Jump to content

Moto Zajednica

Bolje motorom do Sicilije nego peške do frižidera!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Jako lepo :takoje: a bogami, 12 dana nije ni malo, dosta km, dosta ljudi upoznatih, mesta viđenih,skupljeno  jako lepih  iskustava..

a i podvig, ipak je 12 dana  i posla odloženog, plus verovatno regularan odmor kasnije sa porodicom, koštalo je .. sve se to računa.:takoje:

 

S druge strane jug Italije je vrlo dostupan krajem ili početkom sezone ,naravno , koga interesuje samo plaža. Taranto je vrlo blizu, malo uprošteno gledajući.. BG-Trebinje svi vozili već više puta,  trajekt jedna noć spavanja i kroz italiju samo 150 km??  ( Bari -Taranto..)..cene su vansezone ok za kraći boravak, samo da se "overi" jug Italije 

sve može da se spakuje u 4 dana..:na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Zvecan
  • Motocikl: Aprilia Caponord 1000, Honda Transalp 650

Svaka cast. Ako se otvore granice do pocetka juna krecemo u obilazak Sicilije. Dosta informacija sam pokupio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: liberty

Sjajno..puno hvala na opisu...i sam sam početkom godine zacrtao ovu maršrutu, sad mi je puno lakše da je isplaniram kad  prođe ovaj metež. Želim ti još puno pređenih sretnih kilometara.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Pozdrav Darko.Zaista predivan putopis.Kao da sam te slusao uzivo.Opis razmisljanja zapazanja okolo zaista sjajan nacin pisanja.Fotografije su tu samo da upotpune utisak.Uzivao sam sve vreme.Zahvaljujem na kvalitetno provedenom vremenu za racunarom.

Vidimo se uzivo na nekoj voznjici.Pozzzz

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@Michel mogao bi i ti malo da razvežeš olovku. Neki od nas znamo da i ti imaš ozbiljne ture pod dupetom :) pardon pod BMW-om a bogami i sa Kawom :) 

 

Pozdrav prijatelju 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin
On 9.4.2020. at 11:44, sdpunk je napisao:

 

U Pompeji vidim još jednu svoju ogromnu početničku grešku. Ovaj moj fazon pakovanja torbi i stvari na motor potpuno nema smisla. Ne mogu nigde da ostavim motor. Može da se mazne šta god hoćeš. Dovoljno je da neko samo pruži ruku. Razumem ja da se i koferi mogu obiti i svaka brava, ali opet ostaviti motor sa koferima na prometnom mestu ipak je mnogo sigurnije nego ovako natovaren.

 

  U sred Madrida, u sred bela dana i normalno u sred leta :) su mi obili kofere i maznuli neke (i ne bas mnogo vredne) stvari. U nasoj ambasadi smo sreli ljude koji su prosli  mnogo gore. Bili su na sluzbenom putu kolima, zastali pored jedne plaze i otisli na kratko da se okupaju.  U ambasadu u Madridu su usli u kupacim gacama. Sreca da su imali dovoljno goriva u rezervoaru da stignu do Madrida, posto su im lopovi maznuli sve iz kola - garderobu, novac, sva dokumenta...  >:(
 

  Putopis je sjajan i legao je bas u pravom trenutku :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Čitanje ovog putopisa popravilo mi je zadnja 3 dana u ovom ludom vremenu a imam osjećaj kao da sam i sam obišao predjele o kojima pišeš! Naime, vozim skuter Aprilia Scarabeo 200 i prošle godine smo supruga i ja odvezli relaciju Banjaluka - Podgora(HR) sa obilaskom najvišeg vrha Biokova Sv Jure. Bio je fenomenalno i nezaboravno iskustvo a sve sa skuterom pa smo ujedno i otkrili našu novu strast a to su putovanja na 2 točka.

200 kubika je poslužilo, čak i više od toga, ali treba biti realan,  potrebna nam je jača i ozbiljnija mašina za neke veće poduhvate. Da skratim priču, mjerkam Bmw f650 Dakar.

Ima li iko od iskusnijih kolega da mi kaže nešto više o ovom motoru ili da mi preporuči neki drugi u ovom cjenovnom rangu?

Još jednom ti veliko hvala na ovom putopisu, uljepšao si nam svima ove dane.:)

Evo i dvije slike sa našeg proputovanja

20190727_115238.jpg

Biokovo.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: koprivnica
  • Motocikl: shiver 750
  U sred Madrida, u sred bela dana i normalno u sred leta  su mi obili kofere i maznuli neke (i ne bas mnogo vredne) stvari. U nasoj ambasadi smo sreli ljude koji su prosli  mnogo gore. Bili su na sluzbenom putu kolima, zastali pored jedne plaze i otisli na kratko da se okupaju.  U ambasadu u Madridu su usli u kupacim gacama. Sreca da su imali dovoljno goriva u rezervoaru posto su im lopovi maznuli sve iz kola - garderobu, novac, sva dokumenta...  

U sred Barcelone,Monaca,negdje u Francuskoj i Italiji sam prosao ovako bez ikakvih problema ili krada  Mozda sam imao srece, ali torbe kostaju vise nego roba u njima  

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

IMG_20200407_142029.thumb.jpg.d3b3a33e30a3c3fe4aeb5dd885e73356.jpg

 

 

Putopis je super i svida mi se nacin na koji pises i opisujes zao mi je da ste morali koristiti rentacar ali drugi put ce biti bolje

 

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha xv950 bolt, Bmw f850GS
On 2.5.2020. at 22:42, Michel je napisao:

Pozdrav Darko.Zaista predivan putopis.Kao da sam te slusao uzivo.Opis razmisljanja zapazanja okolo zaista sjajan nacin pisanja.Fotografije su tu samo da upotpune utisak.Uzivao sam sve vreme.Zahvaljujem na kvalitetno provedenom vremenu za racunarom.

Vidimo se uzivo na nekoj voznjici.Pozzzz

 

Hvala druže moj. Imam dobrog razrednog i pazio sam na času ;). U pravu je čovek mogao bi i ti malo da nam preneseš iskustva:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha xv950 bolt, Bmw f850GS
On 3.5.2020. at 16:10, popaj je napisao:

  U sred Madrida, u sred bela dana i normalno u sred leta :) su mi obili kofere i maznuli neke (i ne bas mnogo vredne) stvari. U nasoj ambasadi smo sreli ljude koji su prosli  mnogo gore. Bili su na sluzbenom putu kolima, zastali pored jedne plaze i otisli na kratko da se okupaju.  U ambasadu u Madridu su usli u kupacim gacama. Sreca da su imali dovoljno goriva u rezervoaru da stignu do Madrida, posto su im lopovi maznuli sve iz kola - garderobu, novac, sva dokumenta...  >:(
 

  Putopis je sjajan i legao je bas u pravom trenutku :)

 

On 3.5.2020. at 18:31, sehrz je napisao:

U sred Barcelone,Monaca,negdje u Francuskoj i Italiji sam prosao ovako bez ikakvih problema ili krada emoji2957.png  Mozda sam imao srece, ali torbe kostaju vise nego roba u njima emoji1787.png 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

IMG_20200407_142029.thumb.jpg.d3b3a33e30a3c3fe4aeb5dd885e73356.jpg

 

 

Putopis je super i svida mi se nacin na koji pises i opisujes zao mi je da ste morali koristiti rentacar ali drugi put ce biti bolje emoji6.png

 

 

 

On 3.5.2020. at 18:31, sehrz je napisao:

 

 

Ja sam imao sreće oko opreme. Generalno mislim da je pametno paziti i preduzeti mere da do takvih situacija ne dođe. Ono ko se namerači, neće ga sprečiti nikakvi lanci ni koferi ali računam da se bar obezbedim od nekog ko bi to usput uradio tj. d aim ne dam sve na tacni.

 

Hvala vam na podršci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha xv950 bolt, Bmw f850GS
On 3.5.2020. at 17:52, banjalucanin2 je napisao:

Čitanje ovog putopisa popravilo mi je zadnja 3 dana u ovom ludom vremenu a imam osjećaj kao da sam i sam obišao predjele o kojima pišeš! Naime, vozim skuter Aprilia Scarabeo 200 i prošle godine smo supruga i ja odvezli relaciju Banjaluka - Podgora(HR) sa obilaskom najvišeg vrha Biokova Sv Jure. Bio je fenomenalno i nezaboravno iskustvo a sve sa skuterom pa smo ujedno i otkrili našu novu strast a to su putovanja na 2 točka.

200 kubika je poslužilo, čak i više od toga, ali treba biti realan,  potrebna nam je jača i ozbiljnija mašina za neke veće poduhvate. Da skratim priču, mjerkam Bmw f650 Dakar.

Ima li iko od iskusnijih kolega da mi kaže nešto više o ovom motoru ili da mi preporuči neki drugi u ovom cjenovnom rangu?

Još jednom ti veliko hvala na ovom putopisu, uljepšao si nam svima ove dane.:)

Evo i dvije slike sa našeg proputovanja

20190727_115238.jpg

Biokovo.jpg

Zanimljivo da smo i supruga i ja krenuli sa Scarabeom da se vozimo pre nego što sam prešoa na veći motor:) Samo je bio od 300cc. Svakako podržavam ideju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Lepo putovanje i prava avantura! :takoje:

A sto se tice pogleda sa Bumbarevog brda prema Kniću, u pravu si...taj pejzaž deluje kao Toscana.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12
Pre 18 sati, doktor je napisao:

Lepo putovanje i prava avantura! :takoje:

A sto se tice pogleda sa Bumbarevog brda prema Kniću, u pravu si...taj pejzaž deluje kao Toscana.

Možda ima jedan lepši pogled,posle skretanja u Malom Požarevcu sa auto puta,popenješ se na brdo a ono puca pogled na pola Šumadije.

Putopis je za 5,bravo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

@sdpunk  Браво и хвала за ово путешествије!

 

п.с. Колико ли сам пута прочитао ову реченицу: "Bogami sam šibnuo par piva da se opustim.:lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha xv950 bolt, Bmw f850GS
On 6.5.2020. at 15:12, WlayCo je napisao:

п.с. Колико ли сам пута прочитао ову реченицу: "Bogami sam šibnuo par piva da se opustim.:lol2:

Hahah... sad kad tako kažeš vidim i ja :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: ...BG & UK
  • Motocikl: z1000sx

Što bi se reklo .. melem za dušu , hvala na ovako detaljnom i srčanom putopisu :sampion: :givemebeer:

.. slobodno piši i o drugim putovanjima ,bez motora ..dobro tebi ovo ide :P

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja