Jump to content

Moto Zajednica

Prednja kocnica nema otpor.

Recommended Posts

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Danas mi na Skuteru (Piaggio free) zablokirao prednji tocak, jer pakna nije vratila, i stalno kocila tocak, skinem lepo celjusti otvorim ih i vidim da je zaribao klip, izvadim ga malo podmazem i vratim, naravno raskacio sam crevo za ulje kada sam to radio, kada sam vratio sve to, da probam da stisnem kocnicu, nista.Propada samo i nema otpora uopste, probam da nadrukam malo pa da pustim vazduh na sraf kod celjusti, probao sam to nekih 10 puta, i opet isto, zna li neko koji je problem? Sada sam bez prednje kocnice :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Извуци уље из посуде и, узми шприц, на њему причврсти цревце па преко сисице на шепи гурај уље према горе. Тако прво изаџе ваздух из система који те сада зеза.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Tako sam i ja prošao prvi put kad sam radio prednju. Dobio vazduh u cilindru i tu seta. Dok ne isteras vazduh, nećeš imati otpor. I ja sam pumpao pola sata sigurno dok nisam uspeo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4388 postova

Ako se vec nema spric da se izvuce na brzaka ima i trik da se klesta drze gore iznad kormana ako je moguce itd... mada i ja imam svaki put problem kad cistim klesta. Posle pumpam sat vremena dok ne nabije pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Дуготрајним пумпањем уз нервозу дефинитивно доводи до крачење века унутрашњих гумица пумпе а често и њихово цепање. Рачунајте да ручица никад нема толики ход, старије пумпе имају нажлебени део на цилиндру због ограниченог кретања и зато у оваквој ситуацији тај жлеб или прелаз уништава гумицу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova
Treba svakako investirati u vakuum spric i biti miran.
Не треба шприц за вакум, шприцом преко сисице за одзрачивање гураш уље према горе. Кад се тако ради ваздух из система излази из посуде па после почне да се пуни уљем. На овакав начин одмах имаш отпор и са једним контролним испустањем на сисицу доводиш систем у правом стању.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4388 postova
1 minute ago, Krokodilo said:

Не треба шприц за вакум, шприцом преко сисице за одзрачивање гураш уље према горе. Кад се тако ради ваздух из система излази из посуде па после почне да се пуни уљем. На овакав начин одмах имаш отпор и са једним контролним испустањем на сисицу доводиш систем у правом стању.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Cek mislis spricem punim ulje preko sisice ili sta? Koliko znam imaju oni aparati prikacis na sisicu i izvlaci vazduh i ulje napolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Даааа баш тако.

 

На шприц причврстиш цревце стегицом и на сисицу исто, шприц је пун и под напон јер стишчеш палцем. Ошрафиш сисицу и гураш текучину до краја и кад се шпиц испразни затвориш сисицу. Поново пуниш шприц и местиш цревце на сисицу и преко њега може стега. Понављаш поступак, понављаш више пута ако је шприц мален. Ја сам поручио шпиц са Ибеја који је 30 кубика и одлично одради посо.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja se letos patio sa nekim kinezom kojeg sam retaurirao. Pet puta sam pumpi rastavljao. Na kraju nasao resenje na youtube. Svakako bi ovo punjenje id dole spricem radilo ali ovo mi jednostavnije. 

Sustina je da kadi stisnes polugu ona gurne ulje ali kada je pustiš ona ga vrati. I tako mozes pumpati do besvesti. 

Potrebno je uzeti neka klesta (ne oštra) tipa motorcangle ili slicno kojom ce se stisnuti crevo od kocnice malo ispod posude za ulje da se prekine protok. Ne stiskati divljacki da se ne osteti crevo. 

 

Prvi korak, stisnes rucicu kocnice I drzis. Onda klestima blokiras crevo i pustis polugu kocnice. 

Nakon toga stisnes ponovo rucicu a pustis klesta i tako dok ulje ne procuri, posle klešta ne trebaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Рекох да има и других начина, овај фазон ради на гумено црево ал на тефлон мало сутра.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Evo ovako, skidao sam glavni kocioni cilindar sa skutera, onaj klip sto treba da istiska ulje skroz zaribao, izvucem ga nekako i vratim ga on radi kao nov, guram prstom i radi lepo, kocnica isto, medjutim, vratim sve lepo i da probam da vidim dal pumpa ulje, na crevo ne izlazi ulje, izlazi, ali sto bi se reklo slini, vise vazduha nego ulja, jel to normalno, da nije problem u cilindru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4388 postova
6 hours ago, Krokodilo said:

Даааа баш тако.emoji41.png

 

На шприц причврстиш цревце стегицом и на сисицу исто, шприц је пун и под напон јер стишчеш палцем. Ошрафиш сисицу и гураш текучину до краја и кад се шпиц испразни затвориш сисицу. Поново пуниш шприц и местиш цревце на сисицу и преко њега може стега. Понављаш поступак, понављаш више пута ако је шприц мален. Ја сам поручио шпиц са Ибеја који је 30 кубика и одлично одради посо.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Mislim da sam jednom pokusao sa crevom ali bas mi i nije islo. Ili je bilo lufta na sisici jer nisam koristio cangle ili nesto drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova

Значи надрукаш неколико пута и на стиснуту ручицу одврнеш колендер пола круга, па затегнеш и поновиш поступак. Увек при руци флаша воде јер вода најбоље неутралише кочионо уље пре но шту уништи боју где је кануло.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Mladenovac
On 8.4.2020. at 22:35, TenjuSensei je napisao:

Evo ovako, skidao sam glavni kocioni cilindar sa skutera, onaj klip sto treba da istiska ulje skroz zaribao, izvucem ga nekako i vratim ga on radi kao nov, guram prstom i radi lepo, kocnica isto, medjutim, vratim sve lepo i da probam da vidim dal pumpa ulje, na crevo ne izlazi ulje, izlazi, ali sto bi se reklo slini, vise vazduha nego ulja, jel to normalno, da nije problem u cilindru?

Ima li neko ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Drukao sam kocnicu 30 minuta i nikakav otpor ne dobijam
Sve pise gore, Krokodilo objssnio, polako procitaj sve od pocetka.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja