Jump to content

Moto Zajednica

DRIVE.GO

Recommended Posts

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

DRIVE.GO

Pozdrav svim kolegama na dva tocka, zelim da vam predstavim novi nacin placanja goriva na benzinskim stanicama NIS, Gazprom.

 

Pre svega zeleo bih da naglasim da nisam placen ovo da reklamiram, vec sam probao aplikaciju odusevio se jednostavnoscu i brzinom aplikacije, pa zato zelim da podelim sa svima vama kako da skratimo muke odlaska na benzinsku stanicu uz pomoc pametnog telefona koji svi posedujemo! Mene licno jako zamara da svaka poseta benzinskoj stanici, posebno one u gradu u popodnevnim casovima traje 10-15min.. Plus kada se krene na neko putovanje moram da stanem pa da krenem redom da skidam opremu sa sebe, rukavice, podkapa, kaciga, pa posle otkopcaj jaknu da zategnes lepo potkapu, oblaci rukavice, vrati kacigu na glavu, sve ovo je pocelo da me smara, posebno kada se organizuje grupna voznja i treba biti spreman u planirano vreme za polazak.

 

Samo koriscenje je veoma prosto.. Dolazim na benzinsku stanicu, biram tociono mesto i stajem pored pumpnog automata, palim aplikaciju, skeniram QR kod, kada je kod skeniran ispisuje se na ekranu ''zapocnite tocenje'' kada zavrsim sa tocenjem vracam pistolj u leziste, a na telefonu se pojavljuje dugme plati i to je to, gorivo je placeno, a ja nastavljam svoj put dalje.. Racun mi stize na e-mail adresu koju sam registrovao. Tamo su svi potrebni podaci koje gorivo sam tocio, na kojoj pumpi, koliko litara i po kojoj ceni. 

 

Svakako aplikaciju mozete koristiti i iz vozila i ustedeti svoje vreme, kao i vreme drugih. Savrseno resenje da se izbegne i fizicki kontakt u ovo vreme virusa.

 

Evo linka na kome mozete videti spisak svih BS koje imaju QR kodove i na kojima mozete koristiti aplikaciju, dostupna je i za Android i za IOS. 

https://www.gazprom-petrol.rs/sites/default/files/files/Spisak BS Drive Go (lat).pdf

 

 

Evo i linka do njihove stranice gde mozete procitati jos nesto o ovoj temi.

LPheader2.jpg
WWW.GAZPROM-PETROL.RS

DRIVE.GO mobilna aplikacija pruža mogućnost plaćanja goriva na točionom mestu, brzo, efikasno i bezbedno, bez potrebe odlaska na kasu.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Zanimljivo resenje. Samo da se prosiri broj mesta za tocenje. Ali vec vidim momka sa pumpe kako trci za mnom jer misli da sam natocio i pobegao.  :oda2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da li je moguće povezivanje sa onom njihovom karticom "Sa nama na putu"?

Btw, ja baš baš retko skidam opremu kada točim gorivo. Ulazim da platim račun sa sve kacigom na glavi, kartice su ionako beskontaktne pa mi rukavice ne smetaju mnogo... Doduše, što kažeš, u slučaju grupne vožnje to obično potraje, pa je onda neophodno. Ali kada sam sam ili sa curom, to sve bude gotovo za par minuta i ide se dalje bez ikakvog cimanja. :) Svakako, ako ne moram ni da ulazim unutra, to je još bolje. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
Pre 1 sat, grafigo je napisao:

Zanimljivo resenje. Samo da se prosiri broj mesta za tocenje. Ali vec vidim momka sa pumpe kako trci za mnom jer misli da sam natocio i pobegao.  :oda2:

Momak na pumpi vidi kada je placeno gorivo, ugasi se crvena lampica na aparatu za tocenje.. Ova lampica na aparatima ima na 90% pumpi, samo starije pumpe ovo nemaju.. Ali svakako za prvo vreme bice tu hrpa komicnih situacija na pumpama! :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
Pre 1 sat, vasa.93 je napisao:

Da li je moguće povezivanje sa onom njihovom karticom "Sa nama na putu"?
 

Naravno, prilikom registracije registrujes platnu karticu kao i karticu SNNP, poeni se sakupljaju standardno.. :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ovo je super ali dvadesetak pumpi u celoj Srbiji je smesno. Kad sve njihove pumpe budu dobile ovu mogucnost skidam aplikaciju obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ih bre. Pa mora to tako postepeno, ne mogu odjednom da puste ceo sistem na svim stanicama. U Nišu ima cele tri, pa eto, kad si tu možeš da probaš. :D Ja ću svakako da probam prvom prilikom, deluje mi kao dobra stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
Pre 1 sat, bopk je napisao:

Ovo je super ali dvadesetak pumpi u celoj Srbiji je smesno. Kad sve njihove pumpe budu dobile ovu mogucnost skidam aplikaciju obavezno.

Ideja je bitna, malo se pozurilo sa predstavljanjem aplikacije, verovatno zbog ovog stanja, ali svakako kapiram da ce zaziveti.. sto kaze Vasa treba probati meni je skroz okej..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Burgman 650

Svakako dobra ideja samo sto im ne radi sistem bas najbolje... Pola dana pokusavam da se registrujem i nikako mi ne stize mail sa aktivacionim kodom.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pazi tek ovo...

ukucam mail, jer kontam mozda je isti login kao za sa nama na putu aplikaciju...kaze ne moze, nema takvog korisnika...ok, ukicam opet isti taj moj mail da se registrujem, probam 3 puta, ne stize kod za aktivaciju...probam kasnije, stigne odmah...otvorim moj mail, prekopiram i ukucam primljeni kod, aplikacija se uloguje...ok, ajde da vidim kako se ubacuju kartice, platna nije, al vid, sa nama na putu vec ubacena...reko ok, mozda jer imam instaliranu i tu drugu aplikaciju, pa pametna aplikacija, sama povukla taj info...odem u "profil" i potpuno se zbunim....moja mail adresa, ime i prezime nekom decka iz kragujevca, njegov broj telefona, njegov datum rodjenja...ukucam u viber taj broj, stvarno isto ime i prezime kao u aplikaciji?!? udjem u kartice, a tu linkovana kartica sa nama na putu ali definitivno ne moja...sta se desilo, bem li ga?! obrisem taj profil, i ponovo ukucak moj mail, ovaj put iz prvog puta stigne kod, i ovaj put me prilikom prvog logovanja pita i za ime i prezime, rodjendan, broj fona i ostalo...

 

e sad, ovo ispada da je momak imao linkovanu i bankovnu, ko zna, mozda sam mogao komotno da natocim i platim (nisam jos upotrebljavao pa ne znam sta jos treba za koriscenje), i ako je tako- ovo je ozbiljan propust bio...

 

da ne bude da sam izmislio, odradih i skrinshot...

 

Screenshot_20200408_225033.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 10 sati, vasa.93 je napisao:

Da li je moguće povezivanje sa onom njihovom karticom "Sa nama na putu"?

Btw, ja baš baš retko skidam opremu kada točim gorivo. Ulazim da platim račun sa sve kacigom na glavi, kartice su ionako beskontaktne pa mi rukavice ne smetaju mnogo... Doduše, što kažeš, u slučaju grupne vožnje to obično potraje, pa je onda neophodno. Ali kada sam sam ili sa curom, to sve bude gotovo za par minuta i ide se dalje bez ikakvog cimanja. :) Svakako, ako ne moram ni da ulazim unutra, to je još bolje. :D

Nemoj u inostranstvu sa kacigom- napravices "vanredno stanje". :)

Tamo se podrazumeva da se skine kaciga, jer si u suprotnom potencijalni pljackas i napravices nelagodnu situaciju i sebi i drugima...

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
10 hours ago, zlig0r said:

pazi tek ovo...

ukucam mail, jer kontam mozda je isti login kao za sa nama na putu aplikaciju...kaze ne moze, nema takvog korisnika...ok, ukicam opet isti taj moj mail da se registrujem, probam 3 puta, ne stize kod za aktivaciju...probam kasnije, stigne odmah...otvorim moj mail, prekopiram i ukucam primljeni kod, aplikacija se uloguje...ok, ajde da vidim kako se ubacuju kartice, platna nije, al vid, sa nama na putu vec ubacena...reko ok, mozda jer imam instaliranu i tu drugu aplikaciju, pa pametna aplikacija, sama povukla taj info...odem u "profil" i potpuno se zbunim....moja mail adresa, ime i prezime nekom decka iz kragujevca, njegov broj telefona, njegov datum rodjenja...ukucam u viber taj broj, stvarno isto ime i prezime kao u aplikaciji?!? udjem u kartice, a tu linkovana kartica sa nama na putu ali definitivno ne moja...sta se desilo, bem li ga?! obrisem taj profil, i ponovo ukucak moj mail, ovaj put iz prvog puta stigne kod, i ovaj put me prilikom prvog logovanja pita i za ime i prezime, rodjendan, broj fona i ostalo...

 

e sad, ovo ispada da je momak imao linkovanu i bankovnu, ko zna, mozda sam mogao komotno da natocim i platim (nisam jos upotrebljavao pa ne znam sta jos treba za koriscenje), i ako je tako- ovo je ozbiljan propust bio...

 

da ne bude da sam izmislio, odradih i skrinshot...

 

Screenshot_20200408_225033.jpg

Sa aspekta jednog programera (moja profesija) ovo sto si napisao je u potpunosti moguce da se desi i mogao si lagano da zloupotrebis. Ovo je ozbiljan propust i ukoliko neko poznaje ekipu/kompaniju koja razvija ovu aplikaciju trebao bi da ih obavesti.


7 godina sam u svetu developmenta gde sam radio za ozbiljne kompanije i vec 5 godina imam svoju agenciju i ne biste verovali na kakve "projekte"sam nailazio i koliko rupa ima u sistemima, sajtovima i aplikacijama najvise u polju cuvanja vasih/nasih podataka.
Zbog toga nikada na prvu loptu ne instaliram raznorazne aplikacije koje su se tek pojavile na trzistu...ova aplikacije ima odlicnu zamisao ali sacekajte da prodje neko vreme da se broj tocionih mesta poveca i da se verzija aplikacije poveca gde se ovakvi propisti nece desavati ili bar nece biti ovako ozbiljni :)

 

P.S. Svaka cast za ideju/biznis ko god da je ovo osmislio!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
3 hours ago, mladenjanjusevic said:

Sa aspekta jednog programera (moja profesija) ovo sto si napisao je u potpunosti moguce da se desi i mogao si lagano da zloupotrebis. Ovo je ozbiljan propust i ukoliko neko poznaje ekipu/kompaniju koja razvija ovu aplikaciju trebao bi da ih obavesti.


7 godina sam u svetu developmenta gde sam radio za ozbiljne kompanije i vec 5 godina imam svoju agenciju i ne biste verovali na kakve "projekte"sam nailazio i koliko rupa ima u sistemima, sajtovima i aplikacijama najvise u polju cuvanja vasih/nasih podataka.
Zbog toga nikada na prvu loptu ne instaliram raznorazne aplikacije koje su se tek pojavile na trzistu...ova aplikacije ima odlicnu zamisao ali sacekajte da prodje neko vreme da se broj tocionih mesta poveca i da se verzija aplikacije poveca gde se ovakvi propisti nece desavati ili bar nece biti ovako ozbiljni :)

 

P.S. Svaka cast za ideju/biznis ko god da je ovo osmislio!

Oprosti ako moze pitanje 

Pravimo prototip za uredaj , svrha  mu je da upravlja sa 4 male kao rucie koje mogu stisnuti i otpustiti  , jedna bi trebalo da radi sekund i ne radi sekund , isto i druge ali  npr.

da dok jedna pocne raditi sekund ova druga za 0.3 sekunde pocne raditi

Koritmo c++ jezik za programiranje .

Da li mozda znas koji funkciju napisati .probali smo while if kombinirati ali nemamo ideju 

Pocetnici smo i nemozemo ovo shvatiti nikako 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
9 minutes ago, Gagiii said:

Oprosti ako moze pitanje 

Pravimo prototip za uredaj , svrha  mu je da upravlja sa 4 male kao rucie koje mogu stisnuti i otpustiti  , jedna bi trebalo da radi sekund i ne radi sekund , isto i druge ali  npr.

da dok jedna pocne raditi sekund ova druga za 0.3 sekunde pocne raditi

Koritmo c++ jezik za programiranje .

Da li mozda znas koji funkciju napisati .probali smo while if kombinirati ali nemamo ideju 

Pocetnici smo i nemozemo ovo shvatiti nikako 

Ovo pitanje je bas :offtopic: za ovaj forum :)

Nazalost ne mogu ti pomoci sa c++ jer sam ja full stack web developer ali mogu da ti predlozim jednu odlicnu grupu na Facebook gde mozes da postavis ovo pitanje ali ga moras malo detaljnije objasniti i sigurno ce se neko javiti da ti pomogne ili da ti da neko idejno resenje :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
4 minutes ago, mladenjanjusevic said:

Ovo pitanje je bas :offtopic: za ovaj forum :)

Nazalost ne mogu ti pomoci sa c++ jer sam ja full stack web developer ali mogu da ti predlozim jednu odlicnu grupu na Facebook gde mozes da postavis ovo pitanje ali ga moras malo detaljnije objasniti i sigurno ce se neko javiti da ti pomogne ili da ti da neko idejno resenje :)

Hvala probat cu na toj stranici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Za sad radi bez greske, barem je kod mene taj slucaj. Iskljucivo na ovaj nacin sipam/placam gorivo i odusevljen sam. Nema vise guzvi na kasama. Preporuka da svako ko sipa na Nisu obavezno skine ovu aplikaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Isto i kod mene. Malo me je zajebvala u početku, ali sad kad sam uvezao sve što je trebalo uvezati od kartica, fura bez problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Aplikacija je stvarno spas.

Ne pamtim kad sam išao da platim unutra.

Nekad na motoru to toliko brzo odradim, izgleda kao da bežim :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Apsolutno mi je nelogično da NIS/Gasprom naplaćuje 180 dinara članstvo, tj izdavanje kartice "Sa nama na putu".

 

Cilj kartice je da privuče ljude na skupljanje poena i da postanu redovni korisnici, otplati se izrada i izdavanje kroz utrošeno gorivo u budućnosti. 

 

Prvi put čujem da naftna kompanija naplaćuje lojaliti program.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja