Jump to content

Moto Zajednica

GPZ1000RX TROKIRANJE

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight

Dali neko moze da mi kaze sta moze biti razlog trokiranja?Motor mi u leru prima gas u fulu,vrti ga u blokadu lagano,ali kada krenem u voznju sa njim jednostavo oko 6000-7000 obrtaja krece da trokira,i nema punu snagu!Dali je mozda do odnosa gorivo-vazduha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ако у месту врти до краја а у вожњи гуши претпостављам да да је превише ваздуха у питању. Провери шта се дешава у филтер кутији.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Kao sto kaze kolega proveri kutiju filtera i gume oko karburatora. Mozes dok radi na leru uzeti wd sprej i prskati oko njih. Ako spusti obrtaje da ce se ugusiti, pusta vazduh.

 

Karb ne bi trebalo da ima veze ako vrti na leru lepo, isto bi bilo u voznji. Tako da je nesto drugo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
pre 17 minuta, Krokodilo je napisao:

Ако у месту врти до краја а у вожњи гуши претпостављам да да је превише ваздуха у питању. Провери шта се дешава у филтер кутији.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Skinuo sam filter kutiju i stavio sprint filtere 4 komada,jedino primecujem da mi na auspusima vise garavi(dali je moguce da dobija vise goriva a manje vazduh?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, jax said:

Skinuo sam filter kutiju i stavio sprint filtere 4 komada,jedino primecujem da mi na auspusima vise garavi(dali je moguce da dobija vise goriva a manje vazduh?)

To mozes videti po svecicama a i po ponasanju motora. 

 

Ako dobija vise vazduha, nece dobro raditi na leru, slabo ce da povlaci, .

Ako ti se javlja neko pucanje u toku ubrzanja ili trzanje moze biti i do neke svecice. To ti je najlakse proveriti. Mada ako  kazes da je na leru ok totalno... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Skinuo sam filter kutiju i stavio sprint filtere 4 komada,jedino primecujem da mi na auspusima vise garavi(dali je moguce da dobija vise goriva a manje vazduh?)
Е ту си се зајебо, ништа нема боље од оригиналну филтер кутију. Спринтове само за скремблере, бобере и к.рејсере.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И још треба да знаш да су карбуратори у крутој вези преко кутије, без ње само на гуменим спојкама јављају се вибрације које се преносе на пловке, па поремечај нивоа горива па бла...бла.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Skinuo sam filter kutiju i stavio sprint filtere 4 komada,jedino primecujem da mi na auspusima vise garavi(dali je moguce da dobija vise goriva a manje vazduh?)
Део бр.1 убацује додатни ваздух под притиском кад се мотор крече а Вентуријеве тубе бр.2 које си избацио а стоје на улазу карбуратора дају додатно убрзање ваздуха у одреџени режим рада. Има ту доста математике.f7db35bef6ef1341e15f8818a656cbec.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za početak izvadi ta 4 govanca od filtera i baci ih u smeće, i vrati nazad fabrički airbox (filter kutiju) i stavi nov fabrički filter.

Onda pretresi usisne gume na karburatorima. I na kraju, nije na odmet da se pregledaju i prešteluju karburatori

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Спринт филтри имају вечи пропуст ваздуха и требају друге дизне да би радили као што треба, само штелка смесе није довољна.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja