Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa slikovima na putu?

Recommended Posts

  • Drug član, 1815 postova
  • Lokacija: Beograd

To ti nikako nije dobra ideja.

Iz više razloga ali pored zakonskih, to je činjenica da je slik guma koja je pravljena za stazu pa nema nekih kompromisa u projektovanju kao što ulične gume imaju. Slik je širok pojam, ali pošto je glavni cilj te gume postizanje što boljeg rezultata, to se i tip slika bira prema uslovima staze, od kojih tebe najviše zanima temperatura a u prevodu ti tu gumu nećeš ugrejati dovoljno kako bi ona imala odgovarajuću moć prijanjanja za uličnu upotrebu.

Praktično imaš i problem sa promenljivim uslovima podloge u redovnom saobraćaju od kojih voda može da ti pravi poseban problem.

Na kraju imaš i pitanje trajnosti te gume.

 

Ovo je sve uzeto bez spominjanja da takva guma po zakonu ne može učestvovati u saobraćaju a to ima i neke posledice koje nisu tema sad.

 

 

Zaključak je da možeš voziti, ali na šta će to da liči i koliko dugo zaključi sam.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Ja sam vozio sa zadnjim slikom 2-3 meseca (bila na motoru kada sam kupio), i osećaj nije nimalo prijatan jer umesto da opušteno voziš stalno moraš da misliš na to da li će zadnji kraj da zanese ili ne, ukoliko ne, onda si srećan, do sledeće krivine,

 

uglavnom, imaš osećaj kao da prelaziš igricu, a cilj je da ne padneš, ničim izazvano :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6686 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čuo sam da je jedan dečko vozio slickove. Bio najbrži, svima je*o kevu. 

 

Jednog dana slučajno naleti na kerovu mokraću i guma mu popusti. Pade, iscepa se. Posle toga je kupovao samo gume sa šarom.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ja sam ih dosta montirao na ulicne motore.Uglavnom su to momci koji jako brzo voze i njihova prica je da te gume mnogo dobro drze na putu.Sem toga 2-3000 km im je vek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8194 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Dve"iljade i neke, spremanje za Transalpinu, sa svoje Honde skidam supercorsu SC2 (za stazu guma) i htedoh da je bacim, stavljeni novi Mitas-i..

Kaze drugar, ja cu je nazad! Ima saru...:D Napred je full slick.

1.8 nazad i 1.5 pritisak napred... Tempo po mokrom isti kao po suvom. 

Nikada za takav put ne bih gume tog tipa stavio ali evo dokaza da se sve moze :D

20690286_10211034722558126_1793222535033185155_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Supercorsa je polu slick . Malo je drugacije kompromis da moze i po normalnom putu mada opet .  Full slick je namenjen stazi i  potrebni su grejaci  da bi ta guma  drzala kako treba i ono sto je najbitnije što i svi ostali kažu naidjes li na pesak ili mokro sledi haos tako da ne bih nikako to preporucio a tu je  mala kolometraza koju izdrze. Predlog ako hoces da  vozis sa ekstra dobrom gumom imas sada novi Michelin power 5 ili RS ili  Dunlop,pireli itd tipove guma koje su napravljene  za vožnju u realnim uslovima i track day  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5705 postova

@N.F.S. 1,5 napred je velika greska. Covek nije upravljao prednjim krajem vec se rvao sa njim.

 

@Zixx Supercorsa moze biti SP i SC. Ako je SC moze biti 0,1,2 i sada 3. SC zahteva grejace SP ne. SP je hypersport guma SC je race road legal guma. Obe gume izgledaju isto i imaju oko 4% sare na ukupnoj povrsini ali namena im nikako nije ista. 

 

Za sve slikove kao i SC ili D213 PRO ili R11 proizvodjaci navode uglavnom rok trajanja u krugovima a ne u kilometrima tako da je jasno koja im je namena

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Dve"iljade i neke, spremanje za Transalpinu, sa svoje Honde skidam supercorsu SC2 (za stazu guma) i htedoh da je bacim, stavljeni novi Mitas-i..

Kaze drugar, ja cu je nazad! Ima saru...:D Napred je full slick.

1.8 nazad i 1.5 pritisak napred... Tempo po mokrom isti kao po suvom. 

Nikada za takav put ne bih gume tog tipa stavio ali evo dokaza da se sve moze :D

20690286_10211034722558126_1793222535033185155_o.jpg

ja tog R-a znam samo i iskljucivo sa slikovima :)

 

FB_IMG_1586467486135.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8194 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam ga molio da stavi putne gume tada pred odlazak na more Zligore! Dadoh mu i par dobrih od z750... Ostavio ih pred garazom

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8194 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da! Ta je sestica (R6) stigla i do Brna na dva sa staze odbacena slika! Svakodnevno smo vodili razgovor na tu temu (Vlasnik Kanda i ja)... Zamenimo se uz put motorima! Odmah osetim ono o cemu je @dvlns govorio, motor "zvace" napred, u krivini je sve sem neutralan... Otpor na heblovima prilikom promene pravca velik.

Ja sam tip vozaca koji u gumama odrzava maksimalni preporuceni pritisak i ogibljenje vise ka komforu podeseno. Motocikl lako upravljiv, balans oslanjanja takav da kada u krivini uhvatim zeljeni pravac/nagib nema vise potrebe za nikakvim "radom"...

Ta je yamaha kod mene bila jedno vreme (vlasnik u inostranstvu), sednem da se provozam i razmrdam joj gume... Jaaaao kao na dasci, kruzni tok zalamam iz tri puta, korekcije non/stop...

Vlasnik sede i ode u Brno tako :care:

Ima i do coveka, licno a kao sto i njemu rekoh, slik van staze nikada!

 

24255057_145929069510056_5833899064601758698_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Ови што возају са сликовима ван стазе изгледа да их дрмају жешћи комплекси...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 397 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ja vozim nekoliko godina secene slikove, trenutno na mopedu SDC 205 supersport. Iskustva- menjam jednom godisnje, za suv put nema bolje. Zagrejes i cepas, ranije imao sport, sport turing gume, ali proklizava cudo. Kisa- sedi i cekaj da se osusi. Cena- pa izadje na isto, 60-65 sec slik *3god- cena nove zadnje. Ranije na norm gumama i u trecoj proklizavale, sada nema sanse, nekako si sigurniji i na kocenju a posebno u krivinama, prednja normal sport turing isto Pirelli , po meni najbolje sport gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1950 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Probao par puta, po meni, bez grejaca totalno neupotrebljivi van staze,

za svakodnevnu upotrebu po gradskoj voznji i rezimu kreni-stani,

nema sanse da ih dovoljno zagrejes,

pogotovo ako je temperatura asfalta niska,

o kisi necu ni da pricam, 

kao po ledu da sam vozio, iako je meksa komponenta. 

Narezane slikove nisam jos probao.

Najjaci su oni sto kupe polovne slikove sprzene na stazi pa sa time idu do kafica i kao:

"a, si vido kako se vozi, hebo sam mu kevu...:lol3:

Klasican kompleks male pishe...

  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1950 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre 1 sat, bokibd je napisao:

Samo reci, sta ce ti slikovi kad su ti gume netaknute 3 cm od ivice? Ovako mozes voziti i na kramponkama.

Htedoh i ja to da kazem al rekoh, necu...da se ne uvredi kolega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1259 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Nije bas 3cm od ivice ali pola cm jeste sigurno :), nego kad vec to pomenu, ja sam primetio da u zadnjih nekoliko godina sve teže gulim gumu do ivice, ogulim ja svaku ali se desava da vozim 1000-2000 km dok ne ogulim ivicu  Ranije sam maltene na prvom kruznom toku gulio gumu do kraja. Zanimljivo, pošto vozim dosta bolje i brže nego kad sam sa lakoćom išao do ivice. Jedino objašnjenje mi je da vise pomeram telo u krivini i koleno pa da na taj način manje obaram motor, jebem li ga...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Gajo Sevojno Upravo tako, bolje vozis i manje naginjes motor nego sto si radio ranije, bolje ga kontrolises...manje imas zelju da spustis motor i da drljas slajder i gulis chicken strips..... to ti je kao sa slajderima za stazu...... na pocetku ti je cilj da ih sto vise ogulis... onda popricas sa covekom koji je pro vozac i on ima iste slajdere 2 godine.. i onda vozis i vozis i pocnes bolje da vozis i ukapiras zasto oni sluze da meris nagib, a ne da ih gulis do besvesti.... i tako vremenom i moji slajderi traju duze...eto nisam menjao slajdere celu godinu dana i oko 20 izlazaka na stazu... do korone :). A prve godine sam menjao posle jedne vikend voznje.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1950 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Mislim da chicken stripes nisu reper za to ko je bolji vozac,

to je do stila voznje tojest,

neko vise obara motor a neko se kesha sa motora...

meni licno vise godi ovo drugo,

vozim cesto i dugo sa drugarom koji tera XXa za sve pare po krivinama, 

voli da "slomi" u krivini, do kraja guli gumu,

istom brzinom ulazimo u krivinu,

dosta puta imam brzi i ulaz i izlaz iz krivine a guma mi uvek ima bar pola cm do ruba...kad zamenimo motore, opet bude isto...

Znaci, samo stil voznje tojest,

nisi veci "baja" ako imas manje chicken stripes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja