Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga na moj nacin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav svima. 

 

Ovi dani izolaciji nam daju dosta vremena da radimo stvari koje smo nekad planirali, a nismo imali vremena. Evo zato cime sam se ja bavio proteklih dana :)

 

Jos pocetkom prosle sezone, pozajmio sam ovu kacigu od drugara jer sam isao na malo duze voznje i suvozacu nije odgovarala jedna krs kineska kaciga zbog buke i svega. Radi se o Nox-ovoj N301 kacigi. On je kupio kacigu pre motora, kako to normalno i ide. Stojala mu je kuci, pa se i sam ponudio da pozajmi. Ubrzo je kaciga bila umazana sa puderom sa unutrasnje strane, pa sam se ponudio da ja kupim od njega. Bilo mi je glupavo da je takvu vracam. Da ne duzim pricu, kaciga je zavrsila kod mene u vlasnistvu i mogao sam da radim sa njom sta zelim. Prvo sto sam radio, skinuo sam sundjere i oprao :D 
 

bsTQLLi.jpg


Ja redovno koristim jet kacigu jer mi je zgodna da je navucem na glavu sa cvikerima. Ova je kul za suvozaca, a i full face kaciga je dobra da se na donjem delu ugradi drzac za go pro. Sto sam i uradio. Obrusio sam tu boju na jednom delu...

5YDOfE9.png

 

Bison-ovim epoxy repair- om napravo zeljeni ugao i oblik od postojeceg quick release-a 

nLIOrPr.png

 

I zatim to ofarbao u crno, da se ne vidi :D

rNz8YRl.png

 

Ostavio sam onaj deo, koji naleze na kacigu, neofarban, da bi bolje uhvatio :)

I zatim sam to zalepio Bison-ovim epoxy-jem sto izdrzava oko 200 kg po cm kvadratnom.

FnQb85a.jpg

 

Ovo je posao od prosle godine, negde sa kraja sezone. Mislim da je ovo snimak  sa poslednje voznje u sezoni. Tada sam dosao kuci i skapirao da mi je pukao disk i tu se voznja zavrsila. 

o7GKFxH.png

 

Ono sto se meni nije svidjalo kod te kacige je boja. Nisam ja u tom military fazonu, niti to ide uz motor koji vozim, pa sam resio to malo da promenim :)

Narucio sam iz kine puno crno-belih nalepnica. Medju klincima poznatim kao stikeri :D ... i poceo sa lepljenjem

2wmPnBM.jpg

 

Kaciga je imala problem da joj zaglavljuju naocare za sunce, pa sam povadio bukvalno sve napolje, ne bi li to resio. Jedino nisam skidao gumu jer je bila dobro zalepljena, pa sam se plasio da ne bi prezivela skidanje.

Tako da sam prilicno lepo mogao da uklopim nalepnice ispod raznih onih plastika za ventilaciju i vizir, koje se dodatno srafe. Recimo, Mikiju sam kupirao usi :D

qniJism.png

 

Ko nije radio sa ovim nalepnicama, potrebno ih je grejati i malo je zeznuto lepiti ih na ovakav oblik. Treba tacno pogoditi temperaturu da bi se mogle lepo zalepiti po povrsini. Inace se guzvaju. Nije mi svaka uspela. Ima i zguzvanih kod mene. Videce se na nekoj slici valda. 

 

Kazu da, kada se vozi motor, treba troje ociju otvoriti. Evo, sada imam i treco oko otvoreno :D

IYt8Ci9.jpg

 

Takodje, I have a sign for everybody behind me :D

l58Y3Np.jpg

 

Ove nalepnice znaju biti osetljive, pa ih treba zastititi sa bar jednim slojem laka. Tako da sam ipakovao kacigu i spremio za lakiranje.

ShBdAni.jpg

 

Sve to u stilu Korona virusa :D

wIAKS0s.jpg

 

Nemam bas idealne uslove za farbanje, ali su se, srecom, vremenski uslovi namestili da nema vetra i da nije ni jako toplo, a ni hladno. Mesto na kome farbam, obicno prvo pokvasim da se ne bi podizala prasina i dlake od dzukca.

QAl8N0i.jpg

 

I prilicno sam zadovoljan bio sa prvim slojem laka. Naneo sam akrilni lak koji mi se nasao u garazi od ko zna cega jos. Mislim jos Free kad sam lakirao. 

Dva dana kasnije sam zveknuo sledeci sloj. Kazu da treba prvo da se smirgla da bi to uhvatilo. Nisam zeleo da rizikujem da e odlepi neka nalepnica. A i plasio sam se da ne zeznem nalepnice jer... Sta ako nisam prvi put prekrio dobro, pa negde i nema laka? Sa bojom je lako. Vidis sta uradis. Uvek se unervozim kad lakiram jer nemam pojma sta sam presao, a sta ne. Kod prvog puta sam isao sa "natapanjem" gde sam pustao da curi lak i pravio je kapljice na donjem delu kacige. To me nije brinulo jer taj deo svakako otpada jer je na krep traci.  Ali sam tako izbegao pomorandzinu koru i kaciga je bila bas sjajna i glatka. Imao sam srece da se nista od prasine i dlaka nije zalepilo.

Drugi put sam izao malo tanje i odmah sam napravio problem. Pojavila se pomorandzina kora na jednom mestu. 

Moze se videti da glava vanzemaljca tipa Zeta Retikula nije bas sjajna na jednom delu. To bi mozda moglo da se ispolira, ali razmislicu o tome jos sta cu. nije nesto strasno sada

XtzsDRt.png

 

Ono sto je kul je to sto se slabije osete prelazi nalepnica pod prstima. Znaci uradio sam ono sto je bitno, zastitio sam ih. 
Posle toga je islo sklapanje. Preznojavanje kod ubacivanja stiropola unutra. Ja nemam pojma kako to u fabrici rade. Sigurno ima neki fazon. Toliko sam pritiskao kacigu da se od savijanja odvojio onaj drzac za gopro. 

Ono sto je zezalo naocare je bio upravo taj najveci komad stiropola. malo sam ga obrusio i sada sve radi lepo.

Da, u kacigi vec neko vreme stoji komunikacija, kao i u mojoj, jet kacigi. Ova ima vec napravljena mesta za zvucnike i sve to. Jako je lepo sve to isplanirano. 
Kada smo kod komunikacije, ovu koristim i prezadovoljan sam. Baterija traje danima, a ako ne pricam, slusam muziku konstantno. 

ZW3wrKH.png

 

I evo kacige posle sklapanja i vracanja ostale plastike i vizira. Tu je sada i opet zalepljeni gopro quick release.

jbvf5Qe.jpg

 

Sada znate ko nosi ovu kacigu, ako se negde sretnemo, mahnite, javite se :)

Aj uzdravlje. 

  • Sviđa mi se 26
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Sjajno, nisam neki ljubitelj ovih stikera, kao ni kad vidim "sticker bomb", ali ovo sto si prelakirao je dalo skroz neku drugu dimenziju.. i stvarno je sjajno ispala kaciga. :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Bas odlično ispalo, dok sam bio na početku čitanja kada si napisao lepices stikere pomislio sam ko zna kako će ovo da ispadne ali ispalo je sjajno. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

I sta sad ja da napisem nego svaka cast, a? :)
Ne stvarno, odlicno odradjeno!

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Hvala svima :)

 

1 hour ago, Nele11 said:

dok sam bio na početku čitanja kada si napisao lepices stikere pomislio sam ko zna kako će ovo da ispadne ali ispalo je sjajno. 

Da budem iskren, nisam ni ja verovao da ce tako dobro ispasti :D 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Odlično. Kod sjajnog laka je dobro to što kad ga naneseš u dva-tri sloja, čak iako posle toga imaš poneki trun ili pomorandžinu koru negde, sve to možeš lako sa vodenom šmirglom i poliranjem da središ. Ovo je super ispalo :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ideja za 10-ku, rad za 10-ku (ko i obicno), i na kraju sve za 10-ku...

Nego, koliko je sada teska kaciga? :):):)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Hvala svima :) Ostalo je slicica ako neko ima ideju da nesto tako izlepi. Kontam, ne mora biti kaciga. Razmisljao sam da mozda bocne kofere tako izlepim na mestima gde se cesto grebu.

 

8 hours ago, raps said:

Nego, koliko je sada teska kaciga? :):):)

 Hehe.. Nije mi palo na pamet da je merim pre i posle. Al deluje da nije nesto puno. Da li je oko 200 grama laka naprskano i stikeri. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Nisam bas najbolje razumeo kako si napravio nosac za GoPro? To jest ono postolje... Oblikovao si nesto od nule ili iskoristio komad necega pa zalepio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Iskoristio postojeci gopro quick release.

Zalepio neku kesu na kacigu, da je ne zeznem.  

Taj quick release obrisao alkoholom da lepo uhvati taj epoxy repair. 

Umesio pola tog epoxy repair-a  i zalepio za quick release i onda pritisno sve to uz kacigu, da se napravi oblik koji zelim.  To sam radio da bi taj ugao dobio. Da bude sto blize nekoj vertikali.  I da tacno naleti na kacigu sa njenim oblikom. 

Zatim smirglanje onoga sto je curelo sa strane i pravljenje nekog smislenog oblika.

Gitovanje obicnim metal gitom. Da se popune sitne rupice. 
I nisam radio spricgit. Samo sam naprskao crnom bojom. 

Posle sve to zalepio i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Koliko se secam, ebay je bio. Ne mogu se setiti tacno cene. Da li je jedna tada bila oko 70e, pa kao par 140. Gledam sada na ebay-u, za oko 100 GBP moze dve da se nadje

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

Bluetooth Intercom. Intercom Accessories. Advanced echo cancellation and noise reduction technology block the...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100
Pre 1 sat, NoX2SR je napisao:

Koliko se secam, ebay je bio. Ne mogu se setiti tacno cene. Da li je jedna tada bila oko 70e, pa kao par 140. Gledam sada na ebay-u, za oko 100 GBP moze dve da se nadje

Hvala, hteo da proverim posto je na ali-ju nesto ispod 100e (par)  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja