Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje 2020 i korona

Recommended Posts

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I moja iskustva su više nego pozitivna. Bio sam pre 9 godina u Tirani, službeno, u okviru nekog projekta koji se bavio legalnim vs ilegalnim migracijama na Balkanu... Za tih 7 dana koliko sam boravio tamo  nisam doživeo ni jedan jedini preki pogled - naprotiv, od osoblja hotela do radnika u menjačnici, konobara, prodavaca... Pretpostavljam da sam tražio đavola da bih ga i našao, ali normalan čovek ne treba da brine. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Svako nađe što i traži.

 

Ovaj, u vestima da će od 30. Jula i Kosmet/Kosovo tražiti negativni test za građane Srbije.

 

Ja se vozo do rumunske granice.

Nisam poneo pasoš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Dok nama svi zatvaraju granice a mi gledamo koji cosak ove nase zemlje jos da obidjemo eno komsije Hrvati Brmbi i Darko otisli na Nordkapp.

Nista jbga ajmo sad svi lepo za Bosnu dok se jos moze. Zima samo sto nije pa valja iskoristiti jos ove lepe dane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
22 hours ago, Woz38 said:

Svako nađe što i traži.

 

Ovaj, u vestima da će od 30. Jula i Kosmet/Kosovo tražiti negativni test za građane Srbije.

 

Ja se vozo do rumunske granice.

Nisam poneo pasoš. 

Bedak za Kosovo. Ja sinoć preko bukunga rezervisao smestaj u Albaniji na moru a jutros cujem da uvode zabranu. To je bio poslednji koridor za bekstvo na more. 

Ostaje mi opcija preko Makedonije, citam da moze tranzit 3 sata. 

Zna li neko da li to vazi za individualni prevoz? I da li može za 3 sata da se predje Makedonija do granice sa Albanijom? Po Google moze ali knap

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Moze za 2,5 sata skroz lagano..Kumanovo,Tetovo,Gostivar,Nacionalni park Mavrovo i Debar,meni je toliko trebalo sa pauzom za dorucak u Mavrovu..Ako ides do Ohrida,tu je vec tesno,ali msm da ne bi trebali da prave problem i ako se malo zakasni,ipak je to saobracaj,ne mozes da preletis,bezbednost na prvom mestu..

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 3 sati, baneBP je napisao:

Nista jbga ajmo sad svi lepo za Bosnu dok se jos moze. Zima samo sto nije pa valja iskoristiti jos ove lepe dane.

Baš tako :takoje: ...

 

Mali info, možda nekome pomogne ...

...

kravice.jpg
LUFTIKA.RS

Fantastični vodopadi dostojni amazonskih prašuma, ostrva u obliku srca, divlji konji koji krstare poljima – samo su deo atraktivne turističke ponude Bosne i Hercegovine, a činjenica...

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
4 hours ago, lemy said:

Bedak za Kosovo. Ja sinoć preko bukunga rezervisao smestaj u Albaniji na moru a jutros cujem da uvode zabranu. To je bio poslednji koridor za bekstvo na more. 

Ostaje mi opcija preko Makedonije, citam da moze tranzit 3 sata. 

Zna li neko da li to vazi za individualni prevoz? I da li može za 3 sata da se predje Makedonija do granice sa Albanijom? Po Google moze ali knap

Ja planiram polazak za Albaniju u petak ujutru, ali su informacije kontradiktorne. Negde kaže da test ne treba, negde kaže da ne treba za one iz Preševske doline. Kopneni ulaz se pominje samo u slučaju putovanja sa aerodroma i to tri sata uđi-izađi. Za to vreme se prođe celo Kosovo na dva točka, valjda će neko malo konkretnije info da napiše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre sat vremena, Forsberg je napisao:

Ja planiram polazak za Albaniju u petak ujutru, ali su informacije kontradiktorne. Negde kaže da test ne treba, negde kaže da ne treba za one iz Preševske doline. Kopneni ulaz se pominje samo u slučaju putovanja sa aerodroma i to tri sata uđi-izađi. Za to vreme se prođe celo Kosovo na dva točka, valjda će neko malo konkretnije info da napiše.

I mene zanima kako stoje stvari jer bih verovatno krajem avgusta zapucao dole. Javi molim te kako je sa prelazima i barem ukratko kako je bilo (putevi, destinacije). Srećan put :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Posto me je par kolega pitalo za losiji deo puta Stolac - Neum, evo malo duzeg videa kako taj deo puta izgleda.

Prvi deo snimka je u dolasku, posle je baterija crkla, ostalo je u odlasku iz Neuma.

@gixxer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Forsberg,ne treba test za ulazak na Kosovo,slobodno cepaj,komsija jutros zapalio bez problema.

WWW.DANAS.RS

Ministar zdravlja Kosova Armend Zemaj objavio je danas da za građane Albanije i Preševske kotline prilikom ulaska na Kosovo nije potrebna potvrda da nisu oboleli od korona virusa.


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Moze neka preporuka za smestaj u Neumu na 2-3 dana. Bezbedno mesto za motor obavezno, sve ostalo manje bitno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
Pre 8 sati, Forsberg je napisao:

Da, da, usao i ja juce bez problema i u Kosovo i u Albaniju. 

Piši iz Albanije kad stigneš. 

Možda i napravi temu.

 

Uživaj. I čuvaj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
10 hours ago, Forsberg said:

Da, da, usao i ja juce bez problema i u Kosovo i u Albaniju. 

Hvala za info. Piši kako je tamo i kada se vratiš da li je na granicama ok za povratak. 

Ja planiram da 23.08. krenem za Sarandu. 

 

Lepo se provedi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja bih u Trebinje od 17.08

 

Isao bih sa suprugom i dvoje male dece. Interesuje me da li je bezbedno parkirati auto sa NI tablicama po Mostaru i Sarajevu, posto bih i njih obilazio? Ne brinem se zbog kradje (mada uvek postoji strah), vec zbog pijanih budala, ogrebotina i slomljenih stakala. Budala ima svuda :) Eno onaj lik skoro pretucen u HR jer imao pravolavni krst na lancu i cirilicne tetovaze. A bio sa porodicom. 

 

Da li neko zna, ako uzmem privatni apartman, da li i koliko se naplacuje ulaz u akva park i grad sunca??? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Balkan
  • Motocikl: suzuki k7 , kawasaki versys
Pre 2 sati, MaxiS je napisao:

Ja bih u Trebinje od 17.08

 

Isao bih sa suprugom i dvoje male dece. Interesuje me da li je bezbedno parkirati auto sa NI tablicama po Mostaru i Sarajevu, posto bih i njih obilazio? Ne brinem se zbog kradje (mada uvek postoji strah), vec zbog pijanih budala, ogrebotina i slomljenih stakala. Budala ima svuda :) Eno onaj lik skoro pretucen u HR jer imao pravolavni krst na lancu i cirilicne tetovaze. A bio sa porodicom. 

 

Da li neko zna, ako uzmem privatni apartman, da li i koliko se naplacuje ulaz u akva park i grad sunca??? 

Pozdrav , U Mostaru   je bolje parkirati na obican parking malo dalje od starog mosta , Sta ste tocno zeljeli pogledati ? Mozete kod mene parkirati i mogu vas odvesti gdje treba i vratiti ,  Za Sarajevo slabo znam 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U Dalmaciji sam već tjedan dana, điram od mista do mista, često sam u Splitu i u zračnoj luci, redovito susrećem Srbe, nekolicinu auta sam do sad vidio iz Srbije, osoblje po restoranima kafićima često Srbi.

 

Nitko normalan se ne triba plašit.

 

 

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 1 sat, vr46rossi je napisao:

Pozdrav , U Mostaru   je bolje parkirati na obican parking malo dalje od starog mosta , Sta ste tocno zeljeli pogledati ? Mozete kod mene parkirati i mogu vas odvesti gdje treba i vratiti ,  Za Sarajevo slabo znam 

 

Hvala puno na ponudi :)

 

U BIH nikada nisam bio, a imam strasnu zelju da idem. Za Mostar i Sarajevo sam cuo da su prelepi i zeleo bih da ih obidjem. Sta tacno, ne znam :)

Prosle godine sam planirao Herceg Novi, Dubrovnik, Trebinje, Mostar, Sarajevo i preko Zlatibora kuci za Niš, medjutim, nisu se poklopili moj i zenin god odmor. 

 

Ove godine, su nam granice zatvorene, Srbija preskupa, i evo mi odlicne prilike. Na godisnjem sam od 17.08.20 i raspitujem se gde cu i sta cu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Bosna nudi puno više nego navedeno.
Uputi se, nećeš zažaliti.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Balkan
  • Motocikl: suzuki k7 , kawasaki versys
Pre 3 sati, MaxiS je napisao:

 

Hvala puno na ponudi :)

 

U BIH nikada nisam bio, a imam strasnu zelju da idem. Za Mostar i Sarajevo sam cuo da su prelepi i zeleo bih da ih obidjem. Sta tacno, ne znam :)

Prosle godine sam planirao Herceg Novi, Dubrovnik, Trebinje, Mostar, Sarajevo i preko Zlatibora kuci za Niš, medjutim, nisu se poklopili moj i zenin god odmor. 

 

Ove godine, su nam granice zatvorene, Srbija preskupa, i evo mi odlicne prilike. Na godisnjem sam od 17.08.20 i raspitujem se gde cu i sta cu...

Sutra uzimam novu karticu na mobitelu pa cu vam sutra javiti broj mobitela , pa Kad god krenete samo javite

Kod mene mozete nociti , kuca ima  viska 6 soba i mozete ostati KOLIKO GOD ZELITE 

 U Mostaru imate Starimost , dvije kineske radnje :Sloper:i Neretvu za pecati ribu  :D , 

Sutra cu se javiti dok uzmem novi broj, sve najbolje 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 22 sati, X8 Vračar je napisao:

Turisti su sa diplomatskim pasošem, a oni koji rade sa putovnicom.

 

Pre 22 sati, el classico je napisao:

Nije točno, turisti svi sa civilnim registarskim oznakama.

 

Mogu biti i turisti i zaposleni u RH koji imaju dvojno državljanstvo odnosno hrvatski pasoš (putovnicu), a prebivalište im je u RS. Mesto prebivališta određuje registarske tablice i verovatno puno turista letuje po drugim zemljama sa putovnicom i srpskim tablicama...;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja