog tipa motora sam promenio, i imam potrebu da nesto napisem nebi li nekome bilo od znacaja. 

Isto tako u 90% drugih tema mogu samo da pratim sa strane. 

Clanovi i moji drugari koji imaju ovakve motore i koji realno jesu adventure vozaci vise ne pisu. Ne pisu zbog ovoga o cemu pricam. Sto puta sam rekao sebi da se iskljucim iz svega ovoga i gkedam svoja posla kao sto su i oni uradili, medjutim neki djavo mi neda. Ali mislim da sam blizu toga, jer sad mi je vec pun ...

Piši. Nemoj da te mrzi. Vidi koliki si post sastavio iznad, samo kao opomenu zaludnima. Batali to, i piši od ADV motorima koje si promenio do sada. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

@kepo ako sam dobro ispratio temu, bilo je posla za administratore koji su u jednom momentu čistili postove. Ne znam na šta tačno se odnosi tvoj oštar komentar ali nije ni bitno. Ovde ima sigurno mnogo učesnika koji jedva čekaju da vide tvoja iskustva u ovoj oblasti i iskustva kolega koje pominješ. Mislim da je bolje preskočiti (ignorisati) iritirajuće postove i jednostavno nastaviti temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
Pre 23 sati, Alekre je napisao:

Ima jedna stvar koji su japanci implemetirali i ja bih voleo da to imaju skoro svi motocikli. Vazdušni jastuk. Što da ne u ADV klasi?

 

 

Po meni to ništa puno ne znači na motoru. Koliko je bilo direktnih sudara sa avtom,zidom??  Mislim,da vrlo malo.

Mislim da čemo mi svi pokušat prije se posklizat do avta.nego udarit direktno.

Zato sa ženom nosiva airbag prsluke,jer mislim,da nama če to prije smanjit težinu povreda,nego airbag na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
Pre 22 sati, ProMaster je napisao:

Bilo bi dobro, kad bi bili malo vise jeftiniji, jer cenovnici ne kazu bas tako.. Evo par primera:
 

BMW cenovnik.png

honda afrika.png

honda CT.png

yamaha cenovnik.png

 

Nista GS nije dramaticno skuplji, osim ako se ne luduje sa kupovinom BMW origialne precenjene opreme.
Mislim da se slazemo, da ko da 15500e za Crosstourer, moze lagano da kupi GS, Teneru u dobroj opremi, nije to sad ne znam kakva razlika.

Direktna veza je moguča samo      Africa  --GS 850

                                                            Crosstourer 1200---Gs 1250

Ostalo so kruške i jabuke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ne vidim razlog zasto dobro opremljena Afrika (narocito ona ADV sport) ne bi mogla da se nosi i bude konkurent GS-u ???
Jos  sa DCT-om  :ljubav:

Crosstourer je po meni za sadasnju kupovinu kao nov primerak, poprilicna greska, biser mu je agregat, ostalo je ostalo u 2011.

Ovo je tabla motora od 15000e, pa NC koji je duplo jeftiniji ima lepsu tablu, Crossrunner ima lepsu tablu.. Mozda sam ja lud, ali vrlo mi je bitno u sta gledam, pre bi vozio ruzan motor (Sto Versys, fakat i jeste :neznam: ), nego gledao u ruznu tablu poput ove.. 

Test-2013-Honda-VFR1200X-Crosstourer-DCT-dashboard.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vala @ProMaster da znaš. Evo table od Suzuki Freewinda 650 :D

 

METER-01.jpg

 

@damjandugi

 

Vidi se jasno na snimku koja je razlika sa i bez vazdušnog jastuka. Srećnija je ova lutka što ga ima, nije ušla glavom kroz auto. 

 

Statistike pokazuju da je 62% udesa motocikla frontalno. Moramo svi da priznamo, istina je da u momentu udesa nema biranja niti čovek može da bira hoće li klizati ili udariti frontalno. Da ima vremena da bira, imao bi vremena i za manevar.

 

------------------------------------------------------

 

Baš gledam "Vrele gume", reče lepo Piroški: "Premijum brendovi su spremni da vam uzmu kao dobri dileri, do poslednje pare kako bi zadovoljili vašu psihu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, ProMaster said:

Ne vidim razlog zasto dobro opremljena Afrika (narocito ona ADV sport) ne bi mogla da se nosi i bude konkurent GS-u ???
Jos  sa DCT-om  :ljubav:

Po meni ne pucaju u istu metu. Africa je konkretno orijentisana terenski dok je GS, posebno od kada je vodenjak, orijentisan više asfaltno...znači dimenzije točkova, tubeless/tube type, hod vešanja...Jednostavno Afrika je bolja u onome za šta je namenjena, a Gs isto tako...samo što se u namenu GS-a uklapa mnooogo više  vozača.

Drugar ima baš tu africu ADV sa DCT-om...i mogu ti reći da je DCT objasnio. Vozio sam je nekoliko puta na off-u i na putu, DCT se ponaša odlično...uz softverska podešavanja snage motora, TC-a i motornog kočenja, milina za vožnju. Što se tiče sportske vožnje (kada si u manualnom modu), brzina izmena je takva da klasičan menjač nema šta da traži. Što je donekle i trend u automoto svetu, sve više nekih vrsta automatizovanih menjača.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 17 minuta, doktor je napisao:

Po meni ne pucaju u istu metu. Africa je konkretno orijentisana terenski dok je GS, posebno od kada je vodenjak, orijentisan više asfaltno...znači dimenzije točkova, tubeless/tube type, hod vešanja...Jednostavno Afrika je bolja u onome za šta je namenjena, a Gs isto tako...samo što se u namenu GS-a uklapa mnooogo više  vozača.

Drugar ima baš tu africu ADV sa DCT-om...i mogu ti reći da je DCT objasnio. Vozio sam je nekoliko puta na off-u i na putu, DCT se ponaša odlično...uz softverska podešavanja snage motora, TC-a i motornog kočenja, milina za vožnju. Što se tiče sportske vožnje (kada si u manualnom modu), brzina izmena je takva da klasičan menjač nema šta da traži. Što je donekle i trend u automoto svetu, sve više nekih vrsta automatizovanih menjača.

Jeste tako, ali Afrike bas dosta srecem ulickane i skockane za ture i ljudi su poprilicno zadovoljni s njima kao takvima. Na nekoj pumpi u Austriji ili gde vec, sam pricao sa jednim Slovencem koji je bas GS-a (oko 70 000km presao sa njim za par godina) zamenio Afrikom DCT i po njegovim recima to je promena na bolje sto se tice turinga, ali mi je isto tako naglasio da nije agresivni vozac.. Otuda moj komentar da nekima Afrika i kao motor za asfalt moze da bude korak napred..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Tema nije jel bolja afrika od geesa, nego budućnost adventure klasse.



Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja