Jump to content

Moto Zajednica

Silkolene FUCHS ulja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 18 sati, sixi je napisao:

Delmax prodavnice Comp4 15-50w  1L=820din  , da li je to sigurna kupovina ? ili gde kupiti ?

Prva zamena ulja , ne znam sta je u motoru ali ja se odlucih za gore navedeno ulje. Malo @đunta pa onda svi komentari  ..:takoje:

 

 

Ja sam ga radio nekih 6-7 godina, predhodno se uverivši u kvalitet što lično što na sklopovima nekog užeg kruga prijatelja i poznanika,( Gosn Expandable mi je učnio preporuku onda za BMW), organizaovao virtuelnu prodavnicu i dostavu na kućnu adresu, ali nisam uspeo da postignem održiv komercijalni rezultat i od 2019. sam napustio distribuciju, a sve koji mi se obrate, upućujem na prodavnicu Auto Mika u Beogradu, Zemun, gde se i ja snabdevam svime što mi treba inače, šalju i oni brzom poštom.

 

Vidim da se malo malo, pa spominje, što mi jeste drago, ali da me Sixi nije spomenuo poimenece, ne bih se uključio jer ne želim da pričam o ulju uopšte, a sa mušterijama samo kad primetim da im je potrebno  obrazloženje. Većinu artikala koje koristim kroz radionicu je Fuch Silkolene, (na autu takođe), sakupilo se kroz servis BMW-a prilično iskustvo i kilometraža, što je dodatna kompetencija mom nekom ličnom mišljenju i izboru. BMW dostiže jako visoke temperature, termostat hladnjaka ulja otvara na tek  104°C, kod vodeno hlađenih agregata ventilatori tad već uveliko vrte punom brzinom. Temperaturna stabilnost je jako veliki zahtev za mazivo, kad ga izdržava, ono mora da bude kvalitetno, a svi Silkoleni bez problema izdrže i duži interval od propisanih 10.000km. Nakon prve zamene, sklopovi budu čisti, nakon druge, uopšte nema potrebe za detaljnim pranjem deklova ventila. Kad se prvi put sipa Silkolene, može da dođe relativno brzo do zamućenja i mrtvog sivila na prozorčetu jer ova ulja jako dobro čiste unutrašnjost, tad teba zamenu uraditi u skraćenom intervalu i uz zamenu filtera. Većinom sipam 15-50, retko 20-50, ima agregata koji troše više od uobičajenog uprkos punom pritisku cilindara, polusintetiku sa estrom, Comp 4, Super 4 ga nema ali je i to ulje iznenađujuće dobro. Mineralni VTwin 20-50 je isto odlično ulje, za starije agregate verovatno neprikosnoveno, dok je  Pro 4 prošlo ne zapaženo u BMW-u, nikad ga  nisam koristio, ali na mnogim drugim motorima se pokazalo izvrsno, tu i tamo Pro 4 plus, trkaći nivo kvaliteta, u 10-50 i 5-40 kod skutera, skuplje je 50%, a neka čudna manija je da se štedi gde nije baš mesto za to. Comp 4 je najprodavanije ulje iz game Silkolena, očito vrlo umišljato i kvalitetno napravljeno sa velikom univerzalnošću na tipove agregata i marke. Ja nisam pristalica stereotipa, ono, VW-Castrol, dobro ulje je to što jeste, ima mazivo recimo, koje na kartuši nosi sliku BMW-a, po mojoj oceni je jedno od lošijih kad je bokser u pitanju. 

 

Iza mišljena, kao mog, pored iskustva, stoji i komercijalni razlog, ko što reče mislim Boklić, "kad se pita serviser koje je najbolje ulje, pa na kome se ima najveći rabat". ( Ne uslovljavam nikoga i na šta, već samo savetodavno, mušterija uvek odlučuje konačno.)  Zato nisam svojvremeno preterivao u hvaljenju Fuchs Silkolena jer sam prihodovao prodajom, sad mogu jer nemam komercijalnu korist. Imam benefit kod AutoMike lično za sebe,  doduše, revanširaju mi se izvanrednom poslovnošću što mi je od prevashodnog značaja, mada im je to pravilo rada, ali ipak vredno istaći. 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

Koja je rizlika izmedju comp 4 15w50 i 10w40?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 8 minuta, gago12 je napisao:

Koja je rizlika izmedju comp 4 15w50 i 10w40?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

Ja nisam strucan ali evo kako sam za sebe doneo odluku, ne mora da znaci da je ispravna. Ako je agregat stariji i ima vise predjenih km onda sipam 15w50 jer ne vozim po hladnom vremenu. Koliko sam skapirao ovo ulje nije za hladan start kada je napolju temperatura ispod 5 C mozda cak i 0 C. A ako je agregat maksimalno zdrav i proizvodjac propisuje 10w40 onda sipas to i ujedno moze i za hladnije vreme. E sada ponavljam da sam ja rastumacio ovako za sebe i ne preporucujem drugima. Takodje kada motor ima samo uljno hladjenje kazu da je bolje 15w50 jer se ti agregati vise greju i 10w40 bude bas razredjeno na visokim temperaturama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Pozz svima.

Auh..isčita ovu temu ali nista sad ne znam jer imam mali br.kilometara i prvu zamenu ulja hocu da odradim:)paa u vezi s tim ako može sugestija,pomoć? Upitanju je V-Strom, 07g.u dobrom stanju, sta sipati od ulja u masinu?? Te gledam Motul, te Ipone, te mi izleti i Silkolena..10w40, 15w50,20w50..pa sta sad ja da sipam??

Hvala.

Promenio član Mikalenko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Imamo sličnu mašinu, trenutno imam ipone r4000rs 15w50, a sada cu da probam silikolene comp 4 15w50, našao sam ga za dosta manju cenu u odnosu na ipone, a i zanima me kako će se pokazati, ovde na forumu to ulje mnogi hvale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zvornik
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Pa meni ponudise to ulje sa gradacijom 10w40 koje kosta 1300din. E sad, ja znam za Motul i Ipone i 10w40..a vidim sad ovde da gradacija kod raznih oscilira i sad ne znam sta da uzmem jer prvi put menjam ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Po kojoj ceni si nasao i gde drug?

Oba su oko 1200din/L... Hvala.

Ulje 950 dinara litra, prijatno me iznenadila cena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gde si nasao?

Ne zaboravite ni repsol! 10w50 ful sintetiku (crvena etiketa) u Kg placam 1250din/l. 

Ima i sa plavom etiketom, takodje sintetika (10w40) oko 1000 din po litru.

Nema omaske ni sa njim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Auto mika u zemunu. Imaju i filtere ulja za motore, naručio sam mann, košta kao hiflo, volim kad uzmem sve na jednom mestu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint

I ja sam pre dva dana sipao silkoline comp 4 10/40.
Kupio sam ga u Delmaxu, cena 850din.
Napisacu utiske kako se ponasa.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Strom mali 2009,od prvog dana Motul 300v, kasnije 5100 I srkao ga je ko lud, večito žedan, a servisi na 6000km, nekad i ranije. Po preporuci drugara, Stromera, više njih predjem na Pro 4 i preporodim se, potrošnja ulja se višestruko smanji. Motul sam vazda uzimao u radnjama po Bg, ali sam siguran da je bio falš jer je nekad trošio ludački a nekad značajno manje, u istim uslovima i na istim putevima maltene. Vrhunac je bio kad je drugar izvadio Motul 5100 iz Francuske i ovaj ovdašnji, kao ulje i Cedevita the razlika u gustini, boji... i od tada samo Pro 4 sipam u sve i pevam pesmu.

poslato preko one stvari

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

 

On 26.2.2021. at 0:11, saxi je napisao:

Strom mali 2009,od prvog dana Motul 300v, kasnije 5100 I srkao ga je ko lud, večito žedan, a servisi na 6000km, nekad i ranije. Po preporuci drugara, Stromera, više njih predjem na Pro 4 i preporodim se, potrošnja ulja se višestruko smanji. Motul sam vazda uzimao u radnjama po Bg, ali sam siguran da je bio falš jer je nekad trošio ludački a nekad značajno manje, u istim uslovima i na istim putevima maltene. Vrhunac je bio kad je drugar izvadio Motul 5100 iz Francuske i ovaj ovdašnji, kao ulje i Cedevita the razlika u gustini, boji... i od tada samo Pro 4 sipam u sve i pevam pesmu.

poslato preko one stvari
 

Pro 4 godinama vec(sigurno 6 i vise) i nemam nameru da menjam:takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prodavnica "Euro 07" iz Kragujevca su kao zastupnici Silkolene ulja i maziva. Odem u poslovnicu prosle godine, dva momka su se cudila cinjenici da u motocikl uopste ide ulje!!!

Za moto program nikada culi nisu, Silkolene fuchs bilbord iza prodajnog pulta stoji... 

Dok sam tako zbunjen stajao, u telefonu nadjem slike ambalaza, okretali glave, slegali ramenima. To ne postoji!

Zvali jednog iz magacina, "onog sto se razume" :D , rekao mi je da sam pogresio, nema silkolene to sto mi treba...

Haos...

Zato smo tu gde jesmo, sramota me je po radnjama vise da pitam, posle cuvenog "za koji ti je to auto" gubim razum...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Da vidiš tek "znalce" po IT radnjama...

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Euro 07 nema trenutno ulja na stanju. Imaju COMP 4 samo jednu litru. Na predlog operateru da prosledi prodaji upit da eventualno poruče još. Nema odgovora. Momak je ostao zatečen počeo da mi govori kako je to dobro ulje. Jbt kao da ne čuje dobro.

 

U prevodu momci. Kupujte neke druge proizvodjače. Neće ovo još skoro.

 

Ako vas ne mrzi jurite ih preko mail.a ili da probamo da vidimo sa 

 oni su im isto zastupnik....valjda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 4 sati, MaRRe je napisao:

Euro 07 nema trenutno ulja na stanju. Imaju COMP 4 samo jednu litru. Na predlog operateru da prosledi prodaji upit da eventualno poruče još. Nema odgovora. Momak je ostao zatečen počeo da mi govori kako je to dobro ulje. Jbt kao da ne čuje dobro.

 

U prevodu momci. Kupujte neke druge proizvodjače. Neće ovo još skoro.

 

Ako vas ne mrzi jurite ih preko mail.a ili da probamo da vidimo sa 

 oni su im isto zastupnik....valjda..

 

On 11.5.2020. at 8:29, đunta je napisao:

upućujem na prodavnicu Auto Mika u Beogradu, Zemun, gde se i ja snabdevam svime što mi treba inače, šalju i oni brzom poštom.

 

Orbico jeste uvoznik i zastupnik, započeli su Harco u E07, ali očigledno bez neke zapaženosti. Orbico  se ne bavi distribucijom na malo, prodaja AutoMika distriubuira njihovu robu i maziva uvek imaju na stanju, kao i niz artikala raznoraznih brendova, a takođe i odličan asortiman rezervnih delova za automobile, rade 24 sata dnevno 7 dana u nedelji, uvek će neko u kratkom roku reagovati na poziv i upit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Prodavnica Delmax u Zaječaru nema Silkolene ulja. Prodavac mi reče da nikada nije ni čuo za tu marku ulja.
Taj doticni prodavac je ocigledno neobavesten kao Kostunica, ili ima bol u preponskoj veni.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07
Pre 4 sati, đunta je napisao:

 

 

Orbico jeste uvoznik i zastupnik, započeli su Harco u E07, ali očigledno bez neke zapaženosti. Orbico  se ne bavi distribucijom na malo, prodaja AutoMika distriubuira njihovu robu i maziva uvek imaju na stanju, kao i niz artikala raznoraznih brendova, a takođe i odličan asortiman rezervnih delova za automobile, rade 24 sata dnevno 7 dana u nedelji, uvek će neko u kratkom roku reagovati na poziv i upit.

Hvala Djunta! Zovem sutra Auto Miku pa da probamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja