Jump to content

Moto Zajednica

Albanija ... sa spuštenim krovom i BG tablicama

Recommended Posts

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Da odmah najavim i drugi putopis koji sam obećao, da ne bi bilo kako sam jak na tastaturi a kad treba da se nešto pametno napiše onda pojela maca jezik.

 

Za treći obećani putopis još nisam dobio inspiraciju ali otom potom.

 

Zašto baš Albanija ... pa zato što sam zahvaljujući putopisima BJB foruma uspeo da prevazidjem sva negativna razmišljanja i predrasude u vezi te zemlje pa bih ovom prilikom i ja hteo da svojim izlaganjem doprinesem nečijoj odluci da se po prvi put otisne na tu destinaciju ...

...

Fotografija2109.jpg

...

Ako da bog sutra nastavak ...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala ...

 

Zašto sam se odlučio da albanija bude moj drugi putopis sam napisao u uvodnom delu ali moram priznati da sam se dvoumio izmedju nje i TF +TA.

 

A zašto TF i TA ... pa zato što je to bila moja prva vožnja koju sam prepisao sa ovog foruma i nekako osećam nostalgiju prema tome. Što bi rekli prva ljubav zaborava nema.

 

Do sada sam 4 puta odvozao fagaras planine pa hajd da okačim ovde koju slidžu jel onaj ko nije ovde na forumu okačio slike odande džabe mu sve ostalo. Stekao sam utisak da je to ovde kao kada se uči slovo A.

 

Prvo TF i TA pa sve ostalo ...

 

Ništa posebno, samo da se zapljunem ...

...

Fotografija3738.jpg

...

Fotografija3822.jpgfallout 3 fatman

...

Ako bi me neko pitao koja mi je slika najdraža sa fagaras planina, ja bih rekao ova.

 

A zašto baš ta ...

 

Pa zato što se iz ove perspektive vidi koliko je čovek sitan i neprimetan u odnosu na prirodu. Kao zrno peska u odnosu na pustinju ...

Fotografija3761.jpgonline pic hosting

...

Toliko od mene za danas pa sutra započinjem albanski putopis i nastavljam dalje. Jbg, tako sam obećao ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ne zajebavaj. Pusti coveka da pise. Na BJB se prijavio pre 10 godina. To ti nista ne govori? I ja sam clan Fiat-Lancia foruma, isao i na okupljanja pre 9-10 godina - FABIOM. Niko me nije pitao da nisam pogresio forum. <_<

I ovako su vozaci kabrioleta u dusi motoristi, samo se plase 2 tocka   :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Grešiš, oni su me tamo već odlično shvatili i pomogli mi da svaki moj auto u tehničkom smislu dovedem do perfekcije.

 

Jedno si prevideo, ja ovde ne pišem o kolima već o putopisima za koje sam rekao da su moj dug prema svima onima koji su mi proteklih 10 god pomagali svojim savetima i predlozima u realizaciji istih.

 

Jedino si još zaboravio da okačiš link prema lada forumu koji mi je pomogao pri kupovini samare a usput bi mogao i da okačiš sliku mog profila sa bjb foruma pa da vidis od kada sam prisutan ovde.

 

Sigurno me poznajes jel ja svugde pišem pod istim imenom pa bi bio red i da se predstaviš.

 

Admina bih zamolio da ne briše gornje komentare jer je kod mene u temi sve dozvoljeno.

 

Laki tebi hvala na podršci ali sa ovakvim sam sposoban i sam da se izborim.

Što se tice motora nikada nisam seo na njega jer sam znao da ako jednom sednem više nema dizanja.

 

Obzirom da volim vetar u kosi, nasao se kompromis.

 

Kad budem raspoložen za putopis, nastaviću ga a do tada toreador neka preuzme tastaturu i piskara. Ako ima sta.

 

Ja sam ovo ionako pisao zbog drugih a ne zbog sebe. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I sad ćeš ti zbog jednog kretena da odustaneš od pisanja putopisa u kom bi velika većina ostalih uživala i kojima nije bitno da li si išao motorom, autom ili čamcem ? Da, bilo je ovde fenomenalnih putopisa jednog člana koji je čamcem proplovio ceo tok Dunava i svi smo sa uživanjem čitali. 

 

Ako ti je način da se sa takvim likovima izboriš odustajanjem od pisanja i nije ti neki način :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
pre 49 minuta, travelman je napisao:

Grešiš, oni su me tamo već odlično shvatili i pomogli mi da svaki moj auto u tehničkom smislu dovedem do perfekcije.

 

Jedno si prevideo, ja ovde ne pišem o kolima već o putopisima za koje sam rekao da su moj dug prema svima onima koji su mi proteklih 10 god pomagali svojim savetima i predlozima u realizaciji istih.

 

Jedino si još zaboravio da okačiš link prema lada forumu koji mi je pomogao pri kupovini samare a usput bi mogao i da okačiš sliku mog profila sa bjb foruma pa da vidis od kada sam prisutan ovde.

 

Sigurno me poznajes jel ja svugde pišem pod istim imenom pa bi bio red i da se predstaviš.

 

Admina bih zamolio da ne briše gornje komentare jer je kod mene u temi sve dozvoljeno.

 

Laki tebi hvala na podršci ali sa ovakvim sam sposoban i sam da se izborim.

Što se tice motora nikada nisam seo na njega jer sam znao da ako jednom sednem više nema dizanja.

 

Obzirom da volim vetar u kosi, nasao se kompromis.

 

Kad budem raspoložen za putopis, nastaviću ga a do tada toreador neka preuzme tastaturu i piskara. Ako ima sta.

 

Ja sam ovo ionako pisao zbog drugih a ne zbog sebe. 

 

Nisam prokomentarisao jer ti treba pomoc, nego sto je ovo bilo bezobrazno pa nisam mogao da se suzdrzim. Bar bi mi, motoristi, trebali da budemo otvorenog srca...

P.S: znao sam ja da ti ocijukas sa motorima... :lol:

A da te provozam jedan krug kada sve ovo prodje? Mozda ipak kupis motor pa postanes "podoban" da pises ovde? :lol3:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Aco neću odustati od putopisa jer da sam tako nešto imao nameru onda ne bih ni započinjao sve ovo. Ona izjava je bila samo opipavanje pulsa da znam sa koje strane vetar duva. Nise me omeli ni oni prvi komentari sa početka a kamoli ovaj drugar sada. Čak šta više mi je i drago zbog njegove reakcije jer mi je digao rejting time što je javno priznao da prati sva moja izlaganja.

 

Mislim da znam sa koje strane vetar duva, zloba i pakost prejako zvuči pa ću to nazvati ljubomorom.

 

Ako misli da sam nešto slagao u svemu dosadašnjem napisanom neka slobodno kaže. 

 

Znam za putopis sa čamcem, bio je ovde davno i putopis sa Z101 do turske a mislim da sam ovde čitao i putopis sa loganom do rusije.

 

I ja sam takodje prošle godine u putopisima ostavio link ka vw forumu jer sam tamo pisao putopis sa yugom do poljske i javno se zahvalio svim članovima bjb foruma koji su mi pomogli korisnim savetima.

 

U češkoj posetio kuću naopačke samo zato što sam je video kod jednog bajkera u putopisu i uz sve to i ladu naopačke :care: ...

Fotografija6025.jpg

...

Fotografija5982.jpg

...

U madjarskoj napravim jednu slidžu pa taman da objasnim Lakiju zašto nije higijenski pokupovati sav toalet papir iz marketa :jee: ... pre neki dan je bila diskusija u onoj temi pa se nadovežem ...

Fotografija5754.jpg

...

Što se tiče očijukanja sa motorima ima istine u tome što zboriš, volim da bacim oko na zadnji trap, da vidim jel guma obla ili kockasta ... pa valjda sam toliko naučio za ovih 10 godina kako treba zalegati u krivini ...

Fotografija1717.jpghost upload image

...

Što se tiče podobnosti biće dovoljno da se samo slikam u tvom društvu a onda ću imati dozvolu da ovde pišem pa makar vozio i frezu :na_glavi:...

 

Jedva čekam da svane, boli me kljova pa ujutru pravac kod teta zube ...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 8 sati, Toreador je napisao:

Ili probaj ovde:

peto-okupljanje-zastava-fan-club-a.jpg
WWW.AUTOEXCLUSIVE.RS

U prijatnom ambijentu Košutnjaka, u nedelju 19. maja 2013. godine...

 

Zbog cega covek je dugo prisutan na ovom forumu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Albaniju sam prvi put odvozao pre neke 3 godine, beše to sasvim iznenada i neplanski. Te godine je baš bilo puno putopisa odatle a konačnu odluku sam doneo nakon čitanja putopisa kolege koji je albaniju prošpartao planinskim puteljcima a koliko se sećam pri povratku je doživeo udes kada mu je vozilo koje je dolazilo u susret prešlo u njegovu traku i oborilo ga.

 

Tih dana sam se upravo vratio sa porodičnog letovanja i ostalo mi je još 4 dana do početka arbajta.

Vreme idealno sa gassiranje i samo bi lood mogao da ga provedem u mestu. Nisam bio pri parama ali jbg ...

 

Tih dana se dosta pominjalo i šćepan polje, čevo ovo ono i sve ono zašta nikada nisam imao vremena a želeo sam da izgasssiram ...

 

Putovanje započinjem negde u blizini zlatibora, svi znamo kako je leti tamo. Dnevna temperatura bude i 30ak stepeni ali zato jutarnja bude i 3 puta manja tako da je prva stvar koju sam uradio kada sam ušao u kola bila da uključim grejanje.

Fotografija1927.jpg

...

Sledi lagano zagrevanje i razgibavanje, napuštam magistralu i hvatam pravac ka tari a onda dalje ka mokroj gori.

 

Volim tu deonicu, što zbog krivina što zbog planinskih izvora kod kojih imam svoj ritual. Jbg, svako ima neku bolest a moja je ta da sokoćalo uvek mora biti čisto i uglancano.

 

Česmu ispred tunela izbegavam jer je fensi ali zato znam par štekova gde retko kada ima nekoga.

 

Jedan od njih ... voda ladna kao zaječarac al šta je tu je. Krpu u ruke i briši.

Fotografija1929.jpgimage file hosting

...

Kada smo se upicanili i ponovo vratili na džadu ubacujem cd i puštam moju omiljenu pesmu od bore čorbe ,o kako je lepo biti glup ...

Fotografija1690.jpg

...

Zvezda je vrlo brzo upekla, svraćam na osmicu i prvu jutarnju kaficu a onda presvlačenje u kratke gaće i spuštanje krova.

Fotografija1742.jpg

...

Posle kafice vreme je i da se nešto baci u kljun. Zavlačim se u šumu i prepuštam zvucima prirode.

Fotografija1753.jpg

...

Menjam lokaciju, tražim astal sa pogledom na prirodu. Ubrzo ga i pronalazim.

Fotografija1760.jpggif upload

...

Potok žubori ptice cvrkuću, joooj meraka.

Napecam tunjevinu, naberem krastavac a za sreću mi i ne treba više od toga.

Fotografija1761.jpg

...

Posle onakvog doručka bi najradije prilegao ali nema se vremena. Mora se dalje ...

 

Na granici nije bilo gužve, očas posla ga stučem do višegrada a onda se opet vuče ručna.

Tu se malo iznenadim, jes da sam svugde lepo dočekan i ugošćen ali se ovaj put iznenadi čime sam to zaslužio crveni tepih i počasnu gardu.

 

Kasnije čujem da se očekuje dolazak monike beluci pa se malo razočarao ... jbg, momci me ispoštovali za fotku pa im hvala i za toliko  ...

Fotografija1695.jpgfallout 4 nuka world settlements

...

Volim svugde da stanem, popričam sa narodom, uživam u prirodi a to sve oduzima vreme. Podne je na vidiku a ja se još motam po lokalu.

 

Vreme je za ekšn, opletem ga do foče a onda se kod ove table odvajam gde ujedno i počinje prva planirana avantura ovog putovanja ...

Fotografija1943.jpg

...

Početak deonice koja se te godine dosta spominjala na forumu. Sve do plužina je raj za oči i dušu.

Osim lokalaca ostali učesnici u saobraćaju su bili oni slični meni. Ljubitelji prirode i dobre vožnje ..

Fotografija1949.jpg

...

Podloga puta raznolika, sredjivanje i uredjivanje puta je bilo u punom jeku ...

Fotografija1950.jpg

...

Priroda fenomenalna pa stajem gde god se ukaže prilika, oni stariji se sećaju filma i znaju ko je bio vinetu ...

Negde sam pročitao da su pojedini kadrovi snimani upravo na ovim predelima ..

Fotografija1951.jpg

...

Fotografija1953.jpg

...

Kruziram dalje kad odjedanput čujem neko brundanje iza krivine dok meni neko viče HALT ...

U jeeebt šta je sad ...

Moj novi prijatelj, družili se nešto manje od sat vremena jer je toliko trebalo majstoru da istranžira brdo.

Frigo torba u gepeku je bila spas, njemu dam jedno ladno zmijče da ga stuče s nogu a ja popio neki sokić ko vaginica. Jbg, vozi se i bezbednost je na prvom mestu ...

Fotografija1954.jpgyour beautiful face poem

...

Fotografija1955.jpg

...

Sokoćalo je ovde najviše nahebalo, mrzelo me da dižem krov pa je bilo puno prašine ali no frks. Kasnije se obrtaljka terala u crveno pa se sva prašina izduvala ...

Fotografija1958.jpg

...

Kako je put ponovo postao prohodan i na semaforu se upalilo zeleno svetlo, tako ja udaram po gasssu i vrlo brzo dolazim do drvenog mosta i granice izmedju BiH i CG ...

Fotografija1960.jpg

...

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Po ulasku u cg put postaje mnogo kvalitetniji, lagana i krivudava džada je kao melem na ranu jer je koristim za produvavanje ventila i prašine koja se nakupila u unutrašnjosti ...

Fotografija1962.jpgupload a photo

...

Kanjon pive ...  Bio je radni dan pa sam na pisti bio samo ja.  

Fotografija1963.jpg

...

U daljini se vidi most preko kojeg se ubrzo i prelazi ...

Fotografija1964.jpgupload from web

...

Fotografija1967.jpg

...

Svaki komentar je suvišan, dovoljno je samo sesti i disati punim plućima ...

Fotografija1966.jpg

...

Fotografija1965.jpg

...

Mislim da na toj deonici ima sigurno 20+ tunela, krivinarenje zagarantovano ...

Fotografija1971.jpg

...

Fotografija1975.jpgimage hosting sites

...

Ubrzo dolazimo i do čuvenog tunela na ovoj deonici.

 

Ovaj put nisam skretao u njega jer nisam imao vremena  za tu avanturu ali kačim par fotki iz neke druge vožnje jer takva prirodna lepota zaslužuje da se nadje u ovom putopisu ...

 Fotografija0702.jpg

...

Od ovakvih pogleda meni zastaje dah, ne znam kako vama ali meni svaki put ...

Fotografija0733.jpg

...

SEDLO ... legenda kaže da su ovde dolazili bogovi i sedeći na ovim stenama uživali u lepoti ovih predela ...

Fotografija0739.jpgrodeo drive wallpaper

...

Fotografija0748.jpgupload image free

...

Ovako bi to izgledalo iz ptičije perspektive a ja bih ovo nazvao TF i TA za početnike ...

Fotografija0745.jpg

...

No, da se vratim na deonicu pre ulaska u tunel za trsu ... 

 

PIVA ... kanjon, manastir, brana ... Svašta nešto tu ima ...

Generalno, meni je odavde pogled najbolji a i vidi se dzada odakle sam došao ... 

Fotografija0699.jpg

...

Već je kasno popodne i ostaje mi samo da finiširam za taj dan.

 

U plužinama kafe pauza u kafiću na obali pive, ručak/večera u nikšiću a onda je logičan zaključak da se noći na ostrogu.

 

Stižem po danu i taman imam dovoljno vremena da operem i izglancam sokoćalo manastirskom vodicom kako bi bilo spremno za sutrašnju novu avanturu ...

 

Sa polaskom iz bg na satu je prvog dana bio ravno 501 predjeni kilometar ...

Fotografija1981.jpguploading pictures

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bravo z putopis. Jako lepo za citati a fotke ukrašava lepi crveni auto :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala, zadovoljstvo mi je pisati :)

 

Drugi dan avanturisanja započinje idealnim uslovima za vožnju, od rane zore se videlo da će tog dana biti pakao zbog vrućine.

Zagrevanje mašine je kratko trajalo, laganim kasom se sjurim do danilovgrada a onda se raspitujem kojom stranom sveta da hvatam pravac za ...

 

... ČEVO ... čitao u par putopisa o toj deonici puta i poželeo da se zapljunem i na njoj. Na samu pomen tog mesta i rute kojom želim da stignem u kotor su me svi u danilovgradu odvraćali i slali na glavnu magistralu koja vodi do mora.

 

Ali ... jedno ali sreću kvari, mene civilizacija ne zanima već upravo kojekakve vukojebine u kojima odmaram lobanju od bg uke i buke. A i fotke su mnogo sladje kada su napravljene u takvom okruženju ...

 

Nekih 6 km posle danilovgrada pravim prvu fotku tog dana a upravo na mestu odakle i počinje avanturisanje ...

Fotografija1987.jpg

...

Vrlo brzo mi postaje jasno zašto su me lokalci odvraćali od ovog puta ali bože moj, kada je avantura u pitanju sve je dozvoljeno ...

Fotografija1984.jpg

...

Fotografija1986.jpg

...

Vrlo brzo se nalazim okružen prelepom prirodom što daje posebnu draž i uživanciju ...

Fotografija1989.jpg

...

Fotografija1990.jpg

...

Osetim se kao u nekim starim davno prohujalim vremenima kada sam ugledao njega.

Djed od mnogo ljeta i umornoga lica sa dugim brkovima. Mustanzi natovareni i svi kao jedan strojevim korakom hrabro gaze napred po vrućini. Stanem u stranu i propustim ih da prodju ali se nekako čudno osetim u tom trenu.

Život je nekome majka a nekome maćeha ...

Fotografija1991.jpg

...

Doručak sam planirao upravo na nekom ovakvom mestu, 100 ljudi 100 ćudi. Neko voli da sedne a da mu se onda prinese i odnese a ja volim da klopam na baš ovakvim mestima gde pogled samo puca u daljinu a tragova civilizacije nema nigde na vidiku.

Zvezda prži pa je bilo i vreme za kratke gaće  ...

Fotografija1992.jpg

...

Posle nekih 20ak km za koje mi je trebalo nešto malo manje od 2 sata, ulazim u ČEVO.

Vreme je da napravim pauzu u hladovini jel osećam da mi mozak polako vri na suncu. Nije mi žao, celo pre podne sam i planirao da uživam na ovoj ruti pa sam zato stajao gde god sam poželeo.

Fotografija1993.jpg

...

Fotografija1994.jpg

...

U nastavku puta sve isto kao i do sada, sunce prži cvrči cvrče a ja sam na drumu. Za svo ovo proteklo vreme nisam sreo ni jedno vozilo. Samo djeda i njegov karavan ...

Fotografija1999.jpgpicture host

...

Vreme je za kafu al džabe kad djekna nije kod kuće.

Fotografija2000.jpgbest latin girl names

...

Neko na putovanju voli da obilazi muzeje i spomenike a ja na svojim putovanjima volim da gazim preko brda i planina. Serpentine mi dodju kao šlag na tortu. Tog dana ih je bilo 100+ ...

 

Šta reći a ne zaplakati od sreće, na izlazu iz svake se obrtaljka tera u crveno ...

Fotografija2004.jpg

...

Fotografija2006.jpg

...

Bez komentara ...

Fotografija2007.jpg

...

I opet bez komentara ...

Fotografija2008.jpgupload image and share link

...

Fotografija2009.jpg

...

Kako se približavam njegušima tako polako počinje saobraćaj. Turisti ... 

Fotografija2011.jpgmasiela lusha 2018

...

Fotografija2012.jpg

...

Polako privodim kraju ovu deonicu pa bacam aparat na zadnje sedište a onda krećem u spust ...

Fotografija2013.jpg

...

Njeguši, ovde vučem ručnu i pravim malo dužu pauzu u lokalnim bircuzima. 

Većina se sa primorja popne dovde i vrati nazad istim putem a ja bih svima preporučio da odvozaju celu deonicu do danilovgrada.

Fotografija2016.jpg

...

Deonica kojom se vozilo ...

Fotografija2017.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kako je u kabrioletu na tim vrucinama sa spustenim krovom ? Na motoru kaciga, jakna i ostalo stite od sunca, vetar koliko toliko rashladjuje, verujem da ako vozis u majici ruke vrlo brzo izgore, a nema ni toliko vetra za rashladjivanje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Veoma simpatičan stil pisanja, pratim... 

 

Putovanje kabriom ima mnogo paralela sa putovanjem motorom. Kontakt sa okolinom/prirodom je identičan a komoditet mnogo bolji (bez kacige, u šorcu, ice box na dohvat ruke...). 

Prilikom vožnje vrućina ne smeta, spuštena stakla stvaraju dovoljno vetra i hlađenja. Problem u prvih nekoliko dana su moguće opekotine, ako se vozi bez kačketa i lagane majice sa dugim rukavima. Pomaže i podizanje krova između 11 i 13h. 

 

Jedna od velikih prednosti motocikla je provlačenje kroz saobračaj i kolone.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
pre 10 minuta, ser je napisao:

U toku dana po jakom suncu bez slamenog sesira je pakao...

treba dodati: obavezno čvsto vezanim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Niš, Brzi Brod
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Mi smo imali prilike da vozimo ovaj put samo na kontra stranu.  Samo što smo neiskusni vođeni km koje smo videli na mapama krenuli oko 16 i 30h iz Kotora ka Danilovgradu. 

Stigli smo u Danilovgrad pred sam mrak, negde oko 20 h.  Svi smo ili fizički gotovi jer smo tog jutra krenuli u 8 časova.

 

Vozio sam ga tada i dosta mi je za života, a isto kažu i svi lokalci koji su bili u čudu kada smo im rekli odakle smo prošli.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kolega Nemo sve objasnio, sve je rekao iz iskustva tj napravio paralelu izmedju vožnje motora i svoje cabrio alfe.

 

Ja bih samo dodao da je tokom vožnje po vrelim danima vrlo važno ne oznojiti se, bitno je ostati suv i čuvati pluća što je i logično. Preko majce uvek imam neku laganu jaknu sa kratkim rukavima, čim osetim da mi se ledja znoje i majca lepi za sedište odmah stajem i presvlačim se u drugu.

 

Tokom vožnje cabria najveći problem je udar vetra u potiljak, zato je obavezan kontra okrenut kačket na glavi ili neki šešir sa većim obodom.

 

Vožnja cabria je u tehničkom/zdravstvenom smislu ista kao i vožnja motora, treba uživati u vožnji a i sačuvati zdravlje. Kada se vratim iz šetnje oznojen nikada ne sedam odmah za volan već provedem koji minut u hladovini da se ohladim i resetujem, posle kupanja u moru obavezno min sat vremena da se osušim i aklimatizujem. Ima tu dosta sitnica ali to znate i vi sami.

 

Stil pisanja je početnički, trudim se i pišem iz srca. Ima ovde dosta odličnih putopisaca ali ja moram priznati da su mi Sveta i njegovi putopisi uzor i zvezda vodilja kako pisati.

 

DasaNis hvala ti za komentar kojim si pojasnio deonicu do danilovgrada, na slikama to i nedeluje tako verno kako sam opisao ali je sada valjda jasno kako stvari stoje. I meni je bilo malo konfuzno zbog čega me svi lokalci odvraćaju od tog puta ali kad je neko avanturista u srcu i duši neki pundravac ga tera da krene baš tuda.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Čim se snaga vratila a mozak ohladio, krećem dalje. Nastavak puta je svima poznat.

Fotografija2023.jpg

...

Svi vidikovci i parkinzi su puni, kraj avgusta je u pitanju i sezona je u punom jeku.

Fotografija2035.jpg

...

Spust i krivinarenje do kotora su priča za sebe, jes da više volim tu deonicu da opeglam uzbrdo jer onda sam u prilici da iz mašine izvučem maximum al ovaj put mi je prijalo i nizbrdo.

 

KOTOR ... standardno ludnica na krivini, ovaj put mi šetnja nije bila u planu pa samo gledam da protrčim što brže.

Fotografija2038.jpg

... 

PERAST ... moja omiljena plaža i mesto gde volim da plivam.

Fotografija2040.jpg

...

Posle onakve prepodnevne avanture prijalo mi je da se osvežim i cabrio malo odmori jer prava avantura nam tek predstoji.

Fotografija2045.jpg

...

Fotografija2043.jpgnami wallpaper 1920x1080

...

Nije bilo puno vremena za opuštanje, tog dana mi je bio cilj da se što više približim granici kako bi ranom zorom bio što bliže tirani.

Krećem, izlazim na magistralu i hvatam pravac ka budvi ali u prvom marketu obnavljam zalihe klope i pića.

 

Lete štuke lete avioni al leti i crveni zmaj ...

Fotografija2050.jpg

...

Vožnja, hmmm ... keš kolica laganica, morski talasi mi zapljuskuju paknove i doboše a od toga nema veće sreće i zadovoljstva ...

Fotografija2055.jpg

...

BUDVA ... mravinjak standardno, više od sat vremena mi je trebalo da ga prodjem.

Fotografija2057.jpg

...

Fotografija2058.jpgshare image

...

U nastavku puta standardna vožnja, još jednom se isplivao klopao kafenisao ...

 

Ručnu vučem u baru, večernji šetači su uveliko u akciji a ja za divno čudo brzo nadje smeštaj.

Startovala me neka baba čim sam se parkirao i izašao iz kola. Cena 10e za mene i crvenog zmaja.

 

Ništa posebno, mislim na sobu ne na babu. Obična soba sa krevetom a i parking je u dvorištu.

Babu moram da pohvalim jer mi je dala čist peškir za tuširanje ...

 

San nije hteo na oči, što zbog umora što zbog kojekakvih glupih razmišljanja šta ću i kako ću sutra.

Kada sam zaspao nemam pojma, znam samo da sam zadnji put pogledao na sat oko 1.

 

Alarm me budi u 5 a onda ustajem pozdravljam se sa babom i palim dalje.

 

Hvatam pravac ka ulcinju, čitao po putopisima da pre tunela treba skrenuti levo  a ja nastavljam pravo i ulazim u tunel.

 

Skrenuo bi ja levo al ja nigde ne vide put :na_glavi: ... 

 

Odmah po izlasku iz tunela sa desne strane ima veliko zemljano proširenje, nije parking al kao da jeste.

 

Vadim klopu od juče i doručkujem, tek sviće a meni ulcinj onako pod svetlima kao da je na dlanu.

 

Okrenem se nekako tu i pravac nazad u tunel. U medjuvremenu sam aktivirao i navigaciju kad i ona odma po izlasku iz tunela reče gde da skrenem.

 

Odma mi bi jasno kako sam prevideo put. Nekakav lokalni il šta već, uzan al sa dobrim asfaltom.

Fotografija2062.jpg

...

Izbijam na neki skver a onda od ulcinja hvatam pravac ka albanskoj granici.

Fotografija2063.jpg

...

Put do granice uzan a saobraćaj haos. Sve italijanske i CH tablice, albanski arbajteri se sa odmora vraćaju u pečalbu i voze kao ludi. Prvenstvo prolaza je misaona imenica ...

 

Dodjoh do granice a guza žvaće gaće, srce bije ko ludo a adrenalin udara u glavu ...

 

Da se razumemo, nisam se ja bojao za svoju sigurnost već za kola ... Da sam krenuo sa jugom ili samarom boleo bi me tuki ...

Fotografija2067.jpg

...

Granica zajednička, dam sošku cg policajcu a on je preda albanskom policajcu ... pardon, bila je to policajka, na moju sreću i zadovoljstvo ... 

 

Rane tridesete, smedjokosa sa iskrenim osmehom od uva do uva ...

 

... dobar dan ...

 

... dobar dan ...

 

... gde idete ...

 

... do tirane, da se provozam i probam vašu kafu ...

 

... dovidjenja i lepo se provedite ...

 

... hvala ...

 

Eto, koliko je vama bilo potrebno vremena da pročitate moju i njenu konverzaciju, toliko sam se ja zadržao na granici.

 

Šta znači kad te na granici dočeka žensko i nasmejano, sva negativna razmišljanja i predrasude su nestale kao rukom odnešene. 

 

Sad, kad vratim film unazad bude mi malo i žao što mi nije rekla da se parkiram sa strane a onda mi posvetila malo pažnje i detaljno me ispregledala.

 

I tako, udjoh u albaniju sa osmehom na licu i krenu u novu avanturu ...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja