Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje 2020 i korona

Recommended Posts

Da nastavimo temu. Po svemu sudeci i po nezvanicnim informacijama, za turisticka putovanja delimicno otvaranje granica u EU ce biti vezano samo za zemlje Sengena izmedju sebe i to pod nekim uslovima, koje tek treba da definisu. Najverovatnije je mrka kapa za turisticka putovanja u EU iz trecih zemalja (Srbija) ili ce biti uslovljeno nekakvim blesavih pravilima, kao sredstvom odvracanja od uopste planiranja da se udje u EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

dok se ne nadje resenje ili vakcina, bojim se da je mrka kapa da ce se dozvoliti da neko dolazi sa strane ko nije 100% risc free. A to ce biti tesko dokazati, tako da... Ja imam neke vaucere od avio kompanije, rok trajanja 2 godine, valjda cu uspeti da ih iskoristim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
On 4/25/2020 at 7:54 AM, kaligula1 said:

 Dexterr saljem ti na pp moj br ziro racuna,msm da si izgubio opkladu,ja sam skroman,dovoljno je da mi uplatis u vrednosti jedan rezervoar goriva emoji38.png

Nisam pratio, ovaj, šta je otvoreno, a šta dozvoljeno? Mislim da smo od tvoje prognoze daleko tri brda i sedam gora...

Benzin može i u internacionalnim ćevap jedinicama da se ''uplati''...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

U kojim se to medijima informisete,blic,kurir,telegraf,informer,rts,pink,b92,n1??

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Dexter nije problem,izgubio sam,ne bezim od toga..samo.kazi kako da ti uplatim ,neki ziro.racun kako ti odgovara ?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 22 minuta, kaligula1 je napisao:

U kojim se to medijima informisete,blic,kurir,telegraf,informer,rts,pink,b92,n1??

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Le Figaro, Le Monde,  Le Temps... poznanik koji je radio u ministarstvu inostranih poslova Francuske i jos uvek ima dobre veze tamo.... eto tako. Imao sam jednog poznanika koji je pisao za Blic 90-ih, ali dugo nismo u kontaktu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
10 minutes ago, kaligula1 said:

Dexter nije problem,izgubio sam,ne bezim od toga..samo.kazi kako da ti uplatim ,neki ziro.racun kako ti odgovara ?

Će d'izedemo neki quac u Kući Hobita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Kuca Hobita zatvorena vec godinu i nesto dana,ce nadjemo neko bolje mesto,samo javi kad dolazis/prolazis kroz Vranje

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Planira san cili deveti misec điravati po “regionu”, nadam se da će bit izvodivo.

Frend iz Hr jučer autom otputova u Frankfurt, bez ikakve komplikacije ili diskusije stigao na odredište.

Hoffnung stirbt zu letzt....


Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Evo sveza informacija sa terena, juče sam prelazio granicu Belgije i Francuske, manji planinski seoski prelaz, postavljene neke plastične barikade, malo stao da slikam, kad vidim da bajkeri prolaze i na jednu i na drugu stranu, tako da sam i ja krenuo, prošao barikadu i teraj, nigde nikoga. Takodje sam prošle nedelje prelazio iz Belgije u Luksemburg pa iz Luksemburga u De, pa iz De u Belgiju, nigde nikoga kao ni nikakvih barikada, isto sa motorom, mali seoski prelazi. Kako je na velikim prelazima ne znam. Prošlih nedelja je bila zabrana u Belgiji za vožnju motora, kazna 250€ ako te uhvate da voziš a da nisi krenuo na posao ili u prodavnicu, pa sam malo rizikovao. Ove nedelje su ukinuli tu zabranu ali i dalje je zabrana prelaska granice, isto 250€ kazna. Moja tura pocetkom juna, Korzika i Sardninija je otkazana. :grr:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
8RCk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Srbija će otvoriti granice za protok ljudi u potpunosti od 1. juna, ali...

Daj šta daš, za početak... Ali nije rečeno da li će trebati "ausvajs" između pobrojanih zemalja, osim ako ono "u potpunosti će se liberalizovati kretanje..." to ne znači. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Mi otkazali letovanje u cg. Ubedjuje me vlasnik smestaja da se strpim bice sve ok. Nije meni do korone, ne cimam se oko toga, nego sto cu morati da se testiram da bih otisao i vratio se. I zamisli baksuza da pokupim slucajno tamo nesto pa da moram u karantin kad se vratim. Pasce neki djir po srbiji uzduz i popreko

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 17 sati, DraganNS je napisao:
8RCk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Srbija će otvoriti granice za protok ljudi u potpunosti od 1. juna, ali...

Daj šta daš, za početak... Ali nije rečeno da li će trebati "ausvajs" između pobrojanih zemalja, osim ako ono "u potpunosti će se liberalizovati kretanje..." to ne znači. 

 

 

Videh sinoć ovu vest i odmah mi isto palo na pamet - "daj šta daš"...

Međutim, kako stvari trenutno stoje (a nadam se da će doći do promena) izgleda da će se ipak plaćati debela ulaznica za povratak u zemlju u vidu skupog testiranja ili 14-dnevnog karantina.

Ono što mene najviše plaši je promena uredbi i mera na "dnevnom nivou", odnosno da bi se moglo desiti da izađeš napolje dok je labavo i opušteno, a dok si vani promeni se situacija i mere, pa imaš velikih problema sa ulaskom ili karantinom.

 

Izgleda da će ova godina ipak ostati za vožnje po Srbiji (srećom ima i šta da se vidi i da se napravi dosta kilometara), a bilo bi jako lepo da neko od većih autoriteta sa ovog foruma pokrene inicijativu za organizaciju relija oko Srbije kako se to nekada radilo...:rolleyes:

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, ZoraNS said:

 

bilo bi jako lepo da neko od većih autoriteta sa ovog foruma pokrene inicijativu za organizaciju relija oko Srbije kako se to nekada radilo...:rolleyes:

 

@Arakis :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Ja sam razumeo da za ove 4 drzave nece biti potrebno testiranje i da ce biti slobodno kretanje u oba smera. Svakako nije za neko duze zadrzavanje u inostranstvu, ali na 2-3 dana mislim da nije neki rizik. Verujem da ovo nije konacan spisak i da ce se jos neke putanje otvarati. Tura po Srbiji ce svakako da padne pa jos bolje ako bude neka grupna. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Svako malo druga priča u medijima. Pre par sati videh u vestima da ipak za ove četiri države neće trebati testiranja ili karantini. Jedino je neophodno da te zemlje uvedu reciprocitet sa RS i stvari bi trebale da budu kao pre epidemije.

Obzirim da se stvari menjaju iz dana u dan, ko zna kakva će pravila igre biti u špicu sezone.

Reli oko Srbije je u svakom slučaju najsigurnija varijanta (kao i provod), a to bi ujedno bila i prilika da se tokom vožnje oda priznanje i počast medicinskim radnicima (ima ih među bajkerima) koji su podneli veliki pritisak i žrtvu poslednjih meseci. Treba svima pokazati da oni za nas nisu"vojnici koji su se za to školovali i treba da ginu" kako to neki smatraju, nego ljudi koji su glavni stub društva i oslonac za sve nas.

Samo treba da se aktivira neko ko može da pokrene "kritičnu masu"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Znači posle Makedonaca, samo još treba MK-GR granica da se pređe bez zadržavanja ili da malo zažmure i rešen problem. Alternativno, mogu isto da urade i sa susednom Hrvatskom. Prelazak većeg broja granica će svakako malo da sačeka...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

WWW.BLIC.RS

Turisti koji dolaze u Grčku ovog leta trebalo bi da budu testirani na korona virus u domovini najduže 72 sata pre polaska na odmor, ali ovo pravilo ne mora da bude obavezujuće za sve goste ove mediteranske zemlje.


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Prekjuce decko iz Vranja otiso motorom na Ostrog,juce se vratio...nikakvih problema na granici,kakav test kakve glupsti,najnormalnije presao granicu. Dobar dan,vasa dokumenta i dovidjenja.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Prijateljica pre par dana se vratila odavde u CG.Kada je dolazila u Srbiju morala je u karantin ovde, sada kada je otisla odavde u CG tamo je opet otisla u karantin 14 dana ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja