Jump to content

Moto Zajednica

Potrebno misljenje oko motora

Recommended Posts

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Svako ima svoje kriterijume, najbolje da sam probas. Recimo nekome je CB500 mali motor, za pocetnika, i jeste tako to je cinjenica. Ali kad sam posle 125ccm seo na CB-a meni se cinilo da mogu da poletim sa njim. Zavisi koliko si zahtevan, koje su tvoje potrebe i sta je za tebe mali motor. Ljudi koji su vozili motor sa 2 diska napred i jednim pozadi ce reci da CB ima slabe kocnice, dok ja koji sam vozio CM-a koji ima dobos i napred i pozadi cu reci da je za mene kocenje koje trenutno ima moj motor dobro. Jeste da je ER5 manji za nijansu od CB-a u to sam se i sam uverio ali nista strasno. Sa druge strane ja imam oklope na motoru i to dosta utice na subjektivni osecaj, u to sam se to uvrerio kad sam ga neko vreme vozio u N varijanti. Imas sve objasnjeno u ovoj temi, toliko sam imao i ja, veruj mi da je ovo sasvim dovoljno. Prodavci ko prodavci, da uzmes od nekog kolege sa foruma bi bilo idealno ali ako je to iskljuceno kao opcija onda ides licno da se uveris, da ne zvecka, lupa, skripi, dimi, vuce u stranu, da nije lomljen (sitne ogrebotine od pada sa 'copave' ne bi trebalo da shvatas preozbiljno, takodje ni gume, akumulator i ostale potrosne delove. Ako ti nije problem da potrazis imas u temi gde sam ja postavljao slike sta je sve sredjeno na mom motoru, pa sam vidi kakve sam sitnice trebao uraditi da bih ga doveo u trenutno stanje. Zelim ti uspesnu kupovinu pa da gledamo i tvoje ideje sredjivanja. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@Zlatko LA Pa to je to. Meni je i 125cc overkill jer sam do sada vozio samo skutere od 50cc. :) Ono sto ja trazim je bas motor za apsolutnog pocetnika jer se tako i osecam :) Zato mislim da je ER5 i vise nego sto je meni potrebno. Ne patim od toga sto cu nekome izgledati smesno. Treba mi nesto sto se lako vozi i sto se lako odrzava. Sto jednostavnije to bolje. Po svemu sto sam citao ER5 je upravo to. Razumem i ljude sto savetuju KLE jer je zbog moje visine bolji motor za mene.  Sediste je vise i samim tim ce mi noge biti manje savijene na njemu ali ne verujem da cu ga voziti van grada i na neka duza putovanja gde je udobnost od presudnog znacaja. Ideja je da ga u pocetku koristim na kratkim relacijama po gradu pa kad se osetim dovoljno sigurno na njemu lako cu ga zameniti drugim i gabaritnijim motorom ako se ispostavi da mi ovaj ne odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Obecavam da necu da davim puno ali samo me interesuje jel moze ovaj motor normalno da se registruje? Nema originalni far i auspuh pa ne znam da li bi to potencionalno moglo da bude problem pri registraciji?

 

62837026af37-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki ER 5 er5, 2003. godište, Naked, vozilo prešlo 20000 km, Obrenovac. Cena 1.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
2 hours ago, DeusExMachina said:

Obecavam da necu da davim puno ali samo me interesuje jel moze ovaj motor normalno da se registruje? Nema originalni far i auspuh pa ne znam da li bi to potencionalno moglo da bude problem pri registraciji?

 

62837026af37-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki ER 5 er5, 2003. godište, Naked, vozilo prešlo 20000 km, Obrenovac. Cena 1.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Auspuh nije problem. Far je mozda problem mozda ne, zavisi gde i kod koga. 

 

Obrenovac je problem :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ne mora da znaci, ali moze da bude problem. Ili, matematicki receno, 30% da neces imati problema a 100% da hoces :)

Salu na stranu, ako je vlasnik samo "ulepsavao" motor, trebalo bi da ima originalne delove. Ako je sanirao posledice, trebalo bi pogledati sta jos ne valja... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Tako sam i mislio nego rekoh da proverim :) 

 

Inace deluje mi kao da je bio prilicno havarisan. Pored fara i satovi su mu nisu originalni vidim da je ceo prefarban. Cini mi se da ima i ostecenje rama. Mozda tripujem ali cini mi se kao da ima pukotinu.

 

image.png.d234eb59801d79cd9fce4025ce2532e8.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
3 hours ago, Pingvin37 said:

Auspuh nije problem. Far je mozda problem mozda ne, zavisi gde i kod koga. 

 

Obrenovac je problem :jee:

Nisam ni snimio tvoj post.. Sto je Obrenovac problem?  :) Zbog poplava? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
12 minutes ago, Alekre said:

Ti si kao onaj što hoće da se ženi i da ide u propast sa nekom razbikućom :)

Gde nađeš ove lomove? :D

:D izgleda. Ma nisam ni razmisljao o ovom konkretnom. Vrlo brzo mi je bilo jasno da je kanta. :) Odmah sam primetio da ovo Kawasaki na rezervoaru nije prava velicina fonta pa mi je bilo jasno da je ceo prefarban. Interesovalo me je samo moze li se registrovati motor koji nema originalni far i auspuh pa sam pitao onako informativno da znam za ubuduce. 

 

Kao sto Gox rece.. Gledam motore koje mogu da priustim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
pre 20 minuta, DeusExMachina je napisao:

Interesovalo me je samo moze li se registrovati motor koji nema originalni far i auspuh pa sam pitao onako informativno da znam za ubuduce. 

Moze proci na tehnickom. ALI... Far mora biti homologovan i radnici na tehnickom pregledu se ne smeju razumeti u motore (ili ti moraju biti drugari)...

I naravno mora biti lepo namesten da izgleda kao da je stvarno fabricki...

 

Sto se auspuha tice koliko sam ja upucen neki gledaju pecat na njemu, a nekima je samo bitno da je jednobojan i da nema oznaku marke auspuha na sebi...

Posto smo takva drzava kakva smo svako tumaci zakon onako kako on hoce tako da tamo gde nikada ne bi prosao preko puta ces proci i obrnuto...

 

Moj savet odes zakazati tehnicki i zamolis ih samo da ti pre zakazivanja bace pogled na motor i kazu ako nesto ne valja... Ako im sve deluje u redu zakazes, ako ne odes na drugi tehnicki... Bitno je da ne padnes na tehnickom jer kada padnes onda si u sistemu i gde god otisao iskakace im alarm da te dobro pregledaju haha

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Evo da i ja, kao bivsi vlasnik ER-5, kazem nesto.

Ja bih otisao i pogledao ovaj bez ER-5 iz Sombora.

Ne vidim sta je na njemu farbano osim crnih ivica na hladnjaku ako su uopste i farbane.

Motor ima original zmigavce, far,satove,retrovizore.Sva slova na prekidacima su kao nova sto je bas retkost, 

jer se uglavnom izlizu i izblede, isto vazi i za simbole na lampicama ispod samih satova.Kocioni disk deluje odlicno.Jedino materijal na sedistu ne deluje kao original ali mozda je presvlaka, generalno motor mi deluje da je vredan paznje.

Ne verujem da je neko pao sa njega i sredio ga toliko dobro da ovako izgleda.Pa za njega je samo retrovizor u originalu oko 80e, satovi nisu ispod 150e ako nisu i vise itd.Idi pogledaj, treba hladan da upali pod sauhom na pola kljuca i baci pogled da nema nekog trunja u rezervoaru ili ne daj boze rdje.

Gume deluju odlicno.

Ja sam prosle godine dobio dve gume upola cene jer su bile 5 godina stare, a nikad montirane na motor, bile u magacinu.Nista im nije falilo, drzale odlicno, nigde ispucale, kao nove.Ali dobro, stvar ukusa, ne mora da znaci da te prodavac zavlaci.

Inace, ja sam visok 190cm i osim toga sto su mi noge bile dosta savijene pri voznji i sedista koje postane neudobno posle sat vremena voznje, ja tom motoru drugih zamerki nisam nasao.Nije me zanimalo kako drugima izgledam na njemu jer sam ja uzivao da ga vozim.Imas u rubrici VOZILI SMO bas moj opis ER-5 dok mi je bio u svezijem secanju.

To je po meni odlican motor za pocetnika, jeftin za odrzavanje, mali potrosac, izuzetno lagan za voznju.Po Beogradu trosi 5,5lit, na otvorenom 4lit.

Eto toliko, nadam se da sam bio od pomoci.Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@Novak Lazovic Slazem se.. Taj iz Sombora deluje jako zdravo. Nije perfektan ali i ne ocekujem da bude. Svakako je u najuzem izboru. i jedan od boljih na oglasima trenutno. Cena mu je malo jaca ali jeste dobar. Gume izledaju dobro ali jesu malo starije. Ne znam kako je to na motorima ali kao sto rekoh na autu ne bih imao problem sa gumama 5 godina starim. U svakom slucaju slazem se treba ga pogledati.

Sto se visine tice da, video sam tvoj post iz teme VOZLI SMO. Upravo zato i mislim da nece biti problem. Tu smo iste visine a u pocetku cu ga svakako voziti na kracim relacijama pa kapiram da nece biti problem. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Posto vidim da te gume najvise plase, evo mog slucaja.

Poslednji motor koji sam do skoro imao je bila Honda VFR 750, motor duplo jaci od ER-5 i dosta tezi.

Taj motor je stajao 6 godina, kad sam ga ja uzeo imao je na sebi gume stare 11 godina.

Te matore Miselinke nigde nisu bile ispucale i sara je bila dubine skoro kao na  novoj gumi.

VFR se vozi brze od ER-5 i u svakom pogledu vise opterecuje gume pa i sa toliko matorim gumama nisam imao nikakvih problema.Dobro su drzale u krivinama, vozio sam i po pljusku i nisu klizale.

Cak i kad sam ih skidao zbog zamene i dalje su bile mekane, nisu bile kao plastika sto je i najveca briga kod matorih guma.

Ne kazem da treba da stavljas glavu u torbu ali sve i da su gume na tom motoru stare i 5 godina, ne mora da znaci da su lose.

Obe gume za ER-5 kostaju 200e nove sto nije nista strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Da ga i to ne plasi preterano, 14000 din set Mitas imam na mojoj Hondi i rade odlican posao. 200e kostaju Dunlop, Michelin, Pirelli... Klasa 500 je ekonomicna u svakom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

To je potrosna roba svakako. Nije to problem ako su upotrebljive i mogu se koristiti jos neko vreme. Nego rekoh ako moraju odmah da se promene onda je to jos 150-200e inicijalnog troska sto sa cenom od 1700e vec debelo prolazi moj budzet i dolazi u rang motora od 2000e. Za malo vise ima ER5 u perfektnom stanju od coveka sa foruma sto je svakako bolja i sigurnija kupovina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pa odes i vidis, ako su gume za zamenu, a ostatak motora dobar kao sto izgleda na slikama onda imas argument za obaranje cene pa se dogovorite ako mozete.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Pozdrav sivma jos jednom.

Hteo bih da se zahvalim svim ljudima koji su ucestvovali u ovom thread-u i odvojili svoje vreme (a i zivce) da mi pomognu oko odabira svog prvog motora. Vasi saveti su mi stvarno dosta znacili i pomogli. Stekao sam neku osnovu pa sad cu lagano da ucim dalje.

 

Epilog ove sage je da sam na kraju odustao do ER5 i odlucio se za CBF500. Poslusao sam savet nekih od vas koji su rekli da se motor ne kupuje glavom vec srcem :) CBF je bio motor koji sam od starta i zeleo pa na kraju je odluka pala da se budzet malo prosiri i uzme Honda. Trebalo bi sledece nedelje da je preuzmem pa cemo videti na cemu sam. Sa mojim mikronskim znanjem i nepostojecim iskustvom deluje stvarno ok. Ima kozmetickih nedostataka ali to ce se sredjivati polako. Ono sto je bitno je da motor radi jako lepo bez ikakvih zveketanja i cudnih zvukova bar koliko sam sam mogao da zakljucim. 

 

Hvala jos jednom na svim savetima i vremenu posvecenom edukaciji potpunog laika :)

 

Evo i slike Honde ako nekog zanima 

 

IMG_20200424_115012.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Cestitam, uzeo si najbolje moguce. Definitivno najlepsi model u CB500 porodici. U zdravlju da se vozis i da gledamo sredjivanje tih kozmetickih nedostataka. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Hvala @Zlatko LA.

Cim se budem bacio na sredjivanje dokumentovacu sve pa cu da podelim. Ima dosta sitnica da se sredi ali ja volim da se igram sa tim stvarima tako da ce mi to pretstavljati dodatno zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT

Sjajan motor. Vozio ga i uživao. Ina dovoljno snage i neverovatno je upravljiv. Linearno ubrzava a u krivinima je toliko zabavan i daje dosta samopouzdanja vozaču. Nema vibracija, čak ni na visokim obrtajima. Mane su vešanje (fabricko je je stvarno jeftino i loše) i veličina. U svakom slučaju motor za uživanje i uvožavanje. Eventualno univerzalni vizir i kofer, pa gde god ima asfalta, bukvalno. Dodao big da na auto-putu lepo "zviždi" iako je 500 kubika. Samo gas i kez :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja