Jump to content

Moto Zajednica

Nepravilno trosenje gume

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Epa moja zadnja osla.Sluxajno pogledao kad ono konci po sredini.Ima neko negde da posluzi dok ne kupim jer ova pandemija nam heba kevu.

U pitanju 180/55

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Trebalo bi da imam ja, dobra sara ali malo ukockana. Ali najranije za nedelju dana mogu da potvrdim, pošto mi je u Nišu kod mojih. Ako se ne snađeš pre, slobodno piši.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 2 minuta, 00vladan je napisao:

Trebalo bi da imam ja, dobra sara ali malo ukockana. Ali najranije za nedelju dana mogu da potvrdim, pošto mi je u Nišu kod mojih. Ako se ne snađeš pre, slobodno piši.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 Hvala brat i ja sam dole na jugu u Bojniku.Dobro da sam video inace je moglo da bude svasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pre 1 minut, 00vladan je napisao:

Trebalo bi da imam ja, dobra sara ali malo ukockana. Ali najranije za nedelju dana mogu da p
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Poceo sam da eksperimentisem sa pritiskom i pumpao sam gume na oko 2,5 , primetio sam da motor lakse i brze ide kroz krivine, medjutim... Pre tri dana odem da se provozam, prethodno napumpao obe na 2,4 , krenem putem kojim mi se zadnjih meseci desava da mi zadnji kraj bezi u svakoj krivini na dodavanju i najmanjeg gasa medjutim ovaj put ni da mrdne - drzi guma ko nova, ja u cudu, stizem na zamisljenu destinaciju parkiram se, pogledam zadnju gumu kad tamo... ispucala sa svih strana cak se na pojedinim mestima vide i zice. Jel moze da bude zbog pritiska (jer sam pre toga stalno vozio na 2,0 2,1 2,2) ili je kvalitet gume u pitanju ili mozda nesto trece?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ništa ti tu nisi pogrešio. Zadnja guma se pumpa i preko 2,5 bar-a. Očigledno je guma stara ili je lošeg kvaliteta pa ti je zbog toga ispucala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

I ja sumnjam na kvalitet, nije mnogo stara proizvedena je sredinom 2017, a montirana u aprilu 2018, kad sam kupio motor na njemu je bila guma 2010god i i sad je u boljem stanju nego ova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Opet ja i opet problemi sa gumama, samo je ovaj put prednja u pitanju.
Primetio sam krajem prosle godine da se prednja guma malo izoblicila (ili postala kockasta ne znam kako da nazovem) sa obe strane, a zadnjih 2 meseca mi se cini da iz voznje u voznju vidim kako se trosi sara, trenutno na 80% sirine gume nema vise od 2mm dubine, dok je na rubovima ok.
Za te kockaste ivice ili kako vec, verujem da je problem bio u meni jer nije guma isla do kraja kroz krivine, ali mi nije jasno kako se tako brzo trosi.
Menjao sam ulje i semeringe pa mi pade na pamet da mozda nisam poremetio ogibljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Mozda vise kocis, mozda nije dobar pritisak a mozda je uopsteno takva guma i jednostavno se brzo trosi.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

Ja imam nedoumicu oko potrošnje gume. Pošto imam nov motocikl z900 rs cafe i na njemu fabrički montiranu dunlop gpr300 reših da malo pratim potrošnju Guma le turing jednokomponentna i deluje dosta mekana.

U prvih 2300 km se guma potrošila oko 1,8 mm a nova je dubina šare 6,9mm po katalogu i šubleru. Realno sam mislio da će guma trajati od 8000 ili 10000km do žice.Mislim da je to malo naročito što teram i krivine a prvih 1600 km sam razrađivao motor i terao penzioneeski. Međutim pređem još 1000 km i potrošnja stala. Na sredini gde sam uopšte uočio potrošnju ona je 0,1mm za 1000 km ili je uopšte nema. 

Nije mi jasno kako tako velika potrošnja gume za turing koju sam prihvatio kao normalno jer mi je nepoznat motor a i guma odjednom potpuno nestane potrošnja, ko da nisam vozio. Znači za 1000 km se uopšte nije potrošila što sam utvrdio više puta u tih 1000 km. Znači nisam pogrešio u merenju. 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja