Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Honda S-Wing 125

Pozdrav, potrudice se da u svom prvom postu budem jasan :)

Planiram kupovinu Yamahe x max, 125ccm ili 250ccm. Interesuje me da li neko zna koje su razlike izmedju ove dve generacije? 1928123049_26469_0_1_4_x-max250_Imagecredits-Yamaha.thumb.jpg.ebba2bce08f29d9edad86b8cac342c4a.jpg499590657_30858_0_12_3_x-max250_Imagecredits-Yamaha.jpg.354540697e0ca395d944bd56627c55c5.jpg Da li postoje razlike u agregatima i generalno kvalitetu izrade, ili je samo dizajnerski izmenjen? Vozne karakteristike svakako ja ne bih osetio jer bi mi ovo bio prvi motor. Motor mi treba za gradsku i medjugradsku voznju( PA-BG). Hvala unapred! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

125 odma' izbacis iz price a 250-icu biras spram dzepa i oka. Ova novija je nesto bolja ergonomski, mladje godiste bi trebalo da da izbor boljih primerka, mozda nekih sitnih poboljsanja, koje kako kazes ne's osetiti... Tockovi - citaj gume bi trebalo da su iste.

 

Onaj gornji je dosta pomator model...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Honda S-Wing 125

Hvala ti! Otprilike se ukratko svodi pitanje na to da li vredi dati npr 500-1000evra vise za noviji model, sto se tice konstruktorskih resenja na njemu, da li su mane i nedostaci iz proslog modela, ako ih ima, reseni itd. Manje vise sto je noviji, eksploatacija i trenutno stanje mi je bitnije od godista proizvodnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Moj ti je savet 250cc pogotovo ako ti treba za međugradsku vožnju. Lagano ga teraš 100-110 bez da forsiraš motor što to nije slučaj sa 125cc. Ja imam stariji model 2009 injection, potrošnja 3.3l/100km na otvorenom. Mislim da generalno nema neke velike razlike osim u dizajnu, ali naravno lepši je noviji model, tu nema šta. Na novijem modelu mi se sviđa sto možeš da ispraviš noge dok na starijem ne.

Samo treba odabrati očuvan primerak. Srećno!

 

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 20 minuta, zela91 je napisao:

 Na novijem modelu mi se sviđa sto možeš da ispraviš noge dok na starijem ne.

Ajd' malo elaboriraj ovaj stav, molim te. Oblik plastika iza prednje maske je identican na oba modela - takoreci nema razlike...

 

Kako onda na starom ne moze da se isprave noge a na novom moze? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sad se razumemo :takoje:

 

Pa tu gore da ispravis noge treba da si visok 110 cm... Tu mozes da STAVIS noge a ne da ih ispravis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Dobro druže, vidim da se razumeš u xmax pa znaš da po obliku plastika nema razlike u modelima.. Pogledaj bar neki klip ili slike pa ćeš videti razlike u modelima, a ne odmah ovde da pišeš čisto da bi pisao..

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vidi "druze", ja odavno ovde ne pisem da bih nesto pisao, veruj mi ;) A ako ti je ovo 91 godina rodjenja, mogao bi i otac da ti budem pa nije lepo da se tako prepisujes sa mnom. Razumem se itekako u maxi skutere, pa i u X-Max. Presao sam sa maxiskuterima preko 100 hiljada km pa znam ponesto o njima a o broju pregledanih klipova nema potrebe da pisem. Verovatno ovde imam neki kredibilitet pa mi je gazda Foruma poverio pre 8 godina da vodim ovaj podforum Maxi Scooter.

 

Ne vidim zasto se vredjas. Prosto napisao si da se na novom modelu noge mogu ispraviti a ne da se mogu staviti na gornji deo zadnje strane prednje maske. Ako ovde dajemo savete nekom ko pita o razlikama izmedju ove dve verzije X-Maxa to je bitna stvar. Staviti noge i ispruziti noge nije isto. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Svaka tebi čast ali ne znam čemu odmah takav nadobudan pristup sa elaboracijama, iščuđavanjima.. Možda zato što nemam 5000 postova pa me smatraš manje značajnim. Kad si video da nisi u pravu hvatas se za neke banalnosti kako mogu da se stave, a ne isprave noge... U redu, moja je velika greška sto nisam napisao pod tačno kojim uglom mogu da se isprave noge... Ne želim više uopšte da gušim temu i da ljudi čitaju ono što ima najmanje veze sa xmaxom jer forum tako gubi na kvalitetu.. Jesam nov na forumu i u svetu motociklizma ali dosta stvari sam radio sam oko xmaxa i promenio na njemu sve sto se promeniti može.. Neću više odgovarati na ovu temu.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 9 sati, alexanto je napisao:

Ajd' malo elaboriraj ovaj stav, molim te. Oblik plastika iza prednje maske je identican na oba modela - takoreci nema razlike...

 

Kako onda na starom ne moze da se isprave noge a na novom moze? :stabre:

Ne vidim kako sam bio nadobudan  i napisao ti molim te :stabre: ali vi mladji valjda tako komunicirate, ono sto me prozivas i sl ;) I ja nisam video da nisam u pravu jer noge na X-Max-u ne mogu da se isprave, nema tu ugla u ispravljenim nogama.

 

Ovde cu stati sa ovom prepiskom a tebi kao novom forumasu zelim da ucestvujes u ovoj i drugim temama i da odmah u startu shvatis da ako te neko nije razumeo i ZAMOLI te za pojasnjenje, ne znaci da te napada, ne voli, ne ceni. Ovo je Forum - pisana rec i cesto ces biti u prilici (kao i svi mi) da neke svoje stavove pojasnjavas, branis i eleboriras. Nije to nista strasno, svi smo prosli kroz to.

 

Podeli svoja iskustva, utiske i saznanja - nekom ce znaciti i bice ti zahvalan a moze i da ti se desi da te ljudi poznaju na ulici, pridju ti, pohvale tvoj trud i zahvale ti licno, cak i u inostranstvu. To nema cenu, samo od tebe i tvog kulturnog obracanja na Forumu zavisi da li ce tako biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Samo da dodam - ja sam licno sad jako zainteresovan a verujem da nisam jedini, da vidim sta si sve menjao na svom X-Maxu i voleo bih da napises nesto o tome i postavis koju fotku :takoje:

 

Opet dodjemo do onog - nekom ce znaciti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Apelujem da se prema novim clanovima odnosimo sa malo vise tolerancije, nema potrebe "prepadati" ih titulom i kilometrazom, polako, doci ce i oni do te cifre. (i km i postova :D )

Znam i druzim se sa ljudima koji pod zadnjicom ogrooomnu kilometrazu imaju a sa veoma oskudnim znanjem mehanike, i obrnuto!

Ne nadji se prozvan Alexanto jer to nisi, moje postovanje imas, kroz vise se tema "stari" sa "novima" zakacinju, nervoze svuda ima...

Jeeeeedva cekam da uzjasem satelisa (moj skuter, da ne pomisle oni pokvarene maste svasta :D ) i odvezem se u suton!

Samo polako... :aha:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sve stoji naravno ali opet podvlacim i napisano je MOLIM TE nije napadanje, ni netolerantnost ali obracanje nekom ko je 18 godina stariji od tebe sa "druze" u svom 5. postu na Forumu i napisati mu "da pise nesto samo da bi pisao" je vec degutantno.

 

Ja sam ovo vec prevazisao, nadam se da ce i mladi, novi kolega takodje. Cekam post o doradama X-Maxa :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma da, idemo dalje... :D

Da ne skrecem sa teme, pazario drugar xmax 250ccm, 2015 god,  ja onako bez pripreme i citanja "stiva" online odem da mu pomognem oko montaze novog akumulatora.  Otvaram sediste, zagledam podnice nema!

Rasturam dalje i nadjem ga pod Y maskom napred izmedju farova :D

Eto, mozda nekome zatreba :takoje:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
Samo da dodam - ja sam licno sad jako zainteresovan a verujem da nisam jedini, da vidim sta si sve menjao na svom X-Maxu i voleo bih da napises nesto o tome i postavis koju fotku :takoje:
 
Opet dodjemo do onog - nekom ce znaciti...
Sve što se pokvarilo, to sam i zamenio. Kome šta treba nek pita, rado ću pomoći.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@N.F.S.

 

Nisam razumeo, ispod sedista nema nista - tocak se vidi? :stabre: Mora imati prostor za skladistenje?

 

@zela91

 

Tvoja volja, ako mislis da tako treba :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bolje novi no stari model od gore ponudjenih. Starom hoce gekne tabla, mislim sve radi al isprazni aku preko noci koliko vuce struje kad je motor ugasen. Isto to se zna desiti sa ECU.

Kod novog modela toga nema.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@alexantoLose se izrazih :D, nema akumulatora niti njegove kutije, trazio i u podnicama isti.. Napisah gde ga nadjoh :D

Na tom se mestu (u prednjoj masci) i kod aprilije scarabeo akumulator nalazi npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Kod dosta Maxija se aku nalazi u prednjoj masci. Imao sam SYM GTS 250 i aku je bio u gornjem levom uglu gledano iz vozaceve pozicije. Sve mi je to ok samo da je lak prilaz. Muka je kad moras razbucati pola motora da bi prisao akumulatoru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@zale91

 

Meni je u toj zatvorenoj znao da se greje i nisam mogao da prikačim punjač, pa sam uzeo otvorenu i jednim priključkom je isto kalio na retrovizor.

 

I da, morao sam da skidam vizir...1b299d5286052d679c5c8ab6dd08755c.jpgf019d40baba50de87825a9bfba031cb9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nemam sad sliku ni jednu na skuteru, ali može prilično lepo da se podesi nagib i sam položaj držača.
Nadjoh jednu sliku sa neta kako izgleda kad su spojeni.

3c69929200b1dd37bdf7cf2f8fcf3d4c.jpg

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja