Jump to content

Moto Zajednica

Hello world :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

Zdravo svima, ja sam Marko, iz Beograda sam. U ovom trenutku na 2 točka samo na sopstveni pogon :na_glavi: ali idemo polako u smeru motorizacije.

Ima se položeno za A kategoriju, malo opreme sam već kupio (kaciga, jakna, rukavice) da mašina ne čeka na obavezne sitnice. Sada polako gledam motore.

Srednjeročno, želja je GS za duža putovanja i avanture jer mi se to uklapa u način života i aktivnosti koje inače praktikujem ali dok to ne bude u domenu izvodljivog kupiće se nešto da se malo uvozam, stičem iskustvo a opet da mogu na mišiće da zbrišem negde. U tom prvom periodu će svakako veći deo biti grad i okolina uz izlete možda jednom mesečno. Trenutno je pažnja između MT-09 i Tracer900. Videćemo šta će biti, dosta se predomišljam pa će mi saveti i preporuke biti od koristi.

Nadam se dobrom druženju na forumu i još jednom vas sve pozdravljam :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Pre svega dobrodosao :dobrodosli2:

 

Procitao sam tvoje predstavljanje i ono sto sam mogao da zakljucim iz njega jeste da bi ti Tracer 900 vise odgovarao kao podloga za GS-a :)

To bi bila moja preporuka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma samo napred i šta god da uzmeš služiće :)

Dobrodosao


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

Bolje vas sve našao :)

@mladenjanjusevic Sa jedne strane da. Ali sa druge strane sa cenom Tracera GT npr. se približavam ceni GS-a tj. već dohvatam 750 a nije daleko ni 850. I onda počinje žurka u glavi sa viškom opcija. :lud:

Morao bih da probam motore da imam neposredni uvid u osećaj i bolje utemeljim svoja razmišljanja. Na žalost, bio sam u jednom salonu i nemaju registrovane test motore, da ne kažem suludi savet koji sam dobio, da ganjam ljude koji prodaju na oglasima polovne pa da idem da probam. Pa onda da se vratim kod njih da kupim. Sigurno je Tracer bliži mojim konačnim potrebama. Čista devetka mi je interesantnijeg izgleda i bolja za po gradu. Sutra nekad kada uleti 1250GS taman umesto skutera :)

@vasa.93 Ako misliš na Yamahe... ako misliš na GS oooo da :) Ali gde je zabava u pucanju nisko :)

@Savan I ja mislim ali pola priče je osećaj koji imaš kad si na motoru koji si ispravno izabrao (sa svime što to podrazumeva - i performanse i funkcionalnost i izgled) a pola u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

@Mijat! To da saloni nemaju registrovane motore za test voznje je blago receno uzas!
Otisao sam na sajt jednog dilera kojeg necu imenovati i lepo su imali formu da se popuni za test voznju sto sam i ucinio ali odgovor na taj mail je glasio ovako.

 

"Nazalost mi nemamo registrovane motocikle za test voznje. Imamo oba modela izlozena u nasem salonu, pa mozete doci da sednete I da pogledate motocikl."

 

Na ovaj mail nisam odgovorio niti sam otisao do njihovog salona niti planiram jer motor nije sofa, ugaona garnitura ili kauc da bih sedeo na njemu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

@mladenjanjusevic Strašno je to. Baš mi nisu jasni, došlo mi je da idem bilo gde drugde da pazarim, koliko god ne bilo logično (geografski). Kao da se interesujem za nešto od 100 dinara a ne od 10000€. I u razgovoru osećaš da li razgovaraš sa ljubiteljem motorcikala ili trgovcem. Na žalost tamo nisam sreo ove prve.

Imao sam i drugih iskustava, otišao iz zabave sa gledam BMW motore, tada još nisam ni imao dozvolu i sit se ispričao sa čovekom a razgovor se završio sa "Hajde završavaj tu dozvolu i dolazi da probaš (motor koji košta 23000€ i težak je 300kg - a ja potpuni početnik na menjaču).".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Dobrodošao,

ja sam merkao MT-09, hteo da uzmem nov ali su ovi u mom gradu poznati po grebanju ekserom pa sam ipak uzeo R6 :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
Pre 3 sati, Mijat! je napisao:

Sigurno je Tracer bliži mojim konačnim potrebama. Čista devetka mi je interesantnijeg izgleda i bolja za po gradu,

Pozdrav i dobrodosao!
Da li naked ili Tracer, nema mnogo razlike, ako si nizeg rasta bolje za pocetak naked (MT09).
Ako planiras cesto voziti van grada ipak ce ti taj "mali" vizir na Traceru znaciti, no, malko vise trebas noge protegnuti ali opet nije ni to strasno...
Performanse su im manje vise iste, fora je znaci u izgledu samog motora, onoga sta je tebi lepse i onoga sto ti vise odgovara kada sednes na motor...
Moj savet idi u salon ako vec hoces nov motor, sedi na oba i stavi noge na pod, a ruke na korman. To je sva mudrost... :P

P.s. budi srecan sto si u prilici kupovati novo:P, nemas pojma koliko je patnje tek kada polovan motor kupujes, gledas, trazis itd... :givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakva podloga i učenje na MT09 :D Motocikl od 115 konja.

 

Nemoj toliko da bauljaš oko izbora motora. To ti je isto kao da ti neko bira ženu za brak. Moraš sam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma samo i treba visoko, meni se to sviđa. :D

 

A btw, ako misliš da i Yamahe nisu visoko...mislim da se varaš. :D Što reče Alekre 115ks, to je već prilično ozbiljna mašina. Nije bilo baš sasvim jasno, ali budući da si tek kupio kacigu, jaknu i rukavice, ispada da tek počinješ, i u tom smislu je 115ks ne visoko, nego mnogo visoko. Ali samo mudro, i neće biti nikakvih problema sa tim.

 

Btw, to su malo i različiti tipovi motocikala. Ja isto maštam o nekom GS-u, nekad možda, ko zna. Ili Multistrada. :) Ali isto tako bih posedovao i velikog Tracer-a. :D Samo što mislim da bih Tracer-a pre koristio onako kako je namenjem nego što bi to bio slučaj sa GS-om. Mislim, to samo "mislim". Ko zna, ne mora da bude tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

@CoronaSeed Može rastom sve se uklapa sa 186 :) Ja sam kontao da će mi u početku 60-70% vožnje biti po gradu, 20% jednodnevni izleti i 10% neki put i avantura. Kontam da u toj strukturi i naročito za nabijanje kilometraže i iskustva u ovoj džungli od Beograda čist 09 nije loš izbor obzirom na gabarite a za te izlete i put preživeću malo vetra uz dobru opremu i prilagođen tempo. Naravno i Tracer sve to može ali opet kažem, moram da probam oba motora. Drugo je što mi čista devetka više igra vizuelno. Savet ti je dobar, samo ja otiđoh u salon i Tracer nemaju, devetku samo imaju u salonu za gledanje sa ogromnom tablom ne sedaj na motor. :) p.s. Srećan sam, prilika se stvara :D

@Alekre Pričamo o podlozi za sticanje iskustva u vožnji motorcikla. Tu ne računam skutere :) Ono može se i 50ccm voziti nebezbedno i dovoljno brzo da se nema kontrola itd. tako da je sve do vozača. Mene ne zanima ludiranje i prženje i "merenje", nisam klinac i nemam tih bubica. Ne znači da nekad neću dodati gas ali sve u svoje vreme. Ovo za izbor naravno, na kraju sečem sam ali slušam svačije mišljenje.

@vasa.93 Da, mislio sam na cene, nikako na snagu. Realno u tom smislu devetka je opakija mašina od GS-a posmatrajući ks po kg. Razumeš o čemu pričam, ako te ne "radi" nećeš biti srećan sa time što voziš tako da... drugo je način na koji voziš. Ali sve skupa je to jedan paket :) Jesu različiti tipovi ali tu i jeste kvaka22, ovo što sam prethodno napisao. Meni je GS nešto o čemu mogu da mašta i sada kada gledam V Stroma ili Tracera kao neku alternativu imam osaćaj kao da bacam pare umesto da čuvam za GS. Sa MT-09 nemam taj trip jer kupujem nešto što je drugačije i što mi je isto kul, u drugom segmentu motora. Ne znam da li me kontaš ali takav nekakav mi je osećaj :)

Ti voziš Tracera, neki komentar na tu temu? Vetar i slično? Voziš li duže ture?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

Da osvežim malo, posle dugog mučenja i premišljanja šta i kako. Da li čekati i skupljati za GS-a, da li uzeti neki skuter za po gradu i samo da se nešto vozi... rešio sam da budem pragmatičan, našao sam neku sredinu i sa cenom i šta motorić pruža i prezadovoljan sam šta sam uradio.
Honda Integra NC700 2013. Prezahvalna za vožnju po gradu zbog DCT-a a nikako ne zaostaje na otvorenom, naročito u sport modu. Nije čest motor i inače a mislim da dva ovakva nema, što mi se svidelo i takođe doprinelo izboru. Šmekerski je sređena skroz. Izduv joj daje na ozbiljnosti pa ko pomisli "evo ga skuter" kad je čuje odustane od tih misli
Naručeni su i koferi i turing vizir da bude spremna za vikende. Prošla lekarski kod majstora i on je zadovoljan viđenim tako da sada samo uživanje. Pošto je sezona na zalasku servise ćemo sve raditi redovno kako dolikuje za 2021.
Postaviću više slika i opis uskoro kad budem to pripremio.
Do tada jedna dve brze i zahvalnost svima koji su izdvojili vremena sa podele koji savet kada sam se učlanio na forum. b114b5d0bcaf042441b507087913923c.jpg5dd931a2518ee2ef536d29a29730b10e.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U traganju za pravim

To je to za sada, svakako uvek slušaš sebe
Ja sam zahvalan ljudima na izdvojenom vremenu da pročitaju i odgovore
Hvala Vama na čestitkama i vidimo se na drumu

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čestitam, zanimljiv motor. Verujem da je, kao sto si i sam rekao, odličan kompromis za tražene segmente.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja