Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje 2020 i korona

Recommended Posts

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kakvog ste mišljenja za ovogodišnje planove za putovanja.Da li otkazivati ili se nadati da će se situacija srediti da možemo komotno putovati.

Ja imam nedoumicu.Plan je napravljen za vozanje po alpima rezervisani smeštaji.Termini ju polovina jula 9 dana 5-6 zemalja.Ali nisam pametan šta činiti,imam još vremena za otkazivanje bez troškova ali nešto mi se neda sve se nadam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Teško da će se smiriti. Ako se i smiri postoji velika mogućnost da će trebati neka vrsta izolacije prilikom ulaska u drugu državu.
Sjedi i čekaj do zadnjeg trenutka kada možeš otkazati bez nekih troškova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1498 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Slažem se sa prethodnim, potpuno je neizvestan tempo popuštanja mera i vraćanje u normalu. Mislim da ne moraš mnogo da se opterećuješ oko rezervacije smeštaja jer sumnjam da će biti jagma. Mnogi hotelijeri će, ovog lete, biti srećni da imaju goste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam otkazao dva produžena vikenda. Jedan je bio za GP u Le mansu a drugi je za F1 u Spa krajem avgusta.

Za Le Mans sigurno nema ništa a i za kraj avgusta, verujem da će se smiriti malo situacija ali ja neću ipak najverovatnije. A ako čekam do zadnjeg momenta držim te ljude do daljnjeg u neizvesnosti pa mi nekako logicnije da odmah otkažem pa da znaju i oni na čemu su i možda naprave druge planove.

Ne da mi se ni Silverstone! Već koliko dugo hocu da odem i nikako.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Upravo iščita nekoliko članaka na ovu temu po netu i generalno je svugde zaključak isti, letnja sezona je pukla.

Skoro je bila info da su u svim bg hotelima otkazane sve rezervacije do početka juna meseca, tako je i na ostalim destinacijama kako kod nas tako i preko.

 

Drugar radi na nisovoj rečnoj pumpi u bg,  kod njega se tankuju rečni  kruzeri koji plove dunavom  do crnog mora. 

Do sada su svake godine imali spasak za najmanje mesec dana unapred koji će brod kada pristati za tankanje a sada tako nešto nemaju ni u najavi.

 

Pre 15ak dana u prolazu čujem kako će turističke agencije imati do kraja godine zabranu organizovanja inostranih turističkih putovanja,  što zbog bojazni da se virus ponovo uveze što da bi se letovalo u domovini a pare ostale u zemlji i koliko toliko pokrenili poslovanje kod nas. 

 

Onima koji su već uplatili deo para za ino letovanje biće ponudjeno isto to ali kod nas u nekoj banji planini ...

 

Moji klinci sa unučićima su privatno uplatili prvu ratu za letovanje u francuskoj ali su već prežalili te pare i nemaju nameru da ove godine letuju preko. Ove godine će im Zlatibor biti prva zamena.

 

Juče je, mislim, neko našeg precednika pitao kada će otvoriti granice. Odgovor je bio kratak i jasan, biće to kada i drugi otvore granice ... a u ovom trenutku niko i ne pomišlja na tako nešto.

 

Lično mislim da će za 1, maj moći da se šparta po ovoj našoj zemlji, obzirom da praznik pada u petak eto slobodna 3 dana za gasssiranje ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 524 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Travelman zaboravi spartanje za 1 maj.Ceka se da prodje praznik 1 maj i tada ce da   ukinu vanredno stanje i otvore granice.Cak ima  predlog  da od 1 juna vrate i decu u skolske klupe..Zato samo opusteno,ko je sta planirao ,nastavite sa pripremama

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Evo na brzaka pa kome je dosadno neka čita. Ukratko, ima sve ono navedeno što sam i ja načuo ...

 

... 

varadero-18.jpg
MONDO.RS

Zbog korona virusa je proglašena pandemija, mnoge zemlje su zatvorile svoje granice, i za sada ne naznaka kada će...

 ... 

 

Koga mrzi da čita, ovo je copy/paste izjava direktora jedne turističke agencije ...

 

"Nažalost, nemamo mnogo opcija. Ostalo nam je samo da se strpimo i da čekamo da sve ovo prođe. A proći mora. Moja preporuka svim vašim čitaocima je da ostanu kod kuće i da se čuvaju".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
3 hours ago, JevtaNS said:

Termini ju polovina jula 9 dana 5-6 zemalja.Ali nisam pametan šta činiti,imam još vremena za otkazivanje bez troškova ali nešto mi se neda sve se nadam.

Za 5-6 evropskih zemalja u ovom trenutku ne može ni Bil Gates da ti garantuje. Sačekao bih, ipak, zadnji ''besplatan'' momenat za otkazivanje za svaki slučaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 524 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Jefto da si zakazao preko agencije neko letovanje pa da razumem da razmisljas da otkazes..ovako nikako ne pomisljaj na to.Ukoliko vozis po nemackim alpima,jedan predlog,obavezno se popni na Orlovo Gnezdo,Berchestgaden,cuvenu hitlerovu rezidenciju..Pogled odozgo vredi milion dolara.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ja sam nesto pozitivan i optimistican...

 

Turisticke sezone i destinacije su vrvtn propale ali nama na motorima to moze i da odgovara. Nece biti velikih guzvi, cene bi trebalo svuda da budu nize, gorivo jeftinije... Jbmlg, ovo sam onako bez prevelikog razmisljanja napisao pa mi sada preostaje samo da se nadam da cu biti u pravu   :P  :lol3:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5468 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam trebao jutros da podjem na turu na Sardiniju.

Izgleda da će ove godine glavni moto biti Upoznaj Srbiju da bi je više voleo, što i nije tako loše.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

A sto se tice putovanja ja imao rezervaciju za motogp mugello koje sam otkazao pre 2 nedelje..tako da koliko bude uspelo da se vozi vozice se ovde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 524 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ljudi ja kao stari iskusni motorista (dugih dve godine voznje su iza mene ) znam samo ako 1 juna ne krenem za Mongoliju,motor dizem na klocne i kupujem biciklu.Uzeo sam 55 dana godisnjeg odmora,ima biciklom da prospartam Srbiju uzduz i popreko,kao tabelu za iks-oks

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam privatno nasao, a preko WU uplatio depozit za Peloponez od 05.07.2020. Niti sam kontaktirao vlasnika, niti cu. Ako se sve ukine, otici cu. Ako ne... protracio sam mnogo vise novca, od ovog... Tako da...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Hvala urednicima.

Molim učesnike da zaobiđu lokalne dnevno politčke teme i pominjanje bilo čega i koga vezanog za politiku.Motori i putovanja su nam beg od toga i voleo bih da tako i ostane.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Situacija je takva kakva je i treba je pratiti. Možda ovo sa koronom i prođe, ali šta ako ostane ona uredba o karantinu za naše ljude koji se vraćaju iz inostranstva ? Na primer, odeš, izvozaš to što si hteo, vidiš šta si hteo, a kad se vratiš - karantin. Dal će firma imati razumevanja za to il ćeš dobiti otkaz . . . 

  Treba pratiti sve, informisati se pa odlučiti.  Najgore je to što sve ovo možda se smiri do tad, optputuješ i dok si na putu - opet bukne neko žarište. Da sam na tvom mestu, ja bi razmišljao i o nekoj rezervnoj varijanti u okviru naše zemlje ( ako Alpi propadnu ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I kad ‘prodje’ karantin treba čovek da se zapita da li želi odmah da krene u život kao da ništa se nije desilo. Kad se ukinu zabrane prelaska granica to ne znaci da ne postoji covid19 više nego samo sa je pod kontrolom, koliko toliko. A ne znam koliko je poželjno onda ići po nepoznatim destinacijama i spavati u raznim smestajima, jesti po restoranima ako postoji mogućnost i dalje da se zaraziš.

Mislim da su jednodnevne ture i eventualno vikend ture kampovanjem jedini izlaz za ovu sezonu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ova sezona je gotovo sigurno propala za putovanja u druge države. Što se tiče 21. i to je pitanje jer se virus počinje vraćati (Kina, Korea). Sve je nesigurno. Slobodno i opušteno putovanje će biti moguće tek kada se pojavi cjepivo/vakcina, a to min 1 godina.
Drugi problem, koji je po meni veći je ekonomski. Pitanje je kako će se ekonomije oporaviti od epidemije, pa nisam siguran da se sada ispati riskirati sa trošenjem novca na putovanja.
Mislim da je u ovakvoj situciji pametnije donositi odluke razumom, a ne srcem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 439 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Sto rece neko par postova iznad, svakako cemo se ove godine voziti po Srbiji. Pa i oni koji su je prespartali uzduz i popreko ce naci neko mesto i put kojim jos nisu prosli. Za par nedelja ce valjda biti ukinute mere zabrane kretanja i onda samo gas. A vezano za oporavak ekonomije, lepo bi bilo da se dobar deo novca odvojen za putovanja potrosi u nasoj zemlji.
Bice vremena i sezona za beli svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja mislim potpuno suprotno. Cela ova priča se zasniva na virulentnosti i kapacitetima zdravstva. I to je to. Kada se uhvati ta željena zakrivljenost priča će biti suštinski završena. U svetu godišnje umre 2.8 MILIONA ljudi od posledica gojaznosti, pa vi i dalje jedete praseće glave. Podatak je zvaničan. Postoji veliki broj, kako zaraznih tako i nezaraznih bolesti od kojih ljudi svakodnevno umiru. Oni sa slabijim odbrambenim sistemom umiru prvi, logično. To su i u ovom slučaju mahom stari ljudi načetog zdravlja. Da se vratimo na bitno, radi se o kapacitetima zdravstva. Onog trenutka kada se uspostavi željeni odnos između novozaraženih i raspoloživih kapaciteta, priča će pasti u zaborav. Ja se nadam tome tokom leta.

 

Mada, da živim u Puli npr. verovatno bi mi bilo svejedno. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja