Jump to content

Moto Zajednica

Sigurnost motora, sredstva zastite i kako smanjiti rizik od kradje

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ne bih nikog da reklamiram, ali vredi pogledati.


Ja imam lanac sa ovim katancem + jos jedan katanac koji koristim kao disklock.

OnGuard garantuje odstetu do 3000$, ako se registrujes na site-u.
Ima tu i sitnih slova, al ajde...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

Jedan dobar lanac za banderu. Jedna jeftina sajla na zadnji tocak i ram motora, ako si bas u frci jos dva najjeftinija disk loka (bukvalno su po 500din) i cirada iz lidla od 1000din

 

Kad neko i pomisli da ga ukrade i vidi sve to odustace 99.99%

Ja mislim da je bolje 3-4 zastite po hiljadu din nego jedna od 100e

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo, naleteh na jedno krajnje jednostavno rešenje koje je neko napravio nekad na MZ TS 250. Čovek je napravio dve ušice i zavario ih - jednu na štender, drugu na nosač fuzastera. Kad podigne motor na štender, provuče katanac i zaključa. Motor se ne može voziti ni gurati, jedino da ga nose . 

 

   

99127495_1581227855387264_2624552865594605568_n.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
Pre 7 sati, drumskalisica je napisao:

Evo, naleteh na jedno krajnje jednostavno rešenje koje je neko napravio nekad na MZ TS 250. Čovek je napravio dve ušice i zavario ih - jednu na štender, drugu na nosač fuzastera. Kad podigne motor na štender, provuče katanac i zaključa. Motor se ne može voziti ni gurati, jedino da ga nose . 

 

   

 

25346288_55ec8d0ed89703-16386838P_201509
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

ALARM ZA MOTOR ALARM ZA MOTOR AKCIJA U setu ...

 

Kada pljosnatim stranama ubacis dva viljuskasta i spojis ih, puca katanac!Dobra fora za one koji mogu da podignu bajk, samo manji, deblji i kvalitetan katanac! Super Teneru ne mogu sam podici! Evo na KP prodaje tip alarm sa daljinskim paljenjem, cca 2500d a i sigurnosne, zicne i bezicne kamere...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 7 sati, Panta Zemunac je napisao:

Kada pljosnatim stranama ubacis dva viljuskasta i spojis ih, puca katanac!Dobra fora za one koji mogu da podignu bajk, samo manji, deblji i kvalitetan katanac! Super Teneru ne mogu sam podici! Evo na KP prodaje tip alarm sa daljinskim paljenjem, cca 2500d a i sigurnosne, zicne i bezicne kamere...

 

 

  Znam ja to, samo je ovde to na malo nezgodnom mestu. Mislim,sve se može obiti, razvaliti, deaktivirati. . . . 

   Samo ako deluje komplikovano - veće su šanse da potencijalni lopov potraži nešto jednostavnije . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ja sam mislio stavit neki alarm, pogotovo sa senzorom ako neko dira itd ali na dosta mjesta sam procitao da ako ne vozis motor par dana ode ti akumulator. Gledam sad neke alternative, oni mali gps lokatori ali ako ima i neki sa tilt senzorom itd itd, tj ima svasta samo koliko para toliko muzike.

 

Sto se tice katanaca, https://www.youtube.com/channel/UCm9K6rby98W8JigLoZOh6FQ pogledajte bilo koji video i koliko mu treba, ima za motore dosta koristenih i lanaca i katanaca i kako se otvarju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Ja imam idejno resenje koje bih da sprovedem u djelo sto se tice zastite, ali kao i svako i oni ima svoje mane naime posto svi zivimo u kuci stanu i parking odnosno mjesto dje parkiramo motor je uvijek blizu kuce, paniram da napravim uredjaj (moguce raspberry pi sa pratecom elektronikom) koji ce da bude u kuci prikljucen na struju(a moci ce i na baterije) koji ima montiran odredjeni alarm, moze i na terasi prema napolje da bude okrenut zavisi od potreba. Iz njega idu dva kabla do motora i vezu se iza rama tako da ne mogu da se skinu osim da se iskljuce jedan iz drugog ili presijeku sto samim tim aktivira alarm cim izgube kontak (jedan kojim se salje a drugi kojim se vraca strujni impuls) pozeljno bi bilo da ima sto vise razlicitih zicica u sebi(tipa utp) uredjaj svake sekunde salje impuls kroz odredjeni kanal (zicicu) i na toj istoj odredjenoj svojoj parnoj ocekuje da se vrati isti taj impuls. Impulsi mogu da budu svake sekunde 5 sekundi i salju se random ili kroz svaku istovremeno sto samim tim vise trosi kada je na bateriji. 
Lose je to sto ne moze kada je motor dalje od kuce kablovi mogu da budu dugi sto samim tim gubi smisao. 

Da li ima smisla ovo sto sam napisao iznad? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Imam ja ideju za strsljene: gadjas im gnezdo podvodnom puskom sto na streli ima onaj sklopivi deo da ne moze da se izvuce i pobegnes u kucu. Kada se smire, vratis se, zategnes kanap i privezes za motor. Ko pomeri motor, onaj repic se ukopa i povuce gnezdo na zemlju. Posle samo moras da osim policije zoves odmah i hitnu pomoc

 

 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650
On 5/18/2020 at 9:13 AM, Student said:

Jedan dobar lanac za banderu. Jedna jeftina sajla na zadnji tocak i ram motora, ako si bas u frci jos dva najjeftinija disk loka (bukvalno su po 500din) i cirada iz lidla od 1000din

Kad neko i pomisli da ga ukrade i vidi sve to odustace 99.99%

Iskreno, kada bih to morao da skidam sa motora pre svake vožnje, mene bi to 99,99% odbilo od vožnje istog...

A i vraćanje toga na kraju na motor...

Gde će mi to stojati kada krenem u vožnju? 10 kila da uvek vučem na leđima? Ma, da... Ako živim u zgradi, znači da moram da se vraćam do stana da to ostavim(još 5 minuta zezancije) i po povratku odlazim po to( još 5 minuta)... Mislim da bih prodao motor... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Najbolje obezbedjenje motocikla postize se onesposobljavanjem motocikla ili lopova.

O ovom drugom necu da pisem ima puno nacina.

A prvo je lako. Skines akumulator i izduvas gume. Kad hoces negde da ides opet doneses akumulator zakacis kompresor i naduvas gume. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

.... m.. da... I dođu dvojica sa kombijem i ode motor bez akumulatora i alarma i sa izduvanim gumama u roku od 15 sekundi... 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1831 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kolega @Arakis je naveo jedan od primera, a ima ih milion... ako se neko "nameracio" na tvoj motor (ili auto, nebitno) nema te zastite koja ce ga spasiti. Primera ima dosta, a cena zastite treba biti proporcionalna ceni motora. Neces sigurno na npr.HD od 13-14 hiljada evrica staviti buvljacko kineski alarm, i da ne nabrajam...

Mozda je bolje vise vrsta, tipa, alarm, katanac (obican, deblji) na disk, sajla i jos nesto skriveno sto vlasnik zna...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Према личном искуству, основни услов да пронађеш мотор тамо где си га оставио је да кључеве не оставиш у брави! 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

U mom slucaju, mere su sledece:
 

1. brava za kontakt uvek zakljucana (HD ima tu mogucnost)

2. Volan zakljucan

3. Original HD alarm sa svim mogucim senzorima

4. Disk lock

5. Granitni lanac - karike debljine 11m i neki ultra mega giga katanac

6. Uvek pokriven ceradom

7. Zakljucana garaza sa video nadzorom (mala podzemna garaza u zgradi u kojoj zivim)

8. Motor ima preko  360kg, pa i to barem malo otezava mogucnost da ga odnesu/unesu u kombi :D

 

Ako se neko nameraci, svestan sam da ovo gore ne predstavlja ogromnu prepreku, ali definitivno spavam mirnije

nego kad bi bio parkiran negde na ulici, bez lanca i katanca. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS
On 6/30/2020 at 9:40 AM, Zuba87 said:

Према личном искуству, основни услов да пронађеш мотор тамо где си га оставио је да кључеве не оставиш у брави! 

Ovo mi se desilo 10 puta do sad. Hvala bogu našao sam svoj motor na istom mestu. 

Najbolja zaštita ovde u Austriji je kasko ili delimično kasko osiguranje. Nemam pojima da li to neko radi u Srbiji. 

Dok sam bio u Bgu uvek u dvorištu vezan + zaključana kapija ili parkiran u gradu ispred menjačnice ili banke kad sam išao na posao. 

Ako se neko namerači da ti uzme motor nema zaštite koja može da ga odvrati od toga, samo možeš da povećaš provedeno vreme da se taj posao zavrsi pa je i rizik za njih veći. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако натакнеш било коју заштиту, прећи ће 500 метара и узети други незаштићен... 

 

А и ја сам преко 20 пута заборављао кључ. Али једном су га киднаповали :)

 

Након тога ми се само једном десило да оставим у брави, испред зграде. Презнојио сам се док сам силазио доле да проверим... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000R (2017)
On 17.5.2020. at 11:51, m.milivojevic je napisao:

Ne bih nikog da reklamiram, ali vredi pogledati.
 


Ja imam lanac sa ovim katancem + jos jedan katanac koji koristim kao disklock.

OnGuard garantuje odstetu do 3000$, ako se registrujes na site-u.
Ima tu i sitnih slova, al ajde...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ljudi, ja imam ovaj lanac i jednom skoro kad sam hteo da zakljucam motor i ubacio kljuc malo je kao tezi isao, pa u zeli da ga ne silim sam ga izvadio i vratio ponovo.

 

Kad sam probao opet, kljuc se vrteo u prazno ali nisam mogao da otkljucam lanac. Da li neko ima resenja za ovo?

 

Samo da napomenem da sam vec probao da ga natopim WDom, kuckao cekicem, itd. Da li moze jos nesto da se uradi pre nego sto isecem bravu? Ili da li neko zna nekog bravara/kljucara ko se bavi time?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000R (2017)

Ne zakljucavam motor vise sa tim, ali mi je jos vezan lanac oko stuba jer ne mogu da ga otkljucam i poceo je malo da se oseca jer sad svi redom psi mokre po njemu pa bih da ga skinem.

 

Ja bih voleo da ga bravar pogleda ali je problem sto je zakljucan a retko ko izlazi na teren. Da li mozda neko ima neciji kontakt ko to radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Obrati se uvozniku.
Ukoliko je kljucnproblem, imas kod i mozes naruciti besplstno kopiju, pod uslovom da si se registrovao na sajtu, mada 5 kljuceva stize u kompletu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ovakav jedan sa crnom glavom ispred garaže i rešeni svi problemi :rat1:mora da se pazi karakter mu je da zauvek eliminiše neprijatelja a to su svi koji nisu članovi čopora

 

 

_105216920_gettyimages-614267716.jpg

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja