Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje 2020 i korona

Recommended Posts

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

I sada i inače je nabolje pre polaska proveriti sa AMSS. Oni imaju sve informacije o gužvama i uslovima prelaska granica i ulazaka u susedne zemlje...

Kad idem kolima ja ih pozovem koji sat pre dolaska na granicu (ili čak naplatnu rampu za putarinu) da proverim gužvu. Ako su preterane gužve idem okolo ako treba i 50 km samo da ne čekam...

Za motor nikad nije gužva :), a posebno mi je drago što čak i carinici tolerišu "provlačenje"motora u prve borbene redove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

AMSS pojma nema ja zvao da pitam status grebenskog puta pošto sam znao da postoje radovi.Kažu nema tamo radova kad ono brikade na putu ne može da se prođe jedva prošao motorom pored puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

AMSS nema ništa od podataka o prelazima na Kosovo na sajtu, pa sam ih zvao danas. 

 

Kažu nemaju zvanične informacije jer dobijaju samo info o zvaničnim državnim graničnim prelazima :lol2:i kao da očekujem da će iskoristiti svaku priliku da ljude vrate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
pre 2 minuta, Forsberg je napisao:

AMSS nema ništa od podataka o prelazima na Kosovo na sajtu, pa sam ih zvao danas. 

 

Kažu nemaju zvanične informacije jer dobijaju samo info o zvaničnim državnim graničnim prelazima :lol2:i kao da očekujem da će iskoristiti svaku priliku da ljude vrate.

Videh autobus sa Kosova, negde kod Požarevca. Za Belgiju, ako je sudeći po reklami. 

 

Što morate na Kosmet?

Išli smo uz granicu u četvrtak. 

Ako niste iskusni offroad bajkeri nemojte prečicom desno od Djavolje Varoši(parka prirode) do Leskovca, jer više kilometara je pravi Radanski kamenjar. Kaže drug da je to put za traktore i one koji idu u arheološko nalazište Caričin grad. Sretosmo konja i jahačicu usput, pametnije konjem no bajkom, mada ako ste iskusni popentraćete se. Biće video nadam se....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Kojim putem do rafting centra Foca, idem od Subotice, al ajd da gledamo od NS, koja mi najbolja putanja? 
 

Gledao sam, put poznat i dobar, do Zvornika, tamo da predjem pa dalje Vlasenica, Gorazde pa Foca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Prelaz Pavlovća ćuprija pa pauza u Etno selu Stanišić .Onda bosanskom stranom uz drinu pa opet isto do foče.U povratku Višegrad ,Tara pa uz Drinu nazad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 40 minuta, Forsberg je napisao:

AMSS nema ništa od podataka o prelazima na Kosovo na sajtu, pa sam ih zvao danas. 

 

Kažu nemaju zvanične informacije jer dobijaju samo info o zvaničnim državnim graničnim prelazima :lol2:i kao da očekujem da će iskoristiti svaku priliku da ljude vrate.

Ako i zezaju za ulazak na Kosovo, onda bi se moglo tranzit preko Makdeonije (3 sata) kako je navedeno na onom linku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Kojim putem do rafting centra Foca, idem od Subotice, al ajd da gledamo od NS, koja mi najbolja putanja? 
 

Gledao sam, put poznat i dobar, do Zvornika, tamo da predjem pa dalje Vlasenica, Gorazde pa Foca

@drmilan_ Mislim da ti je bolje da u Bosnu uđeš kod Loznice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Kojim putem do rafting centra Foca, idem od Subotice, al ajd da gledamo od NS, koja mi najbolja putanja? 
 

Gledao sam, put poznat i dobar, do Zvornika, tamo da predjem pa dalje Vlasenica, Gorazde pa Foca

Ides od Loznice do Malog Zvornika i tamo predjes u Bosnu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, DjoleLO said:

Ides od Loznice do Malog Zvornika i tamo predjes u Bosnu

Ili mozda sto kaze @JevtaNS, kopka me jer nisam bio u etnom selu Stanisic, ali kakav je put na bosanskoj strani Drine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Ili mozda sto kaze @JevtaNS, kopka me jer nisam bio u etnom selu Stanisic, ali kakav je put na bosanskoj strani Drine?

Malo je losiji put i vise opterecen, ali je u sustini ok.

Ako hoces Stanisice, onda kao sto kolega rece, ili u Badovincima, ili Kuzmin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Hvala kolege, videcu, imam mesec dana do tad, ali volim unapred da se pripremim. Nego kad se vratim idem na Jahorinu, pa ce me smarati istim putem ici, pa cu nesto iskombinovati. U sustini iz SU mi je najbolje preko Iloka preseci al videcemo sta ce biti sa granicom do kraja avgusta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 8 sati, Forsberg je napisao:

Najbrže do Albanjie u ovom trenutku.

Ne znam da li si ranije išao u Albaniju, ali ako nisi, skroz je dobar izbor. Ja sam bio pre tri godine i jako prijatno sam se iznenadio, a naročito ljubaznošću Albanaca. Kako mi reče jedan Crnogorac u povratku "oni nemaju u sebi verske mržnje jer je kod njih vera bila zabranjena 50 godina". 

Na Kosovu je ipak druga priča, ali nisu oni u nekoj velikoj ljubavi sa Kosovarima pa samim tim nemaju ni isti odnos prema nama. Verovatno ću i ja do Albanije u drugoj polovini ili krajem avgusta (pogotovo ako sa zemljama u okruženju bude ista situacija) pa baš javi kako stoji stvar sa prelakom granice (Kosovo, Makedonija).

Ako je neko od kolega obilazio istok Albanije, zanima me kakav je put i mesta Pogradec i Lin na Ohridskom jezeru...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Kako mi reče jedan Crnogorac u povratku "oni nemaju u sebi verske mržnje jer je kod njih vera bila zabranjena 50 godina". 


Crnogorac može da ti kaže i da je u Crnoj Gori vera bila zabranjena 50 godina, pa to opet ne znači da je tako bilo.
  • Haha 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ne znam da li si ranije išao u Albaniju, ali ako nisi, skroz je dobar izbor. Ja sam bio pre tri godine i jako prijatno sam se iznenadio, a naročito ljubaznošću Albanaca. Kako mi reče jedan Crnogorac u povratku "oni nemaju u sebi verske mržnje jer je kod njih vera bila zabranjena 50 godina". 
Na Kosovu je ipak druga priča, ali nisu oni u nekoj velikoj ljubavi sa Kosovarima pa samim tim nemaju ni isti odnos prema nama. Verovatno ću i ja do Albanije u drugoj polovini ili krajem avgusta (pogotovo ako sa zemljama u okruženju bude ista situacija) pa baš javi kako stoji stvar sa prelakom granice (Kosovo, Makedonija).
Ako je neko od kolega obilazio istok Albanije, zanima me kakav je put i mesta Pogradec i Lin na Ohridskom jezeru...
 
Pogradec je super turisticko mesto sa ogromnom peščanom plažom, ja sam se prijatno iznenadio.
Od Svetog Nauma do Pogradeca je očajan put, ali to je samo par kilometara, posle toga pored jezera magistrala ka Strugi je odlična.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:


Crnogorac može da ti kaže i da je u Crnoj Gori vera bila zabranjena 50 godina, pa to opet ne znači da je tako bilo.

 

Nije baš za poređenje situacija u ondašnjoj Jugoslaviji i u Albaniji. U Jugoslaviji je vera bila marginalizovana i sklonjena "sa strane", ali nije bila zabranjena.

Za Albaniju kaže ovako...

Атеистичка кампања

Године 1967, након две декаде прогресивно јачег прогона религије, Хоџа је прогласио нацију првом и једином званично атеистичком земљом у историји. Делом инспирисан кинеском културном револуцијом, конфисковао је џамије, цркве, манастире и остале религијске објекте (Албанци су углавном били муслимани и католици). Неки од објеката су уништени, а други претворени у радионице, складишта, штале, или пак у културне установе, као што су биоскопи. Било је забрањено давати деци религијска имена, а свако ухваћен с Кураном, Библијом, иконом или сличним религијским објектом је могао бити лишен слободе.

 

Ja sam bio u Sarandi na jugu gde je bilo dosta pravoslavnih Albanaca...

 

Jurisdikcija

Obuhvata eparhije, Tirana-Drač, Berat, Đirokastra i Korča. Pravoslavni Albanci uglavnom žive na jugu zemlje i u gradovima Tirani i Draču. Liturgijski jezik je albanski. U regiji Saranda na jugu zemlje liturgija se služi i na grčkom jeziku.

Podaci o broju vernika variraju od 260.000 do 520.000. Pre verske zabrane, koju su albanski komunisti uveli 1967, oko 20 posto stanovništva bili su pravoslavni.

 

Ono što je činjenica je da na tom putu nisam video nijedan verski objekat pa čak ni neka verska obeležja na ljudima i po gradovima. Ne znači da ih nema, ali je to meni bilo neprimetno.

Ono čega ima u izobilju su benzinske pumpe i perionice i bio sam šokiran njihovim brojem.

Njima izgleda 20% stanovnišva toči gorivo i pere kola, a ostali se vozikaju i troše...

Ukupan utisak mi je ostao vrlo pozitivan i bilo mi je jako drago što se ta zemlja promenila i što sam razbio sve one predrasude koje je za sobom ostavio Enver Hodža.

Ono što BRINE je da je narod morao da dočeka da isti umre (1985), da bi stvari i sistem krenuo da se normalizuje...8)

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 4 sati, vidakn je napisao:

Pogradec je super turisticko mesto sa ogromnom peščanom plažom, ja sam se prijatno iznenadio.
Od Svetog Nauma do Pogradeca je očajan put, ali to je samo par kilometara, posle toga pored jezera magistrala ka Strugi je odlična.

 

Videćemo još situaciju sa državama i granicama. Ako ne bude moglo preko Makedonije, onda preko Kosova i Elbasana...

Ili da se prvo obiđu neka mesta na moru, pa u povratku preko Pogradeca (pravo albansko ime :oda2:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On ‎27‎.‎7‎.‎2020 at 0:37, cikmir je napisao:

Albancima je bitna nacija ne vjera

Otprilike koliko i svim ostalim nacijama (neki više, neki manje). U Albaniji nisam imao baš nikakvih problema i doživeo sam veću ljubaznost i gostprimstvo nego u drugim državama. Čak sam i sa policajcem imao prijatno iskustvo - kada me je zaustavio, pitao je odakle sam i kada sam mu rekao "Iz Srbije" samo se nasmešio i pokazao rukom "teraj". Nije me čak ni dokumente tražio. Albanaca imam i u komšiluku, a imao sam ih puno i u vojsci. Izraženo je njihovo držanje i druženje po nacionalnoj osnovi, ali nisam doživljavao neprijateljstva ili bilo šta negativno sa njihove strane. Razlike jesu velike (jezičke, kulturološke...) i zbog toga postoji distanca, ali se nikada nisam osetio ugrožen ili omražen.

Na kraju krajeva, ako te neko ne voli ili mrzi (uopšte - ne mora biti po nacionalnoj osnovi), treba se zapitati da li je zbog toga kriv taj "neko" ili ti (ja). Moj stav po tom pitanju je jasan i smatrtam da sam isključivo JA zaslužan ili kriv što me neko voli ili mrzi. E sad što su nam neke "globalne" mržnje doneli bivši (i sadašnji) političari i ratnici je ogroman problem i balast svima nama i teško ćemo ga se rešiti još nekoliko generacija...:/

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
6 minutes ago, ZoraNS said:

Otprilike koliko i svim ostalim nacijama (neki više, neki manje). U Albaniji nisam imao baš nikakvih problema i doživeo sam veću ljubaznost i gostprimstvo nego u drugim državama. Čak sam i sa policajcem imao prijatno iskustvo - kada me je zaustavio, pitao je odakle sam i kada sam mu rekao "Iz Srbije" samo se nasmešio i pokazao rukom "teraj". Nije me čak ni dokumente tražio. Albanaca imam i u komšiluku, a imao sam ih puno i u vojsci. Izraženo je njihovo držanje i druženje po nacionalnoj osnovi, ali nisam doživljavao neprijateljstva ili bilo šta negativno sa njihove strane. Razlike jesu velike (jezičke, kulturološke...) i zbog toga postoji distanca, ali se nikada nisam osetio ugrožen s njihove strane.

Na kraju krajeva, ako te neko ne voli ili mrzi (uopšte - ne mora biti po nacionalnoj osnovi), treba se zapitati da li je zbog toga kriv taj "neko" ili ti (ja). Moj stav po tom pitanju je jasan i smatrtama da sam isključivo JA zaslužan ili kriv što me neko voli ili mrzi. E sad što su nam neke "globalne" mržnje doneli bivši (i sadašnji) političari i ratnici je ogroman problem i balast svima nama i teško ćemo ga se rešiti još nekoliko generacija...:/

Vozio trku kroz Albaniju (biciklizam), pre 3 ili 4 god. Bila mi frka kad smo isli, dok sve pozitivno kad smo se vratili, te ljubaznosti nigde ko tamo. Verovatno jer sam isao sa velikim predrasudama, pa me je njihovo normalno ljudsko ponasanje fasciniralo. Setali smo u sred Tirane u majicama Srbije (reprezentacija) i niko nista. Spavali u raznoraznim hotelima, da ne kazem da u nikad boljim nisam spavao, zaustavljali nas da pitaju odakle smo i gde smo se trkali, znaci ama bas nikakav problem za tih nedelju dana sto smo obisli Albaniju. Vidi se da grade i ulazu, znamo svi odakle im lova, oni to ni ne kriju, al dok god su oni ljubazni i meni je super

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja