Jump to content

Moto Zajednica

KLE ili TRANSALP

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Transalp i to možeš naći pristojnog primerka za 2000 e doduše ispod 2000 godišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Mislim da je transalp daleko komforniji od Klea, i jaci. Ispravite me ako gresim. Kle mi je vise pocetnicki tip motora, u klasi sa freewindom kojeg sam imao i koji mi je bio strasno neudoban. 
 

a za 2000e TA sa sve koferima, puni su ih oglasi sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Ja sam prosle sezone prodao moj za 1700 e 1993 god.Komlet servise sam odradio ulja,filteri,kočione pločice itd naravno registrovan.

20190917_123518.jpg

20190917_123342.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Viši je glomazniji masivniji.Ima bolji obrtni moment V mašina.Jači je,kvalitetniji.Lakši za prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Gledaj novije modele sa dva diska napred.U suštini najbitnije u kakvom je stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Užice - Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V TRANSALP 99', BMW R1150GS 01'

Ima kolega sa foruma @NooN na prodaju TA iz 99' PD 10 (sa dva diska napred), jako dobro ocuvan, da ne kazem perfektan. Kontaktiraj ga ;)   

evo link :

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Užice - Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V TRANSALP 99', BMW R1150GS 01'

Ja sam vozio godinu dana isto 99. godiste, ali @NooN-ov je bio u neuporedivo boljem stanju, a moj je bio u okej stanju. Ja sam ga prodao samo jer mi je gabaritno bio mali motor, a u globalu je odlican  za te pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Evo ga moj 1992, komplet sredjena struja i mehanicki sve sto je bilo neophodno. Prodat za 1150 evra, a znam da je novi vlasnik sredjivao gume i estetiku (sediste, rucice, sredjivanje plastika) i ulozio odmah 350 evra. Tako da za 1500 evra covek dobio komplet sredjenog Transalpa. I to bio registrovan jos 6 meseci. 

 

 

 

DSC_0355.JPG.e73b2bb19ef8c7a18cc221d4b4606c68.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: HONDA CBF 600 S
On 4/19/2020 at 12:54 PM, Goran1982 said:

Gledaj novije modele sa dva diska napred.U suštini najbitnije u kakvom je stanju.

Kolko je zapravo bitno imati 2 diska napred, tj koja je, da tako kažem, upotrebna razlika?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 20 minuta, Vojkan je napisao:

Kolko je zapravo bitno imati 2 diska napred, tj koja je, da tako kažem, upotrebna razlika?

 

Ja sam imao Transalp 600 iz 1989. sa jednim diskom i sa njim prošao oko 60.000km i nisam imao problema sa kočenjem. Probao sam par puta drugarov Transalp sa dva diska i ono što je razlika je da je kod njega potreban manji pritisak na polugu kočnice za isti učinak kočenja i da je "doziranje" lakše i preciznije. Međutim nikakva drastična razlika ne postoji (ili sam ja možda očekivao mnogo veću razliku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam imao oba, razlika je realno nebo i zemlja. 

Ucinak je naravno isti, ali sa dva diska se koci sa 2 prsta lagano. Mnogo se lakse dozira kocnica, i opustenije vozi.  Najvise se primeti razlika kada sa novog sednes na stari. 

 

Druga bitna stvar je CDI, nema veze sa kocnicama, ali oni sa jednim diskom imaju dva koja su verovatno vec cackani, a ako nisu verovatno su na samrti :). Ovaj noviji pd10 ima pouzdaniji sistem, bar se do sada manje kvario.

Ostalo, tehnicki gledano je manje vise isto. Estetski je meni mnogo lepsi ovaj noviji, jer je maska zakosenija i oblija, ali razni su ukusi. 

 

Ako finansije nisu prepreka, svakako preporucujen PD10 iz ličnog iskustva. Ovaj stari osim cene nema ni jednu prednost, naprotiv 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: HONDA CBF 600 S

Hvala Lemi , koristan post, ako čujete/znate neki koji je na prodaju, dajte ga ' vamo na skener.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kao neko ko je 5 godina posedovao i vozio KLE-a, preporučujem Transalp, makar i sa jednim diskom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
15 minutes ago, Vojkan said:

Hvala Lemi , koristan post, ako čujete/znate neki koji je na prodaju, dajte ga ' vamo na skener.emoji6.png

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 

Kontaktiraj kolegu @NooNon je prodavao svoj TA. Ja sam moj prodao pre par meseci, u odličnom stanju, da svom opremom za 1.900, tako da racunaj da je ok primerak oko 2.000 eur. Dosta para za matoru ragu, ali veruj da ima razloga zasto je tako. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Hvala Milanu i tebi Lemy na preporuci, igrom slucaja Vojkan je pogledao moj motor na dan kad je postavio post. Isto sam mu sve rekao kao i vi jer je i meni prvi motor bio KLE500. Razumem da mu je (ako je) moja cena jaka (verujem većini) ali mislim da realno vredi. Izmedju ostalog Vojkan nije bas "lagan" tako da verujem da ce kupiti Transalpa. Obojica smo iz Bg-a tako da sam mu na raspolaganju za svaki savet ako budem u mogucnosti i pogledao bih sa njim primerak koji kupuje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Vozio sam En500, "isti" agregat kao KLE. Takodje par puta provozao KLEa. Na stranu klasa motora i kocnice, ono sto je prednost kod Transalpa, iako KLE i EN imaju odlican agregat, je motorno kocenje (KLE redni agregat, TA V masina). Sada vozim TA 650 koji u normalnoj svakodnevnoj voznji bez gazenja, skoro pa sam koci agregatom uz minimalnu upotrebu kocnice. Vrlo cesto vozim u grupi sa vecim motorima tipa GS, Tracer, Tiger i mnogo puta su mi rekli kako mi ne radi kocioni stop. Kocnice same po sebi odlicno vrse posao, mada bi mozda bilo bolje da je prednja za nijansu progresivnija. Po gradu i pri malim brzinama, iako je gabaritan, vozi se kao bicikla. Zadnja kocnica se vrlo lepo dozira, tako da ako i dodje do blokade zadnjeg tocka u ekstremnim situacijama, ne gubi se olako kontrola. Naravno ovo vazi uz dobre gume. Inace TA je jedna obicna mazga koja dosta prasta i dosta moze da istrpi "nesavesnu" voznju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: BG-Vozdovac
  • Motocikl: HONDA CBF 600 S

https://www.polovniautomobili.com/kombi-i-laka-dostavna-vozila/15786210/volkswagen-caddy-16-tdi

Evo linka mog cady-ja, ako ne smeta administraciji, a nudim u zamenu i E klasu 220 CDI 2003. god, u tom slučaju bi moglo i nešto skuplje doći u obzir.

Inače, pogledah nekoliko mašina sa oglasa, nije mi zaigralo srce, osim NooNovog koji je stvarno dobar ali mi se ne uklapa u budžet, tražim dalje, drugar me tera da i TDMa ubacim u jednačinu, mišljenjja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Gledaj i Tdm-a slobodno, ali koliko vidim,a pratio sam stanje na oglasima, ni njega nemas do 2000 a da je top. Mozda neki neregistrovan i bez ikakve opreme. Noon-ov motor sam i ja gledao i moram priznati da je jaako lep primerak Transalpa. Mislim da takav nije bio na oglasima skoro. Za malo manje para naci ces mnogo losiji TA osim ako nemas vremena da cekas da se pojavi neki sa odgovarajucom cenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Do 2000 za keš a može i zamena za VW CADY 1,6 TDI 2014. teretni

065 22 00 614

El shefe, reko sa ti da imas do jaja tdm-a za te pare a ti opet mrsiš muda sa kawom i hondom

 

Sent from my LG-K420 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

posedovao KLEa i TA a sada TDMa,bez mnogo razmisljanja bih listu postavio ovako

1. TDM

2.TA

3.KLE

da se razumemo,ne bih pljuvao ni jednog ali svaki je za klasu ispred prethodnog.Lepo sam se sa svakim navozao ali sa svojih 190cm i saputnicom +koferi TDM je najbolja varijanta.Nosio je i TA pristojno,udobnije u odnosu na KLEa ali fali malo snage na brdima.Opet,sve je licni afinitet :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja