Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XS 250 - da li vredi?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav!

 

Zanimaju me vasi utisci, kakav je ovo motor i da li ga vredi kupiti? 

Model koji imam priliku da kupim je iz 81 godine i presao ne 70 000 ali je ocuvan i dobro izgleda. 

Da li neko ima iskustva sa ovim modelom i kakvo je stanje sa delovima i da li se generalno ovako nesto ovako isplati (1000evra mu je cena) ili da sacekam jos malo pa da kupim nesto mladje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svaki motor vredi neke novce. Ovaj za koji pitaš već spada u klasu oldtajmera i kao takav ima neku vrednost, ali više u inostranstvu nego kod nas. 

  Ako uzimaš motor da bi se vozio, moraš biti svestan da on ima skoro 40 godina, da za njega nema delova u radnjama ( može da se naruči, ali se to i čeka ), majstori ne vole da ih popravljaju baš zbog toga ( ako rasturi tvoj motor - treba da mu stoji rasturen u radionici možda i par meseci dok ne stignu delovi ).  Jedino ako se sam baviš mehanikom .  Razmisli dobro ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Da li vredi, zavisi isključivo od toga za šta ti taj i takav motocikl treba! Ako hoćeš da voziš klasik ili oldtimer, da platiš cenu toga što voziš deo istorije, a ne nešto mlađe, onda vredi svak dinar. Ako ti treba prevoz na 2 točka za ''svaki dan'', a nisi ograničem kategorijom/kubikažom, onda za te pare imaš dosta ozbiljnije kandidate na tu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Ja sam imao XS400 iz '82.

Odličan motorić, pouzdan, nikakav problem sa njim nisam imao. 

Možda je 1000e malo jača cena za 250cc ako ti je vožnja povod za kupovinu. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
On 11.4.2020. at 20:35, Dexterr je napisao:

Da li vredi, zavisi isključivo od toga za šta ti taj i takav motocikl treba! Ako hoćeš da voziš klasik ili oldtimer, da platiš cenu toga što voziš deo istorije, a ne nešto mlađe, onda vredi svak dinar. Ako ti treba prevoz na 2 točka za ''svaki dan'', a nisi ograničem kategorijom/kubikažom, onda za te pare imaš dosta ozbiljnije kandidate na tu temu.

Hvala na komentaru. Da, treba mi za svaki dan, kuca posao, kratka distanca. Imam A2 kategoriju ali zelim motor sa malom potrosnjom, malo registracijom, nemam zelju za nekom brzinom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
Upravo sada, FilaksonTafos je napisao:

Hvala na komentaru. Da, treba mi za svaki dan, kuca posao, kratka distanca. Imam A2 kategoriju ali zelim motor sa malom potrosnjom, malo registracijom, nemam zelju za nekom brzinom... 

Ovaj mi je zapao za oko 

 

97125602a9aa-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha xs 250, 1981. godište, Ostalo, vozilo prešlo 70000 km...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ako kupuješ okom i srcem, taj XS-250 je definitivno slatkiš za tebe. 

Međutim ako ti treba nešto malo svežije, bez lavande i naftalina, tu su 10-15 godina mlađi mopedi Suzuki GS-500 i Kawa ER-5, ili još praktičniji za svakodnevnu upotrebu širok dijapazon midi i maxi scootera 200-500ccm. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Gledao sam i ja taj motor. Po meni OK. motor, ali se raspitaj za nabavku delova. Isto tako ako sam ne znaš da uradiš nešto oko motora, cena održavanja, eventualnih popravki nije mala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja