Jump to content

Moto Zajednica

Potrebno misljenje oko motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Nema sta tu mnogo da uhodis prodavca i njegove price. Lepo odes pogledas ako je motor dobar kupis ga, mozda se ni prodavac ne razume mnogo pa hoce da ispadne pametan.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Hvala svima na savetima i vremenu ulozenom u problematiku kupovine mog prvog motora. Kako kazu jutro je pametnije od veceri pa tako i ja dobro razmislih o svim vasim savetima a posebno o tome da kupujuci jeftino ne prodjem ko bos po trnju pa da me na kraju kanta kosta vise od dobrog motora.

 

Kao sto ste i savetovali stavio sam sve na papir i shvatio da kupovina motora iz prvog posta mozda i nije tako dobra ideja kako mi se inicijalno ucinilo. Ono sto bez ikakvog gledanja mogu i sam da zakljucim je da u ovaj motor moram da ulozim jos minimum 300-400e samo da ga dovedem u stanje da bude "spreman za sezonu". Mali servis, servisiranje vila + nove gume + sediste i eto minimum 350e inicijalnih troskova pod uslovom da je na motoru sve mehanicki ok i da nije budzeno nista.

 

Listajuci oglase naleteo sam na jedan dosta noviji ER-5 sa dosta opreme sa vec uradjenim servisom za istina dosta vise love ali mi se cini da je ipak daleko bolja i sigurnija kupovina. Gume su mu gotovo nove plus uz njega idu 2 kofera a priotom je i 6 godina mladji i cini mi se u jako dobrom stanju. Uzevsi sve u obzir ako mi je racunica dobra ovaj motor ispada neznatno skuplji od onog prvog. Istina nije tako blizu ali iscimacu se malo vise da ga pogledam. Cuo sam se sa covekom i spreman je da minimalno spusti cenu. Kaze da ga je uzeo pre mesec dana ali da mu je pretezak i ne odgovara mu za voznju. Ovo mi je malo cudno jer valjda je probao motor pre nego sto ga je kupio ali kako kaze Havarisan ne treba se hvatati za svaku rec i izigravati detektiva :)

 

93412300_5e8b17e77dfe52-2639646620200402
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Prodajem Kawasaki R 5 godište 2003. Prava kilometraža 38000km. Registrovan ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 18 minuta, DeusExMachina je napisao:

Gume su mu gotovo nove

Ne bih da mracim ali prednja guma je  iz 20015-e.Toliko o poverenju u prodavce

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@ivica744 :) vidi stvarno.. Nisam obratio paznju na DOT. Svaka cast na oku soklolovom :) Meni se ucinile stvarno dobre pa nisam ni zagledao.

 

Izgleda cu pre naci lek za koronu nego postenog prodavca motora u Srbiji :D

 

Ima stvarno da popizdim dignem kredu i kupim nov motor i da prestanem da davim i sebe i vas.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, DeusExMachina je napisao:

Ima stvarno da popizdim dignem kredu i kupim nov motor i da prestanem da davim i sebe i vas.

Sto opet ne znaci da ces se usreciti(prelistaj iskustva ljudi o kupovini i servisiranju novog motora).Ovako ces na forumu nauciti sto-sta o motorima i kako kupiti najvise za najmanje novca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ovaj motor zdravo izgleda. Nema potrebe da se pravi naučna analiza. U slučaju ER5, to je tradicionalni motocikl. Jeftin, jednostavan, lak za održavanje. Nešto ima sigurno da se zameni ali ima uvek, na svakom motoru. Gume za njega nisu više od 130 150 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
1 hour ago, ivica744 said:

Sto opet ne znaci da ces se usreciti(prelistaj iskustva ljudi o kupovini i servisiranju novog motora).Ovako ces na forumu nauciti sto-sta o motorima i kako kupiti najvise za najmanje novca.

Izgleda kako god okrenes necu se usreciti :D 

 

1 hour ago, Alekre said:

Ovaj motor zdravo izgleda. Nema potrebe da se pravi naučna analiza. U slučaju ER5, to je tradicionalni motocikl. Jeftin, jednostavan, lak za održavanje. Nešto ima sigurno da se zameni ali ima uvek, na svakom motoru. Gume za njega nisu više od 130 150 eur.

Slazem se. Izgleda sasvim ok. Ali mi nije jasno zasto ako je vec tako ok ima potrebe za mazanjem ociju oko guma. To se najlakse proveri. Samim tim u startu gubis poverenje kod kupca pa kako posle na rec da ti veruje da si stvarno pre 3 dana uradio servis? Koliko vidim gume su 20k ali to onda nije bez dinara ulaganja kako stoji u oglasu vec skoro 200e. Samim tim motor vise nije 1700e vec skoro 1900e sto je po mom misljenju previse za ovaj motor. Pisao sam coveku da mi objasni u cemu je fora rekoh mozda su slike stare ali me je iskulirao :) Mora da se uvredio sto pitam kako su gume nove ako su proizvedene 2015.

 

Mislim mozda ja preterujem.. Kaze da je motor stajao u sobi 2 godine i da nije vozen pa su gume verovatno zato u dobrom stanju i ako su matore. Mozda i ne moraju da se menjaju. Sta mislite? Znam da vremenom gube svojstva ali ako je stvarno bio u sobi 2 godine nisu se pekle na suncu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
2 minutes ago, Darko Floyd said:

A iz kog razloga moraš da menjaš gume, zašto misliš da sa ovim ne može da se vozi ? 

 

Pa i ne mislim :) Meni one izgledaju skoz ok. Da je auto u pitanju ne bih imao apsolutno nikakav problem da vozim sa gumama 5 godina starim koje imaju dobru dubinu sare. Sa druge strane ovo je ipak motor pa ne znam... Pitam.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nisu problem gume,problem je netacan oglas i izbegnut odgovor.Mogao je odgovoriti da se zajebo prilikom postavljanja oglasa,a ovako ispada da je slagao.Ako laze za to ......Inace motor deluje korektno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
8 minutes ago, ivica744 said:

Nisu problem gume,problem je netacan oglas i izbegnut odgovor.Mogao je odgovoriti da se zajebo prilikom postavljanja oglasa,a ovako ispada da je slagao.Ako laze za to ......Inace motor deluje korektno

Pa upravo.. Na kraju ako sam dobro razumeo on je vlasnik oko mesec dana tako da on nije svakako taj koji je menjao te gume. Mogao je da mi kaze jbga greska, tako je i meni receno kada sam ga kupio motor pa nisam ulazio u analizu guma i gledanje DOT-a. Ja bih lepo spremio novce i zaputio se u Sombor. Ovako ne znam sta da mislim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A i vi jbg... Možda je za njega TO NOVA guma. 

 

Odeš lepo, pogledaš disk, zaptivke na vilama cure ili ne, da li su ispucale ili ne, nabiješ vilu par puta dole, treba da se vrati u jednom potezu, brzo, bez zvukova. Agregat pregledaš, ima li tragova gubljenja bilo kakvih fluida, kave su flanše na karburatorima. Baciš pogled na slavinicu, da li je tu nešto petljano. Treba da upali hladan, pod saugom, da ne štuca, dimi, puva i bilo šta. Priordno imaju "metalan" zvuk zbog specifičnosti razvoda ventila.

 

Baciš pogled ispod sedišta ima li nekog kupusarnika i obavezno oko fara i ispod satova. Ako tu ništa nije kasapljeno, kršeno, to je odlično.

 

Na centralnom proveriš ležaj upravljača, gurajući prednju viljušku napred nazad. Ležajeve točkova proveriš lateralno. 

 

Za 10 min. sve je jasno. Šta ne valja, otvoriš temu pa središ sam. Nema prostijeg motora i nema šta da zajebeš.

 

Jebi ga, forumska kenjanja kao i uvek. Ja imam svaku sliku svega i svih delova i čuvam račune od ulja, kočnica, itd. U temi me zajebavaju. Ni to ne valja. A da im kažeš da je sipano 4 litra ulja od 2000 dinara litar i ispustio na 3000 kažu, laže ili mu ne valja nešto sa motorom.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@Alekre Ma upravu si. Samo diskutujemo oko odnosa kupac-prodavac. Ne znam zasto bi se neko uvredio na moje mislim krajnje legitimno pitanje. Nije da sam ga davio kao sto davim vas ovde :D Jeste da sad ulazimo u sitna crevca ali jbga. Hvala za instrukcije. Ako odem da ga vidim ovo ce mi biti uputstvo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Vidi.... Nemoj samo da se pretvoriš u islednika, da preslišavaš prodavce i hvataš ih u laži. To je bezveze skroz, idi pogledaj motor, i kupi ga i vozi. Previše si opterećen nebitnim stvarima, šta je rekao i zašto je rekao. Svi su prodavci pomalo lažljivi, naročito oni koji uvoze polovne motore. Jer oni o tim motorima ne znaju ništa, kao i kupac. A prave se da sve znaju, i kako je vožen i koliko..... 

 

Dakle, lepo ti je Alekre rekao, kupi, uradi servis i teraj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Moram I ja da se ubacim. Prvi ozbiljniji motor sam kupio u januaru ove godine, a celu prošlu sam potrošio tražeći, smarajuci ljude po forumu, i čitajući teme. MORAŠ da odeš, vidiš, pipneš a ako je moguće i probaš. I ja sam bio zagrizao za er5 al posle 2 probana shvatio da nije za mene. Nizak mi je. Jedan zamalo da uzmem al rekoh nek prenoći, i dobro je što sam uradio tako. NEMOJ žuriti. Strpljen spašen. Kad probas, znaceš da li je to to. Ako već nisi, potrazi na forumu "ergonomija motocikla". Tamo imaš link ka stranici gde možeš uporediti motor sa svojom visinom. Može da pomogne. Nije ni moja Honda savršena, ali polako, biće. Promenio ulje i filtere (iako su bili zamenjeni pre 700 km po nalepnicu i vlasniku) i evo uživam. Puno pozdrava i srećno. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pominje u oglasu da se ide na neki forum da se vidi kakav je motor.

Pitaj ga o kom se forumu radi i gde tacno se prica o njemu. Mozda ispadne da neko ovde na BJB zna prodavca, pa ces dobiti mnogo precizniju sliku o prodavcu i motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Nije crni uopste los, cak sta vise nije nasminkan kao sivi. Sivi je ceo farban a crni mi deluje kao da je u prvoj boji. Na sivom farbani i oni stitnici hladnjaka u crno, ulubljen rezervoar, treba zaviriti ispod vizira i pogledati kakvi su satovi zato sto su oni najskuplji deo na ovom motoru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@WoodyRider Postujem tvoje misljenje ali iskreno ne slazem se sa tobom po ovom pitanju. Ako moram da zapicim 400-500km tamo i nazad necu da me neko voza pa da na kraju izgubim ceo dan za dzabe. Da su mi ti motori u komsiluku apsolutno bi se slozio sa tvojom konstatacijom. Svestan sam da izigravam detektiva ali da bih pogledao motor koji je 200-300km od Beograda moram da uzmem slobodan dan na poslu, nadjem nekoga ko ce samnom ici, organizujem prevoz motora u slucaju da se odlucim da ga kupim a sve to zahteva dosta logistike a na kraju i novca. Ako bi majstor krenuo samnom to sigurno nece to raditi za klikere pa ako organizujem prevoz iz Beograda niko nece sedeti i cekati mene da mu javim a onda se teleportovati gde treba. Razumem sta hoces da kazes i jasno mi je da sam smarac ali nadam se da razumes i moju stranu. 

 

@PetkovicBecej Pratio sam i ja tvoju Hondu :) Lepo motorce.. Drago mi je da si zadovoljan. Brinulo me ono zveketanje u menjacu koje je prodavac naveo kao manu pa zato nisam ni isao da je pogledam. Kasnije sam na netu nasao da im je to urodjena mana i nije nista strasno ali bilo je vec kasno.. Pretekao si me :) Nadam se da ce da te sluzi dobro i da ces se nauzivati na njoj.

Ja jesam malo visi (193cm) i gledao sam vise puta tu ergonomiju ali bar na slici ne vidim bas neku razliku izmedju ER5 i CB500. Verujem ti da ima jer si imao prilike da probas i jedan i drugi. Ako naletim na neku dobru CB500 svakako cu da pogledam. To je bio moj inicijalni izbor. Ima ga komsija. Prelep mi je motor ali su retki a oni koji su dobri brzo odu.

 

@LuckyVladano Probao sam da nadjem taj motor ovde na forumu ali bezuspesno. Mislim da nema poentu da pitam na kom forumu da pogledam kad vidis da ni za gume nije hteo da me udostoji odgovora :) Zamisli jos da ga pitam za forum ima da me napusi :D

 

@Havarisan Crni mi je dobra opcija zato sto bi ga na licu mesta proverio Bokilic. To u mojoj glavi stvara mir :) Tako da taj svakako nije ispao kao opcija. I meni se cini da je u originalnoj boji jedino sto ima malo vise ulaganja u startu ali bi bar bio miran jer bi prosao kroz Bokiliceve ruke.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
Pre 7 sati, PetkovicBecej je napisao:

MORAŠ da odeš, vidiš, pipneš a ako je moguće i probaš. I ja sam bio zagrizao za er5 al posle 2 probana shvatio da nije za mene. Nizak mi je. Jedan zamalo da uzmem al rekoh nek prenoći, i dobro je što sam uradio tako. NEMOJ žuriti. Strpljen spašen. Kad probas, znaceš da li je to to.

Probanje motorcikala je nezahvalno za obe strane, a inace mnogi od nas ovde su to probanje placali jako skupo mislim na to kupis pa ti neodgovara, pa prodas i izgubis novac i sve tako u krug trazeci nesto sto ce da ti legne.

Ja sam licno kupovao uvek gabaritno velike motore i motorcikle koji mi se svidjaju na oko.

Ako ti se to trenutno svidja kupi, vozi probaj da se pronadjes na njemu, a ako neodgovara prodaces i kupices nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
Pre 6 sati, DeusExMachina je napisao:

Ja jesam malo visi (193cm) i gledao sam vise puta tu ergonomiju

 

Moj predlog ti je Kawasaki KLE 500 ako trazis kategoriju do 500 cm3

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
5 hours ago, sale z900 said:

Moj predlog ti je Kawasaki KLE 500 ako trazis kategoriju do 500 cm3

Ma nije u pitanju kubikaza vec velicina motora. Nemam gotovo nikakvo iskustvo u voznji a i vozice se pretezno po gradu pa mi ER5 deluje kao laksi motor za pocetak. Kad se ispraksujem uzecu nesto vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Slažem se da je KLE bolja opcija za tvoju visinu (podatak o visini mi je promakao). Isti su im agregati, ja ne bih ER-a ni uzimao u razmatranje da sam toliki. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@WoodyRider Ma slazem se da jeste ali mi deluje dosta teze od ER5. Vidjao sam postove vise ljudi ovde na forumu koji su moje visine i visi koji nisu imali problema sa velicinom ER5. U poredjenju sa skuterima koje sam vozio ER5 je ogroman :D

 

Zar je moguce da je ER5 toliko mali? Ne deluje bas tako miniaturno.

 

Pocinjem da mislim da cu ovako izgledati na njemu :D

 

image.png.7e81c97bad6b2a1aa69b81914fc42df7.png

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja