Jump to content

Moto Zajednica

Mrlje u faru

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Honda Varadero 125

Pozdrav svima, da li neko ima ideju kako ukloniti ove crne mrlje na unutrašnjem delu prednjeg fara? Probao sam sa axelom, sa nekim sprejem za poliranje ali nista se ne desava. Cak sta vise kad se trlja krpom samo se jos vise 'razmažu'.

20200412_114231.jpg

20200412_114240.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Meni se čini kao da je to od plastike a ne od metala (lima). Poliranje kao pojam postoji i kod jednog i kod drugog materijala ali nije isti cilj. Ovde nema drugog načina nego da se preduva chrome sprejom, ukoliko je plastika u pitanju. I pri tome treba imati na umu da to neće izgledati kao fabričko ali uz ove uslove nema boljeg, da ne kažem drugog, rešenja.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisu to crne mrlje kolega, skinula ti se ref. povrsina pa se vidi plastika. Svako trljanje bilo cim samo se pogorsava.

Evo ti br. od decka koji ti to moze popraviti, bavi se servisom farova 064/2551277

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Honda Varadero 125

U redu, hvala svima na odgovorima. Kazite mi jos samo za ovu varijantu sa hrom sprejom. Da li da osmirglam prvo sve iznutra ili samo preko ovoga da nanesem sprej?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
pre 1 minut, Zidarevic27 je napisao:

U redu, hvala svima na odgovorima. Kazite mi jos samo za ovu varijantu sa hrom sprejom. Da li da osmirglam prvo sve iznutra ili samo preko ovoga da nanesem sprej?

Pozdrav komsija:P

Nemoj ni slucajno smiglati! Svetlost od sijalice se odbija od toga sto bi ti skinuo smirglom... Naneces hrom sprej koji ti najvise pomaze estetski ali kada padne mrak neces videti nista dalje od prednjeg tocka!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Moja preporuka je da ne diras nista, ako bas zelis hrom sprejom naprskaj te crne delove ali gledaj da sto manje prskas po tom fabrickom sjaju...

I kada budes sklapao far nazad natovari dosta silikona i dobro ga zatvori jer vlaga koja ulazi ti pravi problem sa tim crnim mrljama...

Vlaga i temperatura sijalice...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Da te mrlje su gde je skinut reflektujući sloj.Po mom iskustvu bolje da razmišljaš o novom faru jer nikakva reparacija neće biti zadovoljavajuća noću.Imaćeš far da tebe vide a ti ne vidiš ništa.Ne postoji sprej koji to može popraviti a da bude funkcionalno. Da to može sprej odraditi u fabrici bi ga farbali.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Bilo je nesto na forumu - ugradnja aftermarket snopa/topa u farovima,pogledaj,mozda pije vodu,jer ako je motor iz profila mislim da mu svetla i nisu "top"(neka me ispravi neko ako gresim)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja