Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje 2020 i korona

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 3 sati, Savan je napisao:

I kad ‘prodje’ karantin treba čovek da se zapita da li želi odmah da krene u život kao da ništa se nije desilo. Kad se ukinu zabrane prelaska granica to ne znaci da ne postoji covid19 više nego samo sa je pod kontrolom, koliko toliko. A ne znam koliko je poželjno onda ići po nepoznatim destinacijama i spavati u raznim smestajima, jesti po restoranima ako postoji mogućnost i dalje da se zaraziš.

Mislim da su jednodnevne ture i eventualno vikend ture kampovanjem jedini izlaz za ovu sezonu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ovo ko da je moja zena pisala.

Imam planiranu Korziku i Sardiniju krajem maja, jos uvek sam umereni optimista da ce tura moci da se odveze. Pogotovu sto EU planira uveliko popustanje mera i vracanje normalnom zivotu. Bice zanimljivo citati ovu temu za nekoliko nedelja. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 59 minuta, Jupiter je napisao:

Ja mislim potpuno suprotno. Cela ova priča se zasniva na virulentnosti i kapacitetima zdravstva. I to je to. Kada se uhvati ta željena zakrivljenost priča će biti suštinski završena. U svetu godišnje umre 2.8 MILIONA ljudi od posledica gojaznosti, pa vi i dalje jedete praseće glave. Podatak je zvaničan. Postoji veliki broj, kako zaraznih tako i nezaraznih bolesti od kojih ljudi svakodnevno umiru. Oni sa slabijim odbrambenim sistemom umiru prvi, logično. To su i u ovom slučaju mahom stari ljudi načetog zdravlja. Da se vratimo na bitno, radi se o kapacitetima zdravstva. Onog trenutka kada se uspostavi željeni odnos između novozaraženih i raspoloživih kapaciteta, priča će pasti u zaborav. Ja se nadam tome tokom leta.

 

Mada, da živim u Puli npr. verovatno bi mi bilo svejedno. 

Dadoh ti jedan plus posto ne moze vise. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam gotovo siguran da će do kraja maja ceo svet da se vrati u normalu. Naravno da se neće korona iskoreniti, ali ne može ni jedna ekonomija ovo da istrpi. Jednostavno, prestaće da se priča više o njoj. I svet se vraća tamo gde je stao. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ovo ko da je moja zena pisala.
Imam planiranu Korziku i Sardiniju krajem maja, jos uvek sam umereni optimista da ce tura moci da se odveze. Pogotovu sto EU planira uveliko popustanje mera i vracanje normalnom zivotu. Bice zanimljivo citati ovu temu za nekoliko nedelja. 

Voleo bih da ne budem u pravu. Rado bih tamo kraj leta ponovo u eifel. Ali mrka kapa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Dobar dan momci... baš se nasmejah na komentar "ovo kao da je moja žena pisala" i potpuno razumeh situaciju....

Nasoj povećoj ekipi je propala Sardinija gde smo upravo trebali da budemo na turi od 11 dana... najlakše mi da ignorišem i guram duboko pod tepih... u svakom slučaju, onog sekunda kada se otvore granice ja odo... a konačni moj zaključak je da ladnije od leda i u ovim okolnostima bih bio na putovanju samo da je moglo normalno da se krene, stigne na odredište i vrati kući što je nemoguće zbog zatvaranja granica i otkazivanja brodova.... jedan sam od onih koji misle da je ovaj virus jedan od oblika gripa koga su neki od nas i prelezali u predhodnom periodu a da ni ne znaju.... veliki pozdrav svima sa zeljom da putovanja krenu uskoro...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre sat vremena, Gajo Sevojno je napisao:

I ja bih voleo da ti nisi u pravu. Ko pobedi plaća pivo :)

A ja imam jedno pitanje za tebe, posto cenim da si sa boravkom na "trulom zapadu", da li se uopste prica o godišnjem odmoru i dal ima kakvih stavova po tom pitanju i ako razmisljaju o tome pored bombardovanja o brojevima preminulih? 

A zasto te pitam, pritajeno se nadam ako dodje do otvaranja granica da mozda nece biti tolika navala turista na primorje, manje guzve na granici, na putevima, na plaza:jee:ma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Licno mislim da ekonomije nece izdrzati ovo stanje i da ce vec u maju poceti polako da se vraca sve u normalu, osim nekih stvari. Bez obzira na virus, koji ce ostati sa nama, kao sto je mozda bio i pre nego sto smo culi za njega. Ipak siguran sam da ce poslednja mera biti otvaranje granica, odnosno da ce one dugo biti slabo propusne, barem sto se tice ulaska u zemlje Sengen zone. Ja sam planirao Dolomite i Jadransku magistralu u junu. Siguran sam da ovo prvo mogu da zaboravim, a za drugo jos gajim neku nadu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 20 minuta, mickeyZ je napisao:

A ja imam jedno pitanje za tebe, posto cenim da si sa boravkom na "trulom zapadu", da li se uopste prica o godišnjem odmoru i dal ima kakvih stavova po tom pitanju i ako razmisljaju o tome pored bombardovanja o brojevima preminulih? 

A zasto te pitam, pritajeno se nadam ako dodje do otvaranja granica da mozda nece biti tolika navala turista na primorje, manje guzve na granici, na putevima, na plaza:jee:ma...

Trenutno se debatuje u medijima u vezi letnjeg odmora. Belgijanci preporucuju letovanje u Belgiji, kako bi pokrenuli malo ekonomiju,  moj  utisak je da niko nista ne zna i da su sve trenutne prognoze  kladionica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ove godine, kako stoje stvari, samo po Srbiji. Meni najbezbednije deluje kampovanje u sopstevnoj režiji, van samih kampova. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Sto se tice preko grane, maj i jun cisto sumnjam, ali od jula verujem da ce moci da sve funkcionise po planu...

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Posle 1 maja,tacnije od 4 maja mozete da putujete gde god pozelite,bilo u zemlji ili inostranstvu..Ko ne veruje,mozemo da bacimo neki evric u opkladu,dobro ce da mi dodje neki bonus da trosim u zemlji dzingis kana..ima li zainteresovanih??

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa
pre 3 minuta, kaligula1 je napisao:

Posle 1 maja,tacnije od 4 maja mozete da putujete gde god pozelite,bilo u zemlji ili inostranstvu..Ko ne veruje,mozemo da bacimo neki evric u opkladu,dobro ce da mi dodje neki bonus da trosim u zemlji dzingis kana..ima li zainteresovanih??

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Bravo majstore... srećan put i svako dobro... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Francuski predsjednik Macron kaže da će tražiti da vanjske granice EU ostanu zatvorene do septembra. Francuzi, kazao je, planiraju imati rigidne kontrole granice do 30. oktobra.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

A zasto? Da bi se novac sa letovanja trosio u zemlji...

Ekonomija ne trpi mnogo. Bar kod nas. Vecina prodavnica, fabrika, marketa radi. Mi proizvodnju i nismo imali neku. Turizam nam puni budzet 3%. 

Jedina grana koja trpi je poljoprivreda. Ali sve je ovo na manje od 2 meseca. I to nije pauza pd 100% ekonomije. Vec smanjen kapacitet... Znaci funkcionise sve. Farbare, gvozdjare, apoteke  marketi, prodavnice siroke potrosnje, prodavnice bele tehnike. Stali su "pausalci" Frizeri, taksisti... od njih ne zavisi ekonomija...

Znam ja pricu da ekonomiju zemlje drze mala i srednja preduzeca, ali to kod nas funkcionise koliko toliko...

 

Licno mislim da mi je bolje jula biti na plazi ili u prirodi, nego na bazenu ili u nekoj banji. Nase banje su male, a bice krcate. Veca je mogucnost zaraze, ako gledamo i sa te strane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Naša ekonomija će stradati ako pomru penzioneri. Oni su najveći izvor prihoda za naš monetarni sistem.  

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 43 minuta, e-mayl je napisao:

Francuski predsjednik Macron kaže da će tražiti da vanjske granice EU ostanu zatvorene do septembra. Francuzi, kazao je, planiraju imati rigidne kontrole granice do 30. oktobra.

 

 

Upravo produžio mere do 11/5. Posle toga ce nedeljno donositi nove odluke. Veliki je to zalogaj cak i za Francusku da izgube letnju sezonu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Znate li ko su pesimisti ?

To su vam optimisti sa iskustvom... :(

 

Sad sam se, dok sam citao ovo, nesto zamislio. I moje je misljenje da cemo tesko u dogledno vreme moci da udjemo u neku drugu zemlju, pa i ja se jos jedino nadam voznjama po Srbiji. Medjutim, kako stvarno leci u neki krevet u hotelu kad ne znas koliko je zdrav onaj koji je spavao noc pre tebe u njemu? 

Da nije malo poskupo, predlozio bi za voznju egzoticne destinacije koje nisu imali mnogo zarazenih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Naveo sam primer za krevet. Ali cela soba je potencijalni rizik. I da se razumemo, ja se ne bojim za sebe, čak verujem da sam možda i imao jer mi se pocetkom februara nešto čudno desilo a možda je i obican gripic bio. Nebitno.

Druga stvar, na stranu koliko mi bili spremni da rizikujemo ili ne, sumnjam da će države dozvoliti bilo kakv rizik po tom pitanju. I ako uspeju da iskontrolišu virus u neko dogledno vreme, učiniće sve da sprece ponovno masovno širenje. Koliko god u budžetu falila letnja sezona, od godišnjih odmora se ne živi tako da će to biti max ograničeno, gde se može otići, i na koji način.

Opet, voleo bih da grešim i da se desi neko čudo pa da odjednom se probudimo sa vešću da je korona definitivno prošlost. Meni je i dalje sve ovo nekako nestvarno i još uvek ne mogu da poverujem da su granice zatvorene i da ne bih mogao na ovaj ili onaj način da dodjem da vidim svoji familiju ukoliko bih to pozeleo.
Prekjuče sam prvi put bio konfrontiran sa ograničenjima jer pre toga proteklih mesec dana svakako nisam isao nikuda a prekjuče sam se odlucio premijerno provozati na motoru. Na svim ‘delikates’ lokacijama gde inače svi dolaze stoje ‘saobracajci’ i ne dozvoljavaju kretanje tuda. Skoro maltene pa samo autoput je moguć i sam grad.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 13 sati, LuckyVladano je napisao:

Znate li ko su pesimisti ?

To su vam optimisti sa iskustvom... :(

 

Sad sam se, dok sam citao ovo, nesto zamislio. I moje je misljenje da cemo tesko u dogledno vreme moci da udjemo u neku drugu zemlju, pa i ja se jos jedino nadam voznjama po Srbiji. Medjutim, kako stvarno leci u neki krevet u hotelu kad ne znas koliko je zdrav onaj koji je spavao noc pre tebe u njemu? 

Da nije malo poskupo, predlozio bi za voznju egzoticne destinacije koje nisu imali mnogo zarazenih

Pa vrati se  pravim vrednostima nomadskog zivljenja, alternativa je postavljanje usput cerge, sa dusekom ili bez njega, a i najbolji seks je na prubusenom duseku. Sramota da ste sve to tako brzo zabotavili.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja