Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje 2020 i korona

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
On 9/1/2020 at 7:58 PM, yogibear said:

Ako ne dalje, bar ću do 7 Rila jezera u Bugarskoj da se provozam.

 

Vec sam se pomirio da ove godine nema putovanja po Bugardskoj pa sad moram opet da se meracim. Da li ima nekih restrikcija kada se ulazi nazad u Srbiju?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Prvi put cujem za 7 Rilskih jezera,upravo sam izguglao i sutra se pakujem , yogibear,deki katana hvala za informaciju

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre sat vremena, Deki Katana je napisao:

Vec sam se pomirio da ove godine nema putovanja po Bugardskoj pa sad moram opet da se meracim. Da li ima nekih restrikcija kada se ulazi nazad u Srbiju?

 

Sutra odoh za Varnu, pa se javljam kako je i na tamo i na ovamo!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
15 hours ago, Deki Katana said:

Vec sam se pomirio da ove godine nema putovanja po Bugardskoj pa sad moram opet da se meracim. Da li ima nekih restrikcija kada se ulazi nazad u Srbiju?

Koliko znam nema. Ipak proveriti pred eventualni polazak jer znas da se situacija sa Koronom menja iz dana u dan...

 

14 hours ago, kaligula1 said:

Prvi put cujem za 7 Rilskih jezera,upravo sam izguglao i sutra se pakujem , yogibear,deki katana hvala za informaciju emoji28.png

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 

Nema na čemu. Evo par saveta, možda budu od pomoći... 

 

Moja preporuka je da nađeš smeštaj u Saparevoj banji koja je nekih 20ak Km udaljena od žičare sa kojom ideš u planine, odnosno koja te vodi do jezera. Žičara radi do nekih 16-17h (treba proveriti) da bi znao da planiraš odlazak i povratak. Cene žičare su šarolike tipa: u jednom pravcu, povratna karta, multi (dnevna, višednevna)... u jednom pravcu je 10 Leva (oko 5 Evra), povratna karta je 18 Leva (oko 9 Evra). Vožnja žičarom do vrha traje oko 30 min.

 

Ili, ukoliko želiš da prespavaš na planini ili ako propustiš poslednji termin za povratak žičarom imaš  Ivan Vazov Hut (klik na link). Planinska kuća je u pitanju ali napomena da nema tuševa i tople vode, treba poneti vreću za spavanje i struja je limitirana.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
1 hour ago, yogibear said:

Koliko znam nema. Ipak proveriti pred eventualni polazak jer znas da se situacija sa Koronom menja iz dana u dan...

Upravo. Kada si ti mislio da ides i koja ti je ruta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
10 hours ago, Deki Katana said:

Upravo. Kada si ti mislio da ides i koja ti je ruta?

Danas ostavih a sutra podižem motor sa redovnog velikog servisa. Za vikend imam nekih obaveza, a od ponedeljka, utorka, srede (kad god)... bukvalno gde me put odnese jer su mi glavni planovi za putovanja ove sezone propali zbog Korone.  Niti mi se igde žuri niti imam bilo kakva ograničenja. Jedino bi trebao da se "zapljunem" u Sofiji na 20 - 30 min. bukvalno. Možda bih i u Pirotu (okolini) proveo par dana jer imam u planu nekoliko lokacija na Staroj planini, pa bih dalje ka Sofiji, Perniku, Dupnici i jezerima gde bih sigurno imao 2 noćenja u Saparevoj banji. Voleo bih da odem i vidim Rt Kalikaru (Cape Kalikara) i overim plažu Bolata (nisam bio). Iako još ne znam tačno ne treba mi puno da krenem. :) 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Ublažene mere za ulazak u Crnu Goru

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=09&dd=03&nav_category=167&nav_id=1728322

 

"Rezidenti svih država sa 'žute liste' takođe mogu ući u Crnu Goru i uz negativan rezultat serološkog testa na antitela klase IgM ili uz negativan rezultat PCR testa na novi koronavirus (SARS-CoV-2), koji su izdati od registrovane laboratorije i nisu stariji od 72 časa. Uslov je da lice nije u periodu od 15 dana pred ulazak u Crnu Goru boravilo u nekoj od država sa "crvene liste“"odnosno u nekoj od zemalja iz kojih nije dozvoljen ulazak u Crnu Goru", saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

U pitanju su državljani Srbije, Albanije, BiH i Severne Makedonije.

 

Ako je ovako kako piše u vesti, moguće je u CG ući i sa negativnim IgM testom, a on je jeftiniji od PCR testa, više laboratorija ga radi i brže se dobija rezultat.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
8 hours ago, yogibear said:

Možda bih i u Pirotu (okolini) proveo par dana jer imam u planu nekoliko lokacija na Staroj planini, pa bih dalje ka Sofiji, Perniku, Dupnici i jezerima gde bih sigurno imao 2 noćenja u Saparevoj banji. Voleo bih da odem i vidim Rt Kalikaru (Cape Kalikara) i overim plažu Bolata (nisam bio)

8 hours ago, yogibear said:

 

Svidja mi se odabir lokacija. Bas sam poceo ponovo da razmisljam o Bugarskoj, jedino sto vidim da su tamo neki ozbiljni nemiri. Inace sledeca nedelja bi mi odgovarala. Inace mi je koncept bio da od Belogradcika - Montana -Varna - Plovdiv - pecine Djavolje grlo - Riliski manastiti pa na Vlasinsko jezero (najblizi prelaz). Racunam 5-7 dana. Onog drugog ponedeljka imam obaveze u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

 

@Deki Katana Kolega, slobodno mozes za Bugarsku bez ikakvih problema i restrikcija u povratku (PCR test vise nije potreban za ulazak u Bugarsku, a po ulasku nazad u Srbiju nema karantina). Pitaju gde ides i traze samo pasos i saobracajnu dozvolu. Vinjeta i zeleni karton ti ne trebaju. Nisam kupio ni putno osiguranje niti ga je iko trazio. Putevi dobri, vreme jos bolje. Voda chernog mora i dalje topla za kupanje. . Od protesta takodje nema nista, malo galame u Sofiji, malo u Varni ali u vidu nekoilko satora ispred opstine i to je to. Moj savet je da iskoristis ovu prvu polovinu septembra dok je vreme jos prijatno.

Ja sam se zezao tri-cetri dana stacioniran u Varni. Okolo Varne imas puno letovalista (kupao se u Zlatnim pescima). Sve je jeftino i pristupacno. Gorivo od 1,82 do 1,85 leva. Kurs 1 evro = 1,94 ili 1,95 leva. Nalivna bira golema od 2,5 do 3,5 leva (na plazi u pescima sa guzatom konobaricom 5 leva). Nisam mnogo lutao i putovao Bugarskom, isao sam direktno u Varnu. Put: Negotin - Vidin - Montana - Vraca - Mezdra - Botevgrad - V.Trnovo - Sumen - Varna.

Vozacka kultura im je na nivou, sklanjaju se motociklima i cekaju da preteknu - ne guraju te po svaku cenu, ne ulecu u makaze itd. Sve u svemu niti jedan incident. Policije ima - ali ne cimaju motocikliste. Kamera takodje ima ali ne snimaju strance. Ja uglavnom nisam postovao ogranicenja.

Ponesi i masku trebace ti u prodavnicama i gradskom prevozu :)

 

Pozdrav

 

 

viber_image_2020-09-04_16-28-32.jpg

Pub "Crna Ovca" u Varni - Varnensko kraft pivo

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Hvala @Marko81, juce sam se vratio iz obilaska Bugarske i rutu koju si pomenu je bila moja povratni pravac. Sve se slazem sa tobom u vezi iskustva u Bugarskoj ali nije bas jeftino (mnoge stvari su dosta skuplje nego kod nas a neke pak nisu). Detalji u putopisu koji tek sledi ovih dana ... Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Neki komentari, misljenja vezano za novi nacin prelaska granice danas od 18h?

Imao sam u planu Banja Luku i srednju Bosnu koju sad moram da stopiram.

Debili (glavonje) kod mene u firmi vec salju ljude koji su ovih dana bili u Bosni na 60% 2 nedelje samoizolacije (rade to na svoju ruku, bez simptoma i konsultacija sa doktorom).

Znaci sutra u Vizic na moto skup moram okolo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
9 minutes ago, Biker-Boy said:

@Woz38 ma kupuj nek ide život :)

Kakva je sad procedura za Mađarsku, tj povratak iz nje? Opet neki novi fazoni važe od danas...

Mom komsiji koji zivi u Nemackoj decenijama i ima njihovo drzavljanstvo nisu dali prelazak vec je morao na Sloveniju pa kroz HR u Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Lol...46 ako nekog zanima.

Evo me već u SU. Da ne bije vetar i da nisam otišao na zatvorenu ka Đali granicu bio bih i pre... neće Mađarice da se druže lol

 

Granice sve ok. Simpatična graničarka Mađarica a naši pasoš samo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja