Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Razmisljam o Coperu kao načinu za rešenje krize srednjih godina :)

 

Ici cu celim putem. A dozvola ( B imam 26.g.) 40 časova. Vozio sam MZ i Apn6 u selu pre 30.g. ali moram ispočetka da učim.

 

Treba mi savet oko izbora motocikla (veliki sam) i oko početaka i sticanja iskustva. 

 

Razmišljam o HD 750, Kawasaki Vulcan, Yamah XV 950R. Ne bih uzimao mnogo polovan jer se fokusiram na vožnju ne mogu se bavim kvarovima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Kolega, pre svega dobro nam dosao na forum.

A sto se tice izbora, zavisi od budzeta dosta... ali svakako pogledaj malo oglase, puni su oglasi motora, procitaj raspitaj se i ako imas nekoga od prijatelja ko aktivno vozi i razume se u motocikle, pravac polovni automobili i kupovina. Danas je bar lako naci polovni motocikl. 

A kad sve to razmotris, uvrsi kupovinu opreme za voznju u racun, jer moze da napravi ozbiljnu razliku posebno kada covek krece od nule. Puno srece i javi nam sta si uradio, tj. sta si na kraju pazario, srecna kupovina! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala svima na dobrim komentarima. Krenucu odatle onda. Nesto sam racunao da je oprema barem 600-800 EUR. Svejedno moram da izvozim casove pa cu onda da vidim za kupovinu. 

 

Hvala jos jednom.

Z

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
On 7.4.2020. at 20:05, ZarkoP je napisao:

Razmisljam o Coperu kao načinu za rešenje krize srednjih godina :)

 

Ici cu celim putem. A dozvola ( B imam 26.g.) 40 časova. Vozio sam MZ i Apn6 u selu pre 30.g. ali moram ispočetka da učim.

 

Treba mi savet oko izbora motocikla (veliki sam) i oko početaka i sticanja iskustva. 

 

Razmišljam o HD 750, Kawasaki Vulcan, Yamah XV 950R. Ne bih uzimao mnogo polovan jer se fokusiram na vožnju ne mogu se bavim kvarovima.

 

HD Street 750 izbegavaj. Proizvodi se i sklapa u Indiji. :wacko:

Jedino sto ima HD na sebi je ime. :)

Po gabaritima je kao veci bicikl, tako da ces imati problema da se 'spakujes' na njega ako si visok preko 175-180cm.

 

Sto se ostalih motora tice, sve zavisi od budzeta, ogranicenja na dozvoli/kategoriji i tvojih gabarita. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala. Planiram da polozim za A. Imam 125kg i 193. Veliki. Budzet mi je do 7k. Opremu cu posebno ali ne bih uzimao nesto bezveze sto ce se kvari pa da se vucem po majstorima ili nesto sto je vencanica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Mislim da su ovi malo veci

XVS 1100 Drag Star

Marauder 800

Ako si se vec odlucio za njih - opremu kupujes u tom fazonu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vezano za Kawasaki Vulkan, ima ga moj kum, mislim da je iz 1987.god, 500 kubika, 2 klipa, vizuelno perfektno stanje, masina odlicna, jedino ga malo zezaju karburatori-treba ciscenje. Kako je rekao kolega WoodyRider, i meni je mali motor, u odnosu na HD Iron 1200 koji sam vozio. Mislim na polozaj sedenja, nekako tesan. Ali zato mnogo dobro ide , moze se uzivati sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala puno,

Usled dobrih i korisnih odgovora na ovu temu na ovom forumu - odlucio sam da predjem na enduro. Jedino sto ne znam da li cu krenuti s nekim manjim ili odmah neki V Strom, Ili K Versys, ili NCX 750

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja