Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje 2020 i korona

Recommended Posts

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
8RCk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Krizni štab za borbu protiv korona virusa uputiće Vladi Srbije...

 

Kanda će ipak biti vožnje, makar po komšiluku!? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne znam šta je sa MK ali ja sam obično išao preko BG. Vidim da je i RO isto u režimu normalizacije, a tamo nikako da odem. 6af13c0e6faa16be0120b43b9641bc29.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Evo u koje zemlje je slobodan ulaz, a gde vas čeka testiranje i karantin

Evo u koje zemlje je slobodan ulaz, a gde vas čeka testiranje i karantin

Od 22. maja Srbija je otvorila granice, pa na ulasku u našu zemlju više nije potrebno imati negativan test na korona virus, niti posebnu dozvolu za domaće i strane državljane.

Pored toga, putnici više neće morati u samoizolaciju pri dolasku u Srbiju, s tim što će svima koji budu ušli u našu državu biti uručena zdravstvena upozorenja u kojima se navodi da ulaze na teritoriju na kojoj virus još cirkuliše, a biće im predočeni i načini prevencije infekcije, navodi B92.net.

Iako se granice otvaraju, svaka zemlja zadržava pravo da sledi različite mere u skladu sa svojom epidemiološkom situacijom i procenama, stoga se uslovi za prelazak granice razlikuju od države do države.

Grčka

Granice za sve građane naše zemlje otvaraju se od 15. juna. Grčka od tada neće zahtevati obavezan test i karantin od 14 dana.

Hrvatska

Zabrana prelaska granice za građane Srbije važi do 15. juna, zabrana ne važi za pojedince koji iz ekonomskih razloga dolaze u Hrvatsku. Na granici će se od pojedinaca koji dolaze u Hrvatsku iz ekonomskih razloga zahtevati papir kao dokaz o poslovnom sastanku na teritoriji Hrvatske.

Hrvatska ne zahteva mere samoizolacije, niti obavezan test prilikom prelaska granice.

Hrvatska od turista zahteva dokaz o potvrdi rezervacije bilo koje vrste smeštaja.

Crna Gora

Iako će granice za strane državljane otvoriti 1. juna, naši turisti ipak neće moći da uđu, jer, kako je juče saopšteno, granice će od ovog datuma biti otvorene za građane Hrvatske, Slovenije, Austrije, Nemačke, Poljske, Češke, Mađarske, Albanije i Grčke.

Bosna i Hercegovina

Granice BiH otvaraju se 1. juna.

BiH ne zahteva mere samoizolacije ni negativan test od 1. juna.
 

33589-putovanje2.jpg


Turska

Granice za strane turiste, među kojima će najverovatnije biti i naši građani, najverovatnije će se otvoriti 15. juna.

Još nije poznato da li će Turska zahtevati mere samoizolacije i/ili negativan test, kao ni da li će biti neophodne maske.

Kipar

Kipar otvara granice 9. juna, ali ne i za Srbiju. Pretpostavka je da neće otvoriti granice za našu zemlju pre početka jula.

Na aerodromima će tražiti negativan test ne stariji od 72 sata.

Bugarska

Otvaranje granica od 1. juna.

Bugaska neće zahtevati mere karantina i negativan test.

Mađarska

Mađarska je isprva predvidela ulazak u zemlju samo pojedincima koji putuju iz poslovnih razloga, prvenstveno sezonskim radnicima, ali od 25. maja je ulazak svim građanima Srbije dozvoljen.

Ova država od ponedeljka 25. maja ne zahteva karantin. Građani mogu da uđu u zemlju na svih devet graničnih prelaza.

Španija

Od ponedeljka 25. maja ova država je najavila ukidanje dvonedeljnog karantina za sve strane turiste od 1. jula.

Španija ne zahteva mere samoizolacije ni negativan test.
 

33589-airport-3511342-1280.jpg

Makedonija

Otvaranje granica predviđeno je do 10. ili 15. juna.

Trenutno je na snazi mera o karantinu.

Nakon 10. juna, odnosno 15. juna najavljeno je da građanima Srbije neće biti potreban negativan test ili mera karantina.

Austrija

Potreban negativan test ili 14 dana u samoizolaciji.

Test je moguće obaviti na aerodromu u Beču za 190 evra, rezultati se dobijaju nakon tri sata.

Ulaz dozvoljen samo strancima s boravišnom vizom ili prebivalištem u Austriji, dok ulazak sa radnom vizom nije dozvoljen, iako postoji mogućnost da se naprave izuzeci za sezonske radnike.

Malta

Odluka o zabrani putovanja donetog 23. maja važiće do 15. juna.

Ulazak za sve državljane samo uz negativan test ili 14 dana samoizolacije. Kazna za kršenje mera je 3.000 evra. Razmatraju otvaranje vazdušnog koridora za nekoliko zemalja, između ostalog i za Srbiju.

Švajcarska

Ulazak isključivo za državljane Švajcarske i one sa stalnim prebivalištem.

Mere specifično za građane Srbije se i dalje čekaju.

Nemačka

Trenutno u ovu zemlju smeju da uđu samo oni sa boravišnom vizom ili prebivalištem u Nemačkoj.

Na snazi su mere samoizolacije u trajanju od 14 dana.

 
 
 
 

 

 

 
 
 
 
Ime:
Email address
Komentar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

Informacija lična. U četvrtak 27.05 sam krenuo za Nemačku, bez ikakve radne vize, boravišne dozvole itd. Službeno putovanje, imao sam potvrdu Nemačke firme da idem kod njih, i potvrdu svoje firme. Niko me nije ni pitao za potvrdu, niko ni tražio test. U povratku, na izlasku iz Austrije, Austrijanci kažu da u periodu od 12-20h mađarska granica zatvorena. Na moj odgovor da sam dosao pre 2 dana i da je sve normalno bilo, kazu ne moguce, i prosledili sve na veliki parking da čekamo. Propustali su samo državljanje mađarske i kamione. Zamolio sam ih da me puste iz kolone da napravim polukrug, da idem na sloveniju. Ja naravno nisam poslušao, i evo već sam u Srbiji. Čak sam sreo i dvoje naših kolega sa SA tablama, u mađarskoj. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

U rumuniju tek od 15.6 bez karantina.  Pre 1h sam bio na granicnom prelazu vama moravita, iako imam potvrdu za poslovno putovanje, ne turistički, mora se u karantin. I njihovi, i strani državljani. 

Screenshot_20200607_162215_com.android.gallery3d.jpg

IMG_20200607_155714.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Ukazala se prilika da sam naredne 3 nedelje slobodan sa obavezama i poslom. Spakovao sam se i planiram da idem za Grcku na more. Da li imate neke informacije oko mera prilikom prelaska granice. Takodje svaki savet je dobrodosao! Isao bih preko Makedonije jer sam cuo da je otvorena granica, takodje nije mi problem ni Bugarska.. Svaka informacija je dobrodosla. Takodje ako neko zeli da se pridruzi, putujem sam pa dobrodosao je!

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nešto sam čuo da treba da se mailom prijaviš negde za neki putnički kod , da ostaviš podatke ko si šta si gde ideš tako nešto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
On 13.4.2020. at 17:18, Gajo Sevojno je napisao:

I ja bih voleo da ti nisi u pravu. Ko pobedi plaća pivo :)

 

On 13.4.2020. at 17:50, e-mayl je napisao:
On 13.4.2020. at 17:18, Gajo Sevojno je napisao:
I ja bih voleo da ti nisi u pravu. Ko pobedi plaća pivo emoji4.png

Pivo je malo. Večeru. Svako po jednu.

Tko plača pivo i večeru????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
32 minutes ago, ninja636 said:

Ukazala se prilika da sam naredne 3 nedelje slobodan sa obavezama i poslom. Spakovao sam se i planiram da idem za Grcku na more. Da li imate neke informacije oko mera prilikom prelaska granice. Takodje svaki savet je dobrodosao! Isao bih preko Makedonije jer sam cuo da je otvorena granica, takodje nije mi problem ni Bugarska.. Svaka informacija je dobrodosla. Takodje ako neko zeli da se pridruzi, putujem sam pa dobrodosao je!

Hvala unapred

Plaza
RS.N1INFO.COM

Svi putnici koji od 1. jula ove godine ulaze u Grčku moraće da imaju popunjenu elektronsku prijavu najmanje 48 sati...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: R1200GS

Nista od "BUM" smestaja, taj QR kod moze da se dobije ako se unesu svi podaci i plan puta sa adresom smestaja. Trebalo bi prvo da uplatim smestaj pa tek onda da dobijem taj QR kod. A dok ne stigne za 48h nesto ce opet novo da smisle ja verujem! Uglavnom ne odustajem, trazim smestaj sada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Kakva je situacija sto se tice ulaska u Hrvatsku iz Bosne ili Crne gore ili obrnto iz Hrvatske u Bosnu ili Cg? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Na https://travel.gov.gr/ nema u formularu da se izabere Motorcycle kao prevozno sredstvo. Pretpostavljam da bi to pomoglo algoritmu (ako je zaista algoritam zadužen za izbor kao što piše) da izabere za testiranje one koji koriste masovni prevoz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XTZ 1200
1 hour ago, yogibear said:
CfAk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Lideri Evropske unije objavili su preporuku po kojoj će građani 14 zemalja od sutra moći slobodno putovati u države članice...

 

Ja sam u Nemačkoj već 15 dana, prešao Madjarsku granicu bez problema sa našim pasošem.

Nikakve potvrde nisam imao i niko me ništa nije pitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 6/29/2020 at 4:47 PM, Toreador said:

Sa stranim pasošem moze.

Sa Srb nicht.

 

Pa nije bas tako. Ja sam drzavljanin EU imam EU papire i licnu kartu EU sa prebivalistem pa mi ne daju bez izolacije da recimo prodjem hrvatsku il Sloveniju ako dolazim iz pravca Srbije tj iz Srbije. Mogu preko Madjarske da izbegnem karantin al posto mi je motor registrovan na srpske tablice, dzaba mi sve.

 

Ove sezone sto se mene tice krugovi po Srbiji i to je to. Svi planovi pali u vodu manje vise sto se tice voznje motora na dalje realacije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Pa Gajo nije ni pitao da udje iz Srbije u Hr.Vec relacija Hr,Bih,Cg.

A i on ne vozi Srb tablice.

Kroz Hr moze tranzit bez karantina iz pravca Srb.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja sam se juce vratio sa godisnjeg odmora. Zena i ja na Vari smo prokrstatili Bugarskom,Grckom,Tasos obisli uzduz i popreko. Nikada lakse nisam presao granice,nikada manje guzve,nikad lepse kupanje. Grcka je prazna,plaze puste... grci veoma postuju mere zastite i sve ono sto cujete u nasim medijima o Grckoj,je laz. Tasos recimo nije imao ni jedan slucaj korone. Nema ekipa koje presrecu turiste,testiraju ih,zatvaraju u karantine i ostale gluposti.

 

20200628-220317.jpg
IBB.CO

Image 20200628-220317 hosted in ImgBB
20200622-125623.jpg
IBB.CO

Image 20200622-125623 hosted in ImgBB
20200625-154532.jpg
IBB.CO

Image 20200625-154532 hosted in ImgBB

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

WWW.KURIR.RS

Pre dve nedelje, tačnije 15. juna, vladao je opšti haos na bugarsko-grčkoj granici kada se nije znalo da li će srpskim turistima biti dozvoljen ulazak u Grčku ili ne. A danas je na pomolu novo ludilo na granicama.


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ne znam otkud Evzoni ponovo u priči kada se od početka priča da ne može tuda. Makedoncima nije dozvoljen ulazak u EU, tako da je logično da je zatviren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Pitvrđujem ono što napisa@Zemunac 72. Evo me na Tasosu, put preko Bulgarie bez ikakvih problema. Doduše, jesu me testirali Grci, uzeli mi bris iz grla ali je to samo ispunjavanje forme. Mogao sam da im dam bilo kakve podatke, gde idem, broj tel. i sl. Na Tasosu milina, nema gužve, poštuju se mere od strane ugostitelja, u marketima i sl. Gosti-najviše Rumuna pa Bugara a Srba u promilima u odnosu na ranije godine. Prema tome, ko je planirao odmor u ovom delu Grčke, nema razloga da brine i izbegava Bugarsku. Ja sam i ranije na Hilandar išao preko BG, i opet ću u oktobru, ako Bog da.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja