Jump to content

Moto Zajednica

Sudbina ADV klase i moto industrija ovih godina

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, JevtaNS je napisao:

Najčistija električna energija ma koliko to čudno zvučalo je nuklearna

Upravo tako (ako izuzmemo mogućnost neke katastrofe), ali je i nuklearka daleko od "zelene" el. energije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
3 minutes ago, zika56 said:

Mišljenje zasnivam na tome što mi je osnovno zanimanje elektrotehničar-energetičar i što sam to učio i što se celog života profesionalno bavim time i pratim sve što se u toj oblasti događa.

Vrlo dobro sam upućen ne samo u termoelektrane i u nuklearke, nego i u eolske elektrane i u hidroelektrane i u solarne ćelije ...., tako da vrlo dobro znam šta sve ulazi za proizvodnju jednog KWh el. energije iz bilo kog izvora (od projektovanja postrojenja, izgradnje i eksploatacije i održavanja).

Ok, šta bi onda po tvom profesionalnom mišljenju bilo u ovom trenutku prihvatljivije i čistije rješenje? Prirodni gas? Pitam jer me interesuje, a ako nemaš ništa protiv rado bih o tome porazgovarao i preko privatnih poruka, da ne idemo dalje u off-topic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 19 minuta, popovich je napisao:

Ok, šta bi onda po tvom profesionalnom mišljenju bilo u ovom trenutku prihvatljivije i čistije rješenje? Prirodni gas? Pitam jer me interesuje, a ako nemaš ništa protiv rado bih o tome porazgovarao i preko privatnih poruka, da ne idemo dalje u off-topic.

Bolje na p.p.

Pitaj konkretno šta te interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 27 minuta, JevtaNS je napisao:

Najčistija električna energija ma koliko to čudno zvučalo je nuklearna

to isto misli i  Karić i ima nameru da pravi jednu a za to mu treba i politička podrška ,Procenio je ko će da vlada još 100 godina i ušao u koaliciju sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Imate na netu racunice, realne, koliko koja vozila zagadjuju, uracunato sve od proizvodnje energije koja se koristi do iskoriscenosti... Uvek je elektro u prednosti iz bilo kod izvora da se dobija... To je buducnost i sto se pre pomirimo sa tim bice nam lakse.

Ako postoje punjaci koji mogu sa 0% na 80% za 30 minuta, zamislite sta sve imaju oni koji jos nisu u realnoj primeni... To je ono sto nas ceka i sto ce zavladati ovom nasom planetom...

Uvek sam za ovakva poredjenja uzimao google earth, ako su oni omogucili svima na planeti to, zamislite sta imaju kontraobavestajne agencije, vojska, oni koji razvijaju itd...

Problem prosecnih ljudi je taj sto sve gledaju uskogrudo i ne pojme sta se zapravo desava i koliko je zapravo sve sto tehnologija moze i koliko ce uzeti maha...

Moramo izaci iz nase zone komfora da bi shvatili makar delic onoga sto je zapravo iza svega...

Mislite o tome...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 55 minuta, Sandi je napisao:

Imate na netu racunice, realne, koliko koja vozila zagadjuju, uracunato sve od proizvodnje energije koja se koristi do iskoriscenosti... Uvek je elektro u prednosti iz bilo kod izvora da se dobija... To je buducnost i sto se pre pomirimo sa tim bice nam lakse.

Ako postoje punjaci koji mogu sa 0% na 80% za 30 minuta, zamislite sta sve imaju oni koji jos nisu u realnoj primeni... To je ono sto nas ceka i sto ce zavladati ovom nasom planetom...

Uvek sam za ovakva poredjenja uzimao google earth, ako su oni omogucili svima na planeti to, zamislite sta imaju kontraobavestajne agencije, vojska, oni koji razvijaju itd...

Problem prosecnih ljudi je taj sto sve gledaju uskogrudo i ne pojme sta se zapravo desava i koliko je zapravo sve sto tehnologija moze i koliko ce uzeti maha...

Moramo izaci iz nase zone komfora da bi shvatili makar delic onoga sto je zapravo iza svega...

Mislite o tome...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Kolega, ja se nisam školovao na netu, niti koristim podatke sa neta, tako da teško da mogu da se suprostavim argumentima koje ti iznosiš.

Ja sam ipak tradicionalista (uskogrudi) i sklon sam da verujem podacima koji proizilaze iz zakona fizike, (mehanike, termodinamike, ...), a ne onome što kažu društvene mreže. 

Mislim da je tako, a moguće je i da nisam u pravu.:neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Sudbina ADV klase je da postaje što više putnička klasa sa većim hodom viljuški.
I ne znam šta će na satu išta osim obrtomera, brzinomera, goriva i bilo koje lampice koha bi pocrvenela ako nešto ne valja.

Sent using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Trenutni proizvodni kapaciteti električne energije i njene potrošnje su vrlo tesni ,nema baš neme velike rezerve.Što bi značilo da samo 50 % vozila sad pređe na elektro pogon imali bi na tržištu svetsku nestašicu električne energije poput one naftne osamdesetih

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, JevtaNS said:

Trenutni proizvodni kapaciteti električne energije i njene potrošnje su vrlo tesni ,nema baš neme velike rezerve.Što bi značilo da samo 50 % vozila sad pređe na elektro pogon imali bi na tržištu svetsku nestašicu električne energije poput one naftne osamdesetih

 

Ja mislim kad bi 20% vozila bilo na el. pogon, da bi imali opsti kolaps elektricne mreze na svetskom nivou.

 

Prvo treba to da rese.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Manite se struje i motocikla, kakav ADV sa 100 kila olova u akumulatorima za pogon plus ram mašina i ostalo. To će biti teže od stare afrike Ako nema brundanja iz aftermarket auspuha i dima pozadi neću ni da ga vozim. Doduše ja ću biti sedi starac dok to ne zaživi potpuno, al do tad samo oldschool tj suzuki dr650 da se uveze nov iz amerike, makar stajao u sobi

Sudbina ADV je zapečaćena popularnošču onog kamiona da mu ne pominjem fabriku. Da nije ove nove tenere, malog versusa i crf honde mogli bi da ozalimo klasu. Najbolji primer nestanka tog tipa motora sa evropskog tržišta je nestašica japanskih kruzera u eu. Nema suzukijevih, kawinih, yamahinih ni hondinih kruzera više u eu. Tu su ameri sa indianom i hd om i gle čuda ona fabrika sto neću da joj pominjem ime izbaci model od 1800 kubika u formi kruzera. Nemojte mi samo o zakonima tržišta i eko normama. Monopol i čist bezobrazluk od švaba.

4333db87674cd69770c3d8ba1eb0eb87.jpg&key=e91832a153eea26841c674e070af5aaf7fd02f01e16aac0b363c6de8dcbca0d7

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650
Kolega, ja se nisam školovao na netu, niti koristim podatke sa neta, tako da teško da mogu da se suprostavim argumentima koje ti iznosiš.
Ja sam ipak tradicionalista (uskogrudi) i sklon sam da verujem podacima koji proizilaze iz zakona fizike, (mehanike, termodinamike, ...), a ne onome što kažu društvene mreže. 
Mislim da je tako, a moguće je i da nisam u pravu.:neznam:


Nije internet samo drustvena mreza... Postoje radovi od pametnih i ucenih ljudi posveceni toj temi.

Jedan koncern mozda poznat svima, zvani VW, je obustavio razvoj motora sa unutrasnjim sagorevanjem... Ako vam to nije jasan znak da sve ide prema elektro pogonu ja onda stvarno ne znam... Nece isceznuti SUS ali nece imati primat kao sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mislim da će primat SUS motora ostati još godinama i ako veštački i na silu hoće da uguraju elektro vozila. Sećate se kako su nas učili sedamdesetih i osamdesetih godina kako su izvori nafte na izdisaju... opšta panika, naftna kriza. Ne da nisu na izdisaju izvori nego je ima koliko voliš. Staneš na pumpu za pola minuta napuniš rezervoar i cepaj dalje. 

Uostalom, čime bi se Akrapovič bavio u budućnosti, pravio kazane za pečenje rakije?  :jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Ne godinama vec decenijama, ali to je neupitan cilj industrije i pravca u kom se krece. After market proizvodjaci ce se prilagoditi, kao sto ih ne bi ni bilo da nije trenutne situacije tako ce ih biti i kad se stvari promene. Akrapovic ce se prebaciti na nesto drugo kao uostalom i svi proizvodjaci, s tim sto im nece biti primarna proizvodnja koju danas obavljaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Apropo električne energije i prelaska motora na istu... Ako izuzmem svoj lični stav da bi vožnja bešumnog motora sa velikom baterijom bilo jedno ekstremno sterilno iskustvo, postoji i agenda 'ozelenjavanja' i agitovanja za električna vozila. 

Da li to znači da bacam rđav ''smederevac'' u Ibar i mrtvo tele? Ne! Voleo bih da se opametimo i da čuvamo ovaj komad zemlje kako valja, kao i da se veliki potrošači i zagađivači ozelene. I da prekinu da gore nekvalitetan ugalj da ne bi pomrli svi... Videli smo početkom prošle godine kada je saobraćaj bio potpuno zatvoren da su cifre zagađenosti i dalje bile kriminalne.

Ali samo želim da skrenem pažnju na to da proizvodni autput u toku pravljenja velike baterije za električno vozilo, kao i skladištenje i uništavanje iste, nisu zanemarljivi. 

Tako da dok se može odvrnuti slavina na starom, dobrom jednocilindrašu, moj život ima smisla!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Odlična tema, pršti bome od mišljenja i svaka vam čast na razmatranjima.

 

Jedan kolega je lepo ovde izneo šta bi po nomenklaturi bio ADV, ali mislim da i proizvođači tu često prave zbrku, i naravno tržište. Pogledajte šta je sve 'enduro' motor kod nas na ''Polovnim'' npr. :D 

Ako je geneza MX - Enduro - DualSport - ADV, složio bi se gore sa jednim kolegom da je (do skora) ADV klasa postala nešto kao SUV u auto industriji. Međutim, proizvođači su izgleda slušali ljude i opipavali puls i počeli da nude manje motore u klasi.

Pošto je klizna skala velika i u nju upada svašta, i motor od 140 kila sa jednim cilindrom, i motor od 240 kila sa bokser motorom, ja samo želim da pozdravim svaku novu mašinu koja ima 18'' i 21'' točkove i ima ispod 200kg.

Za mene (i hardkor ljubitelje ove mašine), KTM 640 Adventure ostaje jedan od sinonima za Adv. Nedavno sam se rastao od svog primerka, i dalje ga sanjam ponekad :)

 


 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma
On 26.1.2021. at 18:57, Palja je napisao:

 

 


 

Ti si baš doslovno shvatio Adv. Mislim da proizvođači ipak imaju na umu više šminkere s lovom. Isto kao i kod SUV vozila novije generacije. Ima onih koji mogu i uz masnu banderu, ali velika većina je čist pozeraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma
On 26.1.2021. at 18:57, Palja je napisao:

 

Može brisanje. Dupliran post

Promenio član VelikaBeba
Dupliran post

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
17 hours ago, VelikaBeba said:

Ti si baš doslovno shvatio Adv. Mislim da proizvođači ipak imaju na umu više šminkere s lovom. Isto kao i kod SUV vozila novije generacije. Ima onih koji mogu i uz masnu banderu, ali velika većina je čist pozeraj.

Adv iz ugla proizvođača jeste stvarno postao upravo to - šminka. Liči a nije. Klip gore sam postavio više u kontekstu toga šta Adv u biti može da bude: motor sa više čorbe, zaštite od vetra a da nije tenak od 200kg. I da ga naravno šofer ne štedi i tera po gudurama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja