Jump to content

Moto Zajednica

Albanija ... sa spuštenim krovom i BG tablicama

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 8 sati, travelman je napisao:

Kolega Nemo sve objasnio, sve je rekao iz iskustva tj napravio paralelu izmedju vožnje motora i svoje cabrio alfe.

 

Ja bih samo dodao da je tokom vožnje po vrelim danima vrlo važno ne oznojiti se, bitno je ostati suv i čuvati pluća što je i logično. Preko majce uvek imam neku laganu jaknu sa kratkim rukavima, čim osetim da mi se ledja znoje i majca lepi za sedište odmah stajem i presvlačim se u drugu.

 

Tokom vožnje cabria najveći problem je udar vetra u potiljak, zato je obavezan kontra okrenut kačket na glavi ili neki šešir sa većim obodom.

 

Vožnja cabria je u tehničkom/zdravstvenom smislu ista kao i vožnja motora, treba uživati u vožnji a i sačuvati zdravlje. Kada se vratim iz šetnje oznojen nikada ne sedam odmah za volan već provedem koji minut u hladovini da se ohladim i resetujem, posle kupanja u moru obavezno min sat vremena da se osušim i aklimatizujem. Ima tu dosta sitnica ali to znate i vi sami.

 

Stil pisanja je početnički, trudim se i pišem iz srca. Ima ovde dosta odličnih putopisaca ali ja moram priznati da su mi Sveta i njegovi putopisi uzor i zvezda vodilja kako pisati.

 

DasaNis hvala ti za komentar kojim si pojasnio deonicu do danilovgrada, na slikama to i nedeluje tako verno kako sam opisao ali je sada valjda jasno kako stvari stoje. I meni je bilo malo konfuzno zbog čega me svi lokalci odvraćaju od tog puta ali kad je neko avanturista u srcu i duši neki pundravac ga tera da krene baš tuda.

 

 

Isti pristup avanturama imamo....pozdrav super ti ide

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Put od Danilovgrada preko Čeva ka Njegušima sam prošao kolima još pre 20-ak godina, ali u suprotnom pravcu, po principu "nisam išao ovim putem". Skretanje za Čevo sam video i prošao pored njega ne verujući da je to, koliko je uzak put. Tek kada sam ušao u Cetinje i pitao, vratio sam se nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Baš to, uzak put zarastao u granje i šiblje sa obe strane.  U jednom trenu mi naišao stari FAP duplak natovaren drvima. Nekih 100ak metara sam vozio u rikverc dok nisam našao neko proširenje da se mimoidjemo.

 

Dejane, ja mogu samo da ti poželim da ostvariš svoj dečački a usput i dodam da je golf u prvoj boji i fabrikana stanju.

 

 

Prvi utisak u nastavku vožnje je kao da sam uplovio u vremeplov i vratio se u neka davna prošla vremena.

 

Uzimam aparat da fotkam ali jok, neće. Prazna baterija. Telefon u ruke, ista priča.  Predhodno veče i noć u sobi sam bio toliko uznemiren samom pomišlju da idem u albaniju da sam čak zaboravio da napunim aparat i telefon.

 

Zato sa ove deonice nemam slika.

 

Isključujem navigaciju i uključujem autopunjače za aparate.

 

Čitajući putopise naučio sam da je ovo put koji vodi do glavne magistrale a onda se na skveru skreće desno i prelazi most sa koga put dalje vodi u tiranu.

 

Putna signalizacija je ok tako da bez većih problema dolazim pred tiranu.

 

Prvi skok adrenalina sam imao na autobanu, malo sam se opustio i zavrnuo gasss a sam bog me spasao.

U poslednjem trenu dok sam ga obilazio spazim plavu rotaciju na zadnjoj polici, nabadam kočnicu a onda se vratim iza njega i gledam ga u izduv. 

Presretač, ubrzo sam ga video u akciji kada je pojurio za jednim drugim vozilom.     

Fotografija2068.jpg 

...

Do ulaska u tiranu se aparat napunio pa krećem sa fotkanjem.

 

Bila je subota, verovatno pijačni dan a ova situacija me dočekuje na uluzu u grad. Inače, ovakve kamiončiće sam sretao celim putem.

Fotografija2069.jpg

...

Beše neka gužva ali se nisam tangirao, čak sam i uživao u njoj dok sam razgledao sve oko sebe. Glava radi samo levo desno ...

Fotografija2070.jpg

...

Fotografija2071.jpg

...

Prilikom svakog prvog ulaska u neki grad ga obavezno prvo obidjem kolima a onda se u centru parkiram i krećem u šetnju.

 

Vožnju po gradu završavam i vreme je za parking a onda upadam u rebus. Gde se parkirati, gde ostaviti ljubimca ... 

Pitam taxiste jel ima neka ogradjena garaža ili možda neka podzemna a oni mi kažu nema.

 

Adrenalin ponovo radi, radi i guza ko meduza i u jednom trenu pomišljam da krenem nazad kući. Zadovoljavam se time što sam sve ovo video i iz kola i sasvim mi je dovoljno.

 

Na korak sam od takve odluke, već rekoh da se nisam bojao za sebe već za kola.

 

Vrtim film u glavi gde sam ga sve parkirao i nikada ga niko nije ni pipnuo a kamoli ogrebao, kažem sam sebi da sam sve predrasude o albaniji ostavio kod kuće kada sam krenuo na ovo putovanje a onda je logično rešenje samo jedno.

 

Da vučem ručnu. Tako i uradim.

 

Parkiram se negde, nemam pojma gde. Zato sam i slikao naziv ulice da bi znao da se vratim do njega.

Fotografija2096.jpgenter key not working mac

...

Fotografija2074.jpgonly love poem

...

Kada hoću da osetim i upoznam neki narod onda prvo udjem u kafanu i gledam kako se ponaša. Tako uradim i ovaj put.

 

Kafić pristojan, lagana muzika sentiš svira ...

 

Jedina mana je bila što je radio konobar a ne neka prsata plavuša ali bože moj ...

 

Naručujem nes koji vrlo brzo stiže a onda kreće spika. 

Zanimljivo je da su me prilikom započinjanja svakog razgovora ljudi odmah zapitkivali odakle sam, nema ustezanja i svima sam odma govorio beograd srbija. Ni u jednoj situaciji nisam primetio da je neko napravio neku grimasu, svima je bilo drago što sam svratio upravo kod njih i svako mi je poželeo prijatan provod.

 

U cg sam promenio 50e u apoene od po 5e tako da sam sitnice plaćao sa njima a kusur tražio u njihovoj valuti da bi imao za prodavnicu ...

Fotografija2072.jpgpic share

...

Odmah pored kafića beše neka ambasada, pridjem čiki u plavom i priupitam kako da stignem do centra a on mi ljubazno objasni.

 

Zavučem se malo izmedju zgrada, da vidim i ono što se ne vidi sa glavne džade. Beše tu neka kasapnica a odma pored nje i roštilj, zamirisa sve oko mene a još mi i ona kafa otvorila apetit. Osetim glad, od silnog uzbudjenja što sam u albaniji sam i zaboravio da jedem celo prepodne.

 

Sedam i naručujem jednu porciju ... 

Fotografija2075.jpg

...

Brzo stižu, izgleda da je dobar promet i non stop ih ima na roštilju pa nema čekanja.

 

Brzo su stigli, plaćam  a onda ih tamanim u sekundi, em sam bio gladan em su bili ukusni. Pohvalim momke i tu krene spika, standardno me i oni upitaše odakle sam a ja im odgovori bg srbija. Beše im drago, vidi se to po izrazu njihovog lica.

 

U medjuvremenu stiže i druga porcija, hvatam se za budjelar da platim drugu turu ali momak me hvata za ruku i viče no no ...

Stavlja tanjir na sto a onda donosi i stikere za uspomenu uz reči da kuća časti ...

Fotografija2077.jpg

...

Družili se više od sat vremena, ostao bih još ali vreme teče ... Vreme je da se krene, izljubim se sa mojim pobratimom a onda svako pusti suzu radosnicu na rastanku.

...

Fotografija2078.jpgwhere to upload photos for free

...

Špartam do centra a ubrzo i stižem.

Fotografija2079.jpgimages upload

...

Fotografija2080.jpg

...

Koliko sam bio prijatno iznenadjen ljubaznošću gradjana toliko sam neprijatno iznenadjen saobraćajnom nekulturom. Preći pešački je ruski rulet mada ni pešaci na trotoaru nisu bezbedni. Vozi ko kako stigne ...

Fotografija2081.jpg

...

Fotografija2082.jpgimg hosting

...

Ćevapi proradili pa žedj ubi, beše neka prodavnica u blizini pa je red da se častim jednom konzervom tirana pivkane.

 

Hitam ka parku da ga stučem na eks, mada tamo gužva. neki su me preduhitrili :cirka1:.

Fotografija2085.jpg

...

Sedam u ladovinu i odsipam gutljaj u travu a onda udri brigu na veselje ...

 

Samo da ne bi bilo neke zabune, ja sam onaj iza :jee1: ...

Fotografija2083.jpg

...

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Cikmir ,to je to, taj put.

 

Hvala za pohvalu i hvala za ispravku, priznajem da je moja greška.

Obzirom da sam u tom trenu hvatao pravac ka ulcinju mahinalno sam i napisao da sa tog parkinga vidim ulcinj.

 

Sad da iskoristim priliku pa da i ja sam sebe ispravim za jednu mnogo veću grešku koju sam napravio  :tras2: ... 

 

Kada sam u uvodnom delu ovog putopisa okačio ovu sliku napisao sam da je ona iz ČEŠKE  a u stvari ova kuća naopačke se nalazi u SLOVAČKOJ ... 

Fotografija6025.jpg

...

Znači, u pitanju je ova kuća naopačke  ...

Fotografija5980.jpg

...

Fotografija6003.jpg

...

Fotografija6005.jpg

...

Fotografija6012.jpgimg hosting

...

A ona se nalazi u blizini tatralandie ...

Fotografija6027.jpgfuturistic city wallpaper

...

Jbg, ja pripadam staroj školi koja je sve to nazivala čehoslovačkom pa mi samo preostaje da se još jedanput izvinim.

 

Ko ima šta da doda ili dopuni na moj tekst slobodno neka to i uradi jer će možda značiti nekome u planiranju svoje vožnje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala Piki, u prvom postu na početku ove strane sam rekao ko mi je učitelj i zvezda vodilja tokom pisanja tako da nema, niti sme da bude greške prilikom izlaganja.

 

Još da me Laki provoza na njegovom GS.u i onda ću sa punim pravom smeti da pitam da krenem sa vama na neku grupnu vožnju jer već imam iskustva u takvim stvarima :jee: ...

...

imgres-5th-copy.jpg

...

Neki poseban plan za obilazak tirane nisam imao, generalno meni je svugde dovoljno da se po gradu provozam kolima a onda pešaka po centru.

Globalizacija je učinila svoje, svi gradovi, mesta, sela su ista kao i kod nas. Ako hoćeš nešto da vidiš onda to i odgledaš na YT. Izgubila se ona draž iščekivanja i neizvestnosti kada treba negde da putuješ i stigneš.

 

Za nekih 2 sata pešačenja stignem da vidim i razgledam ono što je meni bitno, nisam ljubitelj muzeja, spomenika, galerija .... više uživam u vožnji do neke destinacije pa tako bi i ovaj put.

 

Ipak, priznajem da volim da uživam u prirodnim lepotama jer one su jedino što se razlikuje od grada do grada ili od države do države ...

Fotografija2088.jpg

...

Fotografija2089.jpg

...

Još nešto mi je privuklo pažnju, bile su to pojedine prodavnice autodelova.

Sa prednje ulične strane su kao i sve druge prodavnice ali zato sa bočne ili zadnje strane zgrade vidite prostoriju gde možete da kupite i polovne delove.

Fotografija2094.jpg

...

Fotografija2091.jpg

...

Polako se vraćam i idem ka kolima i tu već počinju da rade žmarci u stomaku. Samo jedno mi je na pameti, da li ću ga zateći i u kakvom stanju ... Ma samo da je tu ...

 

Kada sam ga ugledao iz daljine pade mi teret sa srca. Gume čitave, krov čitav sve cakum pakum ... U to trenu zavole albaniju još više.

 

Spuštam krov a onda idemo dalje.

 

Opet beše gužva, što nemam pojma. Nisam imao cilj, vozim se bezciljno gradom ali ovaj put sa spuštenim krovom.

 

Privlačim pažnju, svi me gledaju sa osmehom ... Neko svirne neko mahne ali svi sa ciljem da me pozdrave.

Čim dam migavac da se prestrojim, ovi iza staju i propuštaju me. Niko se nije lepio za branik ...

Fotografija2098.jpg

...

Tu se i ja malo okuražim, priznajem. Više se ne osećam strancom nego domaćim.

 

Hvatam pravac ka centralnom trgu a onda droniram par puta oko njega.

Fotografija2099.jpgbest image hosting service

...

Ovo je bio 3, dan putovanja od planirana 4. Vreme je da hvatam pravac ka kući. Uključujem navigaciju da me izvede iz grada a ona to radi bez greške.

 

Kružni tokovi su noćna mora, kakav stop, trougao, leva desna strana. To juri i uleće kako ko stigne. Pretrčavanje ulice ista pesma. To samo jurne bez da pogleda jel ima vozila ili ne.

Fotografija2100.jpgupload pic

...

Do drača malo kilometara, tu deonicu koristim da malo produvam egr i dpf ...

Fotografija2103.jpgpresents for fitness fanatics

...

Fotografija2105.jpgsmart short term fitness goals examples

...

Na ulazu u drač saobraćajac me zaustavlja ali vidim kada spušta pogled na tablice a zatim odma maše rukom da nastavim dalje. Takvu istu situaciju sam imao u jednom mestu prilikom dolaska u tiranu tako da i ja stojim iza one tvrdnje da njihovi saobraćajci ne zaustavljaju strance ukoliko nije u pitanju neki tezi prekršaj.

 

Standardno kružna vožnja i panoramsko razgledanje grada ... 

Fotografija2108.jpg

...

Fotografija2109.jpg

...

Parkiram se u ulici do obale a onda kratka šetnjica, ništa posebno. Bio sam i sit i napojen pa se penzionerski protegnule noge.

Fotografija2111.jpg

...

Pre ulaska u albaniju, dok sam još bio u cg, sam tankovao i benzin i plin do vrha ne želeći da se motam po albanskim pumpama. U ovom trenu sam imao sasvim dovoljno goriva al sam imao i želju da osetim još neki kontakt sa ljudima.

 

Stajem na točilicu, momak kači crevo a onda obilazi i razgleda auto ...

Fotografija2112.jpgstrength circuit exercises

...

Fotografija2114.jpg

...

Dok on tako obilazi oko kola odjednom čujem iza ledja kako neko nešto viče i dobacuje a pumpadžija mu odgovara SRB SRB ...

 

Koj penis je sad, moram priznati da mi nije bilo sve jedno.

 

Okrenem se kad baja me pozdravlja i zove na piće. Kaže on časti. 

 

Odbijam čast jer žurim ali popričasmo koji minut. Već je znao odakle sam, prvo što me je pitao je dal sam imao nekakvih problema i kako mi se dopalo u albaniji.

 

Sa osmehom odgovaram da nije moglo da bude bolje i lepše nego što i jeste.

 

Pozdravljamo se a onda paljba dalje ...

Fotografija2113.jpg

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 14.4.2020. at 11:55, travelman je napisao:

Granica zajednička, dam sošku cg policajcu a on je preda albanskom policajcu ... pardon, bila je to policajka, na moju sreću i zadovoljstvo ... 

 

Rane tridesete, smedjokosa sa iskrenim osmehom od uva do uva ...

 

... dobar dan ...

 

... dobar dan ...

 

... gde idete ...

 

... do tirane, da se provozam i probam vašu kafu ...

 

... dovidjenja i lepo se provedite ...

 

... hvala ...

 

Eto, koliko je vama bilo potrebno vremena da pročitate moju i njenu konverzaciju, toliko sam se ja zadržao na granici.

 

Šta znači kad te na granici dočeka žensko i nasmejano, sva negativna razmišljanja i predrasude su nestale kao rukom odnešene. 

 

Sad, kad vratim film unazad bude mi malo i žao što mi nije rekla da se parkiram sa strane a onda mi posvetila malo pažnje i detaljno me ispregledala.

 

I tako, udjoh u albaniju sa osmehom na licu i krenu u novu avanturu ...

 

Koliko se toga promenilo i koliko si ti srećan čovek.

Ja kad sam nekad ulazio u Albaniju, uvek bili jako neljubazni i čak pokušavali da me ubiju.:neznam:

Izvini na malo šale, a putešestvije ti bilo zaista lepo, a i dobro si ga opisao. 

Planiram i ja da se otisnem motorom na tu stranu uskoro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 41 minuta, el_marco je napisao:

Predpostavljam da ti ni pasoš nisu trazili :)

Ma nismo ni jednom stigli da o tome prodiskutujemo.

Nego ni dobar dan, ni dobro došli, ni kako ste putovali, ni kako vam se dopada, .... jok bre, nego odmah udri? Vrhunska nekultura i nedostatak srdačnosti u ophođenju sa gostima!

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Nego šta nego odma udri, pravi domaćini. Odma meze i konjak skenderbeg za dobrodošlicu.

 

Sećam se dobro tih godina, bila je organizovana vazduplohovna čarter linija PONIKVE - KAMENICA - PONIKVE, panoramsko razgledanje prirodnih lepota.

 

Nema druge nego da ti odam priznanje što se nisi bojao visine i brzine koja se meri u mahovima.

 

I samo udri po šali, ne malo nego puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Od drača do skadra 106 km, malo se vozilo levom malo desnom trakom ...

Fotografija2115.jpg

...

Kroz skadar samo pravim krug gradom i nastavljam dalje, nisam bio raspoložen za šetnju, bilo je dosta za taj dan.

Pratim pravac za podgoricu ...

Fotografija2116.jpg

...

Čim sam ugledao brda u daljini znam da je cg blizu. Stajem da malo uredim gepek, ceo dan se samo trpalo pa da bar kolko tolko sredim za granicu.

Fotografija2118.jpg

...

Privodim kraju moje putešestvije po albaniji, bilo je kratko ali slatko i sasvim dovoljno za moj prvi susret sa njima.

Srce mi je puno i moram priznati da sam se bolje proveo nego što sam očekivao.

Sumiram utiske držeći pravac ka podgorici ...

Fotografija2120.jpg

...

Na samoj granici pumpa, zvackaju mi njihovi novci po džepu pa stajem da ih potrošim na gorivo. Obzirom da sam malo prešao od zadnjeg sipanja malo ću i da dopunim. Preračunavam se i to je to.

 

Prilazi momak, bolje da kažem dečkić. Pogranična je zona pa priča srpski sa njihovim naglaskom.

 

Prijatan neiskvaren, još nije osetio tamniju stranu života.

 

Pita koliko, ja mu dajem sve one pare i kažem kolko stane a sve preko što ostane para je njegovo.

 

Gleda u onaj brojčanik i ne trepće. Pištolj izbaci a njemu osta oko 1,5e u lekama.

 

Odma me nazvao najboljim prijateljem, pita koja su to kola i jel sme da udje u njih. Kaže nikada se nije vozio u kabrioLJet ...

 

Na druge točilice stadoše kola, on sam radi a ovi ga zovu da dodje. Ne ebe ih 2 posto, uvalio se u sedište i pičkara se sa njima na albanskom.

 

Pozdravišmo se i pravac na granicu.

Fotografija2121.jpg

...

Na granici ista priča kao i pri ulasku samo što ovde beše neki baja. Dam mu sošku u ruke a on je uze ali je nije ni otvorio niti pogledao.

 

Samo je pitao kako sam se proveo, da li je bilo nekih problema i da li ću opet doči u albaniju. I to sve sa osmehom ...

Fotografija2122.jpg

...

Posle granice ulazim u tuzi ...

Subota popodne a beše neka svadba, vozini park odokativno 1 000 000e a ni jedan nije ispod 3/4000 kubika. Rafalno se prangija na mesec za sve pare.

 

Na kraju puta se levo skreće za podgoricu a ja skrećem desnp i hvatam kurs 4 4 2 do beograda.

 

Prvu pauzu pravim kada sam ušao u kanjon, stajem da dignem krov i obučem se. Počinje  da biva zimoća.

 

U kanjonu ludnica, kraj avgusta i turisti se vraćaju kući. Obilazi se i preko pune i preko isprekidane, narod poludeo skroz ... dva puta video policajce kako na motorima presreću i zaustavljaju trkače. 

 

Za taj dan mi je cilj da stignem do zlatara, tu su mi drugari bili na odmoru i čekaju me da noćim kod njih i popijemo koju zajedno ...

Fotografija2123.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Šteta je bila što se nisi vratio istim putem pa posle granice desno za krajinu pored skadarskog jezera pa na virpazar.put I nije nešto ali panorama za 10

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Prosao si tik uz mnogo vecu atrakciju od Tirane, sh 20,a nisi prosao, tako da sledeci put gadjaj to, neces pogresiti veruj:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Uvek taj strah za prevozno sredstvo.Ne zna se da li je veci za kola ili motore.Kada sam bio u Dracu 2013,  dozvolili su mi da uteram motor u restoran.Ujutru vidim da se kapija dvorista motela zakljucava i mogao je i napolju da prenoci.Albanija mi je bila lepo iskustvo

 

albanija_018.thumb.JPG.8741ad8710f40255da764183f02da3fa.JPG

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ekstra. Ja sam slučajno jednom kolima prošao deo od granice do Danilovgrada,zalutali. Predivno je bilo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala rodjaci.

 

uvek je teško napraviti idealnu rutu kada se negde krene, svima nama je zajedničko to što bi na svaku stranu po malo a realno možemo samo jednim putem. Što se preskoči prvi put, nadoknadi se u nekoj drugoj vožnji.

 

Skadar i vir pazar mi ostali u sećanju kad sam kao klinac letovao sa roditeljima, sećam se da smo uvek stajali na pojedinim mestima a onda brali smokve koje su rasle pored puta.

SH 20 u planu za leto ali cu njega odvozati sa jugom i obećavam putopis.

 

Prevozno sredstvo, eh svako bi od nas satima mogao da priča o svom ljubimcu, mislim da zato svako od nas ima poseban pristup pa ih zato tako čuvamo i pazimo kada smo na putu.

OK ovi koji nigde ne putuju, njima je sve jedno dal će da se pokvari ili ne u gradu ali nama putnicima ugodjaj i zadovoljstvo zavise upravo od tehničke ispravnosti vozila. Zato se i bojimo gde ih parkirati i ostaviti u inostranstvu.

 

Naredno jutro tj četvrti dan putovanja započinjem na zlataru, kasno se leglo ali sam ipak rano ustao. Bila je nedelja a sledećeg dana u ponedeljak se ide na arbajt.Za taj dan nemam ništa u planu, cilj je samo da se dobacim do kuće.

 

Od zlatara do požege ga izgasssiram u cugu a onda hvatam pravac ka kosjeriću. Obzirom da sam putovanje započeo ibarskom do zlatibora, neću da se u potpunosti vratim istim putem. To je neko moje pravilo, uvek se krug zatvara sa druge strane.

 

Stajem negde za burek a onda se vraćam do kola i slučajno ugledam ovu prodavnicu. Bio bi greh proći a ne napraviti ovu slidžu.

Fotografija2124.jpg

...

Burek vruć i nema šanse da se nosi u ruci a kamoli jede. No frks, imamo rešenje i za to.

 

Zamirisa burek u kolima samo tako, što više balavim na njega to jače stiskam gasss.

A i ko ne bi kada bi znao da ga čeka ovakav separe za dvoje. Za mene i njega ...

Fotografija2125.jpg

...

Mir tišina oblaci, burek po mom ukusu. Ne bih menjao ovaj pogled za švedski sto u hajatu.

 

Gledam u daljinu i vrhove koji izviruju iz oblaka, gledam u crvenog zmaja i vidim kako je i on razvukao osmeh od fara do fara. Još jedna uspešna avantura je iza nas.

Fotografija2127.jpg

...

Vidikovac poznat velikoj većini, divčibare ...

Fotografija2128.jpg

...

Posle klope pravac hotel na jutarnji nes ...

Fotografija2133.jpg

...

Drinkam tako na slamčicu kad ugledam njega kako se parkira iza mene. Moj dečački vlažan san, na njega sam šetao kožicu ...

Davno je to bilo, bio sam klinac kada se on vozio. Imao ga komšija iz ulice a ja ga gledao svaki dan i maštao o tome kako ću i ja jednog dana spuštati i dizati krov ... 

...

Fotografija2131.jpg

...

Lepa su bila ta dečačka vremena kada se bezbrižno maštalo i radovalo užitku u malim stvarima ... 

 

 

...

Sa divčibara opletem na mionicu a onda ub obrenovac i beograd ... Ende, vučem ručnu i vadim ključ iz brave.

 

Ukupna predjena kilometraža oko 1850 km. U putopisu sam sve rekao, nemam šta da dodam.

 

Što se troškova tiče nisu veliki ...

 

Gorivo za 1850 km xyz dinara ...

 

Putarine i vinjete nema ...

 

Noćenje ... prva noć na ostrogu u kolima

                    druga noć u baru kod babe 10e

                    trća noć kod drugara na zlataru ...

 

 

Klopa ... sve ono što bi i kod kuće, klopa i piće su poslednje što me zanima na putovanju. Mnogo mi je bitnije da nadjem dobro mesto ili vidikovac gde bi na haubi napravio a onda pohasao jedan zidarski doručak.

 

Rodjaci, to bi bilo to. Hvala svima za komentare a hvala i svima koji su čitali, malo sam smorio slikama i razvukao text ali sve u cilju da svi skupa nekako prekratimo ovo karantinsko vreme.

 

Mogu da napišem još neki a mogu i opet da se povučem u ilegalu, to od vas zavisi. 

 

Pozdrav ....

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Svaka čast. Sviđa mi se tvoj stil pisanja, Nisi na dva točka ali to nema nikakve veze jer proživljavaš putovanja aposolutno isto kao i mi na 2 tačka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Vazno je da je tebi srce puno, utisaka puna vreca i da si zaokruzio jos jedan deo na kugli zemaljskoj:sampion:. Svaka cast na pisaniju i sto si podelio sa nama, pogotovo sa nama koji nismo zapljunuli taj krajolik:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala i svima vama na podršci,

 

a namera tokom pisanja mi je i bila da sve vas koji još uvek niste zapljunuli taj krajolik zaintrigiram i privolim na taj korak jer sam i ja na konto nečijih putopisa krenuo na tu vožnju.

 

Samo osmeh na lice a onda su sva vrata otvorena i dobrodošlica zagarantovana :cirka1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja