Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za prvu kacigu

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd / Bajina Bašta
  • Motocikl: /
pre 1 minut, filipfg je napisao:

Hvala na odgovoru, video sam je vec ali sam je precrtao zbog 3 zvezdice na sharp testu. Kao laiku to mi je bio neki logican potez, da ostavim ove 4 koje imaju 4 zvezdice a nju izbacim, mozda sam pogresio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd / Bajina Bašta
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, Perduh je napisao:

Pozdrav! Da ne otvaram novu temu sa istim naslovom ukljucicu se ovde :) Kaciga do 15000, sve sam vec pretrazio i odvojio konkretne modele, svi imaju 4 zvezdice na sharp testu i cene su priblizne.  Da li je onda manje vise svejedno koju cu uzeti samo da gledam da mi sto bolje odgovara na glavi, ili ipak postoje neke razlike koje biste vi naglasili za ove modele? Dizajn naravno manje vise zanemarite, vodim se tim da bude sto sarenije zbog vidljivosti, u najgorem slucaju da ne bude crna cela. :) 

  1. HJC CS-15
  2. LS2 STREAM EVO
  3. MT THUNDER 3
  4. MT BLADE 2

Za sve ove sam po forumu manje vise reci hvale citao, MT je dobar odnos ulozeno-dobijeno, HJC i LS2 uglavnom jako hvaljene, bas mi treba nesto da prelomim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Cb500

Ja imam taj model ls2 kacige, od mene samo reci hvale. Treca godina na glavi, ok ventilacija, nije jako bucna (ja vozim naked-a sa vizirom, tako da me vetar non stop udara u glavu). Nakon 100-200km kad je skinem, ne boli glava od buke, ne zulja... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Da ne otvaram novu temu. Kupujem prvu kacigu. Motor je Yamaha Virago 535. Čitao malo ovde, svakako full face.

Ono što sam čitajući izdvojio, a spram budžeta su:

 

Shark:

 

YAMAHABAREL.COM

Pred Vama je najpopularnija Shark kaciga - D-SKWAL 2 - unapređena verzija uspešnog...

 

HJC:

 

WWW.MOTOLAND.RS

I70 je moderna sport-touring kaciga, sastavljena od naprednog HJC-ovog polikarbonatnog...

 

Scorpion:

 

MAXMOMENT.RS

Scorpion vam nudi novu senzacionalnu kacigu, EXO-520 AIR, naslednik modela EXO-510...

 

I jedna koja je jeftinija, ali mi se sviđa jer je malo retro:

 

 

Naravno predlozi iskusnijih su dobrodošli. 

Promenio član Kursum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Koristim exo-520 i mogu da je pohvalim.

A sto se ostalih tice, sve su dobre, najbolje da probas pa koja ti najbolje legne.

Meni npr shark nije bas odgovarala, a scorpion mi legla kao dupe na nosu, cim sam je probao rekoh ovo kupujem, samo da vidim boju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Prve dve sam probao kada sam kupovao svoju prvu kacigu. Podrazumeva se da ces probati, jer svaka kaciga je prica za sebe.

Evo bas da uporedim ove dve kacige: obim glave mi je 57, znaci M kod gotovo svih proizvodjaca. Ovaj HJC u M velicini mi je pravio pritisak u gornjem delu glave sa obe strane. Da bih to izbegao morao sam da idem na L, ali shvatim da to nije to, da kaciga ne odgovara mom obliku glave.

Posle toga probah D-Skwal 2, situacija dosta bolja u M velicini, ali mi prodavci preporucuju S. Usput probah i Spartan koji mi se tad cini jos bolji (i zanemarljivo skuplji za izbor kacige).

Hocu reci izmedju dva modela, razlicitih proizvodjaca sam od L dosao do S.

 

Nisam bio lenj pa sam otisao i probao Nolan N87, koja je u cenovnom rangu koji ti gledas pa mozes i nju da razmotris. Ona mi je stvarno najbolje legla od svih u M velicini i kasnije se pokazalo u praksi da nisam nigde pogresio, kaciga u svim uslovima ne mrda, a mogu je nositi satima bez problema.

 

Pomenuo bih jos i velicinu skoljke, ona isto moze imati uticaj na to kako kaciga nekome moze da odgovara. Recimo, kod ovog D-Skwala, velicina skoljke je jedna i ista za sve velicine (i za XS i za XL). Po mojoj logici bolje ce odgovarati onima koji idu na vece brojeve. Kod ovog Nolana su dve velicine u opticaju, do M manja, od L veca. Mozda bas zbog toga je meni najbolje legla. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, cikamike je napisao:

Pomenuo bih jos i velicinu skoljke, ona isto moze imati uticaj na to kako kaciga nekome moze da odgovara.

Osim veličine školjke bitan je i oblik školjke. Zato ti neke kacige nisu odgovarale iako je veličina okej. Razni proizvođači imaju školjke drugačijeg oblika, zato nekom ne odgovara AGV, nekom ne odgovara Shoei, itd.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Tu sam u startu u problemu, još u prvom osnovne su morali titovi pionirsku van standarda da mi šiju. Glavato to.

 

p.s. sa šubarama nikad nisam imao problema :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535
Pre 3 sati, cikamike je napisao:

.... Evo bas da uporedim ove dve kacige: obim glave mi je 57, znaci M kod gotovo svih proizvodjaca. Ovaj HJC u M velicini mi je pravio pritisak u gornjem delu glave sa obe strane. Da bih to izbegao morao sam da idem na L, ali shvatim da to nije to, da kaciga ne odgovara mom obliku glave.... 

 

;)

Moraćemo da probamo nema druge. Meni je obim 60.5 cm, dakle bice ni L, ni XL. A oblik mi je ni jajast, ni polujajast.

 

Mi stariji od 1975. godišta pozadi imamo ravnu glavu. Kad smo bili bebe umotaju te u pelene ko mumiju i samo na leđima možeš sa ležiš. Opeglale nam se glave. Posle toga su ukinuli čvrsti povoj, pa su se pojavili ovi jajoglavi. :na_glavi:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 50 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Osim veličine školjke bitan je i oblik školjke. Zato ti neke kacige nisu odgovarale iako je veličina okej. Razni proizvođači imaju školjke drugačijeg oblika, zato nekom ne odgovara AGV, nekom ne odgovara Shoei, itd.

Naravno, ali obicno tu osobinu kacige ne pridajemo samo skoljki kacige, vec uopsteno vezujemo za jedan tip proizvodjaca (pa i konkretnog modela). Da li je za okruglu, ovalnu, dugacko-ovalnu, nekako je do cele kacige, skoljke i inserta zajedno.

 

Velicinu skolje sam ovde vise pomenuo kao parametar na koji se obicno ne obraca paznja. Opet, veci broj razlicitih skoljki jednog modela, podize cenu, pa je taj eskluzivitet obicno rezervisan za skuplje kacige...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
pre 11 minuta, Kursum je napisao:

Moraćemo da probamo nema druge. Meni je obim 60.5 cm, dakle bice ni L, ni XL. A oblik mi je ni jajast, ni polujajast.

 

Mi stariji od 1975. godišta pozadi imamo ravnu glavu. Kad smo bili bebe umotaju te u pelene ko mumiju i samo na leđima možeš sa ležiš. Opeglale nam se glave. Posle toga su ukinuli čvrsti povoj, pa su se pojavili ovi jajoglavi. :na_glavi:

Znam o cemu pricas, zato nas zapadnjaci zovu Flat Head (ravna glva) :ups:. Mislim, mogu svi oni da nam se... da ne kazem sta ;)

 

Zato je moja supruga, sincica okretala u krevecu kao na rostilju , pa mu je danas glava savrseno okrugla :lol2:

 

Da se vratimo na kacige, preporuka je da probas sto vise modela od razlicitih proizvodjaca, bar 4, 5. Vidim da te interesuju i retro kacige, kako bi bile u skladu sa motorom i to je ok, lepo je to videti...

 

Ja kada sam birao kacigu, prioritet mi je bila udobnost (sigurnost se podrazumeva), onda vidljivost, pa uzeh crvenu, da bljesti u gradu iako nidje veze nema sa mat-crnim naked motorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535
Pre 11 sati, Kursum je napisao:

I jedna koja je jeftinija, ali mi se sviđa jer je malo retro:

 

 

 

Ne vidim ovu na Sharp testu. Mada sam uspeo da nađem neke podatke. 

 

• I.M.A.C. injected shell- Impact Modified Alloy Composite
• 1300+-50 GR (L)
• ECE 22.05
• Clear anti-scratch visor
• Multi compressible tubular visor seal
• High security visor fixation – reinforced with aluminium
• Double D racing buckle
• EPS - Quadruple density internal shell (optimized upper
insert protection)
• Ventilation Full Air System (FAS)
• 6 ventilations
• Interior 100% removable and washable
• Morpho System Plus
(cheeks and head pads available in your size)
• Specific helmet bag
• 5 years warranty (2 years + 3 years after registration)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 9 sati, Kursum je napisao:

@Sharky - Alex kako ti se čini ova Lazer? 

Nesto mi se bas ne svidja ta kaciga, ali ukusi su razliciti. Sto se kvaliteta tice prvi put cujem za njih, ali ima ovde dosta iskusnijih od mene koji sigurno znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Kolko vidim belgijska firma, koja je izrasla iz biciklizma i pravila kacige i opremu za to. Ali u ovom sharp testu su im i kacige za moto odlično ocenjene (čak bolje od Shark, HJC i Scorpiona, posebno na bocnim stranama), samo ove konkretne nema na tom testu. Inace kod ovog prodavca lose piše, kaciga je Lazer Oroshi Z-line, drugačiju šaru ima Lazer Oroshi Cafe Racer. 

Promenio član Kursum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kad pomenu prodavca, obrati paznju i na njih.

Scorpion sam kupio u maxmomentu, daju garanciju i menjaju sve sto se osteti. Prodaju svaki deo posebno koji ima na kacigi ako zatreba. Tu je i pinlock koji mnogo znaci, ne videh da li ta Lazer ima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535
Pre 1 sat, Sharky - Alex je napisao:

...

Scorpion sam kupio u maxmomentu, daju garanciju i menjaju sve sto se osteti.

Kod njih je i najjeftiniji. 

Promenio član Kursum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

I ja bih brate, al' nit' mogu da umrem mlad, nit' da budem lep leš. Ostarilo se. :)

Promenio član Kursum
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

prva i bilo koja kaciga mora da bude udobna i to na dužu vožnju.Znači MORA ,ne onako može izdžaću,dobro je .Za to savetujem da se kaciga kupuje zimi i nosi na glavi dok se gleda tv par sati bez skidanja etiketa da može da se vrati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Biće muka sa kacigom. Danas sam 10 probao u Barelu, jao majko. Glava mi je nezgodna. Prvo su mi izmerili da je 62.5cm.  Dakle xl ili xxl. Drugo mi je vilica nezgodna, full face na moju glavu muka živa. Zavrne mi uši, davi me, stegne mi vilicu. Gore ok, dole nikako. 

Od jeftinih ništa ne može. A ni od skupih mnogo. Jedine dve koje mogu na mogu glavu su Shark Spartan GT modularna i Shubert C4 isto modularna. Al ne daju mi se baš te pare. 

Kaže mi drug, brate tvoja glava skupa.

Tačno će na kraju maramče da radi ko što reče @Jupiter. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

A ne, to je bila preporuka za juče. :D Za danas preporuka je kaciga koja ti odgovara, bez obzira na cenu. Onda jakna sa protektorima, ima lepih, nemaš pojma da je moto. Pa farmerke sa protektorima, vrlo je poželjno da ih imaju i na boku. Zatim cipele, duboke sa ojačanjima. Rukavice već imaš. Kao modni detalj preporučujem Ray Ban.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535
pre 9 minuta, Jupiter je napisao:

A ne, to je bila preporuka za juče. :D Za danas preporuka je kaciga koja ti odgovara, bez obzira na cenu. Onda jakna sa protektorima, ima lepih, nemaš pojma da je moto. Pa farmerke sa protektorima, vrlo je poželjno da ih imaju i na boku. Zatim cipele, duboke sa ojačanjima. Rukavice već imaš. Kao modni detalj preporučujem Ray Ban.

Dok mi svrake ne popiju mozak, ne dam 50.000 za kacigu. :D

A lepo sam pošao da kupim MT. Na kraju ću onu njihovu jet Le Man, starinsku, moja glava je starinska i da gledam da ne padam na bradu. 

 

p.s. al dal je realno da je 62.5 cm. :na_glavi:

Promenio član Kursum
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja